Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar bende 2010 mart ayında başlamştım ilaç kullanmaya fazla yoktu sivilcem .alnımda vardı genel anlamda . yüzüm şimdi bebek gibi . eğer probleminiz çoksa şiddetle tavsiye ederim inş herkesin yüzü bebek gibi olur :KK49:

oncedende yazmistim tekrar yazayim simdiki aklim olsa bu ilaci kullanip o kadr yan etkiyle asla ugrasmazdim 1 yila yakin kullandim ciltteki o kurulugu anlatamam saclarim yeni yeni yaglanmaya basladi dudaklarim bastan basa hergun iki kez soyulurdu yaklasik 7 8 yil oluyo kullanali .ilk 3 4 sene yuzum bebk gibiydi ama sonra tum sivilcelerim tekrar hortladiii hemde iki misliyleeee bunu daha pek cok kullanandan duydum emin olun.kullanmadan once cokkkk iyi dusunun yan etkisi hicte azimsanacak turden degil yanii etkiside gecici

bnmde sac dokulmesı ıcın qıttıqım doktorum soledıqı su 3 ay doqum kntrl kullnman 6 ay roac. tedavın hepsı sac dokr dedı doqum kntrl hapının sac doktuqunu duyunca sasrdım:S suan sıvılce derdımden kurtuldum derkn saclarım cıktı ılacı bıaktım hala dokuluor napcqımı sasrdım doktr da bı smpuan verdı yolladı hc bı ıse yaramadı.

evet kesinlikle yediklerineçok dikkat etmelisin benim ilaca başlamadan önce kolestrolüm daha yüksekti diyetle birlikte kulladındım arttırmak yerine düşürdü:KK70::KK70: inşlh:)))

peki diyet derken hangi besinleri yemeyi azalttın canım?Bana doktorum sadece tatlı,kuruyemiş kısacası abur cubur tarzı yiyeceklerden ve et ürünlerinden uzak durmamı söyledi..Ztn sebze ağırlıklı beslenen bir insanın başka nasıl diyet yapmalıyım bilemedim.:26:

ozur dilerim bende ortadan girdim ama ozellikle havuc onerilmiyor cunku ilac yuksek miktarda a vitamini iceriyor havuctada a vitamini oldugundan vucuda fazla geliyorr bunun disinda yumurta mayonez dedigin gibi asiri abur cuburr onerilmiyor

ozur dilerim bende ortadan girdim ama ozellikle havuc onerilmiyor cunku ilac yuksek miktarda a vitamini iceriyor havuctada a vitamini oldugundan vucuda fazla geliyorr bunun disinda yumurta mayonez dedigin gibi asiri abur cuburr onerilmiyor

teşekkürler canım:KK34:

arkadaslar bu ılacı kullanıp sacları dokulen arkadasların dökülmesi ne zamn durdu sacları ne zmn eskı halıne qeı dondu? yardım edersınız sevınırım..

Arkadaşlar çok şaşırdım hemen hemen herkesin saçları dökülmüş ya bende neden olmadı hani saçlarım çok gürdür ve o ilaç kullandığım dönemde de saçlarıma ara makas attırır inceltirdim çok garip kişiden kişiye değişiyor demek ki :26:

arkadaslar bu ılacı kullanıp sacları dokulen arkadasların dökülmesi ne zamn durdu sacları ne zmn eskı halıne qeı dondu? yardım edersınız sevınırım..

canıım benim de çok dökülmüştü sivilcelerim gitmişti bu seferde saçlarıma üzülüyodum topak topak elime geliodu banyoda falan içim acıyodu resmen.tedavim biteli 3 yıl oluyor daha bir yıldan beri normal haline döndü...

Arkadaşlar bugün kntrle gittim ve dra özellikle sordum tüylenme olayını...kesinlikle yapmaz bu hormon doğ.kntr. vb ilacı değil ki yapsın dedi...tüylenmenin benimde tahmin ettiğim gibi çok miktarda sürülen nemlendiriciyle alakası varmış...ayrıca ilacı kullanmaya başladığımda kolestrolum 143 ken şimdi 129 du yani düşmüş:))) diyetle ilacın kullanımının ne kadar yarar sağladığını bugün gördüm...:)60 mg çıkartabiliyorum sonunda:))) 3 ayda biticek inş tedavim:)))

benm tedavim dün itibariyle bitmiş bulunuyor...artık ilaç içmek yok...tüylenme yapmaz demiş doktorun ama benm doktorum başlarken özellikle sölemişti tüylenme yapableceğini..dün yine gördü ve baya yapmış dedi çünkü kadın doğumcuya gttiğimde tüylenmeyi kistin yptığını ve kistler küçülüp yok olduğunda buna bağlı olan tüylerinde yok olacağını söledi.kistlerin bir çoğu adetle küçülebilior,doğumla da tamamıyla yok olabiliyor.bazılarına da d.k.h tedavisi uygulanıor.ben 2 sene önce kistlerim de tüylenme yaptığı için d.k.h kullandım.yani d.k.h tüylenme yapmaz,aksine tüylenme problemiyle savaşır.o yüzdende saç dökülmesine hormonel dengenin bozulmasından dolayı d.k.h önerilebilior.

şimdi..doktorum ilaç vucuttan atılmaya başlandığı andan itibaren ilaca bağlı tüylenmeninde ortadan kalkacağını yani bu tüylerden kurtulcaımı söledi.izlere sivex losyon verdi.1.5 ay bununla devam edicez dedi.tahlillerim herşey yolunda.yani kısacası ben kurtuldum darısı sizlerin başına :):):)

bana doktor diyet vermedi,sadece havuç ve a vitamini olan yiyecek ve ilaçlardan uzak durmamı önerdi ben zaten yağlı ve aperatif şeyleri sevmem yani günlük beslenme düzenimi değiştirmedim.saçlarım tedaviden önce çok daha fazla dökülürdü,şimdi o günlere nazaran dökülmüo bile diebilirim.kişiden kişiye deişebilior işte.ben hemen hemen bütün kötü yan etkilerini gördüm en çekilmezi işte bu kas ve kemik ağrıları,boynum sırtım belim kollarım ve 2 haftadır kaval kemiklerim ve kalça kramplarım çok çekilmez oldu.3-4 gündür de kaburgalarım ve kalbim ağrıo.ama ilacım bitti yavaş yavaş bunlarda geçecek inşşşşş

bana doktor diyet vermedi,sadece havuç ve a vitamini olan yiyecek ve ilaçlardan uzak durmamı önerdi ben zaten yağlı ve aperatif şeyleri sevmem yani günlük beslenme düzenimi değiştirmedim.saçlarım tedaviden önce çok daha fazla dökülürdü,şimdi o günlere nazaran dökülmüo bile diebilirim.kişiden kişiye deişebilior işte.ben hemen hemen bütün kötü yan etkilerini gördüm en çekilmezi işte bu kas ve kemik ağrıları,boynum sırtım belim kollarım ve 2 haftadır kaval kemiklerim ve kalça kramplarım çok çekilmez oldu.3-4 gündür de kaburgalarım ve kalbim ağrıo.ama ilacım bitti yavaş yavaş bunlarda geçecek inşşşşş

şuanda yüzün ne durumda ilk haline oranla? yüzde kaç iyileşme görüldü?

alıntı eksik kaldı cnm burdan devam ediyorm şuanda yüzünde siyah nokta kaldımı hiç izler falan yada. bnm ilk ay bitiyo feci soyulma var iyimi kotumu bilmiyorum bu durum

peki diyet derken hangi besinleri yemeyi azalttın canım?Bana doktorum sadece tatlı,kuruyemiş kısacası abur cubur tarzı yiyeceklerden ve et ürünlerinden uzak durmamı söyledi..Ztn sebze ağırlıklı beslenen bir insanın başka nasıl diyet yapmalıyım bilemedim.:26:

sıvı yağ katı yağ tüketmiyorum sadece zeytin yağı bide peynir süt yoğur light kullanıyorumm...ayva bol tüketmek lazım klstrl düşürür..:)))

alıntı eksik kaldı cnm burdan devam ediyorm şuanda yüzünde siyah nokta kaldımı hiç izler falan yada. bnm ilk ay bitiyo feci soyulma var iyimi kotumu bilmiyorum bu durum

ben kullanmadım ama kullanan bi arkadaşım vardı.dudakları bile kuruyup soyuluyodu.resmen deri değiştiriyodu sankim.bol bol su içmen gerekiyo çünkü çok ağır bi hapmış.hatta bu ilacı kullandıktan sonra 2 yıl içersinde hamile falan kalırsan sakat çocuk riski varmış.vücudu kurutuyo sanki bol bol meyve yemek gerekli imiş.bu bilgileri kullanan arkadaş sölemişti.ama hiç geçmeyen sivilceli yüzleri bile iyi ediyomuş o açıdan artk katlancan.ama bence en son çözüm olmalı.bide bazı kişilerde psikolojiyi etkiliyomuş bu ilaç onuda duymuştum

ya genel bir doğru yok mu su ilac konusunda?Kimi doktor ilacı bıraktıktan 1 ay sonra hamile kalabilirsin diyor,kimi doktorda hamile kalmak için 2 yıl geçmesi gerekiyor diyor.off hangisi doğru bilemedim ki:26: Bende 1 yıllık evliyim,bebek istiyorum ama sdc şu ilaca başlayacam ve sivilcelerden kurtulacam diye bebiş düşüncemizi ertelemek zorunda kaldık malesef :KK43:

:KK69:kızlar ben 1 ocaktan beri 40 mg olarak bu ilacı kullanıyorum.normalde karma bir cilde sahibim ve saçlarım yağlıdır.bu ilacı kullandığımdan beri saçlarım yağlanmıyor bir hafta ve evet biraz dökülüyor ama takmamak lazım geçici bir durum.yüzüm ve dudaklarım soyuluyor.yüzüm o kadar çok değil hatta pullnma olduğunda ben kendim ovalayarak soyuyorum yeni deri çıksın diye.dudaklarıma da krem kullanıyorum zaten.doktor diyet falan vermedi bana.ilk ay kontrole gittim nerdeyse her gün yumurta yememe rağmen çok et tüketmeme rağmen herşeyim normal çıktı.birde ben lens kullanıyorum kuruluk yapar diyorlardı.evet yapıyor ama aşırı değil kullanmamı engellemiyor yani.kimsenin dediğine aldanmayın.korkulacak birşey yok.etkileri yazıyor ama her ilaçta bir sürü etki var hepsini görüyor musunz?hayır.olabilecek çok düşük bir ihtimalde olsa yazmak zorundalar.doktor kontrolü olduğu sürece birşey olmaz.ayrıca her bünyedeki etkisi farklıdır.

alyadua arkadaşım bu ilacı kullanırken hamilelik sakıncalı dedikleri doğru.zaten ilacın üzerinde resimli uyarısı var.eğer böyle bir düşüncen varsa önce tedavini ol ilaçla.daha sonra bebiş düşün.ama bu süreç uzun olabilir.

X