Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bende bugün başladım her ilacı denedim fayda etmedi.bi çok arkadaşım kullandı ve şimdi ciltleri harika -evet yan etkileri oluyo dudak ve cilt kurulugu vs.. ama herkes öneriyo tabi sunu unutmayalım herkesin biyolojik yapısı aynı değil %10 luk bir kısım var ve tekrar ettiğini sölüyorlar bizim bu %10 da olup olmadığımızı dr larda bilmez arkadaslar herkese sağlıklı günler diliyorum

Tüm ergenlik boyunca ve sonrasında hep küçük küçük sivilcelerim oldu, büyük çoğunluğu çene bölgesindeydi. Burnumun üstü ve çevresinde hep siyah noktalar vardı. Cildimi hep temizlememe dermokozmatik ürünleri kullanmama rağmen geçmiyordu.

Ergenlik döneminde bikaç kez çeşitli kremlerle birlikte antibiyotik tedavileri gördüm. Doktorlar başka bir tedavi önermemişti. Çünkü yüzümü kaplayan sivilcelerim yoktu. Ancak son iki yıldır sırt ve kol bölgemde ve boyna doğru artış başladı. Çene bölgemdekiler dokunduğumda acı da veriyordu bu sebeple tvde çıkan doktorlardan birine randevu aldım ve ona artık bunlardan kurtulmak istediğimi, 28 yaşında olduğumu, çıkanların geçtikten sonra leke bıraktığını ve bahsedilen o meşhur ilacı kullanmak istediğimi söyledim. Sivilcelerim çok yoğun olmamakla birlikte daha önemli olan yağlanma sorunum vardı. Kimi zamanlar burnumun üstünü elimle gün içinde sildiğimde yoğun bir yağ geliyordu. Saçlarımı gece yıkadığımda sabah, sabah yıkadığımda akşam yağlanmış oluyordu. Velhasıl asıl problemim yağlanma, sonrasında da acı veren küçük sivilcelerdi.

Doktorum çok şeker, işini bilen bir doktor, herkese tavsiye edebilirim. Bana düşük dozda ama uzun süreli bir tedavi uygulayacağını beni çok yormayacağını, düzensiz çalışan yağ salgılarımı düzene sokmaya yönelik tedavi uygulayacağını söyledi. Zoretanin'i ilk önce 10 mg, 2. ay ve sonrasında 20 mg kullandım, ortalarda yaklaşık 4 ay 30 mg'a çıktıktan sonra gene 20 mg ile kapanış yaptık. 10 aylık uzun ama yormayan bir tedaviydi. İlk haftalardan kuruma denildiği gibi başladı. Dudak ve burun içine sürekli bephanten merhem uyguladım. Bu ilacı kullanacakların asla yanından ayırmaması gereken kremdir. Kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum.

1. ay sonunda cildimin üzerindeki yağ tabakası resmen kabuk değiştirir gibi kuruyup döküldü ve alttan parlak,pasparlak temiz bir cilt geldi. Değişimi herkes fark edip, ışıl ışıl parlıyorsun dediler. İlacı kullanırken yağlı bir yüz kremi ve doktorun verdiği yağlı vücut kremini kullandım. Bunların dışında kasıklarımda inanılmaz bir eklem ağrısı ve yürüyüşte zorluk yaşadım. Testlerim hep düzgün çıkmasına rağmen ağrı hep devam etti.

İlacı bırakalı 2 aydan fazla oldu. Buna rağmen eklem ağrım devam ediyor az az, bununla ilgili kan testi yaptıracağım fırsat bulduğumda. İlacı bırakınca yağlanma, siyah noktalar, sivilceler tekrar çıkar diye korkuyordum ama maşallah hiç korktuğum olmadı şu ana kadar.

Tedaviye başlamayı düşünüp korkanlara tavsiyem, abartıldığı kadar kötü bir ilaç değil, işini bilen iyi bir doktorla, iyi bir doz ayarlaması yapıldığında tedavi sonunda gerçekten çok mutlu olacaksınız. Tedaviyi yarım bırakmayın, kremlerinizi sürün, testlerinizi yaptırın. Yıllarca yüzümü, aknelerimi fondotenle kapatacağım diye işkence çekeceğime keşke çok daha önce bana bu tedaviyi uygulasalardı diyorum şu anda.

ben daha 1. haftadayım acaba senin gibi tedavim bitince güzel sonuç alacak mıyım

verdiğin bilgiler için teşekkürler. ben de 20 mg ile başladım ve 3. günüm bugün :)

acnegen kullanıyorum bende bugün tam 10. günüm şimdiden bepantensiz yapamıyorum dudaklarım için. ağrılarım da var tüm vücudumda. bu ilacı şimdi kullanan kullanmış herkesle konuşmak istiyorum çok umutluydum ama çevre baskısı kötü duyumlar çok üstüme geliyor.

Doğru uygulanan tedaviyle alacağına eminim, 2. haftada kurumalar başlayacak, başlamadan burun içine azar azar krem uygulamaya başlamanı tavsiye ederim.

7. günden itibaren soyulmalar ve dudak kuruması başladı balaban kullanıyorm dudaklarım için gayet iyi geliyor. tşk. ederm tavsyen için. sanırım senden kullandın bu ilacı?

verdiğin bilgiler cok rahatlatıcı teşekkür ederim tekrardan benim dr um 60 kg olduğum için günde 3 tane içmemi söyledi daha dün başladım hepsini aynı anda içtim ve başım inanılmaz ağrıyor.hala ağrıyor :-( sana sormak istediğim 1 kaç hafta sonra sivilce bascak diyorlar sende oldumu anlattığın şeyler benimkiyle aynı merak ettim şimdiden teşekkürler:)

Son düzenleme:
verdiğin bilgiler cok rahatlatıcı teşekkür ederim tekrardan benim dr um 60 kg olduğum için günde 3 tane içmemi söyledi daha dün başladım hepsini aynı anda içtim ve başım inanılmaz ağrıyor.hala ağrıyor :-( sana sormak istediğim 1 kaç hafta sonra sivilce bascak diyorlar sende oldumu anlattığın şeyler benimkiyle aynı merak ettim şimdiden teşekkürler:)

7. günden itibaren soyulmalar ve dudak kuruması başladı balaban kullanıyorm dudaklarım için gayet iyi geliyor. tşk. ederm tavsyen için. sanırım senden kullandın bu ilacı?

Dudak ve burun için sadece bepanthen kullandım. Vücudum için de özellikle duş sonrası Ürederm lipo verdi doktorum. Çok rahatlattı bu da.
Benim ilk aylarda ozellikle kollarımda kaşıntı olmuştu, neredeyse parçalıyordum kaşımaktan. Doktorum bu durum için bir karışım hazırlattı eczaneye. 4-5 kremi içeren çok yağlı bir karışımdı ve gerçekten çok rahatlatmıştı.

Bu inanılmaz derecede yanlış ve sağlıksız olmuş. Bu tarz ilaçlarda tedavi başlangıcında düşük dozdan yavaş yavaş yüksek doza gidilir. Sen bir seferde 3 doz almışssın. Sadece başın ağrıdığı için şanslısın. Başka şeyler de olabilirdi. İlacı saatinde almayı unuttuğun zaman diğer öğün hepsini almak gibi bir hatayı bir daha asla yapma. Arada tek tük unuttukların tedavini etkilemez.

Sivilce basması olmadı bende. Zaten çenemde kollarımda sivilceler vardı, hepsi kurudu ve yok oldu. Daha sonraki 2-3 ayda bir tane regl zamanlarında çıktı ve o da kuruyup kayboldu. Ondan sonra da bi daha hiçbişey çıkmadı.

sağol tatlım bilgiler için inş. bizde en kısa zamanda faydasını görmeye başlarız ilacın.

arladaşlar şuan regl dönemindeyim ama bir kaçgün erken oldum ve çook ağrım var dayanamıyorum sancısına sizce bu normal mi sizdede oldu mu 30 mg kullanıorum ayrıca cevabınızı bekliyorum

Merhabalar, ben de bu ilaca başlayanlardanim. Günlerce internette yorumlari okuyup durdum en sonunda cesaret edip dun başlayabildim bu site sayesinde. Sanki icimde her an patlayacak bi bomba var gibi tedirgin hissediyorum. Acaba yan etkiler ne olacak, ne kadar siddetli olacak sorulari dönüp duruyo aklimda. Umarim hepimizin tedavisi en az yan etkiyle gecer. 30 mgla basladim ve 60 kiloyum. Merak ettigim bir kac sey var, acaba bahsedilen çukurlar ilac yuzunden mi oluyor yoksa ilactan once olan çukurlar mi? Bir de acaba yuzunde cok sivilce cikanlarin ilactan once de mi boyleydi yoksa ilac yuzunden hepsi ayni anda mi cikiyor? Artik ben de hep buralardayim, deneyimlerini paylasan ve moral veren herkese tesekkurler

hiç korkma benim kullanmadan önce ve kullandıktan sonraki resimlerime bak önce inan başaracaksın zaten

impossbile roaccutane 2. aya yaklasma kardeşliği :)) bilmiyorum denize girmeyi ama bence yüzünü sokmamaya calıs yüksek faktörlü kremini 2 saatte bir yenile ve böle geniş şapkalardan takarak yüzünü koru , böle yapanlar olmus ve sıkıntı olmamıs.

nasıl gidiyor yüzün vs. ne durumdasn??

semaa cok güze sonuc masallah.peki lekelerin var mıydı resimde net göremdim lekeler de gidiyor mu merak ediyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…