Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız..

betican

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
466
42
-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

Arkadaşlar,

Daha önce evli erkeklere asılan kızlar hakkında bir yazım olmuştu, sizden de bayağı bir fikir almıştım.

http://www.kadinlarkulubu.com/aile-...28886-evli-erkeklere-asilan-bekar-kizlar.html

Ama ben artık bunların saçını başını yolmak istiyorum ve kocama da çok iyi bir ders vermek istiyorum. Dün akşam kaç saat ağladım.

Şu işyerinde ki cıvık kızlar vardı, skype'den benim gördüğüm kadarıyla ( kimbilir görmediğim neler konuşup, yapıyolar) adam ne kadar resmi konuşsa da iş arkadaşlarıyla onlar bir şekilde sırnaşıyolar. Kocamla kaç defa kavgalar ettim. Bağırdım , çağırdım. Yeminler etti hiçbiriyle aramda bişey yok, olamaz da diye.

Dün akşam bilgisayarında ne gördüm dersiniz. O en gıcık olduğum ve en sırnaşık olan kızla benim kocam ofiste resim çekilmişler. Kocam gayet resmi eller arkada, kız sırıtık bir şekilde çekilmiş.
Cinlerim tepeme çıktı, kafamdan ateşler çıktı. Uyuyodu o sırada gittim kaldırım. Bu ne dedim. Ne var dedi. Nasıl ne var dedim. İşyerinde herkes çekiliyomuş onu da çekmişler. tamam ama neden sadece o kızla dedim. herkesle var dedi. hani göster dedim, bulamadı .....

silmişimdir dedi. bağırdım , çağırım. o gitti, yattı. kaç saat ağladım, hırsımı alamadım. Gittim geri kaldırdım. Ne demek bu, bu ne rahatlık dedim. Ne yaptım ben diyo. Milletin kızlarla ne resimleri varmış. Kızlar adamların dizinde, kucağında oturuyomuş falan filan.

Banane onlardan, ben sana soruyorum dedim. Yeminler etti , saçmalama dedi. Çocuğumun üstüne yemin ederim dedi. O kızların hepsi bana abi der dedi. Nasıl kızlar bunlar dedim. Abi dedikleri adamların bir tek koynuna girmedikleri kalıyomuş baksana dedim. Eşimin iş arkadaşlarının çoğunu tanırım, evliler.

Bu nasıl bir çirkeflik dedim. Bu kızlar da hiç mi utanma,arlanma yok dedim. Sarıldı senden başkasına bakmadım, ölene kadar da bakmam dedi.

Ben de dedim ki, madem öyle ben de işe girince iş arkadaşlarımla böyle konuşmalar yapıyım, resimler çektiriyim,sen sorunca da, hepsi bana abla der diycem, sen de asla sesini çıkarmıycaksın dedim.

Olur mu öyle şey dedi, ben de maalesef olacak. Sen de anla neler hissettiğimi dedim.Bütün gün mecburi haller dışında konuşmadım.Şimdi de yattı uyuyor.

Ne olur bana akıl verin.

BU ADAMIN YAPMAK İSTEDİĞİ NE, YA DA BU TERBİYESİZ KIZLARI NASIL UZAKLAŞTIRIRIM KOCAMDAN BEN.

YA DA EN İYİSİ AYRILMAK MI? Ben artık böyle şeyler yaşamak istemiyorum. İçim içimi yiyor. Kimbilir bütün gün, ne konuşmalar, ne hareketler geçiyor aralarında. Düşünmeyim diyorum. Pat diye resimler çıkıyor. Bi de bunlar normalmiş de , ben anormal tepkiler veriyorum gibi davranıyor.

He bu arada resimler ortalıkta falan değil, karman çorman bir yerde. Denk geldi de gördüm.

SİZ SÖYLEYİN BEN BU ADAMA NASIL DERS VERİYİM..

Sen biraz paranoya yapmışsın galiba
böyle davranarak eşinin aklında olamyanı hatırlatacaksın bu kadar şy için de ayrılınmaz evlilik oyuncak değil ne zorluklarla kuruluyor

Yalnız bu ilk defa olan birşey değil ki.Evlendiğimizden beri kocamın böyle vukuatları olduğu için artık patladım.

Kaç kere söyledim, arana mesafe koy. Kendine çeki düzen ver diye, ama dinleyen kim.

Evliliğin oyuncak olmadığını en iyi bilenlerden biri benim. En çok zoruma giden de bu zaten. Biz birbirimiz için bu kadar uğraşmışken, sevmişken neden beni başkaları yüzünden üzüyorsun.
Zaten yeteri kadar sıkıntımız var, bi de bunlar için beni üzdüğüne çok kızıyorum.

aşırı tepki veriyorsun gibi geldi bana.kendini ve evliliğini yıpratma derim ben,eğer eşine güvenin varsa.

Yalnız bu ilk defa olan birşey değil ki.Evlendiğimizden beri kocamın böyle vukuatları olduğu için artık patladım. Kaç kere söyledim, arana mesafe koy. Kendine çeki düzen ver diye, ama dinleyen kim.

Evliliğin oyuncak olmadığını en iyi bilenlerden biri benim. En çok zoruma giden de bu zaten. Biz birbirimiz için bu kadar uğraşmışken, sevmişken neden beni başkaları yüzünden üzüyorsun.
Zaten yeteri kadar sıkıntımız var, bi de bunlar için beni üzdüğüne çok kızıyorum.

vukuat derken; benzer olaylar mı yoksa aldatılmadan mı bahsediyorsunuz?:uhm:

Onlara verilecek en iyi ceza kendini ondan mahrum bırakıp hiç birsey yokmuş ama çoooook büyük bir problem varmış gibi davranmak bence..
küçük cezalarla büyük suçlarını cezalandırmanı tavsiye ediyorum
ha kendinle de barısık ol giyin süslen bakımlı ol ama onu kendinden uzak tut canım..
haa bak nasıl yapışacak yakana gör..

Gitme üstüne bu kadar canım. Calışan insanlar günün çok büyük bir bölümünü iş yerinde geçiriyorlar.
İster istemez bir aile gibi oluyorlar - aralarında sırnaşık laubali tipler de olabiliyor napsın adam.
Artık herkesin elinde foto çeken cepler - çeken çekene cılkı çıktı falla. Bi poz lütfen demişlerse
kocan napsın. Çekip çekip mns adresine yolluyorlar. Zaman böyle canımıniçi biraz uyum sağlaman
gerekiyor - yok yere tadınızı kaçırma. Adamın içinde olmadıktan sonra kim sırnaşırsa sırnaşsın -
onun yeri senin yanındır.

Vukuat derken , daha aldatmak değil yada ben öyle sanıyorum emin değilim. Yani evliliğimizin ilk yıllarında çalıştığı yerlerdeki kızlar yüzünden yine bayağı kavgalar etmiştik. Onlarla da böyle samimi oluyordu.

O'na sorarsanız beraber olmadıkları sürece bunlar aldatmak sayılmaz. Ama ben ona hep söylüyorum. Aldatmak sadece o işle olmaz, bir bakış, bir gülüş v.s de aldatmak sayılır benim için.

Kaç kere söyledim ama anlamıyor...

Canim,esin yemin etmisse yoktur öyle bisey.Ama is arkadaslari
oldugu icin mecbur tabiiki onlarla iyi gecinmeye.E mecbur sohbet falanda
ediyorlar.Seni anliyorum aslinda,sen erkeklere mesafeli dikkatli
davrandigin icin aynisini esinden bekliyorsun ama erkekler
böyle seyleri pek takmazlar.Onlar normal arkadas gibi kardes gibi
konusurlar bayanlarl.Benzer seyleri bizde yasadik.Ben erkeklere
karsi cok mesafeliyimdir,hatta sohbet etmeyi bile sevmem.Civikliktan
hic hoslanmam.Ama esim rahat rahat sohbetler falan eder kadinlarla.
Bende kizarim bazen,niye böyle yapiyorsun,ben yapsam hosuna
gidermi diye.O da diyorki ben onlarla birarada calisiyorum,tabiiki
konusucam.sende konusabilirsin tanidiklarinla.Ben onlari kardes gibi
görüyorum diyor.
Eminimki senin esinde böyle düsünüyor.ama seni anliyorum,
biz öyle düsünmedigimiz icin kaldiramiyoruz.
Ama öyle ayrilayim falan diye düsünme,esinin icinde hicbisey
yoksa ona güvenmek zorundasin,güvenmek zorundayiz.

bence gıt o kızları ısyerınde bı guzel benzet... tovbe yarabbım yaa. ınsanı zıvanadan cıkarıyorlar boylelerı.. canım benım esın dıs gorunusuyle de dıkkat cekıcı bır adamsa. hanı orta yaslı karızmatık, hafıf kır saclı karıyerlı bır erkekse. malesef bu gıbı kızlar yılısır durur ıste. cok cıddıyım ısyerıne gıt ve onlarla konus canım once kıbar bır sekılde, akıl verıcı manada. anlamazlarsa anladıkları dılden konus gıtsın. bu nedır yaa boyle memlekette adam mı kalmadı sankı..esınde o fotografı bılgısayara kaydetmeık zorunda degıldı ama, onunla da konus geregı gıbı. bırde mumkunse sende ıs arkadaslarınla bırkac foto cektır ve bılgısayara ekran koruyucu yap da gorsun nasıl oluyormus. allla alla yaa

Valla benim de içimden öyle geçiyor ama onların seviyesine düşmek istemiyorum. Eşim de ben de 28 yaşındayız ve orada müdür olarak çalışıyor. Eli yüzü de düzgün.

Bu arada şöyle bir yemek falan olsa işyerinde benimde gidibileceğim onlara çok şey söylüycem ama olmuyor. Bekliyorum elbet onlarla karşılaşıcam. Emin ol onlara anladıkları dilden öyle konuşucam ki tövbe ettiricem.

Bu arada ne yazık ki çalışmıyorum ama dediğim gibi işe girer girmez, ben de aynısını ona yapıcam, merak etme sen...

Ya ama ben dayanamıyorum ki. Bu erkekleri anlamıyorum ki. Çok mu zor kadınlarla araya mesafe koymları. Senin de dediğin gibi ben her zaman mesafeliyimdir. Oldu ki herhangi bir yanlış hareket görürsem hemen uyarırım, anlamazsa da o kişiyle muhabbeti mi keserim.
Ben onu çok seviyorum. Aldatmadığını düşünüyorum, ama kendime de bunu yediremiyorum. Benim neyim eksik ki diyorum.
Hep güvenmeye çalıştım, güvenmek istiyorum. Ama bunları gördükçe hooop başa dönüyorum.

Vukuat derken , daha aldatmak değil yada ben öyle sanıyorum emin değilim. Yani evliliğimizin ilk yıllarında çalıştığı yerlerdeki kızlar yüzünden yine bayağı kavgalar etmiştik. Onlarla da böyle samimi oluyordu.

O'na sorarsanız beraber olmadıkları sürece bunlar aldatmak sayılmaz. Ama ben ona hep söylüyorum. Aldatmak sadece o işle olmaz, bir bakış, bir gülüş v.s de aldatmak sayılır benim için.

biraz abartmıyormusun?
gayet ciddi poz vermiş kocam yanındaki kız gülmüş demişsin.
birincisi kocan ciddiyse sorun yok.çalıştığı ortama ayak uydurmak için resim çekilmeyi kabul etmiştir.ne var bunda?bu kadarcık şeyden nem kapacak kadar eşine güvenmiyorsan hiç durma zaten yanında.
ikincisi senin kocan dünyanın en yakışıklı adamımıki,poz verirken kız azıcık gülmüş diye kocana asıldığını düşünüyorsun?belki öylesine fotoğraf için gülmüştür.
durup durup paranoya yapmana gerek yok.
eşini en iyi sen tanırsın.
eğer çapkın,hovarda bir adamsa bağırsanda çağırsanda huyundan vaz geçmez.böyle kavga gürültüylede adamı kontrol altında tutamazsın.
sakın gidip iş yerine falan konuşmaya kalkma.
ne diyeceksin?
aaman kocamdan uzak durun,saçınızı başınızı yolarımmı diyeceksin?
peki ya onlar sana "hanım hanım ağzını topla.bize laf söyleyeceğine kocana mukayyet ol" derlerse ne yapacaksın?
komik duruma düşer ve eşinin tepkisini çektiğinle kalırsın...

Sadece resimden değil dedim ben. İnternetten konuşmalarından da kızın asıldığını anlıyorum. Ayrıca tamam dünyanın en yakışılklı erkeği değil ,ama o zaman onlarda gitsin bekar adamlarla ne yapmak istiyorsa yapsın.
Bi kere onlar düşünmeli, ya ben böyle davranıyorum ama adam yanlış anlar mı diye? Ama o kadar rahatlar ki bazı kızlar benim ağzım açık kalıyor.

Kocam çapkın değil ama çok cana yakındır. Bu da karşısındaki insanın niyeti kötüyse yanlış anlaşılıyor. Ve böyle karşıklar alıyor.
Zaten dediğin gibi hayatta gidip konuşmam, kendimi komik duruma düşürmem. Benim ancak kocama söyleyeceklerim olur şu anda.
Dediğin gibi zaten için de varsa yapar.

HEEE O ZAMAN NE OLUR, BİR DAHA BENİM SAÇIMIN TELİNİ BİLE GÖREMEZ...

abartmışsınız bence. madem önceden aldatma vs olmadı, elinizdeki bilgilerle aldatıyor muamelesi yapmanız doğru değil.
kızların rahatlığının acısını eşinizden çıkarmayın.
eşinizle konuşup anlamasını sağlayın. msn de sohbet etmesin, soğuk davransın; kızlar mesajı anlar. anlamazsa da açıkça belirtsin.
beden dili çok şey anlatır. fotodaki pozda bir samimiyet yokmuş. eşinizin üstüne gitmeyin bence. adamın aklına zorla sokacaksınız yoksa.

bambusiye katılıyorum olmadık şeyleri aklına sokucaksınız bu gidişle,
yemin etmiş,resmi durmuş resimde,
evet hiç hoi değil ama sen böyle üstüne düşersen bu olayın daha kötü olur diye düşünüyorum:nazar:

bence gıt o kızları ısyerınde bı guzel benzet... tovbe yarabbım yaa. ınsanı zıvanadan cıkarıyorlar boylelerı.. canım benım esın dıs gorunusuyle de dıkkat cekıcı bır adamsa. hanı orta yaslı karızmatık, hafıf kır saclı karıyerlı bır erkekse. malesef bu gıbı kızlar yılısır durur ıste. cok cıddıyım ısyerıne gıt ve onlarla konus canım once kıbar bır sekılde, akıl verıcı manada. anlamazlarsa anladıkları dılden konus gıtsın. bu nedır yaa boyle memlekette adam mı kalmadı sankı..esınde o fotografı bılgısayara kaydetmeık zorunda degıldı ama, onunla da konus geregı gıbı. bırde mumkunse sende ıs arkadaslarınla bırkac foto cektır ve bılgısayara ekran koruyucu yap da gorsun nasıl oluyormus. allla alla yaa

verdiğiniz öğüte bakın bir... sonrada bu arkadaş rezil olsun.... ya kızın bir günahı yoksa. ne diyecek. bir fotoğraf var. . eee nerede.... işyerinde . peki nasıl. son derece resmi... sadece kız gülmüş... kızda diyecek ki. genelde resim çekilirken surat asmam,gülerim. ne yapacak peki bu arkadaşımız. rezil edeceğim derken hem kocasını,hemde kendini rezil edecek. zaten abartmış. olayları büyütüyor.... yangına körükle gitmenin anlamı yok....

şimdi eşim bir yerde müdür olarak çalışıyor demişsin.işinin gereği muhakkak onlarla muhattap olmak zorunda.ama dozunda... skypta konuşuyorlar demişsin o anda sen nerdeydin peki.yada bilgisayarda resmi vardı demişsin.silmeyi unutmuş diye birşey kesinlikle olamaz bence.eşinin kendisini bu denli kıskandığını bilen bir adam bilgisayarında o resmi neden saklasın yada unutma gibi bir lüksü olsun??resimde resmi durmuş demişsin.ne yapacaktı bunun bir delil olabilmesi için kocasının sarılmasımı gerekirdi..ben seni çok iyi anlıyorum canım.bende eşmde çok kıskanç insanlarız,,çok seviyorum çünkü o bizim içinde bulunduğumuz durumda ötürü bu tarz bir pozisyonda kendini bırakmaz bilir benim ne tepki vereceğimi..benim anlayamadığım eşinin senin bu kadar onu kıskandığını bildiği halde neden özen göstermemesi .sana tavsiyeme gelince pire için yorgan yakılmaz.içinde bulunduğun durumdan ötürü ve kızgınlıkla yazılmış bir yazı olduğunun farkındayım ama senin ilk önce bir sakinleşmen gerekiyor.ve bir bahaneyle habersiz olarak eşinin iş yerine gitme şansın varsa git bir bak derim.gayet güler yüzlü bir şekilde süpriz yap bir bakalım ...tabi bunun içnden biraz zaman geçsin.ve en önemli diğer konuda eşinin daha özenli ve dikkatli olması konusunda sakin sakin konuşmayı dene .bak sen bunu yaptın bende böle yapsam yerine..o resmi gördüğünde ne kadar üzüldüğünü anlat ..bir daha evliliğiniz adına böyle bir şey görmek istemediğini anlat ...umarım yardımcı olabilmişimdir sana:)hadi daha fazla sıkma canını:1rolleyes:yerimseniben[

varya bence ortada bi,şey yok ha.. Bu arkladaşaın hüsnü kuruntusu. Sen eşini bu kadar önemsersen o da yakında önemser.. Hatta o kızlarıda bu kadar önemsersen yakında eşinde o kızları önemser. Bu da senin sonun olur ve buraya direk şüphelerinle değil aldatıldım die ağlamaya gelirsin..hiçbişey demiyorum bence doktora bi görün sen

X