Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
acnelyse yi 2 gün sürdüm cok soyulma yaptı bir de yüzüm yanıyor o yüzden sürmeyi bıraktım şimdilik. soyulma durunca haftada bir ya da iki gün sürerim artık
canım ben kendi dr gidemedim ve doç bi dr danıstım oda sakın kullanma, hatta ilaç bittikten sonra bile hemen kullanmamalısın dedi ben anlamadım yaa düğünüm olcak yüzümde bi sürü sivilce izinasıl kurtulucam ben

öyle mi canım bende açıkcası ara ara sürerim öyleyse çünkü zor oluyor bu kadar soyulma ve yanma 2 günde oldu o yüzden cesaret edemiyorum.

arkadaşlar yapmayın roaccutane kullanırken kesinlikle yüz soyucu şeyler kullanmamak gerekiyor.

doktor vermese ve doktoruma güvenmesem inan kullanmazdım ama şimdi haftada iki kere falan 2 saat bekletip yıkamayı düşünüyorum.Lekeler var malesef cok olmasa da

Günde 20 mg Roaccutane verdi doktorum bana. Bizzat isotrexcin,azelderm kullanmaya devam mı diye sorduğumda kesinlikle hayır dedi,roaccutane kullanırken yüzüne birşey kullanma dedi.Nemlendirici olarak Effaclar H önerdi,benim cildime çok iyi geliyor..
Birde doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama çıkan iltihaplı sivilcelerime batticon sürüyorum gece uyumadan önce..

Kızlar yardıma ihtiyacım var. ben 4 5 gün kadar önce 2. ayımı bitirdim. burun kanaması, dudakta kuruma kanama vs gibi hiçbir yan etkisini görmedim. o kadar ki cildim kusma dönemi bile yaşamadı. şuan sivilcelerimin %90 ı kaybolmuş durumda. doktorum bile 2 ay için fazla bile iyi olduğunu söyledi.

Benim sorunum, bu son 1 haftadır çokça dökülen saçlarım. Elimi saçıma attığım an 3-5 tel mutlaka geliyor. e 15 dk sonra tekrar üstümden saç topluyor annem. hele ki, şu duştayken... saçlarım suyu görünce sanki bırakıyor kendini. yumak yumak saç kaybediyorum. saçlarım seyreldi. bu sorunu yaşıyor olan ya da yaşamış olupta tecrübelerini aktaracak olan birisi var mı ?

Bende ilacı ilk kullanmaya başladığımda saç dökülme sorunu yaşadım.
Ancak ilaçtan dolayı mı yoksa mevsimsel mi anlayamamıştım.
Normalde saçlarımda bazı dönemlerde dökülme sorunu yaşıyordum.
O dönemlerde de saçımı biraz kestirince dökülme sorunu çözülüyordu.
İlacı bitirdikten sonraki 1,5-2 ay boyunca çok fena bir şekilde saç dökülmesi sorunu yaşadım.
Saçımı kestirdiğim halde sorun devam etti.
Şu an ilacı bırakılı 3 aydan biraz fazla olabilir tam hatırlayamadım, problemim ortadan kalktı.
Bu arada benim saçlarım baya gürdü, şu an seyrelme bende de mevcut.
Ne yazık ki saçlarım eskisi gibi gür değil.
İaçtan mı yoksa mevsimselmiydi hala çözemedim.

doktor vermese ve doktoruma güvenmesem inan kullanmazdım ama şimdi haftada iki kere falan 2 saat bekletip yıkamayı düşünüyorum.Lekeler var malesef cok olmasa da

canım en sonunda kendi dr uma gittim ve bu bilgileri seninle paylaşma gereği duydum acnelyse kesinlikle hiç kullanma bende sen gibi iki gün kullandım ve şuanda yüzüm tüp patlamış gibi dolaşıyorum keşke o dr u dinleseydimkendi dr um yüzündeki soyulmalar okadar hızlı oluyor ki gözle görmüyorsun o kremin yaptıgını roaccutane her gün iki misli yapıyor dedi acayyip kızdı ve tekrar etti bir daha kesinlikle kullanmıcaksın bol bol su içip bol yoğun nemlendirici süreceksin dedi canım hiç kullanma artık herşeyin çaresi var lekelerinde biz o kadar sabrettik hüsranla sonuçlansın istemiyoruz benim tedavim şubatta bitiyor tedavi bittikten sonra kullanmam için skın medica tns yenileyici kompleks diye bişi verdi.. kendine ii bak canım umarım herşey güzel olur ama lütfen onu kullanma..drlarda yanılabilirler..

eklenti çıktı mı bilmiyorum da kocaman sivilcelerden sonra yüzümün son hali..sadece güneş kremi var yüzümde..üstte bi tane kırmızı nokta vardı o yok şimdi..düğünümde stresten olmuştu:) soydurucu falan kullanmadım

Eklentiler

• $049.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:

ilacı 4,5 aydır kullanıyorum ve feci şekilde saçım dökülüyor aynı sen gibi zaten henüz iki ayken başlamıştı dr sorduğumda vücutta a vitamini fazlalığı olduğu için oluyor (zaten ilaç saf a vitamini içeriyor) dr bırakınca geçicek dedi ve ilaç vermek istedi istemedim saclarım seyreldi benimde ikilemde kaldım ilacı bırakırsam sivilceler tedaviyi yarım bıraktığım için tekrar çıkacak bırakmazsam saçlarım gidiyor..umarım herşey güzel olur sende üzülme canım bol su iç gecer inşallah

Maşallah maşallah maşallah!!! Çok güzel olmuş, ben de o günleri görebilecek miyim acaba, 41.günüm bugün ilacı aldığım günden beri her gün suratımda en az 3-4 tane kıpkırmızı iltihaplı sivilce çıkıyor o kadar kötü ki dayanamıyorumm((

canım benim o gördüğün yanağımda 3 4 tane sivilce vardı ki ben onlara sivilce değil çıban diyorum..sanki sonu gelmeyecek gibiydi..kesin iz kalır diyodum kalmadı ki ben çok oynadım yüzümle..( hatta bi bayramdı,görenler ne oldu yüzüne deyince artık dışarı çıkmak istemiyordum)

ilaç göz kuruluğu yapıyor onu dikkate alın..dozu düşürüp süreyi uzattı doktorum...

Son düzenleme:

Sizin neden dozu düşürmüştü karaciğer enzimlerinden dolayı mı?

Benim o yüzden düşürdü 30mg iken şimdi günde 10 mg alıyorum;( İlacı bıraktıracak diye çok korkuyorum.... ilk ay 900mg aldım toplam, bu ay hergün 10 mg ile toplam 300mg almış oluyorum süre bayağı uzuyor doz düşünce

yüzüm eskisi kadar yoğun sivilceli falan değil alnımda hiç yok şuan hatta yanaklarda kırmızılıklar ve belli yerlerde çukurlarım var, sivilceyi değil o kalan iz ve çukurları dert ediyorum zaten sivilce en fazla 1.5 hafta kalıyo yüzde....

Benim bu ilaçtan öncede dökülüyordu zaten günde bilmem kaç telin dökülmesi sorun değil bence her insanın dökülür banyoda ya da tararken

mrb arkadaşlar...
roacutanı 4-5 yıl önce bende kullanmıştım,,, şu anda tüp bebekle bebek sahibi olmaya çalışıyorum... ilacın yumurtalıkları etkilediği söyleniyor,, İbrahim saraçoğlu da bahsetmişti o ilaç yuurtalıkları çok etkiliyo diye... bir başka arkadaşım daha var, roacutan kullanan o da bebek sahibi olmaya çalışıyor....ben sadece yazınızı okudum ve sizlerin negatif yönde etkilenmemeniz için yazıyorum.. eğer dr başka bir ilaç verirse onu kullanın bence... eğer ben bilseydim,, beni uyaran olsaydı kesinlikle kullanmazdım..

Canım benim yüzümde çıkan bir iltihaplı sivilce dörde ayrılıyor yani 4 tane iltihaplı sivilce çıkıyor içinden durumu sen düşün yani... 41 gündür çekiyorum sabır mabır kalmadı üniversitede bir tek ben sivilceliyim o kadar kötü bir durum ki anlatılamaz yani çıkanların izleri geçmiyo kıpkırmızı duruyolar öyle nasıl geçicek bilmiyorum Sen ne kadar şanslısın tekrar maşallah diyim :)

böyle şeyler okuyunca çok etkileniyorum ya of :{ 15milyon kullanan olmuş aralarında etki yapan var mıdır böyle diye düşünüyorum ama bilemiyorum ya bana da denk gelirse... evlilik için daha 4 5 yılım var ama korkmaya başladım gerçekten

Hemen hemen aynı tarihlerde başlamışız ilaca.
Aynı durum benim için de geçerli, sivilceler mitoz bölünme yaşıyor sanki :)
Ama sabır arkadaşlar, çevremde bu ilacı kullanan ve resmen mucize yaşayan insanlar gördüm. İnş bizim de öyle olacak. lütfen umutsuzluğa kapılmayın. suyunuzu için, nemlendiricinizi sürün, eğer fırsat varsa arada yürüyüş yapın. inş biz de 6 ay sonra buraya gelip süper sonuçlarımızı yazıcaz. az biraz sabır.

bu ilacı kullanıp hamile kalanların sayısı, hamile kalamayanların sayısından çok daha fazla. hatta oranlarsak normal insanlardaki hamile kalamama oranı, ilaç kullanıp hamile kalamayanlardan daha fazla. dolayısıyla ben bu durumu kadınların kendi özel sebeplerine bağlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…