Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
salisikasitten ne kadar kullandın peki? gr olarak kullandığın maddeleri yazar mısın? çok teşekkür ederim bu arada.

Resorchine :3gr
Alkol: 125gr
Eau de rose :100 gr
salisilik asit(%1): 3 gr
bu şekilde yaptığını söylemişti bana eczacım. Rica ederim ne demek inşallah sizde faydasını görürsünüz.
Bu arada temizleyici olarak ardıç sabunu kullanıyorum ondan da çok memnunum belirtmeden geçmek istemedim.

Son düzenleme:
ben daha önceden yaptırdım asetonlu olanı hekim yazmadı 25 tl ödedim.ilk başlarda güzel geldi etki etti ama salisilik asit cilt rengini açıyor demişsiniz salisilkliyi yaptırmaya karar verdim.peki asetonlu olanı ne yapabilirim nerde kullanabilirim bir fikri olan varmı?öğrenci halimle 25 tl gözüme çok göründü,ziyan olsun istemiyorum,bir şeye yarasa bari...

ben daha önceden yaptırdım asetonlu olanı hekim yazmadı 25 tl ödedim.ilk başlarda güzel geldi etki etti ama salisilik asit cilt rengini açıyor demişsiniz salisilkliyi yaptırmaya karar verdim.peki asetonlu olanı ne yapabilirim nerde kullanabilirim bir fikri olan varmı?öğrenci halimle 25 tl gözüme çok göründü,ziyan olsun istemiyorum,bir şeye yarasa bari...

canım salisilik asit renk açmıyor renk açan resorcihine salisilik aist cilltte kızarıklığı önler ölü hücreleri giderir yani sivilce çıkınca onu kurutur döker bi yandanda cilde gerekli bişeydir aseton cilde gerekli bir ürün değil ben bunu anlatmaya çalışdım asetonlu karışımınıda vücüdunda çıkan sivilce kızarıklık kaşıntı gibi durumların olursa o bölgelerde kullan madem tabiki çöpe atma bu formul gerçekden güzel

Perşembe başladım sanırım. Artık sivilce çıkmıyor ve lekelerimde gözle görülür şekilde açılma var. Salisik asitliyi kullanıyorum.14 tlye yaptırdım.Karışımın rengi su gibi berrak.Sorusu olanlar varsa sorabilir.
Resorchine = 8 gr
alkol = 125 gr
eau de rose = 100 gr
salisilik asit %1 = 3gr

arkadaşlar benimde vardıı öss stresi vs derken günden güne çoğalan sivilcelerim.. biliyorum psikolojik acıdanda cok yıpratıcı ama elimizden gelen sabretmek bunu söylemek cok zor olsada.. Allahh hepimizin yardımcısı olsun

sağlık ocgına gttim yasdrmya yasmdı dktr . bn bunu yasamm ayrca yüzndede bişe yok sen akne grmmşsin ddi. ama bn olnların da gdip tamamen düpdzgün br cilt istyrumm .dktra gtsende o kendince uygun olanı yazr drek bunu yasdramzsın sna ii olck mı sana gre agr mı blmioruz ki ddi . cok heveslnmştm ya pff napiim szce

sağlık ocağına gittim ve hepsinin 2 katı fazlasını yazdım daha çok olsun diye aile hekimim de sağolsun hiç bişey demeden yazdı. sırtımda ve bacaklarımda ki izler için de kullanmayı düşünüyorum. saat 3 te almaya gidicem. çok heyecanlıyımm. ben salisilik asitli olanı yazdırdım zaten salisilik asitli maske yapıyodum. asetonla kurutamak istemedim daha fazla.

şimdi bu losyonu kullanırken MAKYAJ YOK, SABUN YOK ve bu losyonu kullanırken her hangi bi KREM,TONİK, MASKE, TEMİZLEYİCİ YOK.. DEĞİL Mİ?

son bir soru NEMLENDİRİCİ kullanabiliyo muyuz?

şimdi bu losyonu kullanırken MAKYAJ YOK, SABUN YOK ve bu losyonu kullanırken her hangi bi KREM,TONİK, MASKE, TEMİZLEYİCİ YOK.. DEĞİL Mİ?

son bir soru NEMLENDİRİCİ kullanabiliyo muyuz?

şimdi salisilik asit tarif yapdırdıysanız ben denedim sorun yok şimdi karışık kullanıyorum memnunum cildiniz için bişey diyemicem siz genede kullanmayın zaten losyon o kadar güzel ve etkiliki başka bişeye ihtiyaç duyulmuyor benim cildimi pamuk gibi yapdı sizin gerilirse yağsız bi krem kullanın derim özellikle beyazlatıcı etkisi olanlardan almanızı öneririm ben suan essantials fairnes krem sürüyorum lekeler dahada beyazladı cilt daha güzel berraklaşdı bu şekilde bir sorun yok ama makyaj yapmamaya çalışın sadece göz ve ruj olarak yapabilirsiniz

şimdi salisilik asit tarif yapdırdıysanız ben denedim sorun yok şimdi karışık kullanıyorum memnunum cildiniz için bişey diyemicem siz genede kullanmayın zaten losyon o kadar güzel ve etkiliki başka bişeye ihtiyaç duyulmuyor benim cildimi pamuk gibi yapdı sizin gerilirse yağsız bi krem kullanın derim özellikle beyazlatıcı etkisi olanlardan almanızı öneririm ben suan essantials fairnes krem sürüyorum lekeler dahada beyazladı cilt daha güzel berraklaşdı bu şekilde bir sorun yok ama makyaj yapmamaya çalışın sadece göz ve ruj olarak yapabilirsiniz

neutrogena oil free kullanıyorum güneş koruma faktörlüsünden ama dün hiç sürmedim bilmediğim için ama gerçekten yüzüme dokunduğumda sanki daha pürüzsüz geliyo psikolojik de olabilir ikinci günden etkisini gösterir mi bilmem :)

yazdrdım sonunda salisilik asitli olanı :KK76: eczacı sdece gece kullan dedi de siz sbah akşam kullanıyordunuz sanırım dimi arkadaşlar ??

ya bn bunu simdi sürdüm .burdada okmustum pamuk simsyah oldu die siliyrim silyrm bakıorum pamuk aynı rengnde :KK53: birde gülsuyu kokuo bu bildgin içine digerlerinden az mı kattı acaba yaa

Perşembe başladım sanırım. Artık sivilce çıkmıyor ve lekelerimde gözle görülür şekilde açılma var. Salisik asitliyi kullanıyorum.14 tlye yaptırdım.Karışımın rengi su gibi berrak.Sorusu olanlar varsa sorabilir.
Resorchine = 8 gr
alkol = 125 gr
eau de rose = 100 gr
salisilik asit %1 = 3gr

Aynı formulü bugun yaptırdım. Benimki de su gibi ama diğerlerinin yazdığı gibi gül suyu değil de alkol kokuyor. Seninki de öyle mi? Bu aksam ilk defa kullandım yüzümde hafifçe bir ferahlama oldu ama açıkçası içinde alkol olması korkutuyor beni biraz. Kurutmaz diye umuyorum..

ya bn bunu simdi sürdüm .burdada okmustum pamuk simsyah oldu die siliyrim silyrm bakıorum pamuk aynı rengnde :KK53: birde gülsuyu kokuo bu bildgin içine digerlerinden az mı kattı acaba yaa
zaten gül suyu kokusu baskın olması lazım eğer alkol kokusu baskınsa o zaman daha kötü bence çünkü yüze çok aşırı alkol kullanımıda deriyi inceltip hassaslaşdırır ve daha sonraları sorun yaratabilir en kötüsüde kurutur hiçbir nemlendirici işede yaramaz

yazdrdım sonunda salisilik asitli olanı :KK76: eczacı sdece gece kullan dedi de siz sbah akşam kullanıyordunuz sanırım dimi arkadaşlar ??

ilk aldığımda sabah akşam sürmüşdüm artık günde 1 kere gündüz sürüyorum çünkü gece bakımımı yapıyorum diyorumya bende sadece tek tük lekeler vardı yüzümü dezenfekde etsin temizlesin diye sürdüm asıl kardeşime yazdırmışdım onun sivilceleri kurumuş bile 2.yazdırcakmış memnun yani

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu karışımda bulunan asetona cesaret edemediğim için eczacım bana şu karışımı yaptı.Benim çok fazla sivilce problemim yok. fakat sadece alnımda regli dönemimde 2-3 tane mutlaka çıkar ve diğer regl dönemine kadar yeni geçmişolr derken tekrar çıkar.Ama bu konudan ilham alarak eczacıma gidip aşağıdaki karışımı yaptırdım.2 ay önce başladım ve şimdi cildim çok daha parlak ve güzel.Sivilce problemlemim ortadan kalktı.regl döneminde çıkarsa 1 tane çıkıyo ama belli bile olmuyor. 3 güne geçiyor.Ama sabır gerektiren bi olay onu belirteyim.Ben 2 hafta kullanıp bi işe yaramıyor bu diye bırakmıştım.Sonra tekrar başladım.Sabah ve akşam düzenli olarak yaptım.Neredeyse 3 ay oluyor ama şükür çok memnunum şimdiki cildimden.

Dediğim gibi sabır gösterin ve bırakmayın!!!

Salisilik Asid 3 gr
Alcol 100 gr
Resorcine 3 gr
Eau de rose 150 gr

Ayrıca fazla sivilce problemi olanlar resorcin oranını 8 gr geçmemek kaydıyla artırabilirmiş.Genede uzmana danışmanızıda öneririm.

Salisilik Asid ; bazı sivilce kremlerinde kurutucu oarak kullanılan olan bir maddedir.

Resorcine maddesi ; Beyaz billuri bir maddedir.Yakıcı lezzeti vardır.1 kg su ve 1 kg alkolde ayrıca ether, gliserin ve benzende çözünür....Kloroformda çözünmez....haricen psoriasis, akne, sebore, egzema ve diğer deri hastalıklarında kullanılır. ancak geniş satıhlara tatbik edilmemelidir.

Alkol; ise eritici olarak kullanılan maddedir.

Eau de Rose; maddesi ise , bildiğimiz gül suyudur.. akneler üzerinde şifalı etkisi bulunmaktadır. Lekelere faydalıdır.1000 kg. Rosa damascena taze çiçekleri, kafi miktar su ile hareket edilen çiçek miktarına eşit distila alınına kadar distillenir. Terkibinde % 0.4 esans ihtiva eder.

Umarım herkese faydalı olabilmişimdir

frezya teskkrler oncelikle ama bn oncedende takip etmstim brayı yaptrmamstım ama .ykarda grdğunuz tarf var ya onu yazmısım bn br kagda . snra dün gderkende yanlişlikla bunu gtrmusum .bu tarften tek farkı resorcine 8 gr bnde . o ysden gül kokusu baskın snırım bnde gerci frezyada öyle olur diyo ama neyse bunu kullnyimde olmazsa br daha yasdrrm artk napalım .ama gl suyu bu kadr fazla olnca işe yaramz mı ki ya. hani degerlrnin etkisi mi düşer diye dsündüm . neyse kullanalım görelim artk

benim yüzüm yanık gibi kupkuru ve soyuluyo gibi bende o yüzden nemlendirici sürüyorum regl dönemini 1-2 tane minik sivilceyle atlattım. :nazar::nazar::nazar: uçsuz çıban gibi şişik sert sivilcelerim çıkardı bu losyona başlamadan önce.

arkadaşlar bu suyu 2türlü yazmışsınız bende iri büyük sivilceler mevcut lekelerde var hangisini yaptırmak daha uygun birde
Roaccutane kullananlara zararı olurmu?

X