Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
yaa kim ne derse desin bu roaccutane kullanmadan geçmior sivilceler ben 27 yaşına kadar ha geçti ha geçecek diye bekledim salak gibi herşeyi yaptım bi ara acayip sivilce çıktı yüzümde üst üste salak bi dr.a gitiim solüsyon verdi keşke o dönmeler haberim olsaydı roaccutane den ...sonra dedim kendime ulan öldürse de içecem ilacı yaş 27 olmuş 30 unda kırışıklık başlıcaaak eeee ben hiç düzgün bi yüzle durmıcam mı benim hiç düzgün yüzle fotom olmıcak mı falan diye başladım iyiki de yapmışım keşke daha erken başlsaymışım.........geçen sene tedavi gördüm ne bi kusama oldu ne bir rahatsızlık çokk mutluyum şimdi tabi burnumdanestetik de oldum bi de o iyileşşse daha güzdel olcam :)) korkmayınnn öldürmüyo ilaç

canım hemen hemen aynı benmde benm sadece 3. haftada başladı kusma ve yaklaşık 4 ay devam etti son ay da tek tük çıktı tedavim bittikten 1 hafta sonra da 2 tane çıktı.ikisi de hala içi dolu duruo.tüylenme bende de var bi önceki sayfada paylaşmıştım ben de yüzüm komple çene altı ve elmacık kemikleri üstü kahverengimsi omuzlarım ve sırtımda da sarı sarı uzun tüyler oldu.doktor dökülür dedi başladı da zaten yavaş yavaş dökülmeye..toplam kaç ay kullancaksın canım onu merak ettim.bünyeden bünyeye farklılık gsterebilio işte.benm doktorum son ay çıkan sivilcelere normal dedi.kusmadan temizlenmezmiş..geçmiş olsun canım

Doktor 5.5 ayı doldur gel ne zaman bitecegine karar veririz dedi.Ben dayanamadım dün bir daha gittim sordum 2-3 ay daha kullanırsın tahminen dedi kesin birşey söylemedi vucudum belli gr bu ilaçtan girecekmiş onu filan hesapladı.
çok kırmızı sivilcelerim onları kapatmak için fondöten kullanıyorum ben iyi bir markadan aldım zararı olurmu ki acaba.
sen ne kadar süre kullandın ilacı ne kadar aldın günlük?
şimdi yüzün nasıl,sivilcelerin izleri nasıl kırmızılıklar geçtimi?

kızlar bende kullandım ve cildim bebek gibi olmuştu..
benim kullandığım doz 7 ayda toplam 2240 mg dı temmuz ayında kullanmayı bıraktım tabi dr kontrolünde...
yalnız 2 aydır yüzümün yan taraflarında büyük büyük ve alnımda sivilcelenmeler oldu :KK43:
böyle bir durum yaşayanınız yada bir fikri olan var mı?

kızlar bende kullandım ve cildim bebek gibi olmuştu..
benim kullandığım doz 7 ayda toplam 2240 mg dı temmuz ayında kullanmayı bıraktım tabi dr kontrolünde...
yalnız 2 aydır yüzümün yan taraflarında büyük büyük ve alnımda sivilcelenmeler oldu :KK43:
böyle bir durum yaşayanınız yada bir fikri olan var mı?

6900 lerde kullanman gerekmiyormu canım ilacı :26:ben 5. ayımdayım şimdiye kadar yaklaşık 5000 mg aldım

Merhabalar;

zoretanin tedavisine başlayalı 4 ayı bitirdim 5 aya başladım...20+20 kullanıyorum.

Normalde çok bir sivilce problemim yoktu dönem dönem çıkardı tek tük ama beni rahatsız etmeye yeterdi.en sonunda doktora gittim ve bana zoretanin adlı ilacı önerdi kesin sonuç görürsün filan dedi bende kabul ettim.

İlk aylarda benim yüzümde kusma dönemim çok olmadı tek tük sivilcelerim çıktı.Yalnız gözeneklerimde kapanmalar oldu gözeneklerimin içinden yaglar dışarı çıktı.soyulmalar,dudak kurulugu,burnumda kuruma ve yüzümde kızarıklık yaptı.
herkes yüzümü gördümü cildin çok güzel olmuş gözeneklerin kapanmş diyorlardı.

Ama 3 aydan sonra benim çene bölgemde aşırı derece,yanaklarımda tek tük sivilceler çıkmaya başladı doktora gittigimde bunun dogal oldugunu ve benim cildimin yeni kusmaya başladıgını söyledi ne alakaysa onuda anlamadım ilk ay olması gereken kusma bende son aylara dogru oluyormuş.

şimdi 5 aya girdim ve hala sivilce çıkıyor ve acayip morelim bozuluyor.gece yatarken sivilce yokken yüzümde sabah bi kalkıyorum yüzümde 2 tane sivilce çıkmış.

Ne yaparsam yapayım sivilcenin kızarıklıgı geçmiyor.kendisi iyileşiyor ama kızarıklıgı hala duruyor.ilacı kestikten sonra geçer diyorlar ama görecez artık inş geçecek.

Kullanan arkadaşlarda oldumu bilmiyorum ama benim yüzümde tüylenme yaptı.
2 tane cilt doktoruna sordum doktorun biri normal dedi bazı bünyelerde yapar ama kullanımı bıraktından sonra tüyler dökülüyor dedi.

diger doktor ise bu ilaç vücuttaki yag oranını azlattıgı için kistlerde bi sorun varsa onu ortaya çıkarabilirmiş(doktor birşeyler söyledi ama ben anlamadım pek)kadın doguma gözükmemi önerdi bende randevu aldım artık aklıma takıldı 15 gün sonra doktora kontrola gidecegim bu tüylenme için ne diyecekler bilmiyorum.şaşırdım kaldım ne yapsam diye.

Zoretanin kullanan arkadaşlar sizdede tüylenme yaptımı?
Ve 3 ve 4 aydada sivilce çıktımı sizde?

Tüylenme yapması acayip morelimi bozdu keşke ilaca hiç başlamasaydım diyorum bu kadar yan etkisi olacagını tahmin etmemiştim.çok sivilcem çıkmazdı ne diye başladıysam artık.bırakmakta istemiyorum 5 aydır kullanıyorum şimdi bırakırsam etkisini ilaç hiç göstermezmiş.bu kadar çektim artık bi 2-3 ay daha dayanıyım diyorum.

milletin artık aaa sivilcelerin çogalmış neden demesinden bıktım.birde onlara açıklama yapıyorum işte şu ilacı kullanıyorum böyle olması normal falan filan off off.

Bazı arkadaşlar sormuşlar makyaj yapabilirmiyiz diye.Ben doktoruma sormuştum yapabilirsin gözeneklerini filan tıkamaz dedi bu ilaç gözenekte birşey bırakmıyor zaten tıkaması imkansız demişti bana ne kadarı dogru bimiyorum.

Ben makyajımı yapıyorum kızarıklıklarım biraz olsun kaybolsun diye zarar veriyorsada artık ne yapayım artık.

Doktorumu degiştirdim daha önce gittigim doktor uzmandı şimdi prof. başladım tedavime,burda kaldıgımız yerden devam edecez yeni doktorum güneş koruyucu önerdi SUPER SUNSCREEN SPF 50+ bunu alacam kullanan arkadaşlar varmı.aklıma takıldı ilk doktorum kış oldugu içinmi güneş koruyucu önermemişti acaba bana?

çok morelim bozuk arkadaşlar ilacı bırakmayı düşünüyorum benim yüzümde şimdiye kadar hiç bu kadar sivilce çıkmamıştı şimdi aşırı derecede çıkıyor.normalmi böyle olması bilmiyorum doktorlar normal diyor ama şiimdiye kadar hiç bu kadar çok sivilcem çıkmamıştı.
morele ihtiyacım var fena halde.

Uff dün gece bunları okuyunca kendimi çok kötü hissettim ve acayip acayip rüyalar gördüm sivilcelerimle ilgili :KK43: Sema ben daha başındayım yarın birinci ayım doluyor senin yaşadıklarını yaşıyorum.. Aşırı kuruluk ve pullanma oldu ve tek tük sivilce çıktı. Üstelik aynen sende olduğu gibi benim de çok fazla sivilce problemim yoktu çıkan sivilceler de hep burnumda çıkardı (bu durum birkaç senedir var ve ağrılı iltihaplı sivilcelerdi) o yüzden burnumun şekli değişmişti resmen, bir de kırmızı durduğu için herkes benim nezle olduğumu zannediyordu. Sonraları çenemde de çıkmaya başladı ama burnumdakiler kadar rahatsız etmiyordu beni. Herneyse umarım senin yaşadıklarını yaşamam. Ben roaccutane kullanıyorum günde toplam 40mg alıyorum. Gerçi benim burnumda siyah noktalar çıktı ve epey belirgin duruyorlar. Senin şu an sadece belli bölgelerinde ve daha önce hiç sivilce çıkmayan yerlerinde mi sivilce oluyor?

yaa kim ne derse desin bu roaccutane kullanmadan geçmior sivilceler ben 27 yaşına kadar ha geçti ha geçecek diye bekledim salak gibi herşeyi yaptım bi ara acayip sivilce çıktı yüzümde üst üste salak bi dr.a gitiim solüsyon verdi keşke o dönmeler haberim olsaydı roaccutane den ...sonra dedim kendime ulan öldürse de içecem ilacı yaş 27 olmuş 30 unda kırışıklık başlıcaaak eeee ben hiç düzgün bi yüzle durmıcam mı benim hiç düzgün yüzle fotom olmıcak mı falan diye başladım iyiki de yapmışım keşke daha erken başlsaymışım.........geçen sene tedavi gördüm ne bi kusama oldu ne bir rahatsızlık çokk mutluyum şimdi tabi burnumdanestetik de oldum bi de o iyileşşse daha güzdel olcam :)) korkmayınnn öldürmüyo ilaç

Selam canım kusma dönemi geçirmediğini söylemişsin. Ben birinci ayımı bitirmek üzereyim. Belki daha erkendir ama henüz kusma dönemi yaşamadım inşallah da yaşamam :nazar: sen günde ne kadar alıyordun ve kaç ay kullanmıştın? Kuruma falan da mı olmadı bu arada?

canım benm geçmiş olsun..bende bitirdim 6 hafta oldu..fotolar var bugünkü halimin bi önceki sayfada senn nasıldı bittiğinde ve iz çukurluk v.s kaldı mı onu merak ettim ne kaar sürede toparlandı yardımcı olursan sevinirim teşekkürler şimdiden tatlım

Canım merak ediyorum da salyangoz kremini falan denedin mi ya da denemeyi düşünmüyor musun? Doktorun herhangi bir şey tavsiye etmedi mi bu konuda, merak ettim..

6900 lerde kullanman gerekmiyormu canım ilacı :26:ben 5. ayımdayım şimdiye kadar yaklaşık 5000 mg aldım

tatlım benim yüzümde çok fazla sivilce çıkmıyordu çıkanlar büyük ve acıyan türündendi ve doktorum yalnızca hafta sonları 80 mg kullanmamı sonra duruma göre hareket etmemiz gerektiğini söyledi...temmuz ayında cildim bebek gibiydi ilacı bıraktık ben bu arada lazer epilasyona başladım:)(şanssızlık)
şimdi tekrar ilaca başlasam lazeri bırakmam lazım lazere devam etsem sivilcelerim yüzümde :KK43:
bir çözüm arıyorum sinir oldum kaldım :KK43:
şimdi yaz aylarında ara veriliyor nasıl olsa diye lazere 3 ay ara verip ilaca başlasam sonra 3 ay daha beklemem gerekecek...
offf kızlar yardım yaa :KK43:ne yapsam

tatlım benim yüzümde çok fazla sivilce çıkmıyordu çıkanlar büyük ve acıyan türündendi ve doktorum yalnızca hafta sonları 80 mg kullanmamı sonra duruma göre hareket etmemiz gerektiğini söyledi...temmuz ayında cildim bebek gibiydi ilacı bıraktık ben bu arada lazer epilasyona başladım:)(şanssızlık)
şimdi tekrar ilaca başlasam lazeri bırakmam lazım lazere devam etsem sivilcelerim yüzümde :KK43:
bir çözüm arıyorum sinir oldum kaldım :KK43:
şimdi yaz aylarında ara veriliyor nasıl olsa diye lazere 3 ay ara verip ilaca başlasam sonra 3 ay daha beklemem gerekecek...
offf kızlar yardım yaa :KK43:ne yapsam

yaz geliyo tatlım bence yazın bu tedavi için uygun bir dönem değil ama sen bilirsin benim bildiğim 6900 mg almazsan tekrarlaması olasıymış:26:

yaz geliyo tatlım bence yazın bu tedavi için uygun bir dönem değil ama sen bilirsin benim bildiğim 6900 mg almazsan tekrarlaması olasıymış:26:

eğer toplamda 6900 mg kullanmam gerekiyorsa haklısın canım...tam yazın ortalarına falan denk geliyor...
teşekkür ederim tatlım...:KK54:

Kızlar güneş koruyucu olarak hengi kremi kullanıyorsunuz, önerdiğiniz bir marka var mı?

Haftaya perşembe gidicem doktora daha bir hafta var, kendim iyi bir markadan alsam olur mu illa doktor tavsiyesiyle mi olması gerekiyor?

Acil yardım LÜTFEN..

Doktor 5.5 ayı doldur gel ne zaman bitecegine karar veririz dedi.Ben dayanamadım dün bir daha gittim sordum 2-3 ay daha kullanırsın tahminen dedi kesin birşey söylemedi vucudum belli gr bu ilaçtan girecekmiş onu filan hesapladı.
çok kırmızı sivilcelerim onları kapatmak için fondöten kullanıyorum ben iyi bir markadan aldım zararı olurmu ki acaba.
sen ne kadar süre kullandın ilacı ne kadar aldın günlük?
şimdi yüzün nasıl,sivilcelerin izleri nasıl kırmızılıklar geçtimi?

ben ilk ay 30 son 5 ayda 40 olmak üzere toplam 6 ay kullandım aslında almam gereken doz 5880 6000 mg dı ama ben 6900 aldım canım yani son 1 ay fazladan kullandım normalde 5 ay kullanmam gerekiodu doza göre.kırmızılıklar eskiye oranla geçti ama bazen hortluolar.sivilce yerleri parmak basılmış gibi çukur zamanla toparlar dediler bekliorm bende..fondöten bende kullanıodum artık özel bi yere giderken kullanıorm onun dışında allık sürüp çıkıorm.clinuqe kullanıorm fondötenimi.ama benmde çok kırmızıydı ben beyaz tenliyim onlarda kan kırmızı ciğer gibi durulardı yüzümde ama toparlıo canım sıkma kendini sivilceler geçsin onlar da geçio zamanla

Canım merak ediyorum da salyangoz kremini falan denedin mi ya da denemeyi düşünmüyor musun? Doktorun herhangi bir şey tavsiye etmedi mi bu konuda, merak ettim..

canım düşündüm onu da ama o kadar çok şey kullandım ki biraz toparlasın dinlensin die vazgeçtim sonra da unuttum sen söleyince şimdi aklıma geldi.ama biraz daha beklemekten yanayım.doktor bana sivex losyon verdi ilaç bittikten sonra 1,5-2 ayda bununla devam ediecez dedi.ben asıl doktorumu aradım kayseri de o o dedi biz lazerle geçiremiorz sivex iz için kullanılır mı hiç bi şekilde izler üstünde etki göstermez dedi.isotrexin var minimum düzeyde izler üzerinde etkili olan tek ilaç kullanmak istersen onu kullan yazdır ordan dedi.bende az dinlensin yüzüm die almadım.şuan sadece sirke sürüorm zahmetsiz ve doğal olduğu için.o da toparlanmasına baya yardımcı oldu inkar edemem yani..3 - 4 güb sürüp 1 gün ara veriorm sonra tekrar..zmanlada toparlıcaktır ama şu önümdeki 2 ay içinde topalamazsa denemeye başlıcam bişeyler ya halamdan yardım alıcam(gerçi o bana clinuqe in konsantre leke kremini verdi ama kaşıntı yaptı bende kullanmadım bidaha) estetisyen o.yada doktordan yardım alıcamö bakıcam yani..

eğer toplamda 6900 mg kullanmam gerekiyorsa haklısın canım...tam yazın ortalarına falan denk geliyor...

canım 6900 alma şartı yokki o kiloyla alakalı.kaç kilosun sen ona göre hesaplayalım mesela benm almam gereken doz 5880 di 49 kiloydum ama 1 kilo aldım 50 yle bitirdim toplam 6000 mg almam gerekiodu.doktor geçmediği için fazlası zarar deil fazlası olsun eksiği olmasın dedi ve ben 6900 kullandım 1 ay daha 40mg a devam ederek.kardeşimin 8600 yapıodu mesela alması gereken doz.tamamen kiloyla alakalı yani..

Kızlar güneş koruyucu olarak hengi kremi kullanıyorsunuz, önerdiğiniz bir marka var mı?

Haftaya perşembe gidicem doktora daha bir hafta var, kendim iyi bir markadan alsam olur mu illa doktor tavsiyesiyle mi olması gerekiyor?

Acil yardım LÜTFEN..

ben oriflame n 50 faktörlük güneş kremini kullandım yazın çok memnundum.normal koruyuculu nemlendirici olarak da yine oriflame n even out leke bakımı konstre nemlendricisi var her cilt tipine ve yaşına uygun 20 faktürlük onu kullanıorm belirgin lekeleri açmıo ama güneş lekelerine çok ii geldiğini söleyebilirim.normal günlük nemlendirici olarak da ceradolin kullanıorm..

canım toplam doz kilona göre hesaplanıyor.mesela ben 50 kiloyum toplamda 6000 mg kullanıcam.doktorum öyle hesapladı.bu dozu tamamlaman lazım.ister 7ayda az dozla ister 4ayda çok dozla.ben 4aylık tedavi görüyorum günde 50 mg olarak bitmesine 5gün kaldı hiç sivilcem yok şuan ama kırmızı izler var onlarda gecer inş.sen tam dozu tamamlamadığın için tekrarlamış olabilir.

Selam canım kusma dönemi geçirmediğini söylemişsin. Ben birinci ayımı bitirmek üzereyim. Belki daha erkendir ama henüz kusma dönemi yaşamadım inşallah da yaşamam :nazar: sen günde ne kadar alıyordun ve kaç ay kullanmıştın? Kuruma falan da mı olmadı bu arada?

ben iki kere gördüm tedavi ilki yeterli gelmedi ilkinde pzt.ve cuma günleri 40 gr. tamamen geçmeyince hergün 40 gr aldım 2 kutu bitince tedavim de bitti ...kuruma oluyo canım özellikle dudaklarım resmen parçalandı o kadar olsun ama

canım düşündüm onu da ama o kadar çok şey kullandım ki biraz toparlasın dinlensin die vazgeçtim sonra da unuttum sen söleyince şimdi aklıma geldi.ama biraz daha beklemekten yanayım.doktor bana sivex losyon verdi ilaç bittikten sonra 1,5-2 ayda bununla devam ediecez dedi.ben asıl doktorumu aradım kayseri de o o dedi biz lazerle geçiremiorz sivex iz için kullanılır mı hiç bi şekilde izler üstünde etki göstermez dedi.isotrexin var minimum düzeyde izler üzerinde etkili olan tek ilaç kullanmak istersen onu kullan yazdır ordan dedi.bende az dinlensin yüzüm die almadım.şuan sadece sirke sürüorm zahmetsiz ve doğal olduğu için.o da toparlanmasına baya yardımcı oldu inkar edemem yani..3 - 4 güb sürüp 1 gün ara veriorm sonra tekrar..zmanlada toparlıcaktır ama şu önümdeki 2 ay içinde topalamazsa denemeye başlıcam bişeyler ya halamdan yardım alıcam(gerçi o bana clinuqe in konsantre leke kremini verdi ama kaşıntı yaptı bende kullanmadım bidaha) estetisyen o.yada doktordan yardım alıcamö bakıcam yani..

Hmm anladım canım fotoğraflarda gayet iyi duruyordu cildin, inşallah en yakın zamanda istediğin tene kavuşursun. Bir de şunu sorayım, siyah noktalar çıkıyor demişsin; tedavi sürecinde de çıkıp geçmiş miydi peki? Ve şimdi doktorun siyah noktalar için birşey tavsiye etmedi mi canım? Benim burnumun üzerinde siyah noktalar var ve bu ara çok belirginleştiler. Sıkmamak için kendimi zor tutuyorum. Ama daha az yağlı bölgelerde hiç yoklar hatta gözenekler kapanmış gibi duruyor. Senin gözeneklerinin durumu tedavi sürecinde neydi ve sonrasında ne oldu canım bu arada?

ben iki kere gördüm tedavi ilki yeterli gelmedi ilkinde pzt.ve cuma günleri 40 gr. tamamen geçmeyince hergün 40 gr aldım 2 kutu bitince tedavim de bitti ...kuruma oluyo canım özellikle dudaklarım resmen parçalandı o kadar olsun ama

Anladım canım.. Ben de günde 40mg alıyorum ve bir ay geçmesine rağmen henüz kusma dönemi yaşamadım diyebilirim. Sen de o lanet dönemi yaşamadığını söyleyince bi mutlu oldum :) umarım ben de hafif sıyrıklarla atlatırım bu savaşı :KK61:

X