Siyasi problemler evliliğime yansıyor.

Bazen gerçekten anlamiyorum;bas bas bağıriliyor açılmayacak konular...

Eeee napalim? Konu kapatin sorunlar öyle hallolur.. benimde esimle siyasi görüsümüz farkli ailelerle napalim degmez sirf siyasi yüzünden tartismaya konu kapansin acmasin konusu her iki ailede tembihleyceksiniz esinizde babanizda kaynanan da konu kapasin öyle tartisma cikmaz o zaman

Yalnız ben en çok başlık parası olayına takıldım Yani düşünüyorum babam beni 30 bin lira uğruna evlendirseydi (kaba olmak istemiyorum yoksa daha farklı bir kelime kullanacaktım) sanırım kendisinden baya bir uzaklaşırdım.

Bu devirde başlık parası mı kaldı allah aşkına !?!.Ayrıca cehiz değil çeyiz.Son olarak baban çok cahil az görüş.

Büyük konuşmak istemem ama beni 30 bin tl ye satan adama ben baba diyemezdim galiba

Konudan anladığım babanız 30bin başlık parası almış size vereceğini söyleyip vermemiş. Eşiniz babanizi dövmek istiyor. Kalabalık bir aile var aşiret var 30 torun var devrelerim yandı valla

Ne anlatıyor sunuz anlayamadım da.. konu siyaset mi çeyiz mi?
Herkes özgür istediği gibi siyaset konuşur. Eşiniz de madem durumu biliyordu ailesine uygun biriyle evlenseydi. Babanız para almakla suçlu da eş dediğiniz kişi sizin için biçilen parayı vermekte suçsuz öyle mi? İkisi de aynı halt kusura bakmayın.
Sizde keşke çalışsaydınız da bir kaç parça bir şeyinizi kendiniz alabilseydiniz.

Şimdi okudum.. bir de lisedeydiniz öyle mi? Eşiniz kaç yaşında?

konuyu okurken beynim yandı resmen yorum yapamicam...

Baslik parasi dedin ben koptum zatennn..babanla gorusme bitti gitti..

Babanızın sizin üzerinizden ticaret yapması çok iğrenç.
Bu sizin suçunuz değil.. ama ileride evladınız olursa bu geleneği lütfen siz devam ettirmeyin. Çok mide bulandırıcı bir durum.

Her ne kadar babanıza sinirlensemde siyasi konuda eşiniz haksız.
Biz babalarımızı ve fikirlerini asla değiştiremeyiz.. bıraksın konuşsun eşiniz he deyip geçsin.
5 yaşındaki çocuk gibi annesinin eteklerine koşmasın! Annesi de ne kadar iyi olursa olsun sana ve evliliğine karışamaz! Hele ki baban dünyanın en kötü insanı bile olsa kayınvalidene hakaret etme hakkı tanınmaz! Haddini bilsin önce.

Benim ve eşimin siyası görüşleri zıt. Ailelerimizinde öyle..
Evlendiğimiz günden beri bir kural koyduk evde kesinlikle siyasi konuşlmayacak!
Bazen arada misafirlerimiz konuşuyor ben hemen bu evde siyaset yapmak yasak diye müdahale ederim!
Eşimle ben bir birimize bu konuda çok saygı duyuyoruz. Genelde ailelerimiz de bizlerin yanında dikkatliler.
Ama şöyle bir durumda var babalarımız ne derse desin onların yanında kendi partimizi savunmuyoruz. Ki genelde bu durumu 1- 2 defa secim zamanları yaşadık.

bende siyasi zıtlaşmanın tabanda yarattığı etkinin bir saatli bomba misali geri saydığını gördüm bu konuda
bu konuda çok büyük olumsuzluklar var evet ama siyasi zıtlaşma neredeyse ailleler arasında ölümlere neden olacak

bu devirde balık parası mı kaldı ya
çok ilginç. bir de bana harcıyacaktı, harcamadı diye üzülmüşsünüz .siz de bir garipsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…