Siz olsanız kv çağırır mıydınız ?

Selamlar kv konuşmuyorum bi olaydan dolayı çok hakkaniyetle söyleyebilirim ki haklı olan benim.
Geçen bayramda elini öpmeye gitmiştim haklı olduğum halde, ama elini vermemişti.
Aile apt oturuyoruz bu arda bebeğimin diş buğdayı var herkes gelicek eşime sen davet et dedim gelmek isterse diye oda ben davet ederim ama benim davet etmemle olmaz gibi bişey söyledi siz olsanız ne yapardınız ?

Kimsenin egosunu tatmin edemem.
Eşim okadar istiyorsa söyler ben aramam.

Selamlar kv konuşmuyorum bi olaydan dolayı çok hakkaniyetle söyleyebilirim ki haklı olan benim.
Geçen bayramda elini öpmeye gitmiştim haklı olduğum halde, ama elini vermemişti.
Aile apt oturuyoruz bu arda bebeğimin diş buğdayı var herkes gelicek eşime sen davet et dedim gelmek isterse diye oda ben davet ederim ama benim davet etmemle olmaz gibi bişey söyledi siz olsanız ne yapardınız ?

Elini öpmeye gelen insana el vermeyen kötü niyetlidir, siz gereken adımı atmışsınız daha bir şey yapmayın, oğlu çağırsın gelirse gelir, gelmezse kendi bilir

Eşin davet etsin sonrasında vıdı vıdı yapmasın. Ama eşim sonradan ailemize yansıtır diyorsan ağız ucuyla çağır.

Ben olsaydım çağırmazdım elini vermeyen telefonuda yüzüne kapatır ben neden bunları yaşayayım ki umrumda olmaz kendisi canı isterse gelir

Kocanız çağırsın. Sizin çakal aklınca size adım attırtıp barıştıracak. “Ben çağırmıyorum sen çağıracaksan çağır, gelecekse buyurur gelir” dersiniz

Hem elini vermeyecek hem de aramamı beklemesin böyle babaanne olacaksa da olmasın çocuk da babaannesiz büyüsün hiç bieşy olmaz

Bayramdan sonra hiç görüşmediniz mi?1 hafta sonra yine bayram ziyarete gidecekseniz bu kutlamaya davet etmemek garip kaçabilir.
Yerinizde olsam arayıp davet eder,onun yaptığının tam tersi nezaket ve görgü kurallarına göre evimde ağırlayıp günü mutlu geçirirdim .
Bu şehzadelerin sultan analarını gören kan davası var zanneder

Diş buğdayı yapmadım, ama oğlumun bebek mevlidine çağırmadım.
İlk doğumumda saçma sapan konuşup beni germişti.
İkincide tecrübe edinip hiç bişeye dahil etmedim.
Siz üzerinize düşeni yapmışsınız, oğlu isterse davet etsin muhatap olmayın.

Davet etmem. Elini uzatmadıysa. Ama eşime derdim gelsin diye gelmezse kendi bilir.

siz demeniz gerekeni demişsiniz. eşiniz onun oğlu, çocuğu da torunu. gayet eşinizin davet etmesiyle de gelmek isteyen gelir, problem çıkaran siz çağırsanız da çıkarır. herhangi bir aktivitede siz annenizi çağırdığınızda eşiniz "senin çağırmanla olmaz ben de arayayım sevgili anneni" diyor mu? bana kadından beklenen her görev, erkekten beklenmeyince aşırı saçma geliyor.

Haklı olduğum konuda bana mübarek(!) elini vermeyen birini aramam. Siz karışmayın, oğlu istiyorsa arasın. Gelmezse de gelmesin. Sanki gelmek zorunda mı sultan hazretleri? Bıktım ben bu erkeklerin şeytanca çalışan akıllarından. Huyları değişti bunların. Hepsi sıyrılma peşinde.

Lütfen net olun, özelikle eş ailesi konularında. Acaba öyle mi, söylesem mi çağırsam mı, o da bana öyle yapmıştı, bu bana böyle söylemişti... Adım attım elini öpmeye gittim ama tenezzül etmediyse ne çağırırım ne de görüşürüm. Kocam beni bu pozisyona sokamaz. Kendim için değil çocuğumuz için yapıyorum senin de söz hakkın var, gelmesini istiyorsan anneni çağırırsın, gelirse her misafire nasıl yaklaşıyorsam ona da öyle yaparım ikramımı vs esirgemem ama kimsenin gönlünü eğlemem diyin. Kocamla aram bozulmasın huzurumuz kaçmasın olayı değil bu. Evlilikte karşılıklı saygı yoksa huzur da yuva da yoktur. Senin annen senin problemin sen çöz diyeceksiniz. Kendi annenizle sorun yaşansa eşinizi zorlayamazsınız git elini öp annemin diye, siz niye yapıyorsunuz? Benim söylememle olmaz sen çağır diyor, niye valide sultan mı annesi? Gelin beni torunumun diş buğdayına çağırmadı diye o dertlensin açıklasın millete.

Haklı olduğunuzdan yüzde yüz emirsiniz bu rağmen büyüktür ailedir deyip elini öpmek istemişsiniz bir adım atmışsınız elini vermemiş.
Daha da diş buğdayına da çağırayım derseniz haklılığınız kalmaz, kadın kurum kurum kurulur öncesinde ne yaptıysa daha fazlasını yapar ses çıkarmamanız gerekir o yüzden çağırmayın!

Çağırmam, beni yok sayanı ben de yok sayarım.

Ben her ama her şeyi eşime kitliyorum böyle durumlarda.
Çağırılacak mı, çağırsın oğlu değil mi? Davet mi edilecek, etsin oğlu değil mi?
Boş mu konuştu, susturacak E oğlu değil mi? Kavga mı edilecek, etsin oğlu değil mi?

Yine öyle yapardım. Kocam da sen çağır falan derse "niye anan seni insan yerine mi koymuyo hayırdır?" Derim. Oğlu çağırırsa çağırsın benlik bişi yok.

10 senelik evliyim, kv ile herhangi bir kavga atışma vs yaşamadım. Bana bayramda el uzatmayacak olsa elini kırar tövbe est... Neyse onu da oğluna kitlerdim.

Eş ailesine genel bakış açım bu benim. Ben bu insanları kocamdan dolayı tanıyorum. Tüm sorunları çözecek olan o.

Haklı olduğun halde bayramda elini bile öptürmeyen birini niye davet edesin ki

X