Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar selam.doktorumu değiştirdim bugün. benden yeni testler istedi. önceki doktorumun istediği testler total kolesterol,trigliserid,AST,ALT idi şimdiki doktorum sadece bunlar mı gibi tepki gösterdi ve şuan istenen testler ;
tam kan sayımı , açlık kan glukozu , üre , kreatinin , ürik asit , total kolesterol, HDL kolestero, LDL kolesterol,VLDL kolesterol, trigliserid , AST , ALT , tam idrar analizi. sizdende bu testler istendimi ?

kızlar selam.doktorumu değiştirdim bugün. benden yeni testler istedi. önceki doktorumun istediği testler total kolesterol,trigliserid,AST,ALT idi şimdiki doktorum sadece bunlar mı gibi tepki gösterdi ve şuan istenen testler ;
tam kan sayımı , açlık kan glukozu , üre , kreatinin , ürik asit , total kolesterol, HDL kolestero, LDL kolesterol,VLDL kolesterol, trigliserid , AST , ALT , tam idrar analizi. sizdende bu testler istendimi ?

ilaca başladığım ay,3.ay ve 5.ay banada yapıldı bunların hepsi canım normal yani..demekki yeni doktorun gerçekten işini ve bu tedaviyi ciddiye alıo..sevindim senn adına.

canım 1ay geçti demişsin biteli peki etkileri geçtimi? ne kadar zamanda normale dönüyo?

canım Allah a şükür toparlandı.tüylenme vardı o da dökülmeye başladı.izler baya toparlandı.aslında ayna da anlamıorm pek de fotolardan anlıorm geçtiğini..ağrılarım 2 gündür baya baya hafifledi.artık dönebiliorm ve yrürken de kilitlenip kalmıorm.geçio galiba.eşimle de düzeldik Allah a şükür şimdi sıra şu sınavlarda..sanırım herşey yoluna girio... sadece genital bölgemdeki çıban büyüklüğüde ki aknelerle şu cilt hassasiyeti kaldı..o da zamanla geçecek inşş..darısı sizlere...senn ne durumda ??

:emir_bebek:
Selam canım ben de senle aynı durumdayım malesef pcos :KK14: 2 yıl kadar doğum kontrol hapı kullandım ama o da benim sivilcelerimi gecirmedi gecirseydi ben razıydım sürekli onu kullanmaya ama ah iste :KK59: neyse artık baktım d.k haplarından çare yok ben de hormonlarımı düzenlemeye yardımcı bitkisel kürlere basladım bitkilere sardım ise yaramaya basladı devamı da gelir insallah :81: Ve bu arada 5 gün önce roaccutane tedavisie basladım. Doktoru yalvar yakar ben ikna ettim resmen cünkü psikolojimi bozdu artık bu sivilceler. Hem sivilceler geri gelse de aynı siddette gelmiyoms diye duydum. Sonuc olarak caresizlikten bu yola girdim cünkü isin icinde pcos varsa sivilcelerden kurtulmak coook cook zor :KK5:

dlares23 iyi dileklerin için cok teşekkür ederim ama oks tarzı ilaçlarda zaten bırakıldığı anda akne geri geliyor ve roa. evet işe yaramayacak diye bıraktım ki 2005den beride yaramayacak diye kullanmadım ama basiretim bağlandı resmen dr da sağolsun çok kesin konuşunca başladım neyse artık olan oldu zaten ben o kadar dozu boşu boşuna aldım

MeLiKe son fikir almak için gezdiğim dr lar dedi ki,

evet pcosda roa. uygulanmıyor çünkü tekrarlama riski çok yüksek ama öyle hastalar oluyorki diane yasmin vb haplar etki etmiyor veya geçirmiyor işte ozamn roa. veriliyor yada ikisi beraber devam ediliyor bende durum farklıydı oks kullandığım zaman 1 tane dahi çıkmıyordu ama yine de çok başındasın çok iyi araştır seninde riskin fazla ise değmez bence ki 3 ay zaten rahat gitti bende sonrasında zorlandı vucudum

Selam canım ben de senle aynı durumdayım malesef pcos :KK14: 2 yıl kadar doğum kontrol hapı kullandım ama o da benim sivilcelerimi gecirmedi gecirseydi ben razıydım sürekli onu kullanmaya ama ah iste :KK59: neyse artık baktım d.k haplarından çare yok ben de hormonlarımı düzenlemeye yardımcı bitkisel kürlere basladım bitkilere sardım ise yaramaya basladı devamı da gelir insallah :81: Ve bu arada 5 gün önce roaccutane tedavisie basladım. Doktoru yalvar yakar ben ikna ettim resmen cünkü psikolojimi bozdu artık bu sivilceler. Hem sivilceler geri gelse de aynı siddette gelmiyoms diye duydum. Sonuc olarak caresizlikten bu yola girdim cünkü isin icinde pcos varsa sivilcelerden kurtulmak coook cook zor :KK5:

evet aynı şidette gelmez dedi bana da bir dr ama bu iki yıl sonraki tablo diyer bi dr 5 yıl gibi bir süre tanıdı eski halim için yine de oks fayda etmiyor ise yağ bezlerinde çok aktif çalışıyo olabilir pcos tanısı hormonlarla yoksa usg ile mi konuldu peki

Benim tek bildiğim bu durumlarda pcos ve roaccutane ve türevlerinin tedavileri aynı anda yapıldığı. Anladığım kadarıyla nasıl olsa geri gelecek diye bıraktın tedaviyi değil mi? 3,5 ay kullanmışsın, bence iki tedaviyi de bir süre daha devam edebilirsin eğer yan etkileri ağır değilse. Yani yalnızca roaacutane kullanımında tekrarlama durumu söz konusu olabiilr ancak aynı anda pcos tedavisi de uygulanırsa sonuç farklı da olabilir. İnş daha iyi bilen birisi, tecrübelerini yazar.

Doktorların bırakman konusunda hak veriyorsa da umarım biran önce iyileşirsin. Pcos da şu sivilce illeti de sabır ve zaman istiyor maalesef. Çok geçmiş olsun.

bu pcos belirtileri nedir??

canım Allah a şükür toparlandı.tüylenme vardı o da dökülmeye başladı.izler baya toparlandı.aslında ayna da anlamıorm pek de fotolardan anlıorm geçtiğini..ağrılarım 2 gündür baya baya hafifledi.artık dönebiliorm ve yrürken de kilitlenip kalmıorm.geçio galiba.eşimle de düzeldik Allah a şükür şimdi sıra şu sınavlarda..sanırım herşey yoluna girio... sadece genital bölgemdeki çıban büyüklüğüde ki aknelerle şu cilt hassasiyeti kaldı..o da zamanla geçecek inşş..darısı sizlere...senn ne durumda ??

benim bitmesine 20 gün kaldı hiç sivilce falan kalmadı yüzümde izler var sadece benim sorunum kızarıklık aylardır domates gibi geziyorum :) bitsede geçse şu kızarıklık artık :KK43:

kızlar benimde polikistik over sorunum vardı 3yıl öncesinde ancak doktor önemli bişey değil ergenlikte olur demişti bende verdiği hapları kullanmadım sonrada gtmedim hiç dağıldımı kist bilmiyorum. 6 gün önce roac. tedavisine başladım tekrar kist için kontrole gtmeyi düşünüyorum yazdıklarınızdan dolayı. acaba roac tedavisi ve polikistik over tedavisi aynı anda devam edebilio mu yani ilaç etkileşimi olur mu?
bide bu kist tedavisi için yanlış hatrlamıyrsam doğum kontrol hapı veriliyor. doğm kontrol hapı için öneriniz warmı yan etkileri az olan filan ona göre (eger kist warsa) doktorumdan o ilacı yazmasını istemeyi düşünüyorumda..(tabi isteyeceğim ilaç uygun olursa bide)

Sakın diyeyim! Benim arkadaşımın yüzü bildiğin soyuldu bütün dudak çevresi. Kabuk oldu, yanık gibiydi valla bir de ilaçtan dolayı oluşan yaralar geç iyileşiyor. Mikrop falan da kaparsa hele...bence bir daha yapma.

hımm yüzü anladım da diğer bölgelere yapılan(özel bölge vs.) sir ağdanın bir zararı yoktur heralde değil mi..Ay bi de varsa aman Allah ım vay bnm halime o zmn:KK1:

:84:
kızlar benimde polikistik over sorunum vardı 3yıl öncesinde ancak doktor önemli bişey değil ergenlikte olur demişti bende verdiği hapları kullanmadım sonrada gtmedim hiç dağıldımı kist bilmiyorum. 6 gün önce roac. tedavisine başladım tekrar kist için kontrole gtmeyi düşünüyorum yazdıklarınızdan dolayı. acaba roac tedavisi ve polikistik over tedavisi aynı anda devam edebilio mu yani ilaç etkileşimi olur mu?
bide bu kist tedavisi için yanlış hatrlamıyrsam doğum kontrol hapı veriliyor. doğm kontrol hapı için öneriniz warmı yan etkileri az olan filan ona göre (eger kist warsa) doktorumdan o ilacı yazmasını istemeyi düşünüyorumda..(tabi isteyeceğim ilaç uygun olursa bide)

cildiyecine söyledinmi pcos olduğunu böyle bir durumda genelde başlanmıyo tedaviye aknenin tekrarlama riski yüksek olduğu için, önce bunu bir danış derim ben
eğer seninde pcosa bağlı akneyse oks ile tedavi edilir

antiandrojen ve tedavisi yuksek etki eden diane 35 var ama bunun yan etkileride fazla ben en cok yasminden memnundum ama doktorun hangisini uygun görürse onu verir tabi
iki ilaç etkileşime girmez dedi drlar ama bende belarayla kullandım sabaha kadr çıkarttım mide bulantısından yatamadım sabah hemen kestik diğerleriyle nasıl olur bilemiyorum tabi ilaçların yan etkileri bunyeden bunyeyede değişiyor

benim bitmesine 20 gün kaldı hiç sivilce falan kalmadı yüzümde izler var sadece benim sorunum kızarıklık aylardır domates gibi geziyorum :) bitsede geçse şu kızarıklık artık :KK43:

yüzün bazen bölgesel bazen tümüyle kıpkırmızı oluo mu sennde?? ayy hiç olmadık herde bende kıpkırmızı oluveriorm öle ya..çok komik..o kardiyovasküler etkiymiş bilio musun? ama geçermiş.izler sanki bıraktıktan sonra daha çabuk toparlıo ya ne biliim.2 ay önceki ftoma bakıorm resmen sivilce gibi kan kırmızımıymış sivilce yerleri.ve çok yoğunmuş şimdi belli belirsiz..o fotoyu ve şimdiki halini ekleyim bak inananmazsın.

hımm yüzü anladım da diğer bölgelere yapılan(özel bölge vs.) sir ağdanın bir zararı yoktur heralde değil mi..Ay bi de varsa aman Allah ım vay bnm halime o zmn:KK1:

ben bacaklarımı ve diğer bölgeleri makine bile yaptığımda haşlanmış gibi kabarıo 2 gün dokunamıorm.ağdayı düşünemiorm valla..

Kızlarr benim de dün tam üç hafta olduu günde 20 mg alıyorum. Vücudum tümden kurudu ılık duşun ardından ayaklarıma diz ve dirseklerime vazelin vücuduma da krem sürüyorum. Bacaklarımda ki deriler pul pul olmuş, yüzüm deseniz iyice köpük gibi kabardı sivilce çıkmayan çene sağ yanak ve alnımda bile sivilcelenme oluştuu, iyiki evden çıkma zorunluluğum yokk bir de pancar gibi kızarıyorumm boynuma bakıyorum bembeyaz yüzüme bakıyorum kıpkırmızıı, bu kızarıklık ilaç tedavisi boyunca hep olacak mı?
Bir de benim de kolesterolüm çok yüksek çıkıyor ilk hafta 225 çıktı doktor çok ciddi bir yükseklik değil ilacı kullanabilirsin yalnız yağlı ve kırmızı et yeme dedi. Ben zaten vegan olduğum için bunlar sorun değil ama sizde de ilacı kullanmaya başlayınca kilo kaybeden oldu mu, benim metabolizma çok hızlı olduğu ve ben de hep hareket halinde olduğum için genelde kilo almam ama bu ilaç su ve yağ dokusunu bastırdığı için kilo kaybına neden oldu gibime geliyor =/

Kızlarr benim de dün tam üç hafta olduu günde 20 mg alıyorum. Vücudum tümden kurudu ılık duşun ardından ayaklarıma diz ve dirseklerime vazelin vücuduma da krem sürüyorum. Bacaklarımda ki deriler pul pul olmuş, yüzüm deseniz iyice köpük gibi kabardı sivilce çıkmayan çene sağ yanak ve alnımda bile sivilcelenme oluştuu, iyiki evden çıkma zorunluluğum yokk bir de pancar gibi kızarıyorumm boynuma bakıyorum bembeyaz yüzüme bakıyorum kıpkırmızıı, bu kızarıklık ilaç tedavisi boyunca hep olacak mı?
Bir de benim de kolesterolüm çok yüksek çıkıyor ilk hafta 225 çıktı doktor çok ciddi bir yükseklik değil ilacı kullanabilirsin yalnız yağlı ve kırmızı et yeme dedi. Ben zaten vegan olduğum için bunlar sorun değil ama sizde de ilacı kullanmaya başlayınca kilo kaybeden oldu mu, benim metabolizma çok hızlı olduğu ve ben de hep hareket halinde olduğum için genelde kilo almam ama bu ilaç su ve yağ dokusunu bastırdığı için kilo kaybına neden oldu gibime geliyor =/

canım kızarıklık bendede var.4.ayımdayım tedavimin btmesine 20 gün kaldı ama hala kırmızıyım ben alıştım artık fazla takmıyorum geçirebilicek hiçbişey bulamadım katlancaz mecburen :/

evet aynı şidette gelmez dedi bana da bir dr ama bu iki yıl sonraki tablo diyer bi dr 5 yıl gibi bir süre tanıdı eski halim için yine de oks fayda etmiyor ise yağ bezlerinde çok aktif çalışıyo olabilir pcos tanısı hormonlarla yoksa usg ile mi konuldu peki

Ultrasonda polikistik over yok dediler ama hormon değerleri bozuk çıktı bende o zaman pcos dediler.

canım enginar suyu iç kolesterolünü düşürür karaciğeri yorulmasını önler ve daha verimli sonuç alabilirsin.şimdiki aklım olsa bende tedavi boyunca içerdim..sennde aynı benm gibi olmuş benmde öle başlamıştı.birden bire kuruyup dökülmeye ve 20.günden itibaren garip bi şekilde kusma başlamıştı.4 ay sürdü kusma.4.5 aylıkken birden kesildi.vücuduna exipial kullanmanı öneririm.benm her yerim egzama dökmüştü kuruluktan bu exipial çok ii gelio.yüzüne de ceradolin kullan.ikisinin de vücudunda ki varlığını hissetmiosun ve vücudun çok rahatlıcak.ben hala kullanıorm ikisinide 1 ay oldu benm biteli tedavim.kuruluk uzun sürermiş zaten.. ya da tahıl özlü nemlendiriciler seçebilirsin.banyoya girmeden yarın saat önce zeytinyağı sürebilirsin tüm vücuduna 15 dk sonra yıkanabilirsin ama tüylenme yapabilir..he bide hinsitan cevizi veyazeytin yağı özlü duş jeli kullanırsan cildinin yatışmasına yardımcı olursun.duştan sonra tam kurulanmadan nemlendiricini sürersen daha uzun süreli bi nem sağlarsın.yardımcı olmak istedim....

Roaccutane tedavisinde evet doğum kontrol hapıyla birlikte verilebiliyor canım ben forumda da okumustum daha önce. Prospektüsünde de yazıyo zaten ilacın. Bana doktor en basta gynelle diye bi hap vermisti onu bir yıldan fazla kullandım sivilcelerime etki etmemisti sonra yasmin aldım bikaç ay da onu kullandım o arada sivilcelere en iyi gelen d.k hapının diane35 olduğunu duydum doktordan istedim 1 ay da onu kullandım. Tabi etki etmesi icin bir aydan fazla kullanmak gerekiyor ama o ara kist tedavisinde doğum kontrol hapı yüzünden damar tıkanıklığı, geçici felç filan geçiren bikaç kişi çıktı haberlere :18: google dan yazıp bulabilirsiniz haber sitelerinde. Dolayısıyla ben de kullanmayı bıraktım artık. Bu arada senle ilaca aynı zamanda baslamısız ama ben bırakmayı düsünmüyorum acıkcası bi yıl bile sivilcesiz gezsem kar benim icin zaten dozum da cok düsük günde 20 mg alıyorum bakalım nolucak :KK55:

evvet ben bu siteyi uzun zamandır takip ediyordum ve en sonunda üye oldum.Roaccutane tedavisi olmaya karar vermeden önce yapıtığınız tüm yorumları tek tek okudum.bir ilacı kullanandan dinlemek gibisi yok.aslında okuduklarım bazen çokk orkuttu bazen de çok rahatlattı:KK1: özellikle yeniden sivilce olmaması.benim yüzümdeki gözenekler geniş ve yağlı bir cildim var baş etmesi zor.özellikle sırtım sivilceden geçilmiyor yani yazları kendimi berbat hissettiriyordu bu durum en sonunda canımı tak etti:)bugün başlayalı 6 gün oldu dudağımın üstünde iki tane beyazlı akneler belirdi:KK69: ağır bir şekilde atlatmam umarım.arkadaşlar hepinize teşekkür etmek istedim.ÇOK TEŞEKKÜRLER.edindiğiniz tüm gözlemleri paylaştığınız için:79::80::79:

evvet ben bu siteyi uzun zamandır takip ediyordum ve en sonunda üye oldum.Roaccutane tedavisi olmaya karar vermeden önce yapıtığınız tüm yorumları tek tek okudum.bir ilacı kullanandan dinlemek gibisi yok.aslında okuduklarım bazen çokk orkuttu bazen de çok rahatlattı:KK1: özellikle yeniden sivilce olmaması.benim yüzümdeki gözenekler geniş ve yağlı bir cildim var baş etmesi zor.özellikle sırtım sivilceden geçilmiyor yani yazları kendimi berbat hissettiriyordu bu durum en sonunda canımı tak etti:)bugün başlayalı 6 gün oldu dudağımın üstünde iki tane beyazlı akneler belirdi:KK69: ağır bir şekilde atlatmam umarım.arkadaşlar hepinize teşekkür etmek istedim.ÇOK TEŞEKKÜRLER.edindiğiniz tüm gözlemleri paylaştığınız için:79::80::79:

tatlım yapman gereken tek şey ilacı içmen acaba şu etkisinimi bu etkisini mi görcem diye düşünürsen tüm etkilerini yaşarsın o yüzden kafana takma ve zaman bırak benim 4.ayım bitiyo ve şükürler olsun suratımda tek bir sivilce bile yok:nazar:herşeyi oluruna bırak ve kuruma dışında da başka hiç bir etkisini yaşamadım darısı başına tatlım:KK71:

X