Sizce bebek için ideal zaman ne zamandır?

Bazı arkadaşların sorduğu gibi eşiniz bu kadar istemiyorsa niye sağlam bir korunma yöntemi secmiyor anlamadım..
Ayrıca maalesef öyle planla çocuk olmuyor. Biz hiç korunmadik yaşımızda genç ama en son tüp Bebek le hamile kaldım.. eşiniz yanlış dusuncede

Hamile kalmak için ideal zaman evlendikten 4-5 sene sonradır arkadaş :) tecrübeyle sabit . Evlilik öncesi ilişki ilişkiden bile sayılmıyor bana göre .
İkincisi vaginal duş vagina yapısını bozar ve mantardı enfeksiyondu bilmemneydi davet çıkarır. O yüzden yıkamayı kesin. Zaten eğer hamile kalacaksanız yıkamakla çıkmıyor o giren spermler.
Bir diğer konu eşinizle beraber karar vermeniz gerekirken eşinizin bencilce davranıp 6-7 ay sonra ya falan plan yapması hoş değil. Ayrıca hamile kalırsanız size kızma hakkı da tanımayın. Eşim bana kızarmı falan demeniz çok garip .
Ha illa da çözüm istiyorum derseniz ( diyelim ki pisikopat bir kocanız var)hamile kaldığınızı hemen söylemeyin 2-3 ay saklarsınız söylediğinizde Nur topu gibi hazır büyümüş evladı olur ne diyeyim.

Konu sahibinin istediği tek şey "benim kocam da istemiyordu ama hamilelik haberini verince havalara uçtu" dememiz.
Haberi verince sevinen adamlar öncesinde hamile kalırsan aldırırız lafını ağzına almaz. Sadece çocuk için hazır değilim korunalım der. Ya kendi korunur ya da sana ilaçla vs ile korun der.
Yani sizin istediğiniz cevap sizin durumda mümkün durmuyor.

"Korunduğum halde oldu" meselesinin hemen hemen hepsinin perde arkası bu konu.

Yarım yamalak iş yaparlar, hamile kalınca da "hiç bir yöntem garantili korumaz, sen bilmiyon muuu" diye karşısındakini cahil ilan ederler bir de.

Bu kadar korkuyorsanız doğru düzgün korunursunuz. Aklıl var mantık var ya. Konuya gel.

Malesef bunun icin uygun bir zaman var ama bunu siz bilemiyorsunun gunumuz sartlarinda planli gebelik oek yasanamiyor. Kuzenim su ay hamile kalmam lazim dedi. 1 sene sonra hamile kaldi. Yanlis anlamayin olmaz gozuyle baktigimdan degil. Siz hazirsaniz esiniz hazirsa korunmayi birakin zaten o kendi planladigi zamanda geliyor :)

Rabbim hayirli evlatlar nasip etsin.

Herkes için ideal zaman farklıdır ama hamileliği sadece maddi anlamda hazır olabilirsiniz. Hiç kimse o kadar zor günlere hazır olamaz hele de yaşamayan asla anlamaz.

Biz böyle korunmayı tercih ediyoruz diye bi dünya yok işte. Geri çekilme hele de yıkanma nedir arkadaşım zır cahillik bu dediklerin. eşine şimdiden söyle eğer böyle ilişkiye gireceksek bunun sonu hamilelik sonra şaşırdım şoklandım falan olmasın diye uyar en baştan. Ayrıca en okkalı bilimsel korunma yöntemlerini bile kullansan milyonda bir seni bulur gene de hamile kalabilirsin eşin buna tatava yapacaksa kardeş kardeş yaşayın oh ne ala memleket mutfakta kendi başına yapıyorsun sanki o bebeği

Konu oldukca tuhaf,verilen cevaplarin bazısı daha da tuhaf. Bir erkegin cocuk istememek gibi bir lüksü olabilir mi. Hadi diyelim zorda darda,askim seneye yapalim durumumuzu düzeltelim dedi. Tabi saygı duyarım istemek kadar istememekte normal. Bana gore bir erkegin istememesi normal degil de,suan normallestiriyorum. Olursa aldırırız ne demek peki? Buna acayip derecede takıldım. Hani sen hem korunma,prezervatif takma,ya da hap map her neyse hemde oldugunda aldircam de. Bu nasil bir sey ya. Arada nikah var evliler. Bir de paramiz var cok şükür diyor.konu acayip irrite edici. Kibir ve yalan dolan kokuyor. Nasil yani ben simdi kocama gidicem sana bir hediye aldim dicem kutu acacak cift cizgi olan idrar testi görecek,beni üzecek 1 kelime soyleyecek. Boyle bi ihtimal varmi? Bende kocam in tepkisinden korkuyorum dicem. Konu sahibinin kocasi korkunc birisi bence

Şöyle yazabilirdin: “ eşim çocuk istemiyor şimdilik ama ben bu ay hamile olabilirim. Bu bebeği çok istiyorum ama eşimin tepkisinden çekiniyorum. Çünkü şunları bunları falan filan yaşadık zamanında. Şimdi tabi durumlar değişti eskisi kadar katı değil ama yine de istemediğini biliyorum. Sizden ricam eğer bebek varsa eşimle nasıl konuşmalıyım? Bunu ona nasıl kabul ettirebilirim? Benzer yollardan geçenlerden tavsiyeler istiyorum.”

O zaman bu kadar tepki almazdın bence. Yani bu meselede nasıl korunduğun çok önemli değil bence. Mesele birisine baba oluyorsun deme şekli. Tabi her işte bir hayır vardır. Bu vesile ile vajinal duşun zararını öğrendin. Spermlerin gittiği yere suyu ulaştıramazsın. Spermin yumurtaya ulaşması saniyeden bile kısa sürermiş. Daha ilginci spermler rahimde iki üç gün kadar canlı kalabilirmiş.
Eğer hamileysen aranız nasıl bilmiyorum ama bence önce kayınvalideye söyle. Eğer torun delisi biriyse hiçbir kuvvet o bebeğe zarar veremez :)))
(Sadece düşüncemdir. Kesinlikle tavsiye değildir:)) hakkınızda hayırlısı olsun.

Kocanızın sizin üzerinizde neden bu kadar konuşma hakkı var ben onu anlamadım. Çocuk iki kişi yapılan bir şey; sanki sen kendin pişirip fırına vermişsin gibi, aldırırım diyebiliyor. Çok istemeyen adam kendi önlemini almalı. Önleme rağmen de olduysa susmalı bence.

Vajinaj duş enfeksiyon sebebidir.
Sürekli yapılan vajinal duş rahmin iç yapısını bozup daha büyük enfeksiyona sebebiyet verebilir. Bu da tüplerin tıkanmasına yol açabilir (yani infertilite,hidroselpenks gibi sorunlarla karşılaşabilirsin.)
Geri çekilme bir korunma yöntemi değildir %80 koruyorsa %20 korumuyor demektir. (Hiçbir korunma yöntemi %100 değildir prezervatifte bile çıkma kayma vajina içinde kalma olmasa bile hamile kalma şansı %4,güvenilirliği %96'dır.)
Spiralle bile hamile kalan varken ne bu rahatlık?
Kocanız çocuk olsa da olur olmasa da olur kafasındaysa okey yönteminiz doğru fakat aldıracak kadar katıysa bir zahmet zevkinden kısıp prezervatifle korunsun.
Ayrıca sperm suda hemen ölmüyor hareketi yavaşlıyor. Vajina içinde yaşayabileceği flora varsa yaşayabilir dahası yumurta yoksa bile giden spermler içeride tüplerde bekleyebilir.
Sende vajinal duş ile tüplere kadar yıkayamazsın.

Son düzenleme:
Vajinanin icini yikama asla cok buyuk enfeksiyonlar gecirebilirsin vajinanin dogal yapisini bozuyosun yikayarak

Doğum kontrol hapı ya da prezervatif varken neden korunma yöntemi bile olmayan ilkel yollara başvuruyorsunuz? Yani vajinal yıkama güvenilir değil, zaten giden gider içeri. Hem çok sağlıksız doktorlar önermiyor. Çocuk oyuncağı gibi olursa aldırırız, iyice yıkadın mı vs? Çok saçma ve yıpratıcı. Hep sizin üzerinizden korunma yapılıyor ve çocuk olursa sorumlusu siz misiniz? Aldırmak nedir bu kararı eşiniz neden tek veriyor? Sizin bedeniniz üzerinden hem de! Ayrıca olursa korkacak olan sizsiniz nasıl oluyorsa. Eşinizi çok itici buldum.
Umarım ilerde çocuk olmuyor diye konu açmazsınız. O zaman da yine tüm suç sizde olacak gibi gibi.

Yıkama yöntemi nasıl işe yarıyor ki? Vajina içine boşalınca yıkasan da ile yaramaz çünkü? Neyse. Hamile kalırsanız ikinizin suçu. Doğru dürüst hap kullanmalıydınız. Ha ne zaman çocuk yapmalıyım derseniz ben evimi arabamı almadan bankaya para koymadan çocuk yapmak istemeyenlerdenim. En az 3-4 sene sonra bence. Ama bazıları aman rıskıyla gelir diye düşünüyor. Onlara sorarsanız ilk geceden bile hamile kalınabilir. Tercih olayı.

Siz zaten korunmuyosunuzki yıkamak nedir çok saçma bişi ve asla bu sizi korumuyor emin olun eğer 2 senedir bu yıkama yöntemiyle korunduğunuzu düşünüyosanız üzgünüm ama gebe kalamama gibi bi durum söz konusu olabilir

Kızlar herkese iyi geceler. Öncelikle herkese konuma cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum. Bazı arkadaşların 2 senedir olmadıysa çocuğun olmaz gibi söylemleri beni çok rahatsız etti, onu siz değil Allah bilir. Ben konumda size korunma yöntemi ile ilgili birşey sormadım. Eşimle nasıl bir konuşma yapmalıyım diye sormuştum. Bu sorumdan çok diğer detaylara takılmışsınız. Bir de şuna açıklık getireyim eşimle konuştum tabiki aldırma gibi birşeyin olmayacağını o da söyledi, biz mutluyuz ve bat gününü bekliyoruz Başka konularda görüşmek üzere

Nasıl hamile kalmadın şaşırdım ben.
Vajinal duş çok çok zararlı lütfen yapma! Geri çekilme de bir yöntem değil zaten.
Neden sen kendini enfeksiyonlara açıyosun da eşin bir tane kondom takamıyor yahu? bu kadar mı değersizsiniz? Lütfen kendinizi düşünün biraz.

Canım tam 9 sene geri çekilme+ilişki sonrası idrara çıkma+ vajinal duş ile korundum. Hamileliğe karar verdiğimiz ilk anda hamile kaldım. Evet hamile kalma olasılığın var ama eşin gerçekten ciddi derecede kontrollüyse kalmıyorsun. Beni de korkutmuşlardı, işte olmadıysa problem vardır, yoksa illaki kalırdın, filan diye ama çok şükür.
Soruna gelirsek de hamile kalırsan da istiyorsan doğurursun. Merak etme eşin de kabul eder. Sonuçta aşırı karşı değil. Biz de ilk zamanlarda düşünmedik ama olsaydı da eşim ‘ aldır’ demezdi. İçinş ferah tut.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…