Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Suratimin bazi bolgelerinde korkunc sivilceler cikti. Bugun dermatologuma gittim, Roaccutane tedavisi istedim. Hemen kabul etti, zaten benim bas belalarinin baska turlu gececegi yok. Neyse, Amerika'da yasiyorum. Burda bu tedaviye baslamadan once 1 ay sadece dogum kontrol hapi kullanmam lazimmis. Sonra da ilacla birlikte yine dogum k. hapi. Simdi ona basladim, gelecek ay da Roaccutane almaya baslayacagim. Cok sabirsizlaniyorum. Artik ben de hafta hafta gelismeleri yazarim baslayinca.

merhaba arkadaşlar nasılsınız bakalım? ben gayet iyiyim nedenine gelecek olursam tedavim çok şükür çok güzel gidiyor. bu site bana uğurlu geldi cesaret verdi 3 ay boyunca düşündüm bu siteye girdikten 1 gün sonra ilaca başladım. şimdi tedavi sürecimi yazacağım sizinde bilginiz olsun süreçte ne gibi değişiklikler oluyor tabi ki mutluluğumu sizinle de paylaşmak istedim
1. AYIMDA. 30 mg. ile başladım. dr. ilacn yanında ilk ay sadece dudak kremi vermişti. ama şunu söyleym ilacı ilk içtiğim gün bacaklarm titredi resmen korkudan :) ilk 7 gün psikoljk olsun fiziksel olsun hiçbir değişlklk olmadı. 8. gün dudaklarım kurumaya başladı ben kuruyacağını bildiğim için ilaca başladım gün dudak kermini sürmeye de başlamştım:) 10. gün burnuım ve alın bölgem soyulmaya başlad ilk 2 hafta fazla değişklk olmadı 3. haftadan itibaren sivilceler kurumaya başladı yüzüm oldukça toparlandı. ama ellerim yara olmaya başladı kollarımda gün geçtikçe yaralar arttı kısa bi süre sonra yok olan sivilceler berabernde yeni sivilceleride getirdi ve sivilcelerm hayli arttı.
2.AYIMDA yine 30 mg. ile devam ettim. dr ellerm için losyon ve krem verdi. sivilcelerm artmaya devam etti ama abartılacak kadar değil. bu arada saç diplerm acayip kaşnmaya başladı zamanla yağı gitti ve şuan 1 hafta yıkamasam yağsız saçlara sahibim:) ellermde ki yaralar 2 kez tekrarladı ama hepsi geçti şmdi hçbrşey yok:)
3.AYIMDA.40 mg amaya başladım şuan 3. ayın içerisindeym. ve arkadaşlar asıl değişm şimdi başladı ama bu rada ben 3. ayıma grerken kendi doktoruma okdğm için gdemedn farklı şehrde farklı doktora gttim o bana 1 iğne verdi kendi doktoruma sormadan yaptırdım tabi doktorum kzdı hiç gerek yoktu sivilcelernde artış dahi yapablr diye çok şükür öyle bişey olmadı ucuz atlattım sakınkendi dktorunuz dışındaki farklı bir doktorun söylediğini doktrnza danşmadan yapmayın.şimdi herşey yolnda değişm çok belli sivilcelerim kurudu yenileri çıkmıyor ve herkes de fark ediyor bu durumu çevremden olmlu yanıtlar alıyorum buda beni çook mutlu ediyor:)
arkadaşlar benm yüzüm öyle diğer kızlar gibi çok soyulmadu kurumadı doktoruma sordum 4. ayda daha da fazla hissedeceksn bu durumu dedi. psikolojk olarak durumu ele alacak olrsam bırakn psikolojmn bozulmasını daha da düzldi 1 senedr ayanlara ksmştm şmdi eskiye dönüyorum kendimle barışmaya başladım mutluyum :)
korkmayn arkadaşlar sadece sabredn sonç gerçekten güzel olacak ben inanıyorum ve gittikçe de güzel sonuca yklaşıyorum. izlere gelecek olrsak tabi lekler ve haff çıkurlar var ama moralimi bozmuyorum ilaç bitimnde yada ilerleyen aylarda iz tedavisine de başlayacağım. hepinize geçmş olsn sakn ümtsizlğe kapılmayn herşey güzel oalcak :)))

peki canım nemlendirici ve güneşkoruyucu kullanmadınmı yüzün için

lise başından beri yüzümde ve vücudumda sivilcelerim var başlarda herkes ergenliktendir geçen diye diye yıllar geçti bi kaç başarısız krem denemesinden sonra bende artık pes edip roaccutane kullanmaya karar verdim.bugün 10.günüm daha çok başındayım 20mgla başladım bu yüzden çok fazla bi değişiklik yok. şimdilik sadece dudaklarım hafif gerilmeye başladı.şu kusma döneminden biraz çekiniyorum açıkcası :18:inşallah hayırlısıyla atlatıcaz hepimiz....

Ben sivilce kusmasini pudrayla kapatmayi dusunuyorum. Bir de renkli nemlendiricim var, dun aldim. Ikisi birden fena kapatmiyor. Insanlarla cok yakin temasta calistigim bir isim var; evde tamam ama ben o suratla insan icine cikamam. :26: Zaten yuzum su an da berbat halde, ilaca baslamadim bile. Bundan daha kotu olamaz nasil olsa diye dusunuyorum.

Son düzenleme:
bende okula gidiyorum herkes sivilceli halimi biliyor zaten ama eğer çok fazla çıkarsa mecburen bende fondoten kullancam.daha önce antibiyotik tedavisi kullananlarda çok fazla kusma olmuyomuş diye okumuştum bi yerde ama bilmiyorum tabi doğruluğunu.

Kızlaaarr,
ya bugün bende doktora gittim roaccutane a başlayacağız dedi. gittim eczanede roa çok pahalandığı 2 kutusu 50 küsüre geldiği için aknetrent verelim aynısı zaten dedi. gittim doktoruma sordum. evet roa'yla arasında fark yok alabilirsin dedi.

ama anlamadığım birşey var.bir sonraki adet döneminin ikinci ya da üçüncü gününden önce başlanmalıdır yazıyor kullanım kısmında. bu ne demek? adetin ilk yada ikinci günü mü başlamalıyım? yada regl dönemimde değilim ama şuan da başlayabilir miyim?

kullananlar yardımcı olursa çok sevinicem.

cnm ben böyle bişey duymadım dr da öyle bişey söylemedi ben o şeklde başlamadım yani.

yani regl olmadığın herhangi bir günde mi başladın? senin kaçıncı günün ki canım?

yani regl olmadığın herhangi bir günde mi başladın? senin kaçıncı günün ki canım?

haklıymışın canm bende yeni gördüm reçetede ama dr böyle bşy demedi belki hamilelikle ilgili bi durumdan yola çıkılarak yazılmış obilri diye düşündüm ben hani ilacı kujllanırken kesinlkle hamile kalınmaması gerekiyorya o yüzdendir belkide. cnm ben hiç dikkat etmedim bu duruma hatta ilaca başladım diğer gün hsta olmuştum benm 2.5 ay oldu cnm başlayalı.

bende senin gibi büyük ihtimal yarın regl olucam gibi. şimdi başlasam mı napsam?

durumun nasıl şuan canım? sivilce kusması oldu mu sendede? beni en çok korkutan o. zaten nerden baksan şuan 20 tane sivilce var suratımda. daha da artarsa naparım bilmiyorum.oysa 2 3 aya kadar bebek gibiydim. stres..

seni çoook iyi anlıyorum canım :) ama 2-3 ay demeyelim ona en az 5 ay cnm tedavi.ben bi kaç gün önce gidişatımı yazmıştım cnm detaylarını ordan öğrenebilirsin istersen ama şöyle söyleym herkeste hemen hemen aynı şeyler oluyo evet ama aynı dozda olmayor bende de sivilce kusması oldu ama abartılacak kadar değil ama ilacı kullandığım farkedilecek derecedeydi başka tatlım reglle ilgili bi durum yok ben dikkat etmedim yani

zifiri çok sağol tatlım ya. ilk ilacımı almış oldum.
vesanırım evet. en az 6 ay boyunca buna mahkumuz günde 40 mg alıyorum 57 kilo olduğum için. umarım, güzel haberlerimizi veririz birbirimize

zifiri çok sağol tatlım ya. ilk ilacımı almış oldum.
vesanırım evet. en az 6 ay boyunca buna mahkumuz günde 40 mg alıyorum 57 kilo olduğum için. umarım, güzel haberlerimizi veririz birbirimize

asma suratını canım sonuç güzel olacak kalbimiz bütün olsun yeter cnm hem korkma bi süre sonra ilacı aldığını dahi unutuyorsun hatta daha mutlu oluyorsun güzel değişime başladığın zaman ben kpss ye gireceğim psikolojk olrk en çok bundan korktum ya çalıştıklarımı anlamazsam diye hiç alakası yokmuş hem daha mutluyum geçecek gidecek sivilcelerim inş. cnm 2 ay sonra zifiriii geçiyo diceksn emn ol :)))

ergenliği geç yaşıyoruz biz anlaşılan. benimde bu sene tez'im falan var. sivilceli ve asosyal inek öğrenciye bürünürüm. birde yeni gözlük. saçlar kezban örgüsü. oh mis.

ergenliği geç yaşıyoruz biz anlaşılan. benimde bu sene tez'im falan var. sivilceli ve asosyal inek öğrenciye bürünürüm. birde yeni gözlük. saçlar kezban örgüsü. oh mis.

hayır tatlım kendinle barışık ol unutmayalım ki bizim başımıza gelen bu durum ki çok şükür rabbim dermanını vermiş. herkesin başına gelebilir kim ne derse bizi nasıl görrse boşver hepsi geçecek inşallah hem tez hazrlayacaksın çok bunalacaksın asosyallik olmaz gül gez dolaş eğlen hayat güzel tatlım DDD

kızlar bana yardımcı olun lütfen doktorum kuruluk olduğu zaman sürmem için hametan verdi ama pek işe yaramıyor yine kuruyor yüzüm bende soyuyorum istemeden kuruyan yerleri burnumun üstü yara oldu resmen kullanıp memnun kaldığınız nemlendiricileri söylermisiniz.

aybalammm,bende aynı durumdayım "La Roche Posay Hydreane Riche" kremi ile sorunumu çözdüm dudaklarım için de ceralip kullanıyorum diğer markalarda denedim ama en iyi sonucu bunlarda aldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…