Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

songülcüğüm
benim de bitmeyen sivilce problemim vardı. ergenlik dönemim bitti, stresli dönemim bitti ama sivilce problemim bitmemişti. ben de mecburen ruakutan tedavisine başlamıştım. çatlayan dudaklar ile 9 ay sanırım tedavi gördüm. şuan sivilce nedir unuttum ki bendeki sivilceler hem çoktu hem büyüktü hem de yanaklarımın kenarında iltihap kitleleri vardı, korkunçtu. şimdi hiç çıkmıyor. sen de sivilceden sıkılmışa benziyorsun o yüzden kullan sakın bırakma derim ben. ben ilacı 2009 yılında kullanmıştım. sene 2012, sivilceler tekrar etmedi. stres var mı ? deli gibi.. ama hiç sivilce yok

ama sorunlar hiç biter mi. bende sivilce izleri kaldı. onları da önümüzdeki kış kimyasal peeling veya ilaçla geçireceğim o zaman hiç sorun kalmayacak :))

çok haklısın canım herkezi görmezden gelip herşeyin iyi olacağını sonucunda huzurlu olacağının bilncinde olmalısın en doğrusu bu sana çook teşekkür ederim bana çok iyi moral verdin umarım kendin içinde iyi bir sonuç alırsın ama dediğim gibi sivilce çıkmıyorda sadece kızarıklılkar varsa bence hiç roaccutane ilacını kullanma okadar eziyete deymez diye düşünüyorum herşey gönlünce olsun.

muebbet çok teşekkür ederim yardımın ve önerilerin için yüz çok önemli gerçekten yıpranıyorsa insanın psikolojisine çok yansıyo hayattan hiçbir beklentin olmuyor sanki insanlar sana acır gibi bakıyorlar diye düşüncelere kapılıoyrsun...ama ben başlandım bu ilaca bırakmaya niyetim yok mutlaka sonunun getirmeliyim ve sabırlı bir insan olmam beni için büyük bir avantaj bende sivilceler berbat denecek kadar yok ergenliğimden bri hep çenemde sivilce çıkardı ki haklada tekrarlanıyor ama tek tük biri geçiyor derken bir diyeri başlıyor çıkmaya ve ayrıca yanaklarım da hiç sivlce çıkmazken bu yıl sağ yanağımda da bir kaç sivilce kabarıklığı yaşadım ve çok üzüldüm bikaç izde yanağımda kaldı umarım derim iyice soylurda hiç iz kalmaz kendimizle barışık olmalıyız ki mücadele edersek kendine iyi bak tekrar görüşmek üzere bay ..

canım yalnız kızarıklığı olan ben değilim. başka bi arkadaştı. karıştı heralde :) bende sivilce var, ben 4,5 ayı tamamladım zaten :) iyi dileklerin için de teşekkür ederim. inşallah senin için de her şey çook güzel olur..

çok teşekkür ederim yardımın ve önerilerin için yüz çok önemli gerçekten yıpranıyorsa insanın psikolojisine çok yansıyo hayattan hiçbir beklentin olmuyor sanki insanlar sana acır gibi bakıyorlar diye düşüncelere kapılıoyrsun...ama ben başlandım bu ilaca bırakmaya niyetim yok mutlaka sonunun getirmeliyim ve sabırlı bir insan olmam beni için büyük bir avantaj bende sivilceler berbat denecek kadar yok ergenliğimden bri hep çenemde sivilce çıkardı ki haklada tekrarlanıyor ama tek tük biri geçiyor derken bir diyeri başlıyor çıkmaya ve ayrıca yanaklarım da hiç sivlce çıkmazken bu yıl sağ yanağımda da bir kaç sivilce kabarıklığı yaşadım ve çok üzüldüm bikaç izde yanağımda kaldı umarım derim iyice soylurda hiç iz kalmaz kendimizle barışık olmalıyız ki mücadele edersek kendine iyi bak tekrar görüşmek üzere bay ..

bende yeni izler oluştu tedavi sırasında orası ayrı ama eskilerinin hepsi geçti canım hiç merak etme. soyulunca geçiyo hepsi. kusma dönemi yaşamazsan yeni iz de oluşmaz zaten..hiçbişey kalmaz yüzünde..

ilaca yeni başladığım için kesin bir bilgi veremiyeceğim canım ama sanmıyorum roaccutane ilacının ağdaya etkisi olacağını

ilaca yeni başladığım için kesin bir bilgi veremiyeceğim canım ama sanmıyorum roaccutane ilacının ağdaya etkisi olacağını

cnm bu ilaçın agdaya etkisi var ben kullanan kişi olarak gördüm.bence 1 ay tamamen gecsın bı öyle yapsın herkes cunku ancak ilac vucuttan atılıyor.

benimde ilaç biteli 2 hafta oluyor. güneş koruyucu ne kullanıyorsunuz ya? doktorum bioderma photoderm spray spf30 verdi akneye meyilli ciltler için olanından ama 30 baan az gibi geldi. hangi eczaneye gidip sorsam da daylong actinica yı öneriyorlar. sanırım onu alıcam.
ama 2 hafta sonra tatile gidicez vücuduma ne kullanıyım bilmiyorum. doktorum bunlar pahalı vücuduna daha uygun bişide kullanabilirsin dedi. (gerçi başından savmanın bahanesi aradıgı bir günüydü pek ilgilenmedi ama!)
sordugun bi eczanede de bioderma vichy falan önermem . bunlarıda satıyorum ama geri dönüşü en iyi olan daylong bu etkide baska yok vücuduna da bunu kullan dedi.
siz ne diyosunuz kızlar ne kullanıyım vücuduma?

berbat bigün geçiriyorum dersanede karnım ağrmaya başladı hasta oldum. eve gelmek zorunda kaldım .bikaç saat uyudum uyandım sonrada burnum kanadı resmen kan fışkırdı hemen durdu kanama ama acayipti sıcaktandır diye düşünüyorum ama bazıları roaccutanadan dolayı kanıyo burun demişti ondanmıdır bilmiyoruım ama... çünkü roaccutandan bu kadar şiddetli kanayacağını düşünmüyorum ne dersiniz sizinde oldu mu bu hiç? (bu arada hayatımda ilk kez burnum kanadı) ...

benim 4,5 ay oldu. benim burnum tedavinin başından beri her gün kanar. ama fışkırma falan yok. burnun içi çok kuruduğu için, kılcal damarlar çatlıyomuş. o yüzden kanıyo. ve yara oluyo. sonra yara açıldıkça tekrar tekrar kanıyo. yani burnumu sildiğimde mutlaka kan görürüm. ve sık sık temizlemek zorunda kalırım. ama öyle damla damla ya da fışkırma olmadı hiç. hatta çoğu kişi krem falan kullanmış. ben krem bile almadım yani. roaccutane den olduğunu hiç sanmıyorum seninkinin. bu arada benimde hayatımda ilk burun kananmam bu ilaçla oldu, 4,5 aydır da hiç durmadı :)

Bu ilaci ablam we yakn arkadaslarimdan biri kullandi we ciltleri siwilce disinda ciban doluydu su an purussuz ciltleri war ikisinin de.benimde ayni sorunum war doktordan bu ilaci yazmasini istedim fakat yazin weremem dedi suan hap we rose adinda bi su werdi onunla siliyorum 3 ay snra baslicam insallah buna

cnm bu ilaçın agdaya etkisi var ben kullanan kişi olarak gördüm.bence 1 ay tamamen gecsın bı öyle yapsın herkes cunku ancak ilac vucuttan atılıyor.

madem öyle gerçekten bir etkisi söz konusu ise bence bir 3 ay bekle çünkü ilaç en az 3 ay ve en fazla 1 yıl vucuttan atılıyormuş

canım şuan yaz ayı ama ben 4 gün oldu bu ilaca başlayalı dikkatli kullanırsan hiçbir sorun yaşamazsın güneşe çıkma ve sürekli nemlendirici ve güneş kıremi sürersen hiçbir sorun olmaz çünki bende dokktorumdan istedim ama sorun yapmadı kullan dedi..bu arada arkadaşlar ilacı 4 gündür kullanıyorum sizce ilaç ne zamandan sonra etkisini gösterir ayrıca 2.hafta sivilce çoğalıyormuş diyorlar doğru mu bu hepinizde oldu mu yorumlarınızı bekliyorum

ilk hafta benim sivilceler çıkmaya başlamıştı. 2 ay boyunca da devamlı arttı malesef. umarım sende böyle bişey olmaz. ve ilk ayın sonunda burnumdaki ve çenemdeki tüm siyah noktalar gitmişti. dökülmüşlerdi resmen soyulmayla birlikte. buna çok sevinmiştim bunu hatırlıyorum. ama benim sivilceler 1 aydır yeni yeni çıkmamaya başladı. (4,5 ay oldu) şu an hiç sivilcem ve siyah noktam yok.. izler var işte bi tek.. yani ilaçtan sonucu minimum 3, maksimum 4 ayda almaya başlarsın. doktorum bana böyle demişti, aynen böyle de oldu :)

İlaci birakali 10 gun oldu birtane sivilcem cikti :/

olamaz.. o bitane çıkmış öyle, zamanını şaşırmış :) devamı gelmez ya, o kadar ilaç kullandık/kullanıyoruz.. moral bozukluğu olmuştur canım ama, bitanecik geçiverir. daha çok çıkmasın da dimi :)

Sorma moralim nasil bozuldu.. :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…