Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar roaccutane ilacını kullanalı 6 gün oldu ve 6. gün sağ kolumda ağrı başladı feci ağrıyo ve ellerim kurudu çatlak gibi sizzce normal mi ya da ilacın etkisinden dolayımı lütfen kullanan arkadaşlara sesleniyorum yardımcı olur musunuz?

ben roaccutaneyide kullandım.başka haplarıda en son gözüm görmemeye kulaklarım duymamaya başladı.bişeyi anlamak için 2 kere tekrarlatıyordum.ilacın yan etkilerinden dolayı böyle olmuşum.malatyada bir profösöre gittim we bu ilacı kullandım diye bana çok kızdı.bu ilacın zararı 2 sene de geçiyomuş.sakın kullanmayın

canım çok geçmiş olsun öncelikle. ben ilaca başlamadan sol tarafımda hiç sivilce yoktu. ilaca başladım. 2. ayda galiba öyle hatırlıyorum, sol tarafımda kocaman ve geniş bi şişlik toplandı. ama genişliği ne kadar diyim sana böyle yüzük kadar. sonra kızardi şişti. 1 ay boyunca iltihap aktı içinden devamlı. abartısız söylüyorum. ama nasıl şişlik, nasıl iltihap, hayatımda hiç böyle bişey görmemiştim. moralimi söylememe gerek yoktur heralde. kafam yere bakar durumda gezdim devamlı. 1 ay sonunda indi ama o bölge kıpkırmızı iz kaldı, yüzük kadar düşün hala iz duruyo.. ama şişlik kalmadı sadece iz. sanırım senin daha iltihap vericek. yani tahmin sadece, şişlik ondandır diye düşündüm. yani ne desem bilemiyorum. seni çok iyi anlıyorum. o iz suratımın ortasında durduğu için benim psikolojim de hala kötü durumda. ama elimizden malesef bişey gelmiyo. geçmesini ummaktan başka çaremiz yok, elimiz kolumuz bağlı (

Kızlar kullanırken lütfen dikkatli olun.

Kardeşim de roaccutane kullandı, 2 ay önce bitmiş ilacı.

Göz kapağı zar zor açılıyormuş..

Acıdan kıpırdatamıyormuş bile..

Doktor, 2 yıl devam eder.

İlaç kendini vücuttan böyle atacak demiş.

benim ilaç yutamama sıkıntım var birde deli olucam

ilacı kullanıyo musun şu an bilmiyorum ama, ilaç çok kaygan olduğu için çok rahat yutuluyo. ben de çok zor ilaç yutardım. ama bu ilaç sayesinde alıştım, öğrendim diyim :) bide ilacı al ağzına, sonra suyu içerken başını biraz kaldır, ve ağzında ilaç olduğunu düşünme, su içip suyu yutuyormuşsun gibi düşün. yutkunmaya korkma. farkında olmadan yutuyosun zaten. ilacı düşündükçe hayatta yutamazsın. ben böyle alıştım :)

ağrı ilaçtansa eğer, kas ağrıları oluyo malesef. benim ilk 2 ay çok fenaydı, yatamıyodum dümdüz. ama şu an ağrı falan yok. alıştı bünyem heralde. benim ellerim acayip kurumuştu. kızarıp yara olmuştu ve çoook acıyodu. nemlendiriciler falan hiçbi işe yaramıyodu, çok fenaydı. kesinlikle advantan krem öneririm. 4-5 kere sürdüm o kıpkırmızı olmuş ellerim eski haline döndü, bembeyaz oldu yine :) ama arada sırada aklına geldikçe tekrarla, yoksa yine oluyo. bende bi kere tekrarladı aklım başıma geldi. arada sürüyorum o yüzden. normal bunlar yani merak etme :)

kızlar bişey sorucam. şimdi benim yüzüm böyle çukur çukur oldu sanki hafiften. gözenekler falan çok belirgin. sanırım siyah noktaların hepsi temizlendiği için. bunlar geçmicek diyor içimden bir ses. ne dersiniz? tecrübesi olan?

ya benim umudum yok sanki. nası geçicek bu kadar iz? hayatım boyunca bunlarla mı uğraşıcam ben.. bir sürü para bide. of mahvoldu suratım işte, uğraş dur bundan sonra...sinirim bozuldu yine

benim sivilcelerim biraz daha tuhaf canım.. bi kere iltihap çıkıyor sonra şakır şakır kan boşalıyor sadece.daha öncede yüzümde içten büyük bi sivilce çıkmıştı patladı iltihabı aktı ama içinde pis kan kaldı abartısız ceviz büyüklüğünde simsiyah oldu.sonra doktora gittim ve orayı yardılar.içinden akan tek şey kandı... ve şuan ki sivilcemin içinde de iltihap yok sanırım.akan tek şey kandı.ama artık o da akmıyor ucu kapandı çünkü ama üstü yarık gibi duruyor... neyse canım napalım bi yolunu bulup kurtulcaz artık bunlardan.yorumun için de çok teşekkür ederimm

canım evet kayıcı ama yanında birde ferox12 verdi ocok büyük cok gerliyorum yaa içerken

bu roccutane için kimisi cok abartılı yazmıs kimisinin bünyesindemidir nedir o kadar fazla anlatıldıgı gibi zarar görmemiş ama sonuc alan cok snaıyorum

anladım canım. bide daha önceden de yaşamışsın. farklı bi durummuş seninki. umarım ikimizinki de geçer :)

teşekkür ederim bilgin için peki çook sivilce çıktımı sende ve ne zamandan itibaren başladı?

kızlar benim burnumun içi bile kuruyo tıkanıyo sürekli ne yapcam ben yaa nefes almamı zorlaştırıyor

ya benim umudum yok sanki. nası geçicek bu kadar iz? hayatım boyunca bunlarla mı uğraşıcam ben.. bir sürü para bide. of mahvoldu suratım işte, uğraş dur bundan sonra...sinirim bozuldu yine

canım bende de gözenek var 6.ayıma gircem doktora bunlar geçmicek mi dedm ilaç geçirmez ama başka bir tedavi uygularız demişti yani başka bir tedavisi varmış tabii kdının ağzından iki kelimeyi zor aldığım için tedavinin ayrıntılarını sorasım gelmedi dr na sordun mu cnm izler için bişey demedi mi ??

songlalp ben kendi adıma sorunu yanıtlayim canım benim ilk ay sivilce çıktı ama çok çıktı ilk ayın sonlarında sönmeye başladı sonraki 2-3 ay regl döneminde çıktu sadece tek tük ama geçmesi uzun sürdü şuan bikaç gün sonra 6.aya gircem inanmicaksın hala çıkıyo sivilce ama bu kişiden kişiye göre değişiyor benim arkadaşımda kullandı 3. ayından sonra sivilce hiçç çıkmadı başka birini daha tanıyorum tdavisi bitene kadar çıkmış öyle canım ama genel olarak ilk ay çok çıkar sonlarına doğru veya 2. ay sönmeye başlar..

teşekkür ederim bilgin için peki çook sivilce çıktımı sende ve ne zamandan itibaren başladı?

valla ben ilacı kullanmaya başladım. 3 gün içinde çıkmaya başladı. hepsi iltihaplıydı. ve yüzüm de soyulmaya başlamıştı. (yüzüm soyuluyo, kir çıkıyo gibi demiştin galiba bi yorumunda. siyah noktan varsa onlar dökülücektir büyük ihtimalle.) bende her gün 2-3 sivilce çıkıyodu. biri geçiyodu öbürü çıkıyodu. 3 ay boyunca düşün kalan izleri tahmin et yani bende çoooook sivilce çıktı. ayy çok zor günlerdi inşallah bi daha böyle bişey yaşamam.
ama herkeste böyle olucak diye bişey yok. korkutmak istemem. yani şimdiye kadar okuduğum yorumlardan tahmin ediyorum. benim gibi yoğun sivilce artışı olan 10 kişide 1, maksimum 2 kişidir. kimisi hiç artış yaşamıyomuş hatta. umarım sende de böyle olur :)

Son düzenleme:

geçen ay gittiğimde yüzüme baktı. dokundu falan. "güzel gidiyo" dedi. sonra "çok iz kaldı bunlar nası geçicek" dedim. "roaccutane bi bitsin, onlara zaten başka tedavi uygulucaz" dedi. "izleri düşünme şimdi" der gibiydi aslında. ama yine de moralim bozuk. tedavi uygulasak da artık 1 yıla mı geçer, 2 yıla mı kim bilir?? benim kusma dönemi falan çok ağır geçti, çok iz kaldı o yüzden ama gözeneklerle ilgili bişey sormadım. benim de 5. ay biticek 10 gün sonra. off kurtuluruz inşallah bir an önce ya.

ılacı 6.5 ay kullandım toplam 7200 mg kullandım.bıtırelı 20 gun oldu hala sıvılce cıkıyor anlamıs degılı.cenemdekı mınık yag bezelerı ıcın baslamıstım 2-3 tane ıcte var gecmedı gıttı onlar kaldı sıkıyorum yıne eskısı gıbı cıkıyor.bı 2 tane o yag bezelerı kaldı.regl dönemınde yıne cıktı.vucuttan bu ılacın atılmı ne zaman acaba?vucuttan atılana kadar hala cıltte duzelme olucak mı ki bılgısı olan var mı?saclar yavas yavas yaglanmaya basladı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…