Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım, ben günde 40 mg kullanıyorum,daha 3 hafta yeni bitti ama, sanırım 40 mg bana ağır geldi.çünkü bu 3 haftada çok ağır yan etkileri oldu.yani dudaklarım perişan bi hale geldi,affedersin ama burnumun içi kurudu ve yara oldu çok acıyo.1 hafta sonra kontrol ve tahlil için doktora gdicem,belki dozu düşürür.zaten şu an çenemdeki yara haricinde kötü görünen bişi yok,yani sivilce çok çıkmıyo artık.hepimize acil şifalar,geçmiş olsun.a.s.(ayrıca burnunun içi kuruyup yara olan var mı,varsa nasıl bi çözüm önerir.bazen nefes almakta bile zorlanıyorum çünkü):çok üzgünüm:

benim 1 hafta oldu kullanalı burnum çokta olmasa yara oldu ve burnuma dokunduğum gibi damla damla kan görüordum ama şuanlık iyi yani daha da kötüye gidebilir :KK70: ayrıca doktorum bana 30 mg verdi acaba sizde sivilceler çokmuydu ki 40 mg verildi ?

valla ben ilacı kullanmaya başladım. 3 gün içinde çıkmaya başladı. hepsi iltihaplıydı. ve yüzüm de soyulmaya başlamıştı. (yüzüm soyuluyo, kir çıkıyo gibi demiştin galiba bi yorumunda. siyah noktan varsa onlar dökülücektir büyük ihtimalle.) bende her gün 2-3 sivilce çıkıyodu. biri geçiyodu öbürü çıkıyodu. 3 ay boyunca düşün :KK43: kalan izleri tahmin et :KK43: yani bende çoooook sivilce çıktı. ayy çok zor günlerdi inşallah bi daha böyle bişey yaşamam.
ama herkeste böyle olucak diye bişey yok. korkutmak istemem. yani şimdiye kadar okuduğum yorumlardan tahmin ediyorum. benim gibi yoğun sivilce artışı olan 10 kişide 1, maksimum 2 kişidir. kimisi hiç artış yaşamıyomuş hatta. umarım sende de böyle olur :)

kıyamam ya çook zor durumda olduğunu ifade etmen beni feci etkiliyo :KK43: umarım dedğin gibi çook sivilce çıkmaz heleki içten iltiplı sivilceyi allah göstermez inş..evet var bende siyah nokta umarım gözenelkerde kapanır ayrıca sivilce çıkmaya başladı ama özellikle çeneme etki yaptığı için genelde çenemle sorun yaşıyorum neyse canım ya allah seninde yardımcın olsun umarım herşey yolunda gider hepimiz için. umutlar yarın içindir herşeyin güzel olmasını hayal etmek ve ümidimizi kaybetmeyeceğimiz günleri görmek dileğiyle ii akşamlar :KK70:...

kızlar 4 günüm bugun acaip kızardı yüzüm ya normalmi:KK50:

benim yüzümde de çok kızarma oluyo. hatta burda ilacı kullanan arkadaşların eski yorumlarına bakarsan, herkes yüz kızarmasından şikayetçi ben dahil. cayır cayır yanıyo bide :KK43: bende daha geç başlamıştı ama belli olmaz, 4. günde de başlayabilir. çünkü ilk ilacımı içtiğim günün akşamı dudaklarım kurumuştu çok iyi hatırlıyorum. çok çabuk etki ediyo yani. o yüzden ilaçtandır, gayet normal...

benim yüzümde de çok kızarma oluyo. hatta burda ilacı kullanan arkadaşların eski yorumlarına bakarsan, herkes yüz kızarmasından şikayetçi ben dahil. cayır cayır yanıyo bide :KK43: bende daha geç başlamıştı ama belli olmaz, 4. günde de başlayabilir. çünkü ilk ilacımı içtiğim günün akşamı dudaklarım kurumuştu çok iyi hatırlıyorum. çok çabuk etki ediyo yani. o yüzden ilaçtandır, gayet normal...

canım peki gözlerindede yanma olmuşmuydu fena yanıyo benim:KK25:

geçen ay gittiğimde yüzüme baktı. dokundu falan. "güzel gidiyo" dedi. sonra "çok iz kaldı bunlar nası geçicek" dedim. "roaccutane bi bitsin, onlara zaten başka tedavi uygulucaz" dedi. "izleri düşünme şimdi" der gibiydi aslında. ama yine de moralim bozuk. tedavi uygulasak da artık 1 yıla mı geçer, 2 yıla mı kim bilir?? benim kusma dönemi falan çok ağır geçti, çok iz kaldı o yüzden :KK43: ama gözeneklerle ilgili bişey sormadım. benim de 5. ay biticek 10 gün sonra. off kurtuluruz inşallah bir an önce ya.

sana da başka tedavi demiş demek :KK43: başka tedavi derken neyi kastediyorlar acaba tekrar bi ilaç tedavisiyse hiç girişmeyelim krem falandır belki bikaç ay sürer ama kesin o da geçer mi geçmez mi bilinmezz... benim kusmam olmadı hiç ağrılarım çook fena haldeyim ağrılar yüzünden ama yüzümde hala sivilce çıkıyo inş hayırlısıyla biter çektiğimiz de boşa gitmez biraz daha sabır seninde çok az kalmış...

arkadaşlar roaccutane ilacını kullanıp evlenen ve sağlıklı çocuk dünyaya getiren var mı aramızda yardımcı olur musunuz ya da yakınlarınızdan birine şahit oldunuz mu?

arkadaşlar roaccutane ilacını kullanıp evlenen ve sağlıklı çocuk dünyaya getiren var mı aramızda yardımcı olur musunuz ya da yakınlarınızdan birine şahit oldunuz mu?

evt canım komşumuzun gelini var kullanmış ve bebek sahibi şu anda.başkalarınıda duydum merak etme

slm bu tür ilaçları kullananlar sivilce yapısını tarif edebilirlermi acaba? uzun zamandır uğraşıyorum bunlarla farklı teşhislerde konuldu rozasea gibi ondan soruyorum
ben dün başladım kullanmaya
benim kenarları kırmızı ortasında sarı iltihap olan şeyler patladığı zaman(elimi dokundurmam kendi patlar) kaşıntıda olur zonklamada
iltahap akar bitince kırmızı mercimek yarısı büyüklüğünde tümsek kalır iyileşmesi zaman alır

canım peki gözlerindede yanma olmuşmuydu fena yanıyo benim:KK25:

kimi arkadaşlar gözlerinde kuruluk olduğundan bahsediyordu. hatta göz damlası kullananlar vardı. ben gözümle ilgili bi sorun yaşamadım, burdan okuduklarımdan hareketle gözlerde kuruluk olduğunu çok duydum sadece. ama çok endişelenme, ben 5 aydır kullanıyorum turp gibiyim maşallah :) yeterki tahlillerinizi yaptırın. bu tür etkiler bence psikolojik bile olabilir, tedavi döneminde başımıza ne gelse ilaçtandır da diyebiliyoruz, o prospektüsü okuyunca. demek istediğim rahat ol. başlamış iş bitmiş iştir.. bi bakmışsın "tedavim bittiii" yazıyosun :)

sana da başka tedavi demiş demek :KK43: başka tedavi derken neyi kastediyorlar acaba tekrar bi ilaç tedavisiyse hiç girişmeyelim krem falandır belki bikaç ay sürer ama kesin o da geçer mi geçmez mi bilinmezz... benim kusmam olmadı hiç ağrılarım çook fena haldeyim ağrılar yüzünden ama yüzümde hala sivilce çıkıyo inş hayırlısıyla biter çektiğimiz de boşa gitmez biraz daha sabır seninde çok az kalmış...

bende de çok ağrı problemi olmadı ilk ay dışında. herkeste ayrı ayrı etki ediyo işte. benim sivilce sorunum büyük ölçüde bitti, seninde yakındır yani. çıkmaz bundan sonra, çıksa da tek tük. iz tedavisinin ne olucağını ben de çok merak ediyorum. düşünme diyerek konuyu kapattığı için, bişey de soramadım. ya peeling, lazer fala derse. off korkuyorum o tür yöntemlerden de.. inşallah krem tedavisi olur. ve umarım çabuk etki eder. ve inş sivilce problemimiz de tekrar falan etmez. ikinci tedavisine başlayan çok insan var :KK43: sabır, sabır, sabır.. çok az kaldı :)

canım bu konuyu düşünme bile.. önceki sayfalarda bunu yazan çok insan var. kızım oldu, oğlum oldu diye :) öyle bi etkisi olsa, bu ilaç satılabilir mi? bu sadece bi ilaç. insanlar bazen çok abartarak yazıyolar, ya da her şeyi ilacın üstüne yıkıyolar. ilaç da hassas, dikkatli kullanım gerektiren bi ilaç olduğu için, bunların altında eziliyo. sen ilacını kullan ve tahlillerini yaptır. doktor kontrolünde olduktan sonra hiçbişeycik olmaz hiçbirimize. düşünme bunları sakın :)

canım bu konuyu düşünme bile.. önceki sayfalarda bunu yazan çok insan var. kızım oldu, oğlum oldu diye :) öyle bi etkisi olsa, bu ilaç satılabilir mi? bu sadece bi ilaç. insanlar bazen çok abartarak yazıyolar, ya da her şeyi ilacın üstüne yıkıyolar. ilaç da hassas, dikkatli kullanım gerektiren bi ilaç olduğu için, bunların altında eziliyo. sen ilacını kullan ve tahlillerini yaptır. doktor kontrolünde olduktan sonra hiçbişeycik olmaz hiçbirimize. düşünme bunları sakın :)

slm bu tür ilaçları kullananlar sivilce yapısını tarif edebilirlermi acaba? uzun zamandır uğraşıyorum bunlarla farklı teşhislerde konuldu rozasea gibi ondan soruyorum
ben dün başladım kullanmaya
benim kenarları kırmızı ortasında sarı iltihap olan şeyler patladığı zaman(elimi dokundurmam kendi patlar) kaşıntıda olur zonklamada
iltahap akar bitince kırmızı mercimek yarısı büyüklüğünde tümsek kalır iyileşmesi zaman alır

benimde tam tersiydi aslında. önce kırmızı bi tümsek oluşur, acır dokununca. sonra bu tümseğin ucunda yavaş yavaş iltihap oluşur. bazen de oluşmaz, iyileşmesi çok zaman alırdı :KK43: senin dediğin rozasea yı interentte okumuştum. benimki bu tip akne değil, bunu biliyorum. benimkiler kistik ve büyük olurdu. ama tıbbi adını bilmiyorum. ama akne sonuçta ilacın etkisinden şüphe ettiysen, bence işe yarıyodur.

kızlar bende yeni üyeyiimmm:) konu ile ilgili herşeyi okudum yalnız benim sivilcelerim çok az tek tük çıkıyor birçok krem kullandım işe yaramadı en sonunda doktora yalwardım yakardım aknetrent yazmayı başardım:)) ancak kullanmaya korkuyorum:KK43: tedaviyi bitirdikten kırmızı izlerin kaldıgını yazmış birçok kullanan arkadaş:// bu izler hiç geçmiyor muu :KK43:

arkadaşlar 1 ay olmasına rağmen yüzümde olumlu bi deişme söz konusu:teytey: sivilcelerim sönmeye başladı hatta izleri bile kayboluyo,siyah nokta mı o da nenaniknanik valla hiç kalmadı,bembeyaz oldum:1closedeyes:5 ay sonrasını düşünemiyorum artık,allahım sana şükürler olsun...tamamen kurtulcaz kızlar sabredin,herkes çok şaşırcakyerimseniben

ay_tencim merhaba ben yeni üyeyim canımm:) sana bişey sormak istiyorum tedawin bitmiştir sanırım ne mutlu sanaa :)) bende yeni başlayacam sanırımmm karar weremiyorumm cildim çok kötü deil çünkü tek tük çıkıyor ama onlar bile moralimi bozmaya yetiyor :KK43: doktoruma yalwar yakar yazdırdım aknetrentii ama şimdi de kullanmaya korkuyorum..bana her ayki cildinin durumunu ilk günden itibaren neler yaşadıgını cildinin ne halden ne duruma geldiğini yazabilir misin lütfen..iyi günler

bu konu tam bana göre... yaklaşık 8 ay kadar bi süre roaccutane kullanan biri olarak şunu söylemek istiyorum sonuç mü-kem-mel ve sivilcelerimin ne belirgin izi kaldı ne çukurlukları ne de kendileri :) sadece yapmanız gereken düzenli kullanmak ve korkmamak emin olun ki doktorunuz size bu ilacı yazıyorsa mutlaka kullanın, ben her yolu denemiş biri olarak söylüyorum bunları. ne güzellik maskeleri, ne güzellik merkezleri kaldı gitmediğim ne de o çok meşhur cilt doktorlarının yapıp da elime tutuşturduğu yapma kremler hepsini kullandım sonuç mu fısss... roaccutane kullandım resmen yüzüm gözüm ortaya çıktı. cildimdeki pürüzlerin hepsi gitti. mucize gibi bişey! ilacı kullanmaktan çekinenler bana mesaj atabilir... sivilcesiz günler :)

bapple çok sewindim senin için maşallah canımm:) benim cildimde çok siwilce yok ufak tefek çıkıyor ama onlar bile canımı sıkıyor birçok krem kullandım işe yaramadılar bende kesin çözüm olsun diye doktoruma yalwar yakar ikna edip aknetrent yazdırdım:)) ancak okudugum yorumlar beni çok korkuttugu:KK43:( senden istediğim tek şey bana yardım etmem lütfeeenn! bana ilk günden itibaren her ayki cildinin durumunu we ne zaman düzelme olduğunu anlatırsan çok mutlu oluruumm.. cewabını bekleyecem ona göre bi karar wereceem teşekkür ederim şimdiden:)

son çare olacak bir ilaç.çok zararı var. ev arkadaşımın cildi düzeldi güya ama gözenekleri açıldı ve inceldi hassaslaştı. karaciğere de büyük zarar.

X