Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Herkese merhaba;

ilacın 10.günündeyim dudaklarda biraz kuruluk haricinde herhangi bir yan etki karşılaşmadım inşallah yan etkileri bu kadar etkisiz geçer, ilk 2,3 gün iltihaplı minicik sivilceler çıkmıştı ama şimdi arada öyle biraz büyük çıkıyor sonra geçiyor... şimdilik bi anormallik yok bakalım neler olacak...

etrafımdaki araştırmalarımda 11 kişi kullanmış bunlar hep benım yakın cevremın tanıdıkları herkes cok memnun tedavıden, söyledikleri tekşey kesinlikle yarıda bırakılmaması hepsinin cildi bebek gibi :) bizlerinde öyle olacak sabır )

Kullanıyorum ama ilaca başladığım ilk ay kullandm bi sorun olmamıştı. Daha almadm işte ilerleyen zamanlarda belki oda yara yapabilir. Napcaz böle ya 6 ay

üff sorma çok rahatsızım bende Allahtan yaz mevsimi değil

benimde ocağın 6sında 2.ayım dolacak dozum düştüğü için yüzümde eskisi gibi kuruluk yok dudaklarımın ust ve altı kuruyor hadi bakalım ilaç kesilmeden devam edersek bebek gibi olacaz inşallah=)

kızlaaar benim tedavim bitti hatta oldu baya bir ay falan niyeyse buraya yazıyım dedim. izlerim kaldı delik deşik onlar içinde acnelys midir nedir ondan verdi ama galiba kalkmış o krem yaaa eczacı öyle dedi. herneyse işte kısaca izler kaldı yani olsun yinede eski durumumdan iyidir. Öyle işte herkese bu zorlu yolculukta başarılar diliyorum

Roaccutane tedavim biteli yaklasik 5 ay oldu suratim tertemizdii ilk aylarda ama daha leke tedavisine baslayamadan suratim eski haline dondu butun yuzum sivilce son 1 aydir( bugun ogrendim ki hormon bozuklugundanmis ilaca baslicaklara onerim oncellikle bi jinekolaga gidip hormonlariniza ve yumurtaliklariniza baktirin benim gibi bosu bosuna 6-7 ay bu iskenceyi cekmeyin

kızlar altsi yüksek çıkan var mı ? varsa düşürmek için ne yapıyosunuz acil cevap verir misinzzzz

canım aynı şey benm arkadşmnda başına gelmişti peki sende adet düzensizliği falan var mydı , ve sivilce sorunun ne zamandır var yani ilaca başlamadan önce ne kadardır sivilce problemi yaşıyordun?

kızlar altsi yüksek çıkan var mı ? varsa düşürmek için ne yapıyosunuz acil cevap verir misinzzzz

benimde alt mıdır ast mıdır neyse yüksek cıktı. dr kücükken hastalık gecirdn mi sarılık vs. diye sordu nasıl düşer bu bilmiyorum...

yarın test yaptırıcam baska bi hastanede neden yüksekmiş öğrenirim belki... ama ilaç yazarlar mı düşürmek için roac kullanırken

deliklerde çok sinir bozucu tabi ki ama kırmızılıklardan iyidir canım yaa:)

Senin ilacı kullanırken yüzünü yıkadığında pullanma gibi şeyler oluyo muydu? benim hep öyle de

canım ya çok geçmiş olsun ( ama o testten bu teste gitmeyi sevemiyorum işte jinekolojtu oydu buydu (

öncelikle ben bu ilacı 8ay kullandım sabah 10 akşam 20 mg olmak üzere 3.aydan sonra sabah 20 akşam 20 kullandım bu ilacı kullanalı 2 sene oldu ilk aylar çokkkk morelim bozuldu 4.aydan sonra değişim müthişşşş tabi ağız kenarlarımda kuruma oldu yeri geldi kuruluktan kanadı yırtıldı oooo ama hiçbirşey kalmıyor tertemiz bir ciltle yaşamak çok güzellll yok heray kan vermeyi unutmayın

sorayım ne okuyosun kaçıncı sınıfsın sen kaç yıldır uğraşıyosun bu sorunla

1.5 yildir hemsireyim. Bu kadar zaman kat hemsireligi yaptiktan sonra simdi anne-yenidogan bebek hemsiresi oldum. Ama hala okulum da devam ediyor. Lisansimi tamamliyorum. Mayista lisansimi tamamladiktan sonra hemen sonbaharda yuksek lisansa baslamayi dusunuyorum.
Sivilce sorunum kendimi bildim bileli var desem yalan olmaz. Sanirim orta okula baslarken basladi bu sorun. Inanir misin benim de kucukken purussuz bir cildim olduguna inanamiyorum. Mesela 6 yasindayken purussuzdu. Ben hic yuzumu purussuz gormedim. Hatirlamiyorum yani. Hep sivilce sorunum oldu. Berbat birsey bu ya. Yazarken kendime acidim valla. Dusun yani. Artik Roaccutane de care olmazsa suratima benzin dokup yakmayi dusunuyorum

Peki sen? Kac yasindasin? Ne isle mesgulsun ya da okuyor musun? Sen ne kadar zamandir cekiyorsun bu sivilce belalarini?

benimde 18im yeni bitti aralıkta 19uma bastım açıköğretim bankacılık okuyorum.
bu hafta değil ondan sonraki cumartesi pazar sınavlarım var evdeyim ve derslerime çalışıyorum ilacımı içiyorum yani tedavi sürecim evde geçiyor yaza doğru inşallah düzelme bekliyorum sonra bi muhasebe bürosunda çalışıp dışardan okumaya devam etmeyi düşünüyorum

Ben hatırlıyorum pürüzsüz bi cildim olduğunu, yaklaşık 6 yıl önce, ama neden kıymetini bilmemişim o zaman bunları yaşadağımı bilemezdim tabi ki, 7.sınıfta başlamıştı kimsede yokken bende küçük küçük kırmızı kırmızı çıkardı o zamanlar takmazdım hiç ya, ama liseye gelince öyle olmadı tabi ki... Arkadaşlarımda pek yokken bende olurdu...

dışarda aynaya bakmaya çekinirdim mesela, yüzüm hep delik deşik lekeliymiş gibi gelirdi düğünlerde fondoten suratıma oturduğu yerleştiği zaman rahat hissederdim kendimi, o zaman pürüzsüz olurdu çünkü

öyle işte ya... bugünde bi devlet hastanesine kan vermeye gittim enzimler için neden yüksek diye ama ordaki doktor özeldekinden daha iyi gibi geldi yani :) enzimler 2 3 katına çıkmadan ilacı kesmez doktorun dedi inşAllah öyle olur bakalım yarın sonuç çıkacak yüksek değildir umarım..

Ay daldan dala uçtum hayat hikayemi yazdım

canım aynı şey benm arkadşmnda başına gelmişti peki sende adet düzensizliği falan var mydı , ve sivilce sorunun ne zamandır var yani ilaca başlamadan önce ne kadardır sivilce problemi yaşıyordun?

Sivilce sorunum ergenlige girdigim ilk yıldan beri var yaklasık 5 yıldır filan.. o zamanlar iltihapli büyük sivilcelerdi ve dokunmadıgım zaman kendiliginden kaybolurdu. Simdi tekrar cıktı ama hormonel sivilce oldugu icin hepsi iz yaptı özellikle alnım pütür pütür hep ( hic düzenli adet görmedim desem yeridir

canım ya çok geçmiş olsun ( ama o testten bu teste gitmeyi sevemiyorum işte jinekolojtu oydu buydu (

Hormon testlerini cildiyeler de yapıyo ama jinekolaga gitmedigim icin yumurtalık kistimden habersiz roaccutane tedavisi gördüm mesela.. kist hormonları bozdugu icin cıkıyomus hep,kistim ilacla 2 ayda eridi ama hormonlarım duzelmedi henüz. Yazık karacigerimize ama ya usenmemek gerek

canım ben zoratenin kullanmıstım 1 sene falan oldu kullanalı 10 + 10 mg kullanıyordum son bir ay roaccutane kullandım cok memnun kaldım hiç cıkmıyor diyebilirim anca regl dönemimde bir tane biraz sıkıntı çekiyorsun bn 6 ay kullandım iyiki kullanmısım yani tavsıyeeeee ederim sorun olursa sorabilirsin bana canım

ya ben 2.ayımdayım ama son 2 gündür burnum cok kanıo. Bide sadece sol delikten gelio. Normalmi yaşıyan var mı?

ben de yıllardır sivilce sorunu yaşıyorum senin gibi ergenliğimden beri.... gitmediğim dermatolog kalmadı iki yıl önce polikistk over teşhısı kondu yani yumurtalıklaırımda küçük kistler varmış ama zararsız sadece sivilce yapıomş ( benim içim büyük bi zarar) soktor doğum kontrol hapı verdi ccok iyi geldi bütün sivilcelerim gitti izlerim gitti ama iki yıl kullandım beni çok yıpprattı ve kullandıkca cıkmıyordu ama bırakınca çıkıyordu sivilcelerim adet düzensizliğim falan yok roaccutane a başladım 1.5 ay oldu tekrar doğum kontrol hapı kullanmak istemıorum doktorum roacla doğm kontrol hapını aynı zamanda vereblceklerini söyledi :/ iki ilacı aynı anda kullanmka istemıorum açıkcası off en iyisi tekrar bı jınekologa gitmek sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…