Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ama senin daha yeni başlamıştatlım ilk zamanlar bende de o etkiyi yapıyordu cilt adapte olmaya çalışıyor sonra normale dönüyor cildin.yağsız uygun fiyatlı bir nemlendirici sür şimdilik düzelir zamanla.

sğl canım benim.evet araştırdım basiscreme isimli kremi alacağım bgn..

aşağıda dediğim gibi kişiye göre değişiyor çevremde çok önceden kullanan ve hiçte öyle bir şikayeti olmayan insanlar var.siz kimseyi takmayın.doktorun dediklerine uyun yeter bence.

teşekkür ederim canım bilgilerin için,eğer öyle bir şey varsa tedavi görmeye gerek yoktu.içim rahatladı...çok sağolasınn

Son düzenleme:
rica ederim arkadaşlar yine sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım çevremde çok kullanan var ve bende bir roaccutone kullanıcısı olarak bildiğim kadarıyla yardım ederim.

rica ederim arkadaşlar yine sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım çevremde çok kullanan var ve bende bir roaccutone kullanıcısı olarak bildiğim kadarıyla yardım ederim.

sen bitirdin mi ilacı minişş...ilacı kullandıgımız süre içinde yüze herhangi bitkisel bişey uygulasak faydası olurmu acaba? bazen elma sıuyuyla siliyorm gözenekler kapansın die(siyah noktalar için)

sen bitirdin mi ilacı minişş...ilacı kullandıgımız süre içinde yüze herhangi bitkisel bişey uygulasak faydası olurmu acaba? bazen elma sıuyuyla siliyorm gözenekler kapansın die(siyah noktalar için)

yok canım bende içmeye devam ediyorum ilacı bitkisel birşeyin zararı olacağını düşünmüyorum.bende arada gülsuyu ile siliyorum yüzümü.elma suyuda iyi gelir lekelere de faydası olduğunu duymuştum elmanın.

kızlar dün dermokozmetik iki ürün aldım.dermoday adında bir markanın salyangoz kremi ve akneli ciltler için temizleme köpüğü.roaccutone ile kullanılabilen bir ürünmüş.lekelere iyi geliyormuş.resimlerini koyuyorum.dün kullanmaya başladım.gelişmeleri yazarım.

miniss bişi sorcam canım.Peki bu hapı kullanırken ağda yapılması hakkında bir bilgin var mı?mesela dudak üstündeki tüyleri ağdayla almak sakıncalı diye okudum bir yerde.doğru mu acaba canım?

$SDC13905.jpg $SDC13902.jpg $SDC13903.jpg $SDC13904.jpg

yaptım galiba:))

miniss bişi sorcam canım.Peki bu hapı kullanırken ağda yapılması hakkında bir bilgin var mı?mesela dudak üstündeki tüyleri ağdayla almak sakıncalı diye okudum bir yerde.doğru mu acaba canım?

alyadua canım bununla ilgili bendeduydum.özellikle yüz hassaslaştığı için ağdayı hatta ipi bile önermiyorlar..ama yine diyeceğim cile göre değişeceğidir.ben şahsen kendimi hiç riske atmıyorum evde kendim cımbızla alıyorum..birde ben eylülden beri lazer epilasyon yaptırıyordum vücuduma.geçen hafta 3.seansıma gittim bu ilacabaşladığımdan beri gittiğim ilk seanstı ve canım çok yandı deri hassaslaştığı için ilaç bitene kadar ona bile ara vermeyi düşünüyorum.

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum.bu roaccutane sivilceler için köklü çözüm diye biliyorum yani bu hapı kullandıktan sonra bir daha sivilce çıkmayacak.ama bazı arkadaşlar ilk 3-4 yıl çıkmıyor ondan sonraki yıllar çok çıkıyor hatta 2 katı çıkıyor demiş.aklım karıştı benm şimdi:26:tekrarı oluyosa bu kadar sıkıntıya nedne giriyoruz ki!bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba?

8-9 ay kullandıktan sonra vede tamamen sivilceler geçtikten sonra yani tedavi bittikten sonra tekrar nüksediyormuş.bu doğru mu yanlış mı onu öğrenmek istiyorum.bende biliyorum yarıda bırakmamak gerektiğini.

Yok arkadaşım rahat ol benim 3 yılı geçti ilaç biteli ve doktor dur demeden bıraktım ilacı ona rağmen yüzümde tek bir sivilce dahi yok rahat olun :KK34:

merhaba arkadaşlar... k. bakmayın cenazem vardı memleketteydim 1 haftadır.yeni geldim.
soruları cevaplayım..
yüzüm şuan çökük çökük izlerle dolu.yüzde kaç iileşme demişsniz ilaca başlamadan önce çok çok dha iyiydi.hani svilcem olmasa belki izler geççek die kendim avutabilirdim ama 5 hafta önce çıkan o sivilce hala duruo yüzümde ve doktor onunla ilgili tek bişey sölemedi.siyah noktam vardı 3 hafta önce falan şmdi kalanlar da gitti.zaten başlarkende siyah noktam çok yktu beyaz noktam vardı,bikaç tane beyaz nokta duruo hala gitmedi.
bebek için ilaç bittikten 1 ay sonrasına kadar yasak dedi doktor.tedaviden 1 ay sonra sağlıklı bebek sahibi olabilirmişiz.ama ben şöle düşünüorm.eğer ağda v.b tedaviden 6 ay sonrasına kadar yasaksa,demekki hassasiyetin geçmes bile 6 ay sürüor,bence bebek içinde 1 yıl beklenmeli.bu açıdan yeni düşünmeye başladım,baştan düşünseydim valla başlamazdım,insanın canına tak etmesi kötü çok..
doktor izler için sivex losyon verdi.1.5 2 ay da bununla devam edicez dedi.sürürorm geceleri ama çok kurutuo ya ne biliim.
nemlendirici olarak aylardır ceradolin kullanıorm günde 2 kere yetio,makyaj altı bile süper.kim der yıkandıktan sonra o cilt bir zımparaya dönüşüo die,pamuk gibi yapıo.egzamalarım hala devam bazen exipal bazen ceradolin bazende oriflame in vücut losyonu var onu kullanıorm rahatlatıo.
tedavi biteli 1 hafta oldu tüm ağrılarım (bel boyun sırt kaburga bacak ağrılarım ve kalça kramplarım) şiddeti artarak devam edio.kitlenp kalıorm çok canım yanıo.
dudaklarımda hala aynı kurulukta kenarları yarıldı resmen.bepanthene vazelin devam rahatlatıo onlarda.
elma suyu izler için bende duyup önermiştim.kullanmak bi türlü kısmet olmadı hep unutuorm.ama çok ii olduğunu duydum ve sonucunu da gördüm gerçekten bende tavsiye ederim..şimdilik bu kadar sorularınız varsa cevaplayabilirim..

merhaba arkadaşlar... k. bakmayın cenazem vardı memleketteydim 1 haftadır.yeni geldim.
soruları cevaplayım..
yüzüm şuan çökük çökük izlerle dolu.yüzde kaç iileşme demişsniz ilaca başlamadan önce çok çok dha iyiydi.hani svilcem olmasa belki izler geççek die kendim avutabilirdim ama 5 hafta önce çıkan o sivilce hala duruo yüzümde ve doktor onunla ilgili tek bişey sölemedi.siyah noktam vardı 3 hafta önce falan şmdi kalanlar da gitti.zaten başlarkende siyah noktam çok yktu beyaz noktam vardı,bikaç tane beyaz nokta duruo hala gitmedi.
bebek için ilaç bittikten 1 ay sonrasına kadar yasak dedi doktor.tedaviden 1 ay sonra sağlıklı bebek sahibi olabilirmişiz.ama ben şöle düşünüorm.eğer ağda v.b tedaviden 6 ay sonrasına kadar yasaksa,demekki hassasiyetin geçmes bile 6 ay sürüor,bence bebek içinde 1 yıl beklenmeli.bu açıdan yeni düşünmeye başladım,baştan düşünseydim valla başlamazdım,insanın canına tak etmesi kötü çok..
doktor izler için sivex losyon verdi.1.5 2 ay da bununla devam edicez dedi.sürürorm geceleri ama çok kurutuo ya ne biliim.
nemlendirici olarak aylardır ceradolin kullanıorm günde 2 kere yetio,makyaj altı bile süper.kim der yıkandıktan sonra o cilt bir zımparaya dönüşüo die,pamuk gibi yapıo.egzamalarım hala devam bazen exipal bazen ceradolin bazende oriflame in vücut losyonu var onu kullanıorm rahatlatıo.
tedavi biteli 1 hafta oldu tüm ağrılarım (bel boyun sırt kaburga bacak ağrılarım ve kalça kramplarım) şiddeti artarak devam edio.kitlenp kalıorm çok canım yanıo.
dudaklarımda hala aynı kurulukta kenarları yarıldı resmen.bepanthene vazelin devam rahatlatıo onlarda.
elma suyu izler için bende duyup önermiştim.kullanmak bi türlü kısmet olmadı hep unutuorm.ama çok ii olduğunu duydum ve sonucunu da gördüm gerçekten bende tavsiye ederim..şimdilik bu kadar sorularınız varsa cevaplayabilirim..

cnm ya bu ilaç sende alerjik reaksiyon göstermiş olmasın sakın ben çok üzülüdm yaa inşallah kısa zamanda iyileşirsin ve kimsenin başına ggelmez böylesi

benm tedavim dün itibariyle bitmiş bulunuyor...artık ilaç içmek yok...tüylenme yapmaz demiş doktorun ama benm doktorum başlarken özellikle sölemişti tüylenme yapableceğini..dün yine gördü ve baya yapmış dedi çünkü kadın doğumcuya gttiğimde tüylenmeyi kistin yptığını ve kistler küçülüp yok olduğunda buna bağlı olan tüylerinde yok olacağını söledi.kistlerin bir çoğu adetle küçülebilior,doğumla da tamamıyla yok olabiliyor.bazılarına da d.k.h tedavisi uygulanıor.ben 2 sene önce kistlerim de tüylenme yaptığı için d.k.h kullandım.yani d.k.h tüylenme yapmaz,aksine tüylenme problemiyle savaşır.o yüzdende saç dökülmesine hormonel dengenin bozulmasından dolayı d.k.h önerilebilior.

şimdi..doktorum ilaç vucuttan atılmaya başlandığı andan itibaren ilaca bağlı tüylenmeninde ortadan kalkacağını yani bu tüylerden kurtulcaımı söledi.izlere sivex losyon verdi.1.5 ay bununla devam edicez dedi.tahlillerim herşey yolunda.yani kısacası ben kurtuldum darısı sizlerin başına :):):)

evet yumurtalıktaki kistler tüylenme yapar ...orası öyle ama d.k.h kist tedavisi görenlerde değil doğum kntrol amacı ile kullananlarda yapar hormanel dengeyi bozup kadınların ihtiyaç duyduğu hormunu az miktarda salgılar ve erkeklik hormonu ağır basıp tüylenir ...kistik durumlarda bozulan dengeyi normal değerlere ulaştırır...mevcut değerlerinle uğraşmaz...ve tüylenme hormanel bir durum olup...beslenme sekilleriylede ilgi olabilmektedir.örneğin e vitamini tüylenme yapabilen bi vitamindir.yağ yine çoğaltmamakla birlikte tüyleri besleyip daha parlk ve çok gösterebilir yüze sürülen bu merhem ve kremlerde cildi besleyip parlattığı gibi tüyleride besleyip parlatır ve daha çok gösterir...İşin özü ilaçla hiç bir ilgisi yok çeşitli nedenlerle sana fazla görünüyo olabilir cnm (yüzün beyazlaması,nemlendiricinin kullanımının artması.gebelik önleme amacı ile uygun olmayan markalarda d.k.h kullanımı)

evet yumurtalıktaki kistler tüylenme yapar ...orası öyle ama d.k.h kist tedavisi görenlerde değil doğum kntrol amacı ile kullananlarda yapar hormanel dengeyi bozup kadınların ihtiyaç duyduğu hormunu az miktarda salgılar ve erkeklik hormonu ağır basıp tüylenir ...kistik durumlarda bozulan dengeyi normal değerlere ulaştırır...mevcut değerlerinle uğraşmaz...ve tüylenme hormanel bir durum olup...beslenme sekilleriylede ilgi olabilmektedir.örneğin e vitamini tüylenme yapabilen bi vitamindir.yağ yine çoğaltmamakla birlikte tüyleri besleyip daha parlk ve çok gösterebilir yüze sürülen bu merhem ve kremlerde cildi besleyip parlattığı gibi tüyleride besleyip parlatır ve daha çok gösterir...İşin özü ilaçla hiç bir ilgisi yok çeşitli nedenlerle sana fazla görünüyo olabilir cnm (yüzün beyazlaması,nemlendiricinin kullanımının artması.gebelik önleme amacı ile uygun olmayan markalarda d.k.h kullanımı)

saol canım umarım düzelir bilmiorm..
açıklaman için de saol ama ben tüm bunları biliorm.doktor bana özellikle sölemişti bu ilacın tüylenme yaptığını,yapmıcak olsa uyarmazdı ve sonucu gördğünde de yaptığını onaylamazdı.ben beslenme tarzımı deiştirmedim.yüzüme de yağsızlosyondan başka bişey uygulamadım.zaten normalde de yağlı şeylerden hep uzak dururum.benm tüylenme problemim sadece yüzümde de deil ben yüzümü takıorm kafama.omuzlarım sırtım üst kol ve çene altında da var.bölgesel uyguladığım hiçbirşey de yok.doktor ilaca bağlı olduğunu ve döküleceğini söledi.zaten başlamadan önce de sölemişti yapabilir ama tedavin bittikten snra hepsi dökülecektir die.bekleyip görücez...

soruları cevaplayım..

geçmiş olsun canım bitmiş yinede ilacın.umarım en kısa zamanda şikayetlerinde biter.bencede bebiş için bir sene bekle.sağlıklı doğması önemli.sende şikayetler çok ağır göstermiş kendini.birde bana doktor dudağıma hametan pişik pomat vermişti o çok iyi geliyor deneistersen..bu arada cenazen varmış başın sağolsun.

ergenliğin bitmesini bekliyorlar diye biliyorum birde diğer ilaçları kullananlar var dışarıdan sürülen doktor önce onları deniyor eğer iyiye giden bir durum yoksa bu ilacıveriyor.

ergenliğin bitmesine gerek yok ben 16 yaşında kullanmıştım bi tanıdığımızda daha 14 yaşındayken kullanmıştı doktoruna göre değişiyor galiba...

X