Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
tatlım ben yazını yannış mı okudum ben her ay oluyorum ve ilk 2 gün çok fazla kanama oluyo 4. gnümde falan sona eriyo reglim kısa sürüyo yani benim 4. ayım:KK69:

yok yok doğru okumuşsun :) ben de onu diyorum yani benimde ilaçtan önce ilk 2 gün normal bi kanamam olurdu 3 de de biterdim nerdeyse.şimdi 2.günüm reglide ve çok aşırı kanama oldu bu yüzden korktum inşallah yarına azalır :KK43: ooff 3 4 tane sivilce için çektiklerimize bak yaa

bende doktor tavsiyesi iLe kuLLanmaya başLadım arkadaşLar buqün 7. hapımı yuttum bana qünde bir tane verdi baya bi zayıf oLduqum için, şimdiLik hafif kuruma var dudakLarımda onun dışında bişey yok herşey yoLunda umarım böyLe de qider.. :KK64::KK66:

qüneş koruyucu kuLLanmamı söyLedi eczacı şu an qüneş yok o ayrı meseLe de, qüneş kremi ne önerirsiniz kuLLanan var mı ??

benim reglimde 11 gün gecikti, bitki çayı içiyorum normale dönsün diye bi kaç gündür ama henüz bi değişiklik yok. 1 hafta sonra dr a gidicem, sorucam bu adet durumunu

kızlar kolestrolünüzü cevizle düşürebilirsiniz. ama şöyle hazırlıcaksınız. kırılmamış ceviz alın. hergün akşam bir cevizi kırın ve bir bardak suya atın, sabah o suyu aç karnına için, cevizi yiyin. bunu ilaç bitene kadar hergün tekrarlayın kontrollerde kolestrolünüzün düştüğünü görüceksiniz. :nazar: :KK8:

bence doktoruna danışmalısın birde siz bu ilacı şimdi kullanmaya başlarsanız hatırladığım kadarıyla 4-5 ay gibi kullanılıyor bu ilaç ve yaz geliyor derin inceldiği için zararlı olabilir güneşe maruz kalcaksınız bana kalırsa yine de doktorunuzla konuşun amma sonbaharda başlarsanız daha iyi olur. birde bu ilacı kullanırken sakın ağda falan yaptırmayın ben yaptırmıştım bütün derim kalkmıştı.. bir iki hafta çok sıkıntı çektim.. biraz sabır gerekiyor sonucunda cilt çok güzel oluyor tertemiz..çook geçmiş olsun..

asla sıkıntı stres yapma diyorum cunku ben kullanıyorum suan dudak kurulugundan baska bişey yok şukurler olsun..etkiside inanılmaz derecede belirgin.. rahatlıkla tavsiye edebilirim geçmiş olsun

canım başlamasan daha iyi olur intihar mintahar diyorsun:KK53: ben hiç öle bi etkisini görmedim görürüm diyede düşünmedim bence başlamadan bırak psikolojik bazı etkileri bu ilacın bence dert etmeden geçmesini beklmek :KK49:

teşekkürler kızlar.
Doktorum artık bunu kullanmalısın dedi. Çünkü aşırı yoğun ve kötü görünümlü bir sivilce sorunum yok belki ama çok inatçı. Bu inadı kıramadık bir türlü.
xchenn çok sağol içimi rahatlattın. Şimdiden strese girdim çünkü acaba psikolojim alt üst mü olacak iyice diye. İlaçlarımı kremlerimi aldım yarın kullanmaya başlıyorum.

Kızlar bir de doktorum lazer yaptırma dedi. Ben de son seansıma dün gittim. Epiderme gidiyorum. Biliyorsunuzdur belki sahibi de doktor, Hüsniye Hanım. Yapmadan evvel ona sordular o da 2 gün sonra başla ilacına dedi. Bir de tedavi bittikten 6 ay sonra yeniden lazere başlayabilirmişim. Doktoruma sormadım ama gerçekten böyle mi? 6 ay çok uzun değil mi yav?

teşekkürler kızlar.
Doktorum artık bunu kullanmalısın dedi. Çünkü aşırı yoğun ve kötü görünümlü bir sivilce sorunum yok belki ama çok inatçı. Bu inadı kıramadık bir türlü.
xchenn çok sağol içimi rahatlattın. Şimdiden strese girdim çünkü acaba psikolojim alt üst mü olacak iyice diye. İlaçlarımı kremlerimi aldım yarın kullanmaya başlıyorum.

Kızlar bir de doktorum lazer yaptırma dedi. Ben de son seansıma dün gittim. Epiderme gidiyorum. Biliyorsunuzdur belki sahibi de doktor, Hüsniye Hanım. Yapmadan evvel ona sordular o da 2 gün sonra başla ilacına dedi. Bir de tedavi bittikten 6 ay sonra yeniden lazere başlayabilirmişim. Doktoruma sormadım ama gerçekten böyle mi? 6 ay çok uzun değil mi yav?

malesef canım öle..tedavi sresince ve bittikten 6 ay sonrasına kadar lazer sir ağda yasak..bende bekliorm biteli yarın 1 ay olcak 5 ayım kaldı ama daral geldi epilatörden cımbızdan ya temizlemio..

malesef canım öle..tedavi sresince ve bittikten 6 ay sonrasına kadar lazer sir ağda yasak..bende bekliorm biteli yarın 1 ay olcak 5 ayım kaldı ama daral geldi epilatörden cımbızdan ya temizlemio..

canım 1ay geçti demişsin biteli peki etkileri geçtimi? ne kadar zamanda normale dönüyo?

bende kullandim bu ilaci hatta bir dermotologa gittim ayni reaksiyonlari gosteriyor diye farkli bir ilac verdi manhvetti beni 2 ay sonra dayanamadim baksa bir doktora gittim yan odasinda ve gordu beni hemen git mahkemeye ver onu bu ne hal neye cevirmis seni diyip ilac tedavisini degistirdi..iste sonra bu ilaci kullanmaya basladim 8 ay kadar doktor tmmda demedi korktum biraktim bende sonra doktor yuzumu soyacagini soyledi bir kac yeder arastirdim soyulma fikri kafama yatmadi cunku sicaga ve gunese karsi asiri duyarli olacagi icin bende o sira Dubaiye yerlescektim korktum biraktim onada gitmedim simdi ara sira hala sivilcelerim cikiyor ortalama 2 bucuk sene oldu...

Bir arkadasim kulllandi ve 2 sene sonra cocuk yapti cocugun bobrek kanallari dar dogdu ilacin yan etkilerinden biri mutlaka cocuga vuruyormus..bende bu yuzden dolayi arayi baya uzattim anti toksidanlar kullaniyorum vucudumu temizlemek icin

kullandigim donemlerde oyle sivilcelerim ciktiki ben bile bu nasil oluyor diye sasirip kaldim kendimden nefret eder oldum bide o sira nisanliydim yani oo ruhsal cokuntu beni mahvetti allahtan nisanlim uzaktaydi cok oo halimi gormedi..bi zaman sonra alistim simdi lekeler var yuzumde ozel gunlerde suruyorum yagsiz likit fondeten max faktor kullaniyorum hep doktor baska kullanma dedi dogal icerik olsun he neyse kapatiyor bebek gibi sonrasi gunlukte artik dert etmiyorum..suan hala yuzumde sivilce var ama sagligim yerinde cok sukur oyle ilaclar yerine bir kur buldum eminonunde 13 tl almistim istanbuldayken natural diye ismi ona balla limon karistiriyorum yuzume suruyorum 3 gun bebek gibi oluyor benimki yuzum facia yani leke icerisinde....

bugün son kutu azitro'yu yazdırdım gelecek hafta tekrar kontrole gideceğim aile doktorum roaccutane yazabilir dedi deneyimlerinizi okudum da çok mu kötü ya? :/

merhaba
ben yeni üye oldum roaccutane tedavimi 3.5 ayda bıraktım aranızda polikistik overi olup roaccutane kullanarak başarıya ulaşanlar oldumu acaba

merhaba
ben yeni üye oldum roaccutane tedavimi 3.5 ayda bıraktım aranızda polikistik overi olup roaccutane kullanarak başarıya ulaşanlar oldumu acaba

bende varmis ole soylediydi doktor kullandim ole bi etki gormedim buyume falan yada farkli bisey ama vucudunda baska reaksiyonlar gosterebilir sende belki alacaksan bir doktora danis istersen...dedigim gibi ozellikle kullanacaksan 2 sene minumum cocuk yapmaman gerekiyor...hayatini ona gore planla diye tavsiyede bulunabilirim...

Benim teyzem cilt doktoru ve onun da onayıyla kullandım. Şu an çok memnunum cildimden. Arada tek tük çıkıyor ancak stresli dönemlerde çıkması olağan. Onlar da dert edilecek cinsten değil. Doktor kontrolunde kullanıldıgı sürece de hicbi sıkıntı görülmüyor. Etrafında da kullanan vardı. Kimisinde kusma dönemi kısa sürüyor kimisinde ayları buluyor hatta ikinci küre başlanması gerekiyor.

Göz kuruluğu,ellerde kollarda kuruluk yaratması normal. İyi bir nemlendirici ve göz damlasıyla sorun kalmıyor. Dudaklara yağlı bir nemlendirici sürmek en iyisi. Ancak tabi ki de bu tarz kremler, sticklerin etkileri kişiden kişiye değişiyor. Doğru olanı bulana kadar aramaya devam :)

Yüzdeki izlere gelince...çok iyi anlıyorum geçicek mi telaşını...Teyzemi zırt pırt rahatsız ederdim. Tedavi süresince derdi o da ama dinlemezdim o zaman, anlamazdım. Öncelikle 2 şey var. 1.si roaccutane izler için değildir. Sivilce tedavisi içindir. Sivilceleri tedavi ederek ilerde oluşacak olası izleri azaltmakta faydalıdır yalnızca. Bunun yanı sıra tedavi sırasında çıkan sivilceler geçerken yüzde kırmızı kırmızı izler bırakır. Ancak bunlar hepimizin sandığı, kalıcı izler değildir. Tedavi süresince yüzle oynanmamışsa, kremler sürüldüyse bu izler en geç bir iki aya geçecektir. Bunlar ilacın yan etkisi olan, kullanımı bitince geçecek izler...Bir de kalıcı, bildiğimiz sivilce izi vardır. Bunlar çöküntü şeklindedir genelde ya da kabarık kabarık durur. İşte bunlar tedavi edilmesi gereken izlerdir. Eğer çok derin/yüksek değilse ilaç kullanımından sonra kremlerle geçirilmeye çalışınır. Eğer derinse de peelingle büyük bir oranda geçer.

İz konusunu o yüzden kafaya takmayın. Çoğu kişinin kırmızı kırmızı dediği izler ilk kategoriye girenler. İlaç tedavisinin ardından kendiliğinden geçecek izler. Tabi bunlar benim dinlediğim araştırdığım bilgiler doğrultusunda. Yine de herkesin yüzünü, cildini en iyi doktoru bilir. Eğer çok aklınıza takılıyorsa doktorunuza mutlaka sorun.

Bir arkadasim kulllandi ve 2 sene sonra cocuk yapti cocugun bobrek kanallari dar dogdu ilacin yan etkilerinden biri mutlaka cocuga vuruyormus..bende bu yuzden dolayi arayi baya uzattim anti toksidanlar kullaniyorum vucudumu temizlemek icin

Arkadaşım lütfen kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyin. Bu ilaç belirli bir süre kandan atılamıyor, zaten o yüzden de kullanırken ve belli bir süre sonra da hamile kalmak, kan vermek yasak. Ancak yıllar boyu etkisini sürdürmesi mümkün değil. Doktorlardan iyi mi biliyor herkes ya. Bazı insanları psikolojik olarak etkileyebilecek bir ilaç hakkında lütfen bu şekilde bilgiler vermeyin.

Merhaba,

Doktorun daha iyi bilecektir tabi, ancak polikistik over olduğunda, tedavi bittikten sonra sivilcelerin tekrarlama ihtimali oluyormuş. Kesin demiyorum. O nedenle de kullanırken aynı anda doğum kontrol hapı veriyormuş doktor. Bence doktorunnla görüşmeden tedaviyi yarıda kesme. Alınması gereken doz yarım kalınca belirli bir süre sonra tekrarlama/artma olasılığı artıyor.

haklısın ama 4 dr dan fikir aldım 3dr geri gelecektir dedi(2005 den beri doğum kontrol hapıyla akne problemimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum)

roaccutane tedavisine başlamadan önce pcos olduğumu ısrarla söylememe ragmen tedaviye ikna edildim, bende inanmak istedim

7 kutu kullandım 5 kutu kala bıraktım biliyorum tedavi yarım kesilirse tekrarlar fakat artmasını ilk defa duydum böyle bişiyi gözlemlediniz mi?

polikistik over den kaynaklı hormonlar tekrar yağ bezlerini büyüteceği konusunda hem fikir 3 dr ben yurt dışındaki forumlarada göz attım ve pcos a bağlı olanlarda geri gelmiş

ben bilerek bu hatayı yaptım ama yeni başlayanlar pcos şüphesini ortadan kaldırıp başlasın bu ilaca

ama pcos dan kaynaklanmıyor yada alerji kaynaklı değilse (süt gibi) ozamn kesin çözüm olabilme ihtimali daha yüksek oluyor

benimle aynı durumda olanlardan bilgi almak istiyorum

haklısın ama 4 dr dan fikir aldım 3dr geri gelecektir dedi(2005 den beri doğum kontrol hapıyla akne problemimi kontrol altında tutmaya çalışıyorum)

roaccutane tedavisine başlamadan önce pcos olduğumu ısrarla söylememe ragmen tedaviye ikna edildim, bende inanmak istedim

7 kutu kullandım 5 kutu kala bıraktım biliyorum tedavi yarım kesilirse tekrarlar fakat artmasını ilk defa duydum böyle bişiyi gözlemlediniz mi?

polikistik over den kaynaklı hormonlar tekrar yağ bezlerini büyüteceği konusunda hem fikir 3 dr ben yurt dışındaki forumlarada göz attım ve pcos a bağlı olanlarda geri gelmiş

ben bilerek bu hatayı yaptım ama yeni başlayanlar pcos şüphesini ortadan kaldırıp başlasın bu ilaca

ama pcos dan kaynaklanmıyor yada alerji kaynaklı değilse (süt gibi) ozamn kesin çözüm olabilme ihtimali daha yüksek oluyor

Benim tek bildiğim bu durumlarda pcos ve roaccutane ve türevlerinin tedavileri aynı anda yapıldığı. Anladığım kadarıyla nasıl olsa geri gelecek diye bıraktın tedaviyi değil mi? 3,5 ay kullanmışsın, bence iki tedaviyi de bir süre daha devam edebilirsin eğer yan etkileri ağır değilse. Yani yalnızca roaacutane kullanımında tekrarlama durumu söz konusu olabiilr ancak aynı anda pcos tedavisi de uygulanırsa sonuç farklı da olabilir. İnş daha iyi bilen birisi, tecrübelerini yazar.

Doktorların bırakman konusunda hak veriyorsa da umarım biran önce iyileşirsin. Pcos da şu sivilce illeti de sabır ve zaman istiyor maalesef. Çok geçmiş olsun.

Selam canım ben de senle aynı durumdayım malesef pcos :KK14: 2 yıl kadar doğum kontrol hapı kullandım ama o da benim sivilcelerimi gecirmedi gecirseydi ben razıydım sürekli onu kullanmaya ama ah iste :KK59: neyse artık baktım d.k haplarından çare yok ben de hormonlarımı düzenlemeye yardımcı bitkisel kürlere basladım bitkilere sardım ise yaramaya basladı devamı da gelir insallah :81: Ve bu arada 5 gün önce roaccutane tedavisie basladım. Doktoru yalvar yakar ben ikna ettim resmen cünkü psikolojimi bozdu artık bu sivilceler. Hem sivilceler geri gelse de aynı siddette gelmiyoms diye duydum. Sonuc olarak caresizlikten bu yola girdim cünkü isin icinde pcos varsa sivilcelerden kurtulmak coook cook zor :KK5:

Son düzenleme:
bilgilendirme yaptığın için teşekkürler.bende hafif tüylenme ve gözeneklerde açıklık yaptı.3.ayım bitmek üzere,elimi yüzüme sürdüğümde pürüzsüz ama hafif kızarıklık var bunlarda zaten sivilce gibi duruyor birde doktorlar maalesef pazarlama stratejisiyle gidiyor her doktor farklı bir ilaç yazıyo soyulması için.differin,sivex v.b. ama nasıl olucak bendekiler çok belli değil ama yüzüm sanki kirli gibi duruyo ışıl ışıl olacakmı :KK43:

ya bana doktorum bu konuda birşey demedi.ve geçen ay yaptırdım sir ağda..Hiçbişi olmadı.bikaç gün sonra tekrar yaptırmayı düşünüyordum.ay napayım şimdi bilemedim,pufffffffff

bilgilendirme yaptığın için teşekkürler.bende hafif tüylenme ve gözeneklerde açıklık yaptı.3.ayım bitmek üzere,elimi yüzüme sürdüğümde pürüzsüz ama hafif kızarıklık var bunlarda zaten sivilce gibi duruyor birde doktorlar maalesef pazarlama stratejisiyle gidiyor her doktor farklı bir ilaç yazıyo soyulması için.differin,sivex v.b. ama nasıl olucak bendekiler çok belli değil ama yüzüm sanki kirli gibi duruyo ışıl ışıl olacakmı :KK43:

Haklısın, ama yine de elimiz mahkum doktorlara güvenmemiz gerekiyor :KK70: O kremlerden bazıları tahriş edebiliyor, ilaçla aynı anda kullanılacaksa en hassas olanlarını seçmeye çalışıyorlar cilt zaten incecik, savunmasuz roaccutane sağolsun. Bir de maalesef her krem herkeste aynı sonucu vermiyor. Kimine iyi gelen başkasının yüzünü tahriş edebiliyor.

Ama sabret canım, emin ol tedavin bittikten birkaç ay sonrasına kadar da düzelmeler devam edecek. Belki hiç iz kalmayacak. Doktorlar da o yüzden genelde hep peeling ve krem konusunda, tedavi bitmesine rağmen zaman geçmesini, bekleyip gözlemlemeyi istiyorlar. İlaç o kadar etkili ki bıraktıkan sonra bile düzelmeler devam ediyor :KK34:

ya bana doktorum bu konuda birşey demedi.ve geçen ay yaptırdım sir ağda..Hiçbişi olmadı.bikaç gün sonra tekrar yaptırmayı düşünüyordum.ay napayım şimdi bilemedim,pufffffffff

Sakın diyeyim! Benim arkadaşımın yüzü bildiğin soyuldu bütün dudak çevresi. Kabuk oldu, yanık gibiydi valla bir de ilaçtan dolayı oluşan yaralar geç iyileşiyor. Mikrop falan da kaparsa hele...bence bir daha yapma.

X