Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Dün ilk ayım icin kan tahlil sonuçlarımı aldım cok sükür bütün hormanlar kolestrol hepsi normal hic birseyde sorun yok...ama yan etki olarak burnumun ici kuruyor ve arada kanıyor krem sürüyorum icine bende...şimdilik pek sorun yok gibi görünüyor...
birde kızlar ben yüzümü her yıkadıgımda önce bebanten sürüyorum yüzüme yediyorum sonra hematen sürüyorum o baya yaglı bir sorun olmaz demi...

bebanten herkes menun old.yazıyordu nette.ben de bu gidişlimde sordum bana da yazın çok iyiymiş diye ben o kremi sadece erkeklere yazıyorum dedi(çünkü kuıllanma yapıyor)dedi...bilginize... Geçmiş olsun.ben de 5.ayıma girdim.izler var şu an ama geçeek gibi :) inşallah yani..bir de sordum sonradan çıkabilyormuş dedim sivilceler.abur cuburu çok kaçırırsan stres ve tozlu ortamda bulunursan yine çıkabilir.ama dikkat ederrsen çıkmaz dedi. bu da bilginize :)yani korkmayın üzülmeyin hiç...

canım benim de izlerim gözle görülür şekilde azaldı ama çok oldugu için azalmış hali bile belli oluyor fondötensiz ama artık fondöten iyice kapatıyor da benim amacım ilaç bitimi fondöteni kesmekti sanırım olmayacak :KK43: ayrıca aynı süredeyiz ben de son 27 gündeyim.. umarım tamamen biter izlerimiz doktorum ilacı kesince ilk 2 ay içinde geçecek demişti. ikimizin de öyle olmasını umarım... :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

kızlar ben de son 20 günümde falanım ama izler tamamen gitmedi bende ya neden öyle oldu anlamadım halbuki gördüğüm kullanan çoğu kişinin cildinde renk farklılıkları kalmıyodu

Dün ilk ayım icin kan tahlil sonuçlarımı aldım cok sükür bütün hormanlar kolestrol hepsi normal hic birseyde sorun yok...ama yan etki olarak burnumun ici kuruyor ve arada kanıyor krem sürüyorum icine bende...şimdilik pek sorun yok gibi görünüyor...
birde kızlar ben yüzümü her yıkadıgımda önce bebanten sürüyorum yüzüme yediyorum sonra hematen sürüyorum o baya yaglı bir sorun olmaz demi...

benimde burnum kuruodu canim hemde çok fena surekli kaniodu sonra geçti 1 ay falan surdu.
burnunun içini surekli nemlendir ve serum kullan burnunu temizle :KK34:

Kızlar dün itibari ile ermeni hastanesinde serkis beye gittim bende içi beze gibi sert bi kaç tane sivilce var ve küçük kırmızılıklar ergenlik dönemimde sivilce olmamasına rağmen
20 yaşımdasn sonra sivilcelerle başım belada neyse baktı ve kadın doğuma gönderdi ultroson çekildi adetimin 3.günü ise hormon testi istediler serkis beyde bi kaç kan testi bu arada testler toplam 168 tl tuttu sanırım devlet hastanesinde yaptırıcam $1322169644_cok_uzgun.gif ve muhtemelen bu ilacı vericek bana geçmediği ve sürekli tekrarladığı için fakat çok korkuyorum yan etkilerinden ve bunca eziyete rağmen geçmemesinden $uyuz-catlak-kiz.gif bana bu ilacı kullanırken vereceğiniz tavsiyeler ve moral nedir muhtemelen eylülde nişanım olucak ve ben yüzüne sivilce kusmuş geçmemiş bir cilte nişanlanmak istemiyorum yahuuuu $1322169301_burnunu_siliyor.gif

ayy bebantn kıllanma mı yapıyor :S ama ben merhemini degilde kremini kullanıyorum yaglı degil...yüzüm kıllanmasında...hematene devam ozaman.burnumada kullak cöpüyle krem sürüyorum.benim öle cok izim yok yüzümdede 2 3 tane sivilce var bnim sırtımda cıkıyor...onlar için aldım ama yüzümdede koca koca sivilceler cıktı allhtan cok degil galiba patlama dönemindeyim 1 ay bitti.
birde kızlar günez kremim sebamet 50 faktör cok mu? ayrıca güneş kremini sürdükten sonra makyaj yapabilir miyiz üstüne. ve güneş kremi sivilce yapar mı?

kızlar ilacı kullanırken makyaj yapıyormusunuz ? arttırır mı sivilceleri acaba:26:

canım benim de izlerim gözle görülür şekilde azaldı ama çok oldugu için azalmış hali bile belli oluyor fondötensiz ama artık fondöten iyice kapatıyor da benim amacım ilaç bitimi fondöteni kesmekti sanırım olmayacak :KK43: ayrıca aynı süredeyiz ben de son 27 gündeyim.. umarım tamamen biter izlerimiz doktorum ilacı kesince ilk 2 ay içinde geçecek demişti. ikimizin de öyle olmasını umarım... :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3::KK3:

ikinizin de öyle olcak siz içinizi ferah tutun :KK34: bak doktor da öyle söylemiş

Kızlar bu ilacı kullanırken antibiyotik kullanabiliyormuyuz ? yada doktor sivilcelerin kusmamaması için yada daha hafif atlatılması için birşey veriyormu? çalışırken bunu kullanamk çok zor olucak
sürekli patronlarla iş arkadaşlarınla iç içe Eki Görüntüle 343165 bir de sevgilimle görüşmemem gerekicek uzun bi süre Eki Görüntüle 343166

arkadaşlar öncelkle mrb aranza yeni katıldm size brkç srm olck bn ilaca başladığımdan beri kafam kabuk atıyo ve feci şekilde kaşınıyo çok kötüyüm aranızda öle olan vr mı bunu nsl engelleyebilirim bide sivilce artışı meydana geliyormuş aşırı mı oluyo yoksa hafifmi ve ne kadar süre sivilce artışı dvm edyo ayrıca sivilce,siyah noktalar ne zmn azalmaya başlyck cvp vrrsnz svnrm

arkadaşlar öncelkle mrb aranza yeni katıldm size brkç srm olck bn ilaca başladığımdan beri kafam kabuk atıyo ve feci şekilde kaşınıyo çok kötüyüm aranızda öle olan vr mı bunu nsl engelleyebilirim bide sivilce artışı meydana geliyormuş aşırı mı oluyo yoksa hafifmi ve ne kadar süre sivilce artışı dvm edyo ayrıca sivilce,siyah noktalar ne zmn azalmaya başlyck cvp vrrsnz svnrm

canım bnimde yeni bitti 1.ayım seninle aynı seyi yaşıyordum kafam acayiip kaşınıyordu öle ki kasımaktan yara yaptım dayanamadımda 3gün kafamı yastıga koyamadım..sakın benim gibi yapıpta kaşıma 2 hafta falan sürdü bnim kaşınması..gecti sonra artık duşta şac kremi kullandım diye mi gecti yoksa kendiliginden mi gecti anlamadım.ve sivilcelerde aşırı artış kimilerinde cok fazla oluyormuş benim yüzümde aşırı birsey olmadıgından henüz.siyah noktalara gelince 1.ayımın son haftalarında siyah noktalarım fışkırmış gibi cıktı dışarı.ama öle kötü degildi.tonikle yada maskalerle temizliyim deme bence cünkü yüzün hassaslaştıgından acıyabilir.geciyor onlarda sonra..kısacası bende böle olduu umarım sorunsuz günler gecirirsinn gecmiş olsun

mrb akadaşlar bende yeni başladım bu ilaca 3. günümdeyim benim merak ettiğim bu ilacı kullanırken nasıl besleniyosunuz neler yiyip neler yemiyosunuz?? doktorum yumurtayı falan haftada 1kez yemen gerek dedi.. a vitaminin fazla olduğu şeyler yememeliymişiz siz dikkat ediyomusnuz buna:nazar:

Kızlar bu ilacı kullanırken antibiyotik kullanabiliyormuyuz ? yada doktor sivilcelerin kusmamaması için yada daha hafif atlatılması için birşey veriyormu? çalışırken bunu kullanamk çok zor olucak
sürekli patronlarla iş arkadaşlarınla iç içe Eki Görüntüle 343165 bir de sevgilimle görüşmemem gerekicek uzun bi süre Eki Görüntüle 343166

tatlım ben ilaca ilk başladığımda okadar fazla sivilce yoktu. ama bir ay geçti aşırı derecede püskürme oldu. kitle gibi çıkıyodu aynı. o yüzden doktor 2. ayda bactrim forte antibiyotik yazdı. roa ile beraber bide antibiyotik almıştım içim dışım ilaç olmuştu. doktora danış istersen bakalm sana ne dicek

sevgili limon_agaci cevap verdiğin için çok teşekkür ederim $1322212574_teselli_etmek.gif kaç doz veriyordu sana doktorun bu antibiyotiği.

kızlar üzülmeyin bende ilacı bırakmadan geçmedi tam olarak bu izler diyordum ama bıraktıktan sonra hızlı bir iyileşme gösteriyor cilt kalınlaşıyor,yenileniyor ilacı bırakalı 20 günden fazla oldu ve çok silik şeklde izler var zaman geçtikçe çok daha iyi olacağına inanıyorum sevgiler:KK66:

benim de ilacı bıraktıktan sonra birkaç ay içinde kendi kendine hızlı bir düzelme oldu lekeler adına
umudunuzu kaybetmeyin arkadaşlar

kızlar merhaba
ya benim yüzümde dogru düzgün sivilce cıkmaz ama cıktımı da sert ve beze gibi cıkar.benim burnumun üstünde ve cenemde siyah noktalar var bir türlü gitmiyorlar.onun haricinde sırtım da deli gibi sert kırmızı sivilceler var.kollarimda da.acaba doktor bana verir mi bu ilactan.yani sırtım cok fena kollarim da.hic bir ilac ise yaramadi:KK50:

merhaba arkadaşlar
ben de 1 aydır roaccutane kullanıyorum. roaccutane öncesi antibiyotik tedavileri gördüm, ama hiçbir işe yaramadı. yüzüm çok kötü durumda, izler de cabası. 1 ay boyunca sabah 20 akşam 20 olmak üzere günde 40 mg kullandım. 1 ay içinde dudaklarım kurudu, ama kremlerle hallettim. yüzüm ve vücudum da kurudu. burnum nerdeyse her gün kanadı. sırtımdan belime kadar her tarafım ağrıdı, düz yatamaz, eğilemez, eğilsem doğrulamaz oldum. ama bunlar dayanılamayacak şeyler değil asla. yüzümün düzelmesi için değer. saçımı her gün yıkardım, şimdi 3 gün bile dayanıyor. kuru saçlar için şampuana başladım bu yüzden. iyi yönü kesinlikle bu. ama en kötü etkisi sivilce artışı ve kolesterol açısından oldu. acayip arttı sivilcelerim. o kadar büyük iltihaplı kistik akneler çıktı ki, 5 yıllık sivilce hayatım boyunca hiç bu kadar olmamıştı. okulda yüzümü eğerek dolaşıyorum, hiç kimseyle konuşmuyorum - ki çok konuşurdum- kiminle ne konuşsam konu sivilcelerime geliyor. herkese tek tek tedavi gördüğümü anlatıyorum. yüzüme bakıp " sivilcelerini geçirmesi gerekmez miydi" diyolar. artık anlatmaktan sıkıldım. böyle durumlarda destek çok önemliymiş onu anladım. ilaçtan değil ama, ilacın arttırdığı sivilceler acayip stres yapıyor. daha çok insanların bakış açısı.. ve dün ilk kan tahlilimi yaptırdım. tedaviye başladığmda 200 olan kolesterolüm 283e fırlamış. ki yediklerime çok dikkat ettim. görünce çok şaşırdım, bütün gün ağladım. doktorum bir gün 40 mg, bir gün 30 mg şeklinde devam edeceğimizi söyledi. ya düşmezse diye çok korkuyorum. ilacı bırakmak istemiyorum. tek umudum bu çünkü. kolesterolü böyle yükselen var mı? nasıl düşürebilirim? kimseye anlatamadığım için, siteye kaydoldum. bu sorunu yaşamayan asla anlayamıyor. desteklerinizi bekliyorum.. baktım da çok yazmışım, çok dolmuşum.. buraya yazmak bile rahatlattı, teşekkürler hepinize..

kizlar nolur yardim edin!!!!!!!!!
3 aydir Roaccutane kullaniodum 30 mg
4. aya 35 mg la basladim 10 gun oldu ve hemoroid çikti bende galiba roaccutandan oldu
çok aciyo zor hareket ediormmm :KK43:(((( nolur yardim edinnnnnn doktora gitmeye utaniorm sizde oyle bir problem yasadinizmi

X