Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Roacuttaneın amacı soymadan cildi onarmaktır, soyulması istenen bir durum değildir bunu da çoğu doktor soyler. Bunu işinin ehli doktorlardan bizzat teyit alarak öğrendim. Ben cildin kurumasını beklemeden sürerim nemlendiriciyi ki kuruyan cilt sivilce kusar, o yuzden çoğunluk yuzumde sivilceler çıkıyor çok diyorlar bence yanlış tedavıyle olan bir durum bu. Her neyse hepmz için hayrlı olur umarım

Roacuttaneın amacı soymadan cildi onarmaktır, soyulması istenen bir durum değildir bunu da çoğu doktor soyler. Bunu işinin ehli doktorlardan bizzat teyit alarak öğrendim. Ben cildin kurumasını beklemeden sürerim nemlendiriciyi ki kuruyan cilt sivilce kusar, o yuzden çoğunluk yuzumde sivilceler çıkıyor çok diyorlar bence yanlış tedavıyle olan bir durum bu. Her neyse hepmz için hayrlı olur umarım

Doktor Bey Bana Nemlendirici Vermedi Yahu.
Öyle Soyuluyor.:KK50:
Bu Soyulmalar Nezaman Gitcek :KK59:

kullanmaya devam eden arkadaşlar gidişat nasıl neler yaşıyolar yazsalar bizde bilgilensek önümüzdeki aylarda yaşıcaklarımızı bilmek adına çok güzel olur. sadece kullanın güzel kullanmayın kötüyle olmuyo

Merhaba arkadaşlar ben yıllar önce kullanmıştım bu ilacı bana tek fayda eden ilaçtı. her yerini kurutuyor (özellikle dudakları) ama çok işe yarıyor. Bana bepanten vermişti doktor bir tek o işe yarıyordu normal nemlendiriciler dudaklarımda işe yaramıyordu. Cildim pürüzsüz oldu tamamen geçti. Şimdi hamileyim cildim biraz bozuldu ama geçici olduğunu düşünüp avutuyorum kendimi bebişime değer :KK1:

benim cildimin en kötü olduğu zamanlar ilk 3 aydı gercekten tanınmıyacak hale gelmıştı imex ve bazı aldıgım dermokozmetık urunlerle hafıfletmeye calıstım. sımdı 5. aydayım cıldım ıyı tek tuk bı kac sıvılceler dısında cok ıyı guzel, parlıyor ve eskisinden eser yok ayrıca göreen herkes de bunun farkındaa :) sadece sabır arkadaslar ınanın bende kac defa bırakma noktasına geldım agladım zırladım ama sımdı ıyıkı bırakmamısım dıyorum

Son düzenleme:
kullanmaya devam eden arkadaşlar gidişat nasıl neler yaşıyolar yazsalar bizde bilgilensek önümüzdeki aylarda yaşıcaklarımızı bilmek adına çok güzel olur. sadece kullanın güzel kullanmayın kötüyle olmuyo

Merhaba arkadaşlar benim 6.ayım bitti ve sivilcelerim de tamamen bitti :nazar::nazar::nazar::119::119:
Cildim şuan bebek poposu gibi pürüzsüz ve pırıl pırıl.:nazar::nazar: kessinlikle mucizevi bi ilaç bu.ben öyle çok ciddi bi yan etki yaşamadım...düzenli her ay kan tahliliyle değerlerim kontrol altındaydı zaten.tek görünür sorun dudak kuruluğu ki ona da " bepanthen plus " gayet iyi geliyor...bu ilacı kullanırken yapacağınız şey sabretmek sabretmek sabretmek sonuç mükemmel olacaktır kızlar :KK34: merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim :KK34:

Doktor Bey Bana Nemlendirici Vermedi Yahu.
Öyle Soyuluyor.:KK50:
Bu Soyulmalar Nezaman Gitcek :KK59:

Cildini mutlaka nemlendir arkadaşım, soyularak değil bu ilacın tedavisi. Soyuldukça sivilce kusmaya da başlar cildin ileriki zamanlarda cilt yapın incelir ve çabuk yaşlanır. MAntıken de boyle değil midir? Sen cildine uygun bir nemlendirici al kuruma hissettikçe sür, içten kescek bu ilaç sivilceyi. Benim sana önerim DEad of Sea olur ama tabi bu bana çok iyi geldi sana da gelır mı bilemem. DErmalogica Active Moist da iyidir ama Dead of Sea ürünleri gerçekten harika fiyatalrı da uygun dermologicaya gore.

Tedavi gidişatından bahsediyim biraz: 43. gundeyim. Ama 4 gun ara verdim tatıle gittim gecen hafta. Ve bu ara pek iyi olmadı 3 tane dolu dolu sivilce çıkardı cilt ilacı almaya başlamamla beraber onlarda azalma oldugunu farkettım. Tabi deniz ve guneş daha da kuruttugu için bu sorunalrı yaşadıgımı düşünüyorum. Bir de tatılde mideyi ve bagırsakları üşütüp 2 gun boyunca serum yedim ama bunlar ilaçla alakalı olayla değildi. Neyse, kısaca Korkulacak hiçbirşey yok bu ilaçta, ya da belki de kişiden kişiye etkisi değişiyor bilemiyorum ama bende henuz o bahsedilen korkunç kusmalar olmadı. hatta 1. ay sonunda cildim baya duzelmıştı ama işte kesince tedavıyı gerilediğimi hissettim. Gunde 3 lt su içiyorum, dudaklarımı IsoKeılıt kremle nemlendiriyorum arada bir de kollarıma nemlendirici sürüyorum. Dışarı her çıkışımda Solante güneş kremiyle korunuyorum. Lens kullanıyorum ayrıca , evde gözlüğe geçiyorum. Bir tek kolestrolum yuksek çıktı ilk ay 270, yine de devam kararı aldık et yemeyi kestim ben de bu ay. Kollarım kaşınıyor arada bir, kaşır kaşımaz da kıpkırmızı izler oluyor sonra geçiyor cilt baya hassaslaşmaya başlamış yani.

aynısı bendede var doktoruma sordum cunku cok sınırımı bozdu bana Polikistik Over olabılır bu genc kızlarda fazlaca gorulen bırsey ve kotu bısey degıl dogum kontrol haplarıyla ortadan kalkıyor dedı ama daha tahlıl yaptırmadım acıkcası annem ıstemıyor zaten bu rouccatneı zorla ızın verdı bıde o ılacları kullanıp bu sefer daha fazla zarar verme kendıne dokulur zamanla dedı yınede kafama takmıs durumdayım yanı :/

cnm gerçekten çok zor bi durum cnm göğüslerim beyaz beyaz ve üzerinde siyah kıl olmaya yakın tüyler artık gövde kısmıma lazer yaptırıcam 6 ay snr ben korkudan hapı bıraktım daha da artmasından korktum tedaviyi yarım bıraktım diye sorun olurmu bilmiyorum daha 40 günlük hapım var tedavinin bitmesine dr. haftaya geliyor izinden gidip görüşücem hormon testi isticem o polikistik over ne bilmiyorum ama bende senin gibi hap daha kullnamak istemiyorum snr çocuk olmuyor diye stres yaşa kimyasal almak istemiyorum vücuduma dökülürmü acaba ya hiç sanmıyorum ama renkleri bali ten rengine dönse

birde hormon testi ssk karşılıyor mu? sanki karşılamıyor diye okudum karşılamıyorsa ne kadara mal olur hiç param yokta

Merhaba arkadaslar tekrardan geldim:)

4.ayimdayim , hala 20 mg kullaniyorum , yükseltmek istemedi doktor.yavas yavas ilerlemeyi istedi
Bencede mantikli cok fazla yan etki gormemis oluyorsun,
Kurumalarim hala var , cildim cok kuru nemlendiriyorum Dudaklarim kuru nemlendiriyorum
Cok duzelme var cildimde. sivilcem ciksa dahi kucuk cikiyor ve sonuyor 1-2 güne.
Memnunum

Son düzenleme:
Cildini mutlaka nemlendir arkadaşım, soyularak değil bu ilacın tedavisi. Soyuldukça sivilce kusmaya da başlar cildin ileriki zamanlarda cilt yapın incelir ve çabuk yaşlanır. MAntıken de boyle değil midir? Sen cildine uygun bir nemlendirici al kuruma hissettikçe sür, içten kescek bu ilaç sivilceyi. Benim sana önerim DEad of Sea olur ama tabi bu bana çok iyi geldi sana da gelır mı bilemem. DErmalogica Active Moist da iyidir ama Dead of Sea ürünleri gerçekten harika fiyatalrı da uygun dermologicaya gore.

Tedavi gidişatından bahsediyim biraz: 43. gundeyim. Ama 4 gun ara verdim tatıle gittim gecen hafta. Ve bu ara pek iyi olmadı 3 tane dolu dolu sivilce çıkardı cilt ilacı almaya başlamamla beraber onlarda azalma oldugunu farkettım. Tabi deniz ve guneş daha da kuruttugu için bu sorunalrı yaşadıgımı düşünüyorum. Bir de tatılde mideyi ve bagırsakları üşütüp 2 gun boyunca serum yedim ama bunlar ilaçla alakalı olayla değildi. Neyse, kısaca Korkulacak hiçbirşey yok bu ilaçta, ya da belki de kişiden kişiye etkisi değişiyor bilemiyorum ama bende henuz o bahsedilen korkunç kusmalar olmadı. hatta 1. ay sonunda cildim baya duzelmıştı ama işte kesince tedavıyı gerilediğimi hissettim. Gunde 3 lt su içiyorum, dudaklarımı IsoKeılıt kremle nemlendiriyorum arada bir de kollarıma nemlendirici sürüyorum. Dışarı her çıkışımda Solante güneş kremiyle korunuyorum. Lens kullanıyorum ayrıca , evde gözlüğe geçiyorum. Bir tek kolestrolum yuksek çıktı ilk ay 270, yine de devam kararı aldık et yemeyi kestim ben de bu ay. Kollarım kaşınıyor arada bir, kaşır kaşımaz da kıpkırmızı izler oluyor sonra geçiyor cilt baya hassaslaşmaya başlamış yani.
10 Gün Oldu Daha.Yüzüm Kuru Evet.
Dışarı Çıkarken Ben De Güneş Kremi Kullanıyorum.
Şuan Yüzümde Hiç Sivilce Yok.
Zaten Oldukça Azdı Sivilcelerim. Bu Ay Doktora Gittiğimde Sölicem.
Vermezse Ceradolin Veya Senin Dediğin Kremi Denicem.
Rahatsız Oluyorum Soyuldukça Yau.
Hergün Dersanedeyim :KK19:
Cevap İçin Tşkr Ederim Ayrıca.

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar tez zamanda kurtulursunuz inşallah bu sivilc derdinden.. benimde yıllardan beri geçmeyen sivilce problemim var çok aşırı değil ama her zaman mutlaka yüzümde sivilce olur,iz ve lekede çok fazla kaldı doktor vermiyo bana roaccutane ama kullanan arkadaşlarımda iz bile kalmamış leke fln hepsi yok olmuş.. bende kullanmak istiyorum hem artık hiç sivilce çıkmasın hemde lekeler geçsin diye....

mrb dün akşam bende roaccutane kullananlar kervanına karıştım...aslında bende görünürde sivilce yok yani sadece çok yakından baktığında deri altı akneleri çok fazla özellikle ışıklı ortamlarda belli oluyor birde siyah noktalarım var...yıllardır denemediğim krem kalmamıştı doktorlar tarafından...evli olduğum için doktor vermek istemedi ama ben ısrar edince sonunda verdi umarım kullandığıma pişman olmam...şu deri altındakiler bir dışarı fışkırıp kurusa rahatlıcam artık...10 ve 20 mg lık olmak üzere toplam 30 mg içiyorum günde...umarım hepimiz bu aknelerden kurtuluruz artık

Kızlar ben 20 gündür fln kullanıyorum bu ilacı . sivilcelerim azaldı ama bu şekilde geçicekmi yoksa bi anda tüm sivilceler yüzüme hücummu edicek ? yani başlarda geçmiş gibi görünüp sonra tüm sivilcelerim dışarı mı fırlıycak ? bu arada ikinci kez kullanıorum günde 20 mg sadece yakı zamnda tedavisi bitmiş veya bitmeye yakın olan arkadaşlar yardımcı olurmusunuz

arkadaşlar meraba herkese.. ilacı kullanmaya baslamadım henüz ama cilt kurulugu sebebiyle fondöten sürülüyor mu acaba pul pul dökülüyorsa eger fondöten pek kullanılmaz zor olur.. Bunun hakkında bilgilendirirseniz sevinirim bir de saç dökülmesi ve burun kanaması yüksek dozda mı oluyor? burun kanamasının sıklıgı nasıl degişiyor. Gerçekten çok korkuyorum yan etkilerinden daha önce doktor bu ilacı verdi ve ben kullanmaktan vazgeçtim ama artık sivilcelere karşı bundan baska çözüm kalmadıgının farkındayım hiç istemeyerek de olsa baslayacagım sanırım.. Birazcık rahatlatın ne olur :KK43:((

arkadaşlar meraba herkese.. ilacı kullanmaya baslamadım henüz ama cilt kurulugu sebebiyle fondöten sürülüyor mu acaba pul pul dökülüyorsa eger fondöten pek kullanılmaz zor olur.. Bunun hakkında bilgilendirirseniz sevinirim bir de saç dökülmesi ve burun kanaması yüksek dozda mı oluyor? burun kanamasının sıklıgı nasıl degişiyor. Gerçekten çok korkuyorum yan etkilerinden daha önce doktor bu ilacı verdi ve ben kullanmaktan vazgeçtim ama artık sivilcelere karşı bundan baska çözüm kalmadıgının farkındayım hiç istemeyerek de olsa baslayacagım sanırım.. Birazcık rahatlatın ne olur :KK43:((

arkadaşlar birşey daha sormayı unutmusum.. Bende aktif sivilce de var fakat kırmızı izlerim daha cogunlukta onlara da etkisi oluyor mu bu ilacın??????? sadece izlerim olsa lazere baslıcam ama aktif sivilceden dolayı baslayamadım da:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

X