Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba zifiri can:) ben pek giremiyorum şu sıralar. Yüzümde cukurlar kalacak diye korktugumu söledim doktor da o aletle baktı ve bu kremi verdi dermatix. contratubex ten daha etkiliymiş. kullandıgımdan beri sanki cukurlar hafifledi ve lekelerin rengi de acıldı gibi. 3.5 ay oldu benim ayrıca kolestrol 232 cıkmıstı 100lerde cıkan arkadaslar korkmasın bence 200 ün altı normal. dikkat etmeye calısıyorum. 3 litre suya devam et.
merhaba mor_yel bendede çukurluklar var muhtemelen önceki sivilcelerin izi oluşmaya başladı dermatixten memnun olduğunu sölemişsinde merak ettim nasıl kullanıyorsun bende alıcam dr danışıp:KK43:

merhaba mor_yel bendede çukurluklar var muhtemelen önceki sivilcelerin izi oluşmaya başladı dermatixten memnun olduğunu sölemişsinde merak ettim nasıl kullanıyorsun bende alıcam dr danışıp:KK43:

bende roaccutane kullandım...
çukurluklar kaldı acaba şimdi bu önerdiğinz ilacı kullansam gecer mi
4-5 yıl oldu tedavm biteli yani çok geçti üstünden
tabi ki doktora danışıp alıcam ilacı ama merak ettm tedavisi çok önceden bitmiş birisi olarak

ya ben cuma gününden beri içmiyorum doktor bitti dmeişti ama şimdi ufak bir yağ bezesi gibi bişey çıktı. doktor haftaya birdaha gel dedi. öbür hafta çarşamba yine gitcem. yinemi tekrardan başlatıcak acaba :KK50:

3 sene önce 8 ay kadar kullandım roaccutane ..

iyiki kullanmışım dediğin önemli ilaçlardan biri..

8 ay içerisinde yüzüm tertemiz berrak bir hale geldi

olumlu etkilerini 5. aydan sonra belirgin birşekilde gösterdi..

yan etkileride olmadı değil ellerim kurudu soyulur gibi oluyordu dudaklarımı hiç sormayın heran elimden bepanten ve nivea meyveli dudak nemlendiricileriyle geziyordum 4 5 tane bitirmişimdir ondan..

bunların yanında yüzüm çok kızarıyordu.. doktorum bana heliocare güneş koruyucu verdi renklendirici vardı içeriğinde .. tamamen bitkisel içerikli bir güneş koruyucu ve kompakt pudraydı

yıl 2012 ve ben suratımda hiç sivilce kalmamış olmasına rağmen hala güneş koruyucu ve pudra niyetine heliocare kullanıyorum

yüzü kızaranlara şiddetle tavsiye ediyorum

peki cukur vs kaldı mı yüzünde ben bunu cok emrak ediyorum fazlasıyla takmıs durumdayım cukur kalacak diye :KK43:

nemlendirici kullanmıyorum doktor vermedi bu tip kremler tedavi sürecini geciktirir demişti.

3 sene önce 8 ay kadar kullandım roaccutane ..

iyiki kullanmışım dediğin önemli ilaçlardan biri..

8 ay içerisinde yüzüm tertemiz berrak bir hale geldi

olumlu etkilerini 5. aydan sonra belirgin birşekilde gösterdi..

yan etkileride olmadı değil ellerim kurudu soyulur gibi oluyordu dudaklarımı hiç sormayın heran elimden bepanten ve nivea meyveli dudak nemlendiricileriyle geziyordum 4 5 tane bitirmişimdir ondan..

bunların yanında yüzüm çok kızarıyordu.. doktorum bana heliocare güneş koruyucu verdi renklendirici vardı içeriğinde .. tamamen bitkisel içerikli bir güneş koruyucu ve kompakt pudraydı

yıl 2012 ve ben suratımda hiç sivilce kalmamış olmasına rağmen hala güneş koruyucu ve pudra niyetine heliocare kullanıyorum

yüzü kızaranlara şiddetle tavsiye ediyorum
nasıl yani 3 sene olmasına ragmen roaccutane dan sonra yüzünün kızarıklığı geçmedi mi benim yüzüm çok kırmızı oluyor ve öncesinde hiç olmuyordu

canım bende de sivilce yok su an arada tek tük cıkıyor.lekeler var ve hafif cukurlar görüyorum.onun için de dermatix krem verdi doktor onu kullanıyorum.sende lekeler ne durumda,doktor bir krem vs vberdi mi

canım sen siwilcenin çıktıgında oynadın mıı weya daha önceden war mıydııı çukur dediğin olay :/// benim öyle bi sorunum yok çünkü

daha önceden cukur yoktu ama bazen kendisi patladı sivilceler banyodan cıkınca vs görüyordum. şu an hafif cukurluklar görüyorum dikkatli bakınca ve korkuyorum cukurlasırsa iyice diye :KK43: yani böle olursa kimyasal peeling falan doktorum ne önerirse yaparım henüz bunu konusmadım tedavi bitmeden

kızlar ben de 20 mg acnetrend kullanıyorum günde bir tane..bugun 13. günümdü..ilk hafta suratım biraz kurur gibi oldu burnum soyulur gibi oldu ama şimdi nemlendrici falan sürüyorum olmuyr..bir de dudaklarım hiç kurumadı maşallah diyorum..hiç bi yerime bişey olmadı doz düşük ondan mı acaba? ama yüzüm feci halde kustu sivilce..büyük büyük hem de o kadar kötüki anlatamam..çok acıyor ve kaşınıyor..bunun dışında çok şikayet edebilcegim bir şey yok ama suatım çok kötü sivilceli şuanda..sabrediyorum inşallah geçecek biliyorum..ilk 2 ay atar sonra daha atmaz dediler..yarın doktorla görüşücem dozu ya artırıcak ya da kalıcak..artması iyi mi tedavi daha mı cabuk biter ? şuanda çok sivlceliym kimsenn suratına bakamıyorum ..fondaten sürüyorum doktorum yasaklamadı mineralli fondten sürüyorum zararlı degil yani digerleri gibi..

kızlar ben de 20 mg acnetrend kullanıyorum günde bir tane..bugun 13. günümdü..ilk hafta suratım biraz kurur gibi oldu burnum soyulur gibi oldu ama şimdi nemlendrici falan sürüyorum olmuyr..bir de dudaklarım hiç kurumadı maşallah diyorum..hiç bi yerime bişey olmadı doz düşük ondan mı acaba? ama yüzüm feci halde kustu sivilce..büyük büyük hem de o kadar kötüki anlatamam..çok acıyor ve kaşınıyor..bunun dışında çok şikayet edebilcegim bir şey yok ama suatım çok kötü sivilceli şuanda..sabrediyorum inşallah geçecek biliyorum..ilk 2 ay atar sonra daha atmaz dediler..yarın doktorla görüşücem dozu ya artırıcak ya da kalıcak..artması iyi mi tedavi daha mı cabuk biter ? şuanda çok sivlceliym kimsenn suratına bakamıyorum ..fondaten sürüyorum doktorum yasaklamadı mineralli fondten sürüyorum zararlı degil yani digerleri gibi..

Geçmiş olsun öncelikle umarım en kısa sürede hasarsız tamamlarsın tedavini.
Sivilcelerin ilk zamanlarda kusması iyi bir şey demekki hemen atıyor sivilcelerini kısa bir süre sonra yenileri çıkmayacaktır.

arkdaşlar mrb sizlere bişey soracağım ben ilacı kullandığımdan beri gribim ilaca bağlıyorum çünkü 2.5 aydır gribim aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı?

doktorun dozu artırmakta sakınca görmüyosa artırsın. çabuk biter ne güzel. daha çabuk geçmeye başlar sivilcelerin. ah canım, seni o kadar iyi anlıyorum ki, kimsenin suratına bakamamanı. benim yüzüm çok kötü durumdaydı, yani çok kötüydü, aynaya bakmıyodum, yüzümü bile yıkamıyodum, çünkü kendi yüzümden iğreniyodum. ben ağlıyodum hep eve gelince.. seni en iyi ben ve roac kullanıcıları anlar. sivilcelerim okulun sonuna doğru büyük ölçüde kurumuştu geçen yıl. 3 aylık tatile girdik. 3 ay sonra okula bi gittim, işte o gün duyduklarım sadece bunlardı : " sende bi güzellik var, yüzünde sivilce falan kalmamış, çok güzel olmuşsun, sen bu kadar güzel miydin? " ama onlar bunları söylerken bile gözlerim doldu, çünkü ne yaşadığımı, neler hissettiğimi bir ben bilirim.. hala geçen yılki resimlerime baktıkça gözlerim dolar :KK43: şimdi ben sana ne kadar hepsi geçiyo desem de, sonuçta sen şu an bunları yaşıyosun. ama geçiceğine emin ol.. sadece bunu söyliyebilirim. ve biri sana laf falan söylerse, darılma bile, çünkü o senin darılmanı bile haketmiyodur. sivilcesiz günler diliyorum..

arkdaşlar mrb sizlere bişey soracağım ben ilacı kullandığımdan beri gribim ilaca bağlıyorum çünkü 2.5 aydır gribim aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı?

canım ben böyle bişey yaşamadım. açıkçası ilaçla ilgili olduğunu sanmıyorum. belki gribin tam geçmemiştir, tekrarlıyodur, o yüzden uzamıştır?

iz tedavimle ilgili bilgileri de aktarıyım uğramışken :) acnelyse + nadixa kullanıyorum. 8 gün falan oldu sanırım. ama hala soyulma falan yok. ince sürüyorum izlerimin üstüne olcak şekilde, her gece. ama daha bi değişiklik yok. umarım izlerim de geçer bir an önce. darısı herkesin başına :)

canım geçen yıl bende öyle oldum.kanım düşük çıktı.bilmiyorum onun etkisindenmidir.uzun zaman griptim.değerlerine bir baktır istersen :KK34:

canım geçen yıl bende öyle oldum.kanım düşük çıktı.bilmiyorum onun etkisindenmidir.uzun zaman griptim.değerlerine bir baktır istersen :KK34:

cnm ilaca başladım grip ve öksürük başladı aynı şeklde ikiside devam ediyor normal grip olsa arkadaşlarma falan da bulaşrdı ama etkilenmediler benden bende ilaca bağladım burnumu silmekten yoruldum artık :) bu arda tedavmn 2.5 ayı dolmak üzere sanırım bunca eziyete değiyor sivilceler önce arttı şimdi ise hemen hemen hepsi kurudu tabi izler ve lekeler var :KK43:(

Merhaba ben 17 yaşındayım. Sivilcelerden çok çektim bende ve hala çekiyorum. 14 yaşımdan beri... Bundan baya önce yani 17 yaşıma yeni girdiğim zamanlarda doktora (sağlık ocağı) gidip sivilcelerime baktırmıştım. Senin sivilcelerin normal bırak çıksınlar bi süre sonra giderler nasıl olsa dedi. Ama sivilcelerim hiç normal gibi değil. Bu hapı kullananların fotoğraflarındaki gibiyim. Yüzümün yalnızca burnum hariç her tarafı kırmızı büyüklü küçüklü sivilcelerle dolu. Bi senedir geçmeyen, yanaklarıma yerleşmiş sivilcelerim var. Hala geçmediler geçeceklerini de sanmıyorum. Zaten vücudumu da bastı sivilceler. Sırtım, boynum, kulaklarımın içi, boynumun altı yani göğüslere kadar olan kısım, bacaklarımın üst tarafı sivilceli... Hatta bazen kalçamda bile bi kaç tane sivilce çıkıyor! Doktorda kalkıp normaldir geçer sabret diyor. Tabi pudra sürmüştüm belki ondan da başından savmış olabilir. Ama bana çok saçma geldi. Burada 17 yaşında olup bu hapı kullanan bir arkadaş görmüştüm. Lütfen yardım edin 18 olmadan bu ilaç alınmıyor mu? Ben öyle biliyorum ama 18'e girmeme 5 ay kaldı. İzin vermeleri gerekmez mi? Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirseniz çok sevinirim Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah en kısa zamanda tamamen kurtulabiliriz şunlardan.

Son düzenleme:
Merhaba ben 17 yaşındayım. Sivilcelerden çok çektim bende ve hala çekiyorum. 14 yaşımdan beri... Bundan baya önce yani 17 yaşıma yeni girdiğim zamanlarda doktora (sağlık ocağı) gidip sivilcelerime baktırmıştım. Senin sivilcelerin normal bırak çıksınlar bi süre sonra giderler nasıl olsa dedi. Ama sivilcelerim hiç normal gibi değil. Bu hapı kullananların fotoğraflarındaki gibiyim. Yüzümün yalnızca burnum hariç her tarafı kırmızı büyüklü küçüklü sivilcelerle dolu. Bi senedir geçmeyen, yanaklarıma yerleşmiş sivilcelerim var. Hala geçmediler geçeceklerini de sanmıyorum. Zaten vücudumu da bastı sivilceler. Sırtım, boynum, kulaklarımın içi, boynumun altı yani göğüslere kadar olan kısım, bacaklarımın üst tarafı sivilceli... Hatta bazen kalçamda bile bi kaç tane sivilce çıkıyor! Doktorda kalkıp normaldir geçer sabret diyor. Tabi pudra sürmüştüm belki ondan da başından savmış olabilir. Ama bana çok saçma geldi. Burada 17 yaşında olup bu hapı kullanan bir arkadaş görmüştüm. Lütfen yardım edin 18 olmadan bu ilaç alınmıyor mu? Ben öyle biliyorum ama 18'e girmeme 5 ay kaldı. İzin vermeleri gerekmez mi? Tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirseniz çok sevinirim Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah en kısa zamanda tamamen kurtulabiliriz şunlardan.

ben ilaca tam 16 YAŞINDA başladım. 18 yaşla alakası yok yani. bence bir an önce bi cilt uzmanına git ve kullanmaya başla. benim de senin gibiydi aynı. artık vücudumu da sarmaya başlamıştı. şimdi hiçbi şey kalmadı çok şükür. iz tedavime başladım. bu kadar sivilce normal falan değil, hem normal olsa bile insan rahatsız oluyo, bence hiç vakit kaybetme !

ben ilaca tam 16 YAŞINDA başladım. 18 yaşla alakası yok yani. bence bir an önce bi cilt uzmanına git ve kullanmaya başla. benim de senin gibiydi aynı. artık vücudumu da sarmaya başlamıştı. şimdi hiçbi şey kalmadı çok şükür. iz tedavime başladım. bu kadar sivilce normal falan değil, hem normal olsa bile insan rahatsız oluyo, bence hiç vakit kaybetme !

Çok haklısın. Bende öyle yapıcam zaten. Tek çarem bu ilaç artık... Zaman kaybetmek gereksiz. Tavsiyelerin için ve ilgilendiğin için teşekkürler. ^.^

X