Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

sağol cnm haklısın :) dikkat etmemiz lazım ama inanın bu olumsuz yorumları yazan arkadaşlarımız eminim kötü niyetle yazmıyorlardır ama benim kadar sivilceden dolayı sıkıntı çektiklerine inanmıycam nerdeyse cildiniz kuruycak hayatınız boyunca diyor ya kurusun arkadaşım kurusun hayatım boyunca nemlendiriciyle dolaşayım ben 8 yıldır sabah akşam ilaç sürüyorum yüzüme onu soluyorum antibiyotik kullanıorm bunların hiç mi zararı yok? lütfen bunları da düşünsünler

canım benim yüzüm hiç kurumadı ilaç kullanırken sadece dudaklarım kurudu ,ilacı bitirdikten sonrada yüzümde dudaklarımda aynı nemlilikteydi,tabiki bünyeye göre değişirde sen içini rahat tut iyi olcak de iyi olsun,doktor kontrolünde olursan hiçççççççççççççççççççdeeeee bişey olmaz

arkadaşlarrrrr benim çok geniş gözeneklerim varrr.3. ayımdayımmmm sonunda bu gözeneklerimde gidicekmiiiiii çok merak ediyorummmmmmm nolurrrrrrr cvp verirmisinizzzzzzzz.

Merhaba Kızlar bende dün itibariyle roaccutane kullanmaya başladım, herkes gibi bende bir yığın yorum okudum gözüm korkmadı değil ama sonuçların mükemmel olduğunu duyunca cesaretimi topladım, ayrıca herkesde aynı etkiyi bırakacak diye birşey yok...
Eczacı bir arkadaşım kullanmış bu ilacı, kendisi nemlendirici olarak pahalı kremlere gerek yok dedi o bana bepanthol tavsiye etti kuruluk için onu kullanıyorum umarım çok fazla kuruluk yaşamam...
Hepimiz en az hasarla atlatırız inşallah bu durumu

biliyorum bunu ne kadar desemde insana dayanılamayacak gibi geliyor ama senin yaşadıklarını bende yaşadım..benimde iş yerimde aynı şey oldu insanlarla konuşurken yüzlerine bile bakamıyordum dolaşmaya bile gidemediğimi sölemiyorum bile:)ama geçti işte evet izleri var ama umrumda bile değil iş yerindeki sorumlum benimle dalga geçip biz seni böyle mi aldık buraya dedi..patavatsızca çok üzülmüştüm sonra aniden düzelmeye başladı duruma inanamadım şimdi tek bir sivilce bile yok maşaallah..sende takma 41 gün dür dayanıyorum demişsin 2 hafta daha dayan 2.aydan sonra çorap söküğü gibi geliyor devamı bu kadar acıyı boşunamı çekiyorsun..inan nasıl geçtiğine inanamayacaksın..herşey gönlünce olsun

doktorum dozumu 30dan 10mg a düşürdü ve ilacı kesecek diye o kadar korkuyorum ki... şuan ilaca devam edenler; bana o kadar şanslı geliyorsunuz ki bilemezsiniz...

canım neden 10 mg a düşürdü benim de kolestrol üm hep 230larda artık son 40günüm kaldı spor yapıp daha cok dikkat ediyorum ama dozu arttırmadı sadeece doktorum.Hep 30 mg kullanıyorum.

lekelerimin rengi epey acıldı artık cok mutluyum :)sivilce ztaen hiç cıkmıyor.lekeler az pudra ile kapanıyor hemen.tabi tamamen gitmesini istyorum.

karaciğer enzimlerim yüksek çıktı. Ama ilaca başlamadan da yine de yüksekmiş neden 30 dan başlattı bilmiyorum sanırım denemek için...

benim de ten rengim açıldı gibi geliyor bembeyaz oldum sivilce lekeleri var yanaklarda o kadar aktif sivilcelerde 1 2 haftada kuruyup gidiyor yolmuyorum ama yine de çukur gibi oluyolar anlamadım

Bana 20mg verdi sabah ve akşam toplamda 40mg oluyor , çok iyi dedi testlerim için... Bugün üçüncü gün dudaklarımda pütürlenme başladı suratıma minik minik iltihaplı sivilceler çıkıyo...
Güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz ?

Doktorum bana yağsız güneş koruyucu sürmemi önerdi, bende daha öncesinde kullanıyordum zaten.
Yalnız fiyatı biraz yüksek.

Cumlaude Lab Sunlaude Leche Sp f50

Doktorum bana yağsız güneş koruyucu sürmemi önerdi, bende daha öncesinde kullanıyordum zaten.
Yalnız fiyatı biraz yüksek.

Cumlaude Lab Sunlaude Leche Sp f50

dün çoğu yerde bulamadım güneş kremi eğer sen bundan memnunum diyorsan internetten sipariş vericem bende... tşkler cevabın için

dün çoğu yerde bulamadım güneş kremi eğer sen bundan memnunum diyorsan internetten sipariş vericem bende... tşkler cevabın için

Ben memnunum doktor zaten yağsız ürünler kullanmamı önerdi.

Bu arada bende internetten sipariş vererek alıyorum 200 ml baya büyük ve epey gidiyor.

sanırım ben de bu ilaca başlıcam. doktor bana 1 ay önce clindoxyl verdi. ama cildimi kurutmaktan başka bişey yapmadı. bi dahaki gidişimde hap yazmasını isticem artık. hangi hapı yazar bilmiyorum. :/

33. gunum.
Cildim ve dudaklarim kuruyor ama sadece nemlendirici surmedigim zamanlarda. Genellikle dudaklarim ve yuzum nemli oldugu icin kuruluk konusunda hicbir sorun yasamiyorum. Tahminlerimden cok daha kolaymis kuruluk sorununu halletmek. Istedim mi ruj da suruyorum, cilt makyaji da yapiyorum, lens de takiyorum. Gozlerim icin kaliteli damlalar aldim. Burun kanamasi var ama. Oyle kan akmiyor ama her burnumu sildigimde kan geliyor, oyle, orasi hassas bir tek.
Birkac ay once kan tesi yaptirdim, karaciger enzimlerim yuksek ciktigi icin doktorum dozumu artirmadi. Normalde 30'dan 60 mg'a cikacaktim. Yine gunde 30 mg'a devam ediyorum.Birkac gun sonra tekrar test yaptircam, ona gore bakacaz artik.
Yuzume gelince. Kusma filan olmadi. Eskiden nasil cikiyorsa yine oyle cikti sivilce. Ne daha hizli, ne daha yavas, ne daha az , ne daha cok. Hicbir degisiklik olmadi. Simdilerde daha da azaliyor sivilceler. Ama yine yenilerinin ciktigi da oluyor. Her banyoda yuzume kese yapiyorum.
Karaciger enzimleri disinda gozle gorulur bir sorun yok. Ben gozumde fazla buyutmusum bu ilaci, kendimi de bosu bosuna korkutmusum. Ne kuruluk, ne sivilce kusmasi sorun olmadi. Keske daha once baslasaymisim diyorum.
Sonra gelismeleri yine yazarim.

canım senin enzimlerin nasıl çıktı? Benim kardeşimin 9-16 larda benim 45 50 lerde çıktı...

ama normalde de 30 40daymış ki benim enzimlerim ilk raporda öyle... Üstelik benim dozum günde 10 mg a düştü

Bende roaccutane yi 6 ay kullandım ve tedavim bitti :) deneyimli birisi olarak arkadaşlara tavsiyelerim ; mutlaka bepanten in merheminden alın ve kullanın aynı zamanda nıvea nın spf li dudak koruyucuları var dışarda kullanımı rahat onlardan alabilirsiniz ve hematenide doktora yazdırabilirsiniz .Mutlaka ama mutlaka güneş kremi kullanın yoksa izleri kalır eğer çok sivilceniz varsa kimin ne dediğini pek önemsemeyin ve ilacı kullanın sonuç mükemmel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…