Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

bende ilk kez bu ilaçla kan aldırdım:) 5. ayımın 2. haftasındayım sivilce çıkmıyo izler var dediğin gibi yüzüme dokununca yumuşak aynaya bakınca kırmızı..bide havalar çok ısındı güneş kremim falan hemen bozulyo akıyo.. yüzüm feci parlıyo bide en sinir bozucusu bu benim için..ama eskiye göre cildim harika görünüyo tüm arkadaşlar söylüyo çok güzel olmuş cildin falan diye..ilacı 6 ay kullanıcam yani 1.5 ayım daha var sonrada iz tedavisi ..yani bu yaz cildimi güzelleştirmekle geçiricem :) sende öyle yapıcaksın anlaşılan.. bide lise 4e geçtim dersanem falan hala devam ediyo şimdiden stres olmaya başladım sınav için umarım bu stres yüzüme yansımaz..

canım kısırlığa yol açsa bukadar insan kullanır mı bu ilacı doktorlarda vermez zaten.ilacında doktorların herkese göre belirlediği bir tedavi süreci var onu tamamlamazsan sonradan çıkması normal ..mevsimsel bi sivilce proplemi demişsin oda nasıl bişey bilmiyorum.. roaccutane uzun yıllar devam eden başka ilaçların işe yaramadığı sivilceler için veriliyo benim bildiğim..kısırlık intihar bilmem ne bu tür şeyler roaccutane kullanmayan insanlarda da var.. bir roaccutane kullanıcısı kısır olmuş intihar etmişş hemen ilaç yüzünden diye haberler çıkar dedikodudan ibaret bunlar inanmamanızı tavsiye ederim..

''yan etkileri göz önüne alındığında benim gözüm pek yemiyor açıkçası'' demişsin belki uçuk bir örnek olucak ama kanser olsan kemoterapi vs tedavileri yan etkilerinden dolayı olmazmısın? tamam biri ölüme götürüyo diğeriyse sadece yüzünü berbat göseteriyo sivilce tedavisi olmasamda olur diyebilirsin.. ama 5 6 yıl sivilceli olarak yaşamak ve 17 18 yaşlarında üniversite çağına gelipte hala sivilcelerinin olması hem sosyal hayatını sosyal hayatınla birlikte kendi kişiliğini hem derslerini derslerinle birlikte ilerde seçeceğin mesleği vs vs birçok şeyi kısacası geleceğini etkiliyo bence bu küçük ama aslında çok çok büyük olan sivilce sorunu. okadar sene yaşadığımız stresin(bu stres kavramının altında yatanları tüm roaccutane kullanıcılarının bildiğine eminim) vücudumuza verdiği zararıda unutmayalım tabiki..kısacası sivilce hangi yaşta olursa olsun kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır ve neden tedavisi varken daha öz güvenli ve mutlu yaşamayalım ki..koca bir ömür için birkaç ay kuruyan bedenimize ağrıyan eklemlerimize aldırmayız olur biter...

1 aydır kullanıyorum yeniyim daha ama sivilcelerim 1 haftadır coştu coştu resmen...bi de yüzümün önünde cıkıyor hep..agız kenarı burun cevresı alın..oyy cok fena ( normal mi bu durum..

aynen benim yüzüm de parlıyo ve çok fazla kızarıyo..ama az kaldı zaten..aynen bende öyle olucam bu yaz :) şu izlerden de kurtulabiliriz inşallah.. iz tedavileri uzun sürüyo çünkü genelde. ve ben pek umutlu değilim açıkçası. lazer, kimyasal peeling falan derse diye çok korkuyorum.. kremlerle de ne kadar geçer ki?.. bende lise4 e geçtim ve aynı şeyi ben de düşünüyorum. ya sınav stresinden yeniden sivilce çıkmaya başlarsa diye.. umarım ikimizin başına da böyle bişey gelmez, çok üzülürüm. hatta moral falan kalmaz.. bu kadar uğraşıyoruz, bi daha çıkmaz inşallah sivilce falan.

kızlar onsekiz yaşındayım sizce bu ilacı kullanmak için erken mi yoksa ergenlik çağında miyim hâlâ off bilmiyorm ki yardım edin lütfen

kızlar onsekiz yaşındayım sizce bu ilacı kullanmak için erken mi yoksa ergenlik çağında miyim hâlâ off bilmiyorm ki yardım edin lütfen

bende 2 yıl önce roaccutane gibi bi ilaç kullanmıştım zerotanin diye ama kimse bana yaşla ilgili birşey söylemedi. zaten doktor kontrolünde kullanılıyor ama yan etkisi çok hele ki okul veya dersaneye gidiyorsan herşeyi göze alman gerekiyor

inşallah çıkmaz:) iz tedavisi için doktorum jel mi krem mi ne öyle bişey vericeğini söyledi büyük ölçüde geçiricek izleri dedi !!büyük ölçüde''.d yani anlıycağın biraz iz kalıcak duruma görede başka bi tedavi düşünürüm artık..sınav stresini yenmenin yoluda aslında sınavı strese sokmak bence.d biz ondan korkucağımıza o bizden korksun .. zaten bu yaz güneşten kaçmamız gerek fazla gezmeyelim hem güzelleşelim hem çalışalım diyorum ben en azından ygs konularını bitirmeye çalışıcam rahat etmek için.d ... ''sana'' ve sınava gircek olan tüm roaccutane kullanıcılarınada tavsiye ederim bunu :)

"büyük ölçüde" geçirsin ben buna da razıyım :) inşallah bana da krem ya da jel gibi bişey verir. ama doktor "tedaviye daha devam edicez" dedi. demekki 7 ay falan olucak benimki. neyse katlanıcaz artık, bidaha tekrar etmesin yeter. dediğin gibi zaten güneşe çıkmamamız lazım, bahane olur ders çalışırız. seneye stres olmamak için, şimdiden konu bitirmek lazım. o zaman çalışalım :) seneye foruma hem " cildimiz" açısından hem de " sınav" açısından güzel şeyler yazabilmemiz dileğiyle..

kızlar bugün 1 haftayı bitirdim ama hala bi kuruluk we siwilce artışı yok çok şükür..ne zaman kuruluk başlar we ne zaman ağda yapmaman gerekiyo ben daha tedawi başındayım diye bıyık çewreme yapıyorum

kızlar yüzde kusma dönemi kesin herkeste oluyomu ? bende tek tük çıkıyor öyle kusma olmadı 10 tane 20 tane falan

1.ayın ilk iki haftasında inanılmaz bir sivilce artışı olmuştu o zaman anladım sivilce kusması boşuna demiyorsunuz:)Bunun yanı sıra kuruluk olayı var onuda nemlendiriciyle hallediyorsun zaten.Çokta nadir olsada ani hakereket edemiyorsun bu bana 2 kez felan oldu.Bu ilacın en önemli yararı saçları yağlanmaması:) normalde 2 güne bir saç yıkardım artık bıraksam 1 haftada bile yağlanmaz hale geldi.

2.ayımın ilk haftasındayım ilk burun kanamam oldu.Artık sivilceler tek tük çıkıyo.Bugün ilk kez sivilcesiz bir yüzde sakal tıraşı oldum bu paha biçilmez bir duygu bu arada ben daha önce söylemiştim ben erkeğim.

Arkadaşlar gelişmeler oldukça buradan yazmaya çalışacam...

benim yüzümde siyah noktalar cok belirgenleşti arkadaslar sizdede olmusmuydu:18:

bende tam tersine bigün bi baktım hepsi dökülmüş sanki :O yani burnumda çok vardı onların hepsi dökülmüştü. yanağımda bikaç tane vardı onlarda sivilcec oldu ve geçti. 5. ayıma giricem ve hala sivilce çıkıyor ama kusma olmadı bende bir iki tane çıkıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…