Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
İlacı kullanmamda sakınca yokmuş yarın öbür gün başlarım.Ama doktorumu hiç sevmedim.
Pek ilgili gelmedi , öyle ki güneşe çıkarken güneş kremi sür bile demedi. Sadece dudaklarım için krem
söyledi. Ve sanki normal ilaçmış ve hiç yan etkisi de yokmuş gibi davranıyor.Zaten günde bilmem kaç
kişiye yazıyormuş o ilacı. O zaman ben sebamed in güneş kremini alıyım bari. :26:

olsun canım ya tahlillerini düzgün takip etsin en önemlisi o bence dıştaki sorunları farketmek daha kolay. önemli olan içte bir şey olmasın.

ben 10 gün daha bekliyeceğim güneş kremi için toktoruma sorup öle alcam:KK6:bakalım o ne önerecek:KK6:
ben hiç sevmem krem aslında:KK37:
off nefret ediyom vıcık vıcık:63:

ben de yaaa nefret ediyorum. çok beyaz da değilim hiç kullanmam o yüzden.

Selam kızlar, cuma günü doktota gittim ve doktor tedavimi bir ay daha uzatacağını söyledi, daha önceden sizde bahsetmiştim yüzümde kisttik oluştuğunu onuda bir daha ki ay çekecekmiş çokkk tırsıyorum küçük bir mudahaleymiş ama.. yüzümdeki sivilceler kuruyorya kabuk oluyor bende onları sinirden yoluyorum ve yara oluyor her yanım yara bere içinde nolcak benim bu halim ya :KK43:(( çok kötüyümm :KK43:((

nasıl çekiliyo acaba?? benim de çıktı bir tane kistik. elmacık kemiğimin üzerinde bakalım o ne olacak geçecek mi

Ya peki bu ilaç büyümeyi kesin mi durduruyor acaba ? Birkaç
yerde daha gördüm kafama takıldı şimdi :KK5:
Kemikleri güçlendirici-geliştirici şeyler yapsam da uzamaz mıyım daha =(
Biri yazmıştı , ilacı kullandıktan sonra uzayan bir tanıdığım var demişti.
Boyum birçok yaşıtımdan daha uzun aslında ve bu yüzden uzamak istemezdim hiç.
Hele geçen yıllarda sınıfın en uzunu falandım. Şimdi nerden çıktı bu uzama aşkı ya ..
İlacı kullanmadan depresyona giricem :KK9:

o BİRİ benim galiba.herkeste aynı etkiyi göstermez yeterli boyun varsa riske gir kullan ama dediğim gibi birsürü kişi kullanıyor ve kimse cüce değil. bu arada eğer başlamadıysan başlama bu dönemde başlamak doğru değil.yaz geldi güneşe hiç çıkmaman lazım cildin çok hassas olacak mahvolursun..Birinden sana tavsiye..

o BİRİ benim galiba.herkeste aynı etkiyi göstermez yeterli boyun varsa riske gir kullan ama dediğim gibi birsürü kişi kullanıyor ve kimse cüce değil. bu arada eğer başlamadıysan başlama bu dönemde başlamak doğru değil.yaz geldi güneşe hiç çıkmaman lazım cildin çok hassas olacak mahvolursun..Birinden sana tavsiye..

''Biri'' dedim diye alındıysan ağlarım ama. :KK50:

Yaz geliyor diye çok korkuyorum...Geçmiş sayfaların çoğunu okudum..Güneşte kararanlar,lekelenenler,kızaranlar:18::18:

yaz gelmeden bırakmak istiyorum ama bütün emeklerim boşa gidecek diye de çok korkuyorum..9. kutudayım,normalde almam gerekende 12 kutu:KK43::KK19:napıcam ben yaaaaaaa:KK59:

tedavin uzasın canım bişey olmaz 1 ay daha geç iyileşmiş olur inşallah:KK19:
o kistik olan sivilcen de geçmedi mi canım daha:KK57:bu sivilcelerin kökünü kuratmak lazım:KK57:
o yaralar geçecek iyileşince hiç bişey kalmıcak merak etme canım:KK19:

yok canım ya geçmedi ve aksine hiç azalmıyor şaşıyorum wallaaa..

olsun canım ya tahlillerini düzgün takip etsin en önemlisi o bence dıştaki sorunları farketmek daha kolay. önemli olan içte bir şey olmasın.

ben de yaaa nefret ediyorum. çok beyaz da değilim hiç kullanmam o yüzden.

nasıl çekiliyo acaba?? benim de çıktı bir tane kistik. elmacık kemiğimin üzerinde bakalım o ne olacak geçecek mi

İğneyle çekiliyormuş sanırım.. :KK43: ayyy kortum wallaa ya yüzüm de çukur olursa kaş yapayım derken göz çıkartmayayım sonra..:KK52:

arkadaşlar yazın kullanmayın şu ilacı mahvediyor güneş kısa kollu giyemedim resmen kaş bıyık
aldırdım et deri ne varsa geldi ağdayla sakınnn aldırmayın hele yazın.. ben ki soğuktan nefret ederim hala uzun kollu giyerken vanda soğuk suyla duş alıyordum.. kollarım hep yara oldu güneşten ve deri incelmesinden başlamış olanlara birşey diyemem ama başlamayanlar eylül ekim ideal ay..

Kızlar yaa bende başladım kullanmaya bu gün yedinci günüm... Benim suratım kıpkırmızı oldu saatlerce güneşte kaalmış gibiyim :KK59: Bu kızarıklığın geçmesi için ne yapa bilirim? Sizde de oldumu ne yaptınız??

geçmez canım o cilt hassasiyeti yeni başlamışsın bırak kışın gene devam et
Off yaa geçmicek mi yani :KK58: Yazın kullanmak daha zor olabilir ama ben okul falan varken kullanmak istemiyorum. Bu rezil halimi kimse görmesin. Katlanırım die düşündüm ama bakalım nasıl olcak...

Off yaa geçmicek mi yani :KK58: Yazın kullanmak daha zor olabilir ama ben okul falan varken kullanmak istemiyorum. Bu rezil halimi kimse görmesin. Katlanırım die düşündüm ama bakalım nasıl olcak...

canım böyle daha zor oluyor emin ol ben hiç kimseyi hiç birşeyi takmadan okul zamanı kullandım işte bir ucu da yaza geldi.asla asla makyaj yapmadım hiç bir şekilde fondoten sürmedim bunlar çok çok önemli yani emin ol. dudağına da ne yap yap iyice kötüleşmeden med plus blistex al mavi olanı burnuna falan bephanten sür. sürekli kıpkırmızı dolaştım ben cildimden öte kollarım bile mahvolmuştu
daha bir çok yerim:KK31:
yazın kullanmak çok tehlikeli ben anlamadm sizin drlarınız nasıl veriyor benim ki temmuzun ilk haftası bitecek ilaç diye nasıl direnmişti vermemeye

arkadaşlar yazın kullanmayın şu ilacı mahvediyor güneş kısa kollu giyemedim resmen kaş bıyık
aldırdım et deri ne varsa geldi ağdayla sakınnn aldırmayın hele yazın.. ben ki soğuktan nefret ederim hala uzun kollu giyerken vanda soğuk suyla duş alıyordum.. kollarım hep yara oldu güneşten ve deri incelmesinden başlamış olanlara birşey diyemem ama başlamayanlar eylül ekim ideal ay..

eveet bana da sakın ağda yaptırma dedi ilacı alırken eczacı. onun da kızı kullanmış bıyığını ağdayla aldırırken derisini de çekmiş. ama epilatörün bir sakıncası yok dedi
tedavin uzasın canım bişey olmaz 1 ay daha geç iyileşmiş olur inşallah:KK19:
o kistik olan sivilcen de geçmedi mi canım daha:KK57:bu sivilcelerin kökünü kuratmak lazım:KK57:
o yaralar geçecek iyileşince hiç bişey kalmıcak merak etme canım:KK19:

yok canım ya geçmedi ve aksine hiç azalmıyor şaşıyorum wallaaa..

İğneyle çekiliyormuş sanırım.. :KK43: ayyy kortum wallaa ya yüzüm de çukur olursa kaş yapayım derken göz çıkartmayayım sonra..:KK52:

yok canım sanmıyorum yüzünde iz bırakacak bir şey olacağını bir kaç gün iğne izi olur heralde. hem belki yapılana kadar geçeeer :KK34::KK34::KK34:

canım böyle daha zor oluyor emin ol ben hiç kimseyi hiç birşeyi takmadan okul zamanı kullandım işte bir ucu da yaza geldi.asla asla makyaj yapmadım hiç bir şekilde fondoten sürmedim bunlar çok çok önemli yani emin ol. dudağına da ne yap yap iyice kötüleşmeden med plus blistex al mavi olanı burnuna falan bephanten sür. sürekli kıpkırmızı dolaştım ben cildimden öte kollarım bile mahvolmuştu
daha bir çok yerim:KK31:
yazın kullanmak çok tehlikeli ben anlamadm sizin drlarınız nasıl veriyor benim ki temmuzun ilk haftası bitecek ilaç diye nasıl direnmişti vermemeye
Biraz daha bakimda çok zorlarsa bırakırım :KK59: Yaz sonu başlarım artık... Önerdiğin dudak kremine baktım iyi bişiye benziyor. Almak lazım :KK61: Teşekkürler tatlım...

Anladım ki sivilcelerin nedeni kendimizmişş..Tek neden yediklerimiz :

1.Kuruyemişler
2.Hazır gıdalar(özelliklen çikolata,bisküvitler,şekerlemeler,ketç-up...vb..)
3.Aşırı yağlı yiyecekler(haş-haşlı börek,kızartmalar. özelliklen biber kızartması patlıcanın içinden yağ fışkırır ohh!.vb..)
4.Ota moka kafayı takma (bu bana niye öyle dedi aşkım bana niye gülmedi köpeğim niye dışarı kaçtı?...vb.)
5.Aşırı yağlı yüz kafa ve vücut derisi
6.Aşırı yağlı derili olup az yıkanmak:

Bunun üstüne bi de siz yağ eklerseniz di mi naapsın vucut bi yerden çıkartacak o yağları bicir bicir..!:KK53::KK34:

eveet bana da sakın ağda yaptırma dedi ilacı alırken eczacı. onun da kızı kullanmış bıyığını ağdayla aldırırken derisini de çekmiş. ama epilatörün bir sakıncası yok dedi
yok canım sanmıyorum yüzünde iz bırakacak bir şey olacağını bir kaç gün iğne izi olur heralde. hem belki yapılana kadar geçeeer :KK34::KK34::KK34:

İnşallah canımmm :)

merhabaaaaaa kızancıklar
ben her ay buraya gelip durumunu bildiren insan :KK51:
yarın 6. ayıma giriyorum.
yüzüm 4. ve 5. ay nasılsa aynen öyle.sivilce hiç yok.çıkmıyorda.ama bütün kırmızı lekelerim duruyor.
haftasonu alerji ooldum bütün çenemi sivilce gibi şeyler kapladı sinirden ağlıycaktım.ertesi gün üstleri kabuk oldu.dün hepsi geçti.noldu anlamadım :KK53:
yarın doktora gidicem hem ilaç yazdırmak hem tahlil yaptırmak için.bakalım lekeler için ne diycek.yarın öğlen size doktorun lekelere ne gibi bi çare bulacağını söylerim.

Son düzenleme:
merhabaaaaaa kızancıklar
ben her ay buraya gelip durumunu bildiren insan :KK51:
yarın 6. ayıma giriyorum.
yüzüm 4. ve 5. ay nasılsa aynen öyle.sivilce hiç yok.çıkmıyorda.ama bütün kırmızı lekelerim duruyor.
haftasonu alerji ooldum bütün çenemi sivilce gibi şeyler kapladı sinirden ağlıycaktım.ertesi gün üstleri kabuk oldu.dün hepsi geçti.noldu anlamadım :KK53:
yarın doktora gidicem hem ilaç yazdırmak hem tahlil yaptırmak için.bakalım lekeler için ne diycek.yarın öğlen size doktorun lekelere ne gibi bi çare bulacağını söylerim.

:nazar::nazar:inşallah onlar da geçer canım:KK69:

X