Siz olsanız ne yapardınız ?

Eselsu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2018
778
550
34
Merhaba arkadaşlar .
Ayrı yaşamaya başlayalı 3 ay ,boşanma davası açalı da 2 ay oldu ... Boşanma davası ile birlikte nafaka tazminat davası falan da açıldı. Bunu söylüyorum çünkü sormak istediğim şeyler tam da bununla ilgili . Dün akşam eş kişisi bana mesaj attı " eselsu Ben de birleşme taraftarı değilim ,ancak bana düşman olmana gerek yok ,sonuçta yüz yüze bakicaz kızımız için " yazmış . Kızımla görüntülü konuştuktan hemen sonra yazdı bu mesajı . Onca hakaret ,küfürden sonra duyduğum sakin ve düzgün cümle içime ılıklık salgılamadi desem yalan olur .... Ama bu da çok uzun sürmedi ... Hemen arkasından bir mesaj daha geldi ..."eselsu bana cevap ver anlaşmalı boşanmaya yanaşıyor musun "
Ben de avukatıma gerekli olan herşeyi söylediğimi yazdım.,boşanma davasını seni surundurucem uzadığı kadar uzayacak ,seviyorum diyecem gerekirse deyip bu hale getiren kendisi olmasına rağmen . Anlaşma dediği de hemen boşanmak için değil, anlaşmadan kasti tazminat ve nafakadan kurtulmak istiyor . Yani boşanacak eğer ben tazminat ve nafaka davasını geri çekersem.
Sizlere sorum da ;
Birakim ne hali varsa görsün ben zaten onun parasında değilim . ( Zaten kendisi evliliğimiz boyunca sömürdü beni ) ondan alabileceğim bir para maddi durumu açısından mümkün değil . Bunu sadece anlaşmaya yanassin die acmistik.. bir yandan da şu şekilde düşünüyorum ;
6 yılımı mahvetti . Kızımı bir aile ortamında büyütme şansımi elimden aldı . Bir çocukla ortada kalmamak adına onca cefasini çektim . Hayatım alt üst oldu gerekli-gereksiz bir sürü saçma sapan insanın lafına maruz kaldım .dedikodu eğlencesi oldum ... Herşey hatta bunlar bir kenara , kızım ikiye bölünmüş ,parçalanmış bir ailede yaşamak zorunda kaldı . Böyle olmaması için ne bir çabası ne de bir pişmanlığı var ...
Tek derdi tazminat başka birşey yok 3 aydır kızımı görmüyor .sadece resim istiyor ,video istiyor 3 ayda iki kez görüntülü konuştu sadece başka da yok !
İlk başta ona ara karar verilmeden önce hafta sonu alabileceğini söylemiştim annesine götürecekti hatta gelmedi bu pazarda gelicem dedi çocuğu hazırladım yine gelmedi .
Şimdi siz olsanız tüm bu tazminat nafaka her neyse canı cehenneme ,yeterki çıksın her şekilde hayatımdan mı ? Dersiniz
Yoksa ,yaşattıklarinin bedeli olmasa da bunu odesin para düşünen adamin cezası para mı olsun derdiniz?
Ne yapmalıyım ?

Davanızdan vazgeçmeyin. Tazminatı ödeyecek gücünün olup olmadığına siz karar veremezsiniz, hakim en uygun tazminatı verir merak etmeyin. Sonra da ister ödesin ister hapse düşsün. Zaten babalıktan bihabermiş kızınız için bir kayıp olmaz, o konuda içiniz rahat olsun. Telefonda görüntülü konuşma, video, fotoğraf gönderme işlerine de bir son verin bence, bu ne böyle paşa hazretleri çocuğunu görmeye gelmiyor. Yattığı yerden telefon babacılığı oynuyor :KK67:

Davanızdan vazgeçmeyin. Tazminatı ödeyecek gücünün olup olmadığına siz karar veremezsiniz, hakim en uygun tazminatı verir merak etmeyin. Sonra da ister ödesin ister hapse düşsün. Zaten babalıktan bihabermiş kızınız için bir kayıp olmaz, o konuda içiniz rahat olsun. Telefonda görüntülü konuşma, video, fotoğraf gönderme işlerine de bir son verin bence, bu ne böyle paşa hazretleri çocuğunu görmeye gelmiyor. Yattığı yerden telefon babacılığı oynuyor :KK67:
Kızım için yolluyorum belki insafa gelir die . Avukat da dedi ... O kadar çok gördüm ki dedi annesi çocuğu göstermediği halde bı yolunu bulup goren babaları . Bu çocuğu görmeye falan gelmez dedi

Elinizden ne geliyorsa ardiniza koymayın. Size çektirdiklerinin bir bedeli olmalı. Öyle kolayca kurtulmasın. Belli ki parası yumuşak karnı oraya olanca gücünüzle vurun anlasın hayat karartmanin kolay olmadığını. Acimayin sakın ilerde pişman olursunuz. Hakim en doğru kararı verecektir zaten. Bin lira bile olsa peşini bırakmayın.

Elinizden ne geliyorsa ardiniza koymayın. Size çektirdiklerinin bir bedeli olmalı. Öyle kolayca kurtulmasın. Belli ki parası yumuşak karnı oraya olanca gücünüzle vurun anlasın hayat karartmanin kolay olmadığını. Acimayin sakın ilerde pişman olursunuz. Hakim en doğru kararı verecektir zaten. Bin lira bile olsa peşini bırakmayın.
Kızıma biçilen nafaka parasını bile ödemiyor bu ay da ödemezse ceza alacak zaten avukat öyle söyledi . Ben de açıkçası üzerime yurur diye korkuyorum .

Kızıma biçilen nafaka parasını bile ödemiyor bu ay da ödemezse ceza alacak zaten avukat öyle söyledi . Ben de açıkçası üzerime yurur diye korkuyorum .
Sartlarinizi en iyi siz bilirsiniz tabi yazdığınız üzerinden yorum yapıyoruz hepimiz. Olması gereken süründürülmesi aslında. Ama derseniz ki tekin biri değil güvenliğimden endişe ediyorum, madden ona muhtaç değilseniz durumu farklı degerlendirebilirsiniz o zaman.

Bunca yıl dediğin zaman diliminde de açabilirdin davanı, hür iradenle kalmışsın, bu yüzden mi tazminat istiyorsun?

Aldatma, şiddet, gizli alışkanlık, vs olsa eyvallah
Ama, sen ben kendi kendime hayatımı seninle devam ederek mahvettim, ver paramı diyorsun.

Zaten çocukta yükümlülüğü var, çocuk adına yatırım içinse, elinde varken evladın geleceği sağlam olsun diyorsan, avukata ilet, duruma uygun koşul sağlar.

Bunca yıl dediğin zaman diliminde de açabilirdin davanı, hür iradenle kalmışsın, bu yüzden mi tazminat istiyorsun?

Aldatma, şiddet, gizli alışkanlık, vs olsa eyvallah
Ama, sen ben kendi kendime hayatımı seninle devam ederek mahvettim, ver paramı diyorsun.

Zaten çocukta yükümlülüğü var, çocuk adına yatırım içinse, elinde varken evladın geleceği sağlam olsun diyorsan, avukata ilet, duruma uygun koşul sağlar.
Aldatma yok varsa da ben farkına varamadım hiç . Evet kendi hür irademle kaldım . Kızım ikiye bolunmesin ortada bir oraya bir buraya sürüklenmesin die . Tazminat al deyin die anlatmiyorum sadece yazdıklarım kadarını bildiğiniz ve diger konularımi okumadiginizi düşü düşündugum için ...
Şiddet vardı ..artı yalan hemde her konuda .
En son patlak veren yalanı da . Araba aldık ihtiyaç kredisi çektim ben ( çünkü ona çıkmıyor ) arabayı satmış parası da yok ortada .. çalındı diye kapıda ağladı bir sabah güya aşağı inip sokakta bulamamış arabayı . Sonra başka bir araba ile takas yapıyorum dedi daha sonra kaza oldu birine çarptım dedi daha sonra birine de çarpmadim sadece kaza yaptım dedi .bunu bile affettim .

Aldatma yok varsa da ben farkına varamadım hiç . Evet kendi hür irademle kaldım . Kızım ikiye bolunmesin ortada bir oraya bir buraya sürüklenmesin die . Tazminat al deyin die anlatmiyorum sadece yazdıklarım kadarını bildiğiniz ve diger konularımi okumadiginizi düşü düşündugum için ...
Şiddet vardı ..artı yalan hemde her konuda .
En son patlak veren yalanı da . Araba aldık ihtiyaç kredisi çektim ben ( çünkü ona çıkmıyor ) arabayı satmış parası da yok ortada .. çalındı diye kapıda ağladı bir sabah güya aşağı inip sokakta bulamamış arabayı . Sonra başka bir araba ile takas yapıyorum dedi daha sonra kaza oldu birine çarptım dedi daha sonra birine de çarpmadim sadece kaza yaptım dedi .bunu bile affettim .
Ya sanki okudum o konuyu.
Anladım şimdi.
Tazminat hak bence de bu durumda.

Sakın ha!!! Bırak boşanmaya yanaşmasın kalsın kağıt üzerinde evlenmeyeceksin nasıl olsa hemen.. senin kocanla benim kocama öyle nefret doluyum ki değil nafaka böbreklerini satmak istiyorum !! Beş para eder mi edesene... tabikide nafakanı, tazminatını sonuna kadar alacaksın.. he onun parasını harcamak istemem dersen git hayır yap o parayla ama bu adama istediği hayatı verme sürünsün ya!!!

Sakın ha!!! Bırak boşanmaya yanaşmasın kalsın kağıt üzerinde evlenmeyeceksin nasıl olsa hemen.. senin kocanla benim kocama öyle nefret doluyum ki değil nafaka böbreklerini satmak istiyorum !! Beş para eder mi edesene... tabikide nafakanı, tazminatını sonuna kadar alacaksın.. he onun parasını harcamak istemem dersen git hayır yap o parayla ama bu adama istediği hayatı verme sürünsün ya!!!
Aynen onun bir kuruşunu bile istemem . Benim ihtiyacım yok olmasın da inşallah . Bu zamana kadar ona çalıştım zaten aldı götürdü .

Olaylar yeni olduğu için boyle hiddetlen normal. Ama senin koca havlayan köpek misali ısırmaz korkma. Kesinlikle nafakayı ve tazminatı al. Zor süreç ama çok da davayı kafana takma. Hayatına kaldigin yerden devam et. İlk boşanan biz değiliz son da olmayacağız. Yolun açık olsun.
Hayat bitti sandığın yerden yeniden başlar.

Olaylar yeni olduğu için boyle hiddetlen normal. Ama senin koca havlayan köpek misali ısırmaz korkma. Kesinlikle nafakayı ve tazminatı al. Zor süreç ama çok da davayı kafana takma. Hayatına kaldigin yerden devam et. İlk boşanan biz değiliz son da olmayacağız. Yolun açık olsun.
Hayat bitti sandığın yerden yeniden başlar.
Çok korkuyorum . Canımdan korkum geçti ortalık duruldu şimdilik. Kendisi de keyfinde sosyal medya üzerinde göründüğü kadarıyla .(arkadaslarimda ekli)
Korkum yalnız kalacakmis hissi ,kızım beni suçlar mı sorusu ,etrafta dedikoducu fesatlar daha ne kadar konuşacak kaygısı ,gelecek endişesi daha sıralayabilirim de

Sakın vazgeçmeyin nafaka ve tazminattan. O çocuğu baba evinden getirmediniz sonuçta. Sizi de yıpratmış. Bunların bedelini ödesin. Hiç konuşup yüz göz olmayın bu adamla. Sizi kandırmasın.

Sakın vazgeçmeyin nafaka ve tazminattan. O çocuğu baba evinden getirmediniz sonuçta. Sizi de yıpratmış. Bunların bedelini ödesin. Hiç konuşup yüz göz olmayın bu adamla. Sizi kandırmasın.
Hiç bir şekilde dönüş yapmıyorum zaten dönüş yaparsam konuyu uzatıp kavga moduna taşıyor . Hakarete başlıyor

Sizin hayatnızı maf edicek bir cocukla ortada bırakıcak ve hic birşey ödemicek cocugunu bile görmücek ve siz tazminatı istemiceksiniz yok öyle bir dünya sadeci sizi cekindirmeye bakıyor sakın vaz gecmeyin hic birşey de yapamaz

X