Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşlar, cildimdeki hatta bütün vücudumdaki sivilceler için bi kaç doktora gittim... İlk gittiğim doktor ikinci kontrolde bu ilacı önerdi ama bilindiği gibi çok fazla zararı var... İntahara kadar götürdüğü söyleniyo ama benim çevremde kullanan çok insan var hala yaşıyolar..
Neyse, ben kullanmayı reddedip başka doktorlara gittim ama tedavimin sonu hep bu ilaca çıkıyo..
Aranızda kullanan var mı? Öneren- önermeyen....

ben kullandm 5 ay cildim şuab tertemiz

kızlar bende aynıyım valla,3 hafta doldu bi kere dışarı çıkmadım kafayı yicem...aslında bu benim hatamdan dolayı böle oldu.çenemde yanyana 3 tane sivilce çıkmıştı biraz kuruyunca kabuklaştı bende salak gibi o kabuğu kaldırdım,ordan enfeksiyon kaptı ve daha kötü oldu.aman sakın siz böle bi hata yapmayın:eek:klava:bence zorunlu olmadığınız sürece de dışarı çıkmayın,güneşte daha kötü oluyo,balkona bile çıkamıyorum valla.:1no2:[/QUOT
ben 5 ay kullandm aynen senin ki gibi başlamıştı

Selam kızlar bugün ilk ayımı doldurdum ve kontrole gittim. Doktoruma merak ettiklerimi sordum ve sizinle de paylaşmak istediğim bazı bilgiler edindim.

Benim kuruma bütün yüzümde oldu ama en çok çene ve alt yanak kısımlarım kurumuştu ki hala kuruyor. Aldığım nemlendiriciyi gösterdim mentollü kokusu yüzünden tahriş edebilir gibi ama memnunsan devam edebilirsin dedi. Ama yüzümde aşırı kuruluk olmayan ve en problemli olan burnuma sürmemem gerektiğini söyledi yani sadece kuruyan dökülen yerler için nemlendirici kullan yağlı olan yerlere sürme sivilceleri tetikleyebilir dedi. (Özellikle su bazlı olmayan nemlendiriciler sivilce oluşumunda etkili olabiliyormuş.) Kısacası sadece kuru yerlere nemlendirici süreceğim artık, yüzümün heryerine değil.

Solante +50 acnes güneş koruyucuyu kullanıyorum doktorun tavsiyesiyle. Dışarı çıkarken mutlaka onu sür dedi ve eğer tüm gün dışarıdaysan sabah-öğle-ikindi mutlaka tazelememi söyledi.

Kusma döneminden bahsettim, çoğu kişide oluyormuş internette okudum dedim, doktorum güldü yok öyle birşey sadece ilk aylar zaten ciltte olan komedonlar vs. dışarı çıkmaya zorlandığı için yüzünde sivilce artışı olabilir ama o da herkeste olmayabilir dedi. Ben normalde yüzümde hiç çıkmayan yerlerde de sivilce oluşumu olur diye korkuyorum o yüzden endişeliyim yoksa eğer tedavinin böyle bir dönemi varsa kabullenirim elbette dedim. Var olan ama yüzeye çıkmamış sivilceler varsa çıkar, yoksa çıkmaz dedi. Bu açıklama içimi çok rahatlattı ama bakalım inşallah böyle devam eder.

Son olarak daha önce yazmıştım bir daha yazayım, makyaj ve kozmetik ürünleri kullanmayacaksın demişti. Yüzümü sadece su ile temizliyorum yani. Bir de dudağıma sürdüğüm merhemi burnumun içine de sürmeliymişim kurumaya ve kanamaya karşı.

Kötü kolesterol gayet normal çıktı ama trigliseritte biraz yükselme olmuş. Dozu düşürmedi günlük 40mg almaya devam edeceğim.

Durum budur arkadaşlar, umarım işinize yarar :KK1:

merhaba cnm bıoderma phoderm spot adı altnda bi koruyucu 40 ile 50 tl arasnda ddeğişen fiyatı var 30 ml ama netten alma sakın sahteleri varmş ayırt edilemyrmş güvendiğin bi ecczndn almanı tavsiye ederim bunu satan eczanelerde zaten testırları bulunyr bakarsn cilt rengne uyuyrsa eğer alırsın..

sabah sürüyrm akşam uyumadan yıkıyrm kapatıcı fondotn başka bişe kullanmyrm hem kapatyr hem kouruyucu özellğide var tavsye ederm aşağıdada herhngi bi site linki var burdan bakablrsn

Bioderma Photoderm SPOT SPF50+ [30ml.] - EczaOnline

Tamam canım çokkk saol sanırım hafta sonu alırim:KK34:, sende roaccutane ile kullanıyorsun dimi hiç sorunun yok..:KK52:

Tamam canım çokkk saol sanırım hafta sonu alırim:KK34:, sende roaccutane ile kullanıyorsun dimi hiç sorunun yok..:KK52:

evt 2.ayımı bitirmek üzereym ilk ay çok kusma oldu cildimde çok sorunlu bir cildim yokdu ama kusunca aman tanrım dedim :) ilk ay çok sinirlrm bozulmşdu makyajda yapmadğmdan etrafdanda ilgi alaka arttıı yani psikoloji bozma adı altnda bebek gibiydi naptın cildine gibilerinden şimdi yine makyaj yapmyrm cildimin kusması bitti gibi bide güneş koruyucunun kapatıcı etkisiyle herkes iyileşmişsin diyor artık çok takmıyrm ama kapatıcısz izler ve kurumayan sivilcelere sahibim

bu kapatcı koruuyucu sayesinde roancutana alışdım dert etmez oldum :))

canım kapatıcılığından memnun musun peki bide yağlı görünüm bırakıyormu?

yağlı bir cilt görünümü yok pürüzsüz göstryor :)) sivilceleriniz kuruysa izini kapatıyr ama aktif sivilceniz belli oluyr ama kırmızı olmuyr yani bayağı bi kaptma özelliği var herkes fondoton sanyr bende güneş koruycu var dyrm :)))

testırtını eczaneden alablrsin cildinde gör istersen sen ucuz bişe değil cildne uyuyrsa al cnm

arkadşlar forumda böle bi konu var bilgisi olan varmı sinopdaa bi eczacnn kimyasal ve bitkisel karışmı sonuncunda yüzde soyulma ve leke tedavisi yapyrmş 10 sayfa kadar okudum roancutane snrası kullanılırmı acaba çok merk ettim kullananlar yazmş çok memnun kalmşlar 1 haftada sonuç veryrmuş
30 tl gibi bişeymiş..

http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...unlari/287179-cilt-lekeleri-icin-kremler.html

arkadşlar forumda böle bi konu var bilgisi olan varmı sinopdaa bi eczacnn kimyasal ve bitkisel karışmı sonuncunda yüzde soyulma ve leke tedavisi yapyrmş 10 sayfa kadar okudum roancutane snrası kullanılırmı acaba çok merk ettim kullananlar yazmş çok memnun kalmşlar 1 haftada sonuç veryrmuş
30 tl gibi bişeymiş..

http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...unlari/287179-cilt-lekeleri-icin-kremler.html

hemen okuyorum bu sayfayı ben sinoptayım:26:

ben 6. ayımı doldurdum kızla her yerim dudaklarım burnumun içi bile yara çokm kurudu cildim pzt kontrole gidicem bakalım doktorum kendiside bunu 1 yıl kullanmış ben bi ara kesmiştim bana kızdı ben kendim 1yıl kullandım bu çocuk oyuncağı değil tedavi bitene kadar devam etceksin dedi,,

ben 6. ayımı doldurdum kızla her yerim dudaklarım burnumun içi bile yara çokm kurudu cildim pzt kontrole gidicem bakalım doktorum kendiside bunu 1 yıl kullanmış ben bi ara kesmiştim bana kızdı ben kendim 1yıl kullandım bu çocuk oyuncağı değil tedavi bitene kadar devam etceksin dedi,,

1 yıl mı?? çok değil mi yaa.. ciğerlerin ne durumda ..

valla öyle dedi tabi dr. cildi kaymak gibi ben sivilcelerden ziyade saçlarım çok yaplanıyo die gitti ilaçları kullanın ca süper bakalım devam ederrmiyim bilmiyorum

Canım valla ben 6 aya zor dayanıyorum 1 yıl çok zor benim için sana allah kolaylık versin..

arkadaşlar ben üniversiteyken (2006 yılında) yüzümün yanak kısmında çıkan aşırı iltihaplı ve artık yara kıvamına gelmiş olan sivilcelerim için roaccutane kullanmıştım. açıkçası sinirli, depresifliğe yatkın bir tipimdir :) ama yan etkilerini hiç düşünmeden başladım. bu ilacı veren doktordan önce gittiğim en az 10 doktor bana dışarıdan sürme ilaçlar, antibiyotikler vermişlerdi ama hiiiiçbir işe yaramamıştı.. o zamanlar doktorlar bu ilacı rahatça yazmıyorlardı.. neyseki kullandım (6 ay 60'lık) ve tamamen kurtuldum.. ancak çok geç kaldığım için doku kaybı oluştu veçukur şeklinde izler kaldı..
ancak 4 sene sonra yani 2010 yılında sivilcelerim tekrar çıkmaya başladı.. ben de tekrar aynısı olmasın diye doktora gittim ve kendi isteğimle tekrar başladım. yine 5 ay 40'lık kullandım ve geçti... kötü yan etkilerini görmedim sadece herkeste olan dudak kuruması oldu çokça.. ama en güzel yan etkisi saçlardaki yağlanmayı bitirmesi oldu tabii :KK70: ama tabi ilacı bitirdikten 1 ay sonra tekrar eskisi gibi oluyor saçlar... keşke hep öyle kalsa :)

haklsısın canım zaten benim doktorumda da tedavi bitince iz tedavisine geçiceğiz demişti:96:

İnşallah canım bende ona inanıyorum acıkcası benim bir tane arkadaşım kardeşi kullandı çırrlop gibi süt gibi yüzü valla onu görünce mutlu oluyorum.

Canım ya san bişey sorcam ben resmimi nasıl eklicem buraya konuyl alakalı değil ama..

X