Sizce bebek için ideal zaman ne zamandır?

Birprensess

BK:100.7kg GK: 97.7 - 1hedef89 - 2hedef79 🧿2203 •
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2018
1.910
3.157
Kızlarr selam nasılsınız?
Ben iyi olmaya çalışıyorum elhamdülillah.
Hemen konuya geçmek istiyorum.
Biz eşimle 2012 yılından beri sevgiliydik, 2016nın eylül ayında evlendik. Tam 2 yıldır evliyiz. Evlenmeden önce bebiş konusunu konuşmuştuk ve en az 2 yıl korunmamız gerektiğini, hem çocuğumuz hem kendimiz için hayat şartlarımızın daha iyi olması adına beklememiz, birikim yapmamız gerektiğini eşim uygun bir dille bana anlatmıştı. Bende tabiki bu kararının arkasında durmuş güzel tabir ile evliliğimizin tadını çıkartmayı tercih ettiğimi söylemiştim. Malum evlendikten sonra herkes(komşular bile) 4 5 aydan sonra bebek yok mu? Ilk sene korunmayın sonra olmaz vs. şeyler herkese olduğu gibi banada söylemişlerdi. Bizde henüz erken olduğunu söyledik, bazıları bu kararımıza saygı duydu(annelerimiz) bazıları hala diretiyor ama artık alıştım. Asıl konum şu; Evet bebiş düşünmüyoruz ama korunma yöntemimiz vajinal duş ya da geri çekilme yöntemi(biliyorum korunma yöntemi değil) Eşim sanırım hazır hissetmiyor kendini ya da kafasında başka şeyler var bilemiyorum o yüzden korunuyoruz, tam korunma yöntemi olmadığı için olursa da Allah tan durumundayız kısaca. Seneye nisan gibi korunmayı bırakmayı düşünüyoruz yani 6 7 ay sonra. Ama ben bu süre zarfında hamile kalırsam, vereceği tepki -ya beni kırarsa diye çekiniyorum ya da aldırmak isterse diye. Ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Bir sorunumuz sıkıntımız yok Allah a şükürler olsun, herkesin evinde olan normal şeyler vardır ufak tefek. Ama içimde çok korku var özellikle bu ay. Acaba hamile miyim diye düşünüp duruyorum ve eşimin tepkisinden çekiniyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor tecrübeli arkadaşlarımdan ablalarımdan yardım almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim eğer hamilelik varsa. Eşimle nasıl konuşabilirim, neler söylemeliyim. Kızlar gerçekten içimde heyecanla karışık çekince var. Neden bu kadar içime dert oldu bilmiyorum, eşim korkulcak bir insan değil. Ama şu zaman yaparız bu zaman gibi plan olduğu için bi anda nerden çıktı bu gibi şaşkınlığa uğrayacak vereceği tepki beni üzecek diye korkuyorum.

22.09.2018
Kızlar herkese iyi geceler. Öncelikle herkese konuma cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum. Bazı arkadaşların 2 senedir olmadıysa çocuğun olmaz gibi söylemleri beni çok rahatsız etti, onu siz değil Allah bilir. Ben konumda size korunma yöntemi ile ilgili birşey sormadım. Eşimle nasıl bir konuşma yapmalıyım diye sormuştum. Bu sorumdan çok diğer detaylara takılmışsınız. Bir de şuna açıklık getireyim eşimle konuştum tabiki aldırma gibi birşeyin olmayacağını o da söyledi, biz mutluyuz ve bat gününü bekliyoruz :KK49: Başka konularda görüşmek üzere :KK25:

Son düzenleme:
Bu kadar korkuyorsanız neden kondom kullanmıyorsunuz? Maddi sebepler diyeceksen sağlık ocağı bedava veriyor gidip alın. Eşin ciddi anlamda korksaydi garantili bir korunma yöntemi tercih ederdi diye düşünüyorum. Oturup konuş bu meseleyi kazaya kurban gitmeden bence. Sanki siğil aldırıyorsunuz ya ne kolay...

Bu kadar korkuyorsanız neden kondom kullanmıyorsunuz? Maddi sebepler diyeceksen sağlık ocağı bedava veriyor gidip alın. Eşin ciddi anlamda korksaydi garantili bir korunma yöntemi tercih ederdi diye düşünüyorum. Oturup konuş bu meseleyi kazaya kurban gitmeden bence. Sanki siğil aldırıyorsunuz ya ne kolay...
Yanlış anladınız sanırım ya da ben yanlış ifadeler kullanmış olabilirim. Çok şükür herşey için gücümüz var. Biz böyle korunmayı tercih ediyoruz soru bu değil ki. Soru eşimle böyle bir durumda nasıl konuşmam gerektiği. Daha önce yaşamış arkadaşlar vardır belki diye. Böyle büyük büyük yazıp tepki vermenize gerek yok. Bu arada bende böyle düşününce içim rahatlıyor birileri çıkıpta tepki vermez neden versin ki desin istiyorum. Zira elestirilcek birşey yazmadım.

Yanlış anladınız sanırım ya da ben yanlış ifadeler kullanmış olabilirim. Çok şükür herşey için gücümüz var. Biz böyle korunmayı tercih ediyoruz soru bu değil ki. Soru eşimle böyle bir durumda nasıl konuşmam gerektiği. Daha önce yaşamış arkadaşlar vardır belki diye. Böyle büyük büyük yazıp tepki vermenize gerek yok.
Tek başınıza yapmadınız ki eğer varsa..
Neredeyse adamdan özür dileyceksiniz..
Tepki verirse ayar verir geçerdim bir süre de yüzüne bakmazdım ki hatasını anlasın..

Tek başınıza yapmadınız ki eğer varsa..
Neredeyse adamdan özür dileyceksiniz..
Tepki verirse ayar verir geçerdim bir süre de yüzüne bakmazdım ki hatasını anlasın..
Yok canım ne özür dilemesi daha neler :KK70: şimdi burda yazarken ifade falan kullanmadım ya o yüzden böyle anlaşılacak heralde :confused: sadece daha önce yaşayan var mı acaba diye merak ettim. Eşi istemeyip sonradan isteyen öğrenince herkesten çok mutlu olan falan:KK6:

Yanlış anladınız sanırım ya da ben yanlış ifadeler kullanmış olabilirim. Çok şükür herşey için gücümüz var. Biz böyle korunmayı tercih ediyoruz soru bu değil ki. Soru eşimle böyle bir durumda nasıl konuşmam gerektiği. Daha önce yaşamış arkadaşlar vardır belki diye. Böyle büyük büyük yazıp tepki vermenize gerek yok.

Büyük büyük yazmadım sadece bahsettiğiniz şey ciddi bir mesele olduğu için basite almanızdan rahatsız oldum.
Eşin sandigin kadar bebek olmasından endişe etseydi gerçek bir korunma yöntemi uygulardı diye dusunuyorum.
Son olarak bunca sene kaza olmadıysa zaten ikinizden birinde sağlık sorunu vardır muhtemelen ve istediğiniz ay hamile kalamayabilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı.

Kızlarr selam nasılsınız?
Ben iyi olmaya çalışıyorum elhamdülillah.
Hemen konuya geçmek istiyorum.
Biz eşimle 2012 yılından beri sevgiliydik, 2016nın eylül ayında evlendik. Tam 2 yıldır evliyiz. Çok sorunlar sıkıntılar yaşadık hem bekarken hem evliyken atlattık çoğunu, son 1 senedir herşey daha güzel çok şükür. Evlenmeden önce bebiş konusunu konuşmuştuk ve en az 2 yıl korunmamız gerektiğini, hem çocuğumuz hem kendimiz için hayat şartlarımızın daha iyi olması adına beklememiz, birikim yapmamız gerektiğini eşim uygun bir dille bana anlatmıştı. Bende tabiki bu kararının arkasında durmuş güzel tabir ile evliliğimizin tadını çıkartmayı tercih ettiğimi söylemiştim. Malum evlendikten sonra herkes(komşular bile) 4 5 aydan sonra bebek yok mu? Ilk sene korunmayın sonra olmaz vs. şeyler herkese olduğu gibi banada söylemişlerdi. Bizde henüz erken olduğunu söyledik, bazıları bu kararımıza saygı duydu(annelerimiz) bazıları hala diretiyor ama artık alıştım. Asıl konum şu; Afedersiniz biraz açık yazmak durumundayım. Eşim ilişki sonrasında bana 'iyice yıkadın mı? Güzel yıka, yıkadın dimi?' gibi kelimeler kullanıyor(emin olmak için) Evet bebiş düşünmüyoruz ama korunma yöntemimiz yıkamak ya da geri çekilme(biliyorum korunma yöntemi değil) Aslında eşimde kötü bir amaçla söylemiyor, sanırım hazır hissetmiyor kendini ya da kafasında başka şeyler var bilemiyorum. Seneye nisan gibi korunmayı bırakacağımızı söylüyor yani 6 7 ay sonra. Ama ben korkuyorum bu süre zarfında hamile kalırsam, vereceği tepki -ya beni kırarsa diye. Ya da aldırmak isterse diye. Ne tepki vereceğini kestiremiyorum. Bir sorunumuz sıkıntımız yok Allah a şükürler olsun, herkesin evinde olan normal şeyler vardır ufak tefek. Ama içimde çok korku var özellikle bu ay. Acaba hamile miyim diye düşünüp duruyorum ve eşimin tepkisinden çok korkuyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor tecrübeli arkadaşlarımdan ablalarımdan yardım almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim eğer hamilelik varsa. Eşimle nasıl konuşabilirim, neler söylemeliyim. Kızlar gerçekten korkuyorum neden bu kadar içime dert oldu bilmiyorum, eşim korkulcak bir insan değil. Ama şu zaman yaparız bu zaman gibi plan olduğu için bi anda nerden çıktı bu gibi şaşkınlığa uğrayacak vereceği tepki beni üzecek diye korkuyorum. Bu arada ilk aylarda hamilelikten şüphelenmiştik eğer varsa aldıracağız demişti ama eğer olsaydı gerçekten böyle söyler miydi bilmiyorum. Ilk aylarla şu son zaman arasında çok büyük fark var bu arada. O zamanlar evliliğe alışamayıp ayrılmayı düşünüyorduk. Sonra Allah yardım etti bugünlere geldik çok şükür.
Canim zamanlar alışır senden daha cok ister emin olabilirsin

Neyi yikiyorsunuz,nasil yikiyorsunuz anlamadim
Cocuk icin en uygun zaman kismina cevap vereyim ben. Anne baba adaylari psikolojik olarak ne zaman hazir olurlarsa,kenarda ihtiyac disi 10-15 bin paralari ne zaman olursa,anne adayinin altinda kendine ait arabasi ne zaman olursa,anne adayinin kendine yetecek kadar birikmis parasi ne zaman olursa o zaman uygundur. Anne adayinin cocuguna gereken durumlarda maddi manevi tek basina bakabilecek yeterlilikte olmasi gerekir,yok bu kosullari saglanmayan kimse cocuk mocuk yapip da su devirde rezil rusva olmasin nacizane tavsiyem

Büyük büyük yazmadım sadece bahsettiğiniz şey ciddi bir mesele olduğu için basite almanızdan rahatsız oldum.
Eşin sandigin kadar bebek olmasından endişe etseydi gerçek bir korunma yöntemi uygulardı diye dusunuyorum.
Son olarak bunca sene kaza olmadıysa zaten ikinizden birinde sağlık sorunu vardır muhtemelen ve istediğiniz ay hamile kalamayabilirsiniz.
Hakkınızda hayırlısı.
Ayy bu nasil bir mesaj sağlık sorunu vardır muhtemelen:işsiz: Allah bilir orasını. Ama ben daha önce hamile kalıp kalmadığım hakkında birşey yazmadım, bilmiyorsun :KK54:

Cidden şansa bi şekilde hamile kalmamayı başarmışsınız. Dediğiniz yöntemler asla temiz bir korunma sağlamaz. İstemiyorsanız doğru düzgün korunmanızı tavsiye ederim, fakat oldu ki hamile kaldınız. Suç değil kötü bir şey değil, ağır bir tepki göreceğinizi sanmıyorum. Hatta mutlu olur bence maddiyat olarak da bir sıkıntınız yoksa.

Neyi yikiyorsunuz,nasil yikiyorsunuz anlamadim
Cocuk icin en uygun zaman kismina cevap vereyim ben. Anne baba adaylari psikolojik olarak ne zaman hazir olurlarsa,kenarda ihtiyac disi 10-15 bin paralari ne zaman olursa,anne adayinin altinda kendine ait arabasi ne zaman olursa,anne adayinin kendine yetecek kadar birikmis parasi ne zaman olursa o zaman uygundur. Anne adayinin cocuguna gereken durumlarda maddi manevi tek basina bakabilecek yeterlilikte olmasi gerekir,yok bu kosullari saglanmayan kimse cocuk mocuk yapip da su devirde rezil rusva olmasin nacizane tavsiyem
Çok haklısınız aynı şeyleri düşünüyoruz biz de eşimle tam olarak bunları düşünüp birikim falan yaptık kendi çapımızda. Çok şükürler olsun ki onu el bebek gül bebek gibi bakacak durumumuz var ve dahası ikimizin ailesi de artık 4 gözle bekliyor ve ellerinden geleni yapmaya hazırlar. Ama biz kimseden birşey beklemiyoruz kendimiz kimseye muhtaç olmadan, büyütmek istediğimiz için bekledik.

Anam bu adam şimdi nisanda korunmayı bırakcaz demiş ya istediği zaman da olmazsa artık başınıza kakar durur:KK43:
Bu işler sizin planladığınız gibi olmuyor malesef.. ama böyle düşencesiz biriyle ömür geçmez.. Allah sabır versin.. ayrıca vajinal duş sağlık açısından normal bir korunma yöntemi değil...

Çok haklısınız aynı şeyleri düşünüyoruz biz de eşimle tam olarak bunları düşünüp birikim falan yaptık kendi çapımızda. Çok şükürler olsun ki onu el bebek gül bebek gibi bakacak durumumuz var ve dahası ikimizin ailesi de artık 4 gözle bekliyor ve ellerinden geleni yapmaya hazırlar. Ama biz kimseden birşey beklemiyoruz kendimiz kimseye muhtaç olmadan, büyütmek istediğimiz için bekledik.
O zaman mesele yok :KK66:
En az 6 ay saglikli ve protein agirlikli beslendiyseniz,sigara kullanmadiysaniz,sac boyasi dahil kimyasal bir sey kullanmadiysaniz,kilonuza da dikkat ettiyseniz tum sartlariniz elverisli olur.

Cidden şansa bi şekilde hamile kalmamayı başarmışsınız. Dediğiniz yöntemler asla temiz bir korunma sağlamaz. İstemiyorsanız doğru düzgün korunmanızı tavsiye ederim, fakat oldu ki hamile kaldınız. Suç değil kötü bir şey değil, ağır bir tepki göreceğinizi sanmıyorum. Hatta mutlu olur bence maddiyat olarak da bir sıkıntınız yoksa.
Canımm çok teşekkür ederim yorumun için böyle duymak benim içimi çok rahatlatıyor. Korunma yöntemine gelince sadece kondom ile bir kaç kez oldu sonrasında istemedik. Başka da korunma yöntemi hiç konuşmadık zaten ben ilaç kullanmam yan etkisinden çok korkuyorum.

Ayy bu nasil bir mesaj sağlık sorunu vardır muhtemelen:işsiz: Allah bilir orasını. Ama ben daha önce hamile kalıp kalmadığım hakkında birşey yazmadım, bilmiyorsun :KK54:

İyi de hamile kalsan zaten burada konu acmazsin ki eşinin tepkisini bilirsin :) sağlık sorununu evet Allah bilir ama uyguladığıniz yöntem korunma yöntemi olmadığı için eğer hiç hamile kalmadiysan istediğin ay direkt kalamayabilirsin demek istedim. Tabi daha önce hamile kaldiysan bu dediğimi dikkate almayabilirsin. Hayırlısı olsun diyorum tekrar. İyi forumlar.

O zaman mesele yok :KK66:
En az 6 ay saglikli ve protein agirlikli beslendiyseniz,sigara kullanmadiysaniz,sac boyasi dahil kimyasal bir sey kullanmadiysaniz,kilonuza da dikkat ettiyseniz tum sartlariniz elverisli olur.
Bunların arasından sadece sigara kullanmıyoruz :KK70:

X