Siz olsanız kv çağırır mıydınız ?

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
64
15
28
Selamlar kv konuşmuyorum bi olaydan dolayı çok hakkaniyetle söyleyebilirim ki haklı olan benim.
Geçen bayramda elini öpmeye gitmiştim haklı olduğum halde, ama elini vermemişti.
Aile apt oturuyoruz bu arda bebeğimin diş buğdayı var herkes gelicek eşime sen davet et dedim gelmek isterse diye oda ben davet ederim ama benim davet etmemle olmaz gibi bişey söyledi siz olsanız ne yapardınız ?

Mesafeni bozmak durumunda değilsin. Eşin elbette ailesinde soğukluk olsun istemez. Biri annesi,diğeri eşi. Tabii kendi tercihiniz. İsterseniz kapısına evine gitmeden arayın. İsterse gelebileceğini söyleyin. Ama mesafenizi de koruyun. Gelir torununu görür biraz oturup gider. Ya da zaten geleceğini de sanmıyorum. Siz kendi içinizden geçene göre hareket edin.

Selamlar kv konuşmuyorum bi olaydan dolayı çok hakkaniyetle söyleyebilirim ki haklı olan benim.
Geçen bayramda elini öpmeye gitmiştim haklı olduğum halde, ama elini vermemişti.
Aile apt oturuyoruz bu arda bebeğimin diş buğdayı var herkes gelicek eşime sen davet et dedim gelmek isterse diye oda ben davet ederim ama benim davet etmemle olmaz gibi bişey söyledi siz olsanız ne yapardınız ?
Eşiniz çağırıyor sa çağırsın siz muhatap olmayin

Bence kesinlikle davet et. Etmezsen olaylar çok çok büyür. Aranızda bir problem olduğunu davetliler de öğrenmiş olur ve açıkçası kayınvalidenin onuru incinebilir. Sen davet et, gelmezse kendi bilir, en azından sonradan seni azarlayamaz. Misafirlerin yanında da kibar davran bence aranızdaki sorunları üçüncü şahıslar bilmesin. Sen davet edebilirsin bence normal yumuşak bir ses tonunda. Böyle şeylerde politik olmak senin açından çok daha yararlı olacaktır, pek çok çift görüyoruz yazık sırf kv sebebiyle boşanmalara kalkan. Hem kocanı doldurabilir onun sende görmediği negatif yanlarını aklına sokabilir hiç gerek yok

Sen bir adım atıp elini öpmeye gitmişsin insanlıktan anlamamış elini vermemiş o yüzden kocama da anneni sakınn çağırmıyorsun diye iyice tembihlerdim, sonra o gürültüyü partiyi duysun, kendi yok ne kadar üzülür tahmin etttt o zaman kafasına dank eder ve insan gibi adım atar sana, daha fazla küçültme kendini

Yarın eşinize karın bizi çağırmadı diyip aranızı bozabilir mi? Yani esiniz bunun için aranızı bozarmi ? Eşinize söyleyin ben anneni çağırmak istiyorum sonuçta torunu ama öpmem için elini bile uzatmadı , söylersem vereceği tepkiyi kestiremiyorum sen konuşur musun diyin . Yarın karın beni aramadı dediğinde eşiniz sizin tarafınızı tutabilsin . Bazı aileler yüzünden evlilikler bitiyor doğru stratejiyle oynarsanız üzülmeyen taraf olursunuz

Yarın eşinize karın bizi çağırmadı diyip aranızı bozabilir mi? Yani esiniz bunun için aranızı bozarmi ? Eşinize söyleyin ben anneni çağırmak istiyorum sonuçta torunu ama öpmem için elini bile uzatmadı , söylersem vereceği tepkiyi kestiremiyorum sen konuşur musun diyin . Yarın karın beni aramadı dediğinde eşiniz sizin tarafınızı tutabilsin . Bazı aileler yüzünden evlilikler bitiyor doğru stratejiyle oynarsanız üzülmeyen taraf olursunuz
Aklıma kızılcık şerbeti görkem geldi 😀

X