Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
slm arkadaşlar. benim kadar sivilcelerden çeken olduğunu düşünmüyorum. 11 yaşından beri sivilcelerle boğuşuyorum şuan 24 yaşındaym. 2 senedir suratimda sivilcenin "S" si yok. okadar mutluyumki anlatamam. ama bu durumdan kurtulmak kolay olmadı. her yolu denedim. en son özel bi hastanede cilt doktoruna gittim ve kurtuldum :):) kan tahlili sonucunda karaciğerimde fazla yağlanma olduğunu söledi ve zoretanin adında bi ilaç verdi. sivilceden kurtulmak için en kuvvetli ilaç. günde 30 mg. kullanıyodum. (ki en son limiti ) 2 ayda değişikliler olmaya başladı. ancak ilacı alırken bi kağıt imzalıyosunuz yan etkisi okdar çok ki. hani biyerden yapıp biyerden yıkar dedikleri laf var ya aynen öle. depresona girdim her şeye ağlıodum, midem mafoldu, adet düzensizliğim başladı ve hala uğraşıyorum düzeltmek için. size önerim eğer gerçekten çok sivilceniz varsa mecbursanız kullanın. bir iki sivilce için sakın ama sakın. zaten iyi bir doktorsa vermiycektik. ben kurtuldum darısı kurtulamayanların başına :):)

cnm bende başlıcam galiba bir ay sonra final sınavları bi atlatıyım dedim önce...sende kusma yaptımı cildinde?en çok korktuğum olay bu ilk kullandığımdada yapmıştı

15 gün oldu yarın drye gidiyorum yeni kutu almak için...yüzümü sivilce bastı ve arada göğüs kafesim ağrıyo dudak kuruması daimi zaten...

kızlar yardım!!!!!

kızlar ben 1 kutu ilacı 15 günde bitirdim 20 mg di sabah akşam içtim.bgn gittim hastaneye dr yokmuş ordaki kızda ilaç 15 günde bitmez aylık veriliyo dedi ya da dr 2 kutu yazmıştır dedi reçeteye 2 kutu yazılmıyo ki...nolcak şimdi bana...offf şimdi de stresten bitmez sivilceler...

walla cnm sana doktor nası verdi bilmem ama. aynı kutu yazılmıo 2 tane biliorum. bana 10 mg ve 20 mg vermişti. ozaman 2 kutu alabiliosun. bide ben ayda 1 gibip ilaç yazdırıodum. 1 kutu 1 ay gidiodu yani. sana tavsiyem doktorunu bul ya da başka bi doktora git sor. tedavine ara verme sakın.

nazbalım sana cevap veriyorum

benim ilk ayım bitti canım ilk ay 20 20 iki kutu verdi bana kullandım güünde 40 mg olarak
2.ayda yine yine 20 20 olarak verdi
yani 2 tane aynı kutudan bana yazdı dokturum yani bence öylle bir şey yok

dr sana nasıl kullan demişti acaba günde 20 mg mı alacaktın sadece fazla içmiş olabilirsin çünkü aylık olarak yazılıyo o ilaç
doktorunu bul derim kilon kaç bu arada ben 63 idim ilk ay
bu ay 60 dım kilon düşükse benden en az 5 6 kilo bence sana günde 20 mg olarak vermiş günde

Son düzenleme:

ben bundan 2 buçuk sene önce kullandım. 2. aynı kutuyu alabilmek için para ödüoduk. benim biri 10 diğeri 20 mg dı ya nys . değiştimi nedir alma şekli :):) dediğin gibi fazla kullanmış olabilir.

ben bundan 2 buçuk sene önce kullandım. 2. aynı kutuyu alabilmek için para ödüoduk. benim biri 10 diğeri 20 mg dı ya nys . değiştimi nedir alma şekli :):) dediğin gibi fazla kullanmış olabilir.

canım babam emekli ondan da farkedio olabilir 1. ayım bitti 2. ilaç alışım ve 20mg 2 kutu veriyo

cnm bende başlıcam galiba bir ay sonra final sınavları bi atlatıyım dedim önce...sende kusma yaptımı cildinde?en çok korktuğum olay bu ilk kullandığımdada yapmıştı

yok canim öyle asiri derecede kusma olmadi sadece gögsümde birtane sivilce cikti 2. ayda onun disinda hic birsey cikmadi.. bende etkisini ilk hafta sonunda göstermeye baslamisti...

tanidigin bi eczaneye git al haplarini durumunu anlat ara vermek istemedigini söyle receteyi aldiginda götürürsün sonradan eczaneye.. öyle yapan kisileri biliorum..

belkide cnm . önemli olan geçmesi zaten dimi :) ben kurtuldum darısı sizin başınıza :) baya zorlu bi süreç ilaç kullanma dönemi ama sonrası super :)

amin canım ya çok sevindim adına
inşallah benimde tamamen geçer bebek gibi bir cilde sahip olurum

canım ben konuştum doktorumla anlattım almanya da olduunu doktorunun kullanımın kiloyla bi alakası olmadığını sölediğni kullandığın gramajı falan.doktorum nası böle bi bilgi verir dedi.biz bu hasta onay formunu boşuna mı alıorz dedi.tedavinin amacı zaten toplam dozu alıp bunların kökten tedavi edilmesi dedi.şaşırdım o da baya şaşırdı.tahlil olayını da anlattım böle saçmalık mı olur ya o doktor tedavinin verdiği ilacın cddiyetinin farkında deil heralde dedi.en ufak bi tahribatın geri dönüşü çok amaçok zor nası göze alıo bu sorumluluğu dedi bende hocam biz sorumluluk bize ait die kağıt imzalamıo muyuz sorumluluk onda deil ki bizde dedim.çok şaşırdım dedi baya kzdı sinirlendi falan.ve yaz aylarında doz düşümü yapılıomuş.güneşten ve sıcak havadan cilt daha çok etkilendii için.peki ne yapmasını önerirsiniz dedim başka doktor yokmuş yaşadığı yerde derdini de anlatamıo kimseye dedim bilemiorm ki ne yapsak dedi.ya ilacını bıraksın ya da dayansın 10luk 20 lik alması gereken doza tamamlasın dedi.bende 6000 mg alcak hocam dedim yapcak başka bişey yok dedi...

1 sene boyunca roacattune kullandım günde 3 doz ve 20 mg dı aşırı yan etki yaptı cildim dudaklarım çok kurudu ve dikkat et karaciğerde yaglanma yapıyor...ayrıca sinir sistemini alt üst ediyor amerikada yasaklı ilaç zaten...sivilce doluyor suratın ilk basta sonra hepsı gecıyor..ama bırkac sene sonra tekrar yenılıyor..anladım ki sivilcenin kesin tedavısı yok kızlar,cildimize fazla makyaj yapmazsak yedıklerımıze dıkkat edıp cıldımızı temız tutarsak bence sorun ortadan kalkıyor

evet canım ilaçlar aylık verilio.demekki doktorun sana bu ay 20lik vermiş ya da yanlışlıkla 2.kutuyu yazmayı unutmuş.ben sabah 20 akşam 20 mg kullanıorm.doktorum başladıımdan ber 2 şer paket yazıo.yani bunun prosedürü böle zaten tüh ya keşke ilacı aldıında sorsaydın bize..doktorun numarası falan yokmu biz sürekli doktorlarla irtibat halindeyiz sana öle bi imkan vermediler mi? en kısa zamanda doktorunla temasa geç..tanıdığın bi eczaneden arkadaşın da dediği gibi bi kutu al 20lik ayın dolduğunda doktora 3 kutu yazdır bari...

bu ilaç dünyanın hiçbir ülkesinde yasaklı deil arkadaşlar Allah aşkına yapmayın ya amerikada da kullanan arkadaşlar var avusturya da da ingiltere de de almanya da da.. 1930lardan beri tüm dünyada 85 ten beride ülkemizde kullanılıo.tekrarlamasının sebebi yeterli dozun alınmaması veya tedavinin yetersiz gelmesi,bu gibi durumlarda toplam 3 kür olmak üzere tedaviye devam edilio..yanlış bilgi edinip yanlış bilgilendirmeyelim birbirimizi..

nasil yani hergün 3 kere 20 mg mi aliyordun.. yani toplam 60 mg ye geliyor ve 1 sene kullandin yinede tekrarladi.? peki kac kilosun canim cok merak ediyorumm..

canim doktoruna benim icin sordugun icin cok tesekkür ediyorum öncelikle..kim dogru söylüyor bilemicem ama ben baya bi arastirdim bu olayi..Doktoruma gitmistim 2 gün önce ve tekrar sordum kiloyla alakasi varmis ve nekadar az doz kullanirsam okadar uzun sürermis fln dedim..bana özetle sunu anlatti: en iyi tedavi az doz ve uzun tedavidir..o bulduklarin eskibilgiler suan yaptigimiz uygulamalar yeni arastirmalardan sonra dedi.. kiloyla ve alinmasi gereken doz eskidendi simdi byle birsey yok ve suanda hala arastirilmada bu ilac dedi.. yani hemde 100 % bir tedavide deil dedi.. oyüzden en fazla 20 veriyorm sana cünkü suan cok soguk kaloriferlerden dolayi az dozu öneriyorm dedi.. Sonra ben tabi tamamen yine tatmin olmadim..eczaneye hapimi almaya gittim bir türk eczaciya, oda dedi tehlikeli haplari kullaniyosun fln filan derken konuyu actim sordum kendisine.. Ilacin kesin bir tedavisi yok dedi dozu hakkinda pek fazla bilgim yok ama hala söyle birsey var ilaci kullandiktan 3 sene 5 sene sonra bir yan etkisini görebilirsiniz dedi. bende sorucaklarimi sordum kilo ve alinmasi gereken tam doz hakkinda fln.. tamam dedi senin icin arastiricam yarin haplari almaya geldiginde anlaticam sana dedi.. tabi ben ona dedim ltfen bakin mesela 60 kg olan bi insan en az 7200 ile 9000 mg arasindami kullanmasi gerekiyor diye..

ve bugün gittim eczaneye.. saolsun arastirmis hemde cikartmis arastirdigi yerden sayfalari fln okumus iyice fln.. bana dediki doktorun hakli onlar eski bilgiler artik öyle deil dedi.. sadece bu ilac deil her ilacin yan etkileri olabilir sonradan ve kesin bir tedavi deil dedi..ve suan hala tartisilmakta olan bi ilac heran yasaklanabilir dedi..birde kisirlik riski yok kesinlikle dedi..birde ben forumlarda okuoyrum dedim türkiyedeki tüm doktorlar kisinin kilosuna göre tam dozunu alinca tedaviyi kesiyor dedim..söyle söyledi.. türkiyede insanin degeri yokki..

doz meselesine gelincede hayir öyle birsy yok dedi herkesin bünyesi farkli dedi faydasini görmeye basladiktan sonra bi süre doktor tedavisine göre ilac kesilir.. kesinlikle 60 kg olan bi insan cildi düzelse bile 7200 mg ye kadar doz almasina gerek yok dedi..ve cilt hastaligina yol acabilir falan dedi..hic bir ilacin en kötü kanserin bile tedavisi bitince 2 sene sonra yeniden olmucak diye bir garanti yok bu ilactada oldugu gibi dedi.. Acikcasi bana b´mantikli geldi ve bende artik o yolda gitmeyi dsünüyorum..

Önceden hep türk sitelerinden arastiriyordum bu ilaci.. bu aldigim bilgilerden sonra alman sitelerinde arastirmaya karar verdim ve arastirdim..ayni benim gibi olan birini buldum.. az dozla baslamis 10 mg .. oda benim gibi telas etmis yeterli dozu alamazsam yine cikar yada doz cok az fln diye.. doktoruna defalarca sormus..en sonunda ikna olmus az doz ve uzun süre diye ama yine kilosuna göre tam o dozu alicak diye birsey yokmus.. cünkü tedaviden sonra yine tam dozu alsada cikma ihtimali varmis diye..doktorumunda dedigi gibi bu cocugada doktoru sunu demis..üniversite kliniklerindeki arastirmalara göre bu tedavi dogru tedavi fln..hem bu cocugun yazdiklari 3 sene öncesinindi yani yeni birsey deilmis..

banada oyüzden artik mantikli geliyor..ama tabi yinede emin olamam.. artik yan etkilerinden korkuyorum ben öylede böylede olsa az dozda kullanicam.. ilk tedavimdede doktorum en az dozu vermisti genc doktorda deildi, genc olsa derim heralde bilmiyor olabilir fln diye..

Simdi bilmiyorm artik hangisi dogru hangisi yanlis ama bana tuhaf geliyor bu ilac karacigerdeki yagi almiyormu.. ilac bitince ayni karaciger yeniden yaglanmicakmi ? ve yaglaninca yine cikicak.. bencede kesin cözüm deil bu ilac...bilmiyorum ama türkiyede acaba bu ilac yeterince güncel olarak sürekli arastirilmiyormu ? sanirim türkiyede bu ilac baya bi sonradan cikmis... ha birde bende imzalattiriyorlar cünkü ilac kisinin psikolojisini bozuyor ilaci alan kisi kendini öldürse tabiki doktor kendi üstüne alamaz sorumlulugu...cok uzun oldu kusura bakma ama bende tecrübelerimi paylasmak istedim..

Merhaba arkadaşlar..Aranıza yeni katıldım.Siteyi çok uzun zamandır takip ediyorum ve sonunda aranıza katılabildim.Burdan çok fazla şey öğrendim ve kendimi sizden biri olarak görüyorum.
Maalesef bende roaccutane mağduruyum.20 li yaşlarımda büyük bir stres sonrasında sivilce problemi yaşadım.8 aydan fazla kullandım.çok sıkıntılı bir dönem yaşadım yan etkilerle ama sonrasında mükemmel bi cilde kavuşmuştum.3 yıl süperdi.sonrasında zaman zaman alerji ve ufak tefek cilt problemlerim oldu ama hiçbir zaman dert edilecek boyutta problemim olmamıştı.1.5 yıl önce yine dr a gittim alerji ve zaman zaman yoğunlaşan sivilceler için..dr ısrarla roac. önerdi bende inatla kullanmıcam dedim.monodox tetradox gibi antibiyotikler ve piyasadaki kremlerin çoğunu denedi..her kontrolde deiştirdi kremleri...sivilce problemim kalmadı ama bi anda nasıl çıktığını anlayamadığım kocamankahverengi bir leke oluştu alın bölgemde..üstelik yıllardır yaz kış güneş koruyucuları kullanırım. tabi bunu dr un yüzüne vuramadım.arkasından bende leke tedavsine başladı DCL in ürünleriyle..leke parçalandı ama yüzümde hala tabaka gibi var..ben dr a kızdım yaz boyu kontrollere ara verdim..bana lazer yaparız demişti..o yüzden tekrar gittim.yüzüme baktı ne hale gelmişsin sen diye demorilize etti ve roaccutune başlıcaksın dedi.yine direndim ama bu kez fazla yüklendi ve elim mahkum başladım.3.ay dolmak üzere yanağımda yıllardır sivilce çıkmıyodu hap sayesinde günde 4-5 ağrılı sancılı sivilce çıkardım..şimdi hepsi iz olarak suratımda ve altı dolu..bi de burda yüz çökmesiyle ilgli yazıları okuyunca çok moralim bozuldu.zaten 32 yaşındayım 2.kez kullanıyorum.çok kötü hissediyorum..hamilelikle ilgili olanlar cabası.kusura bakmayın çok uzun oldu..içimi döktüm sanırım..hepinizi öpüyorum

kafam okadar karıştı ki anlayamadm valla sorgulamaya başladım ilacı ve kendmi annem şurda bi ayın kaldı kafana takma artık dedi.bittiği kadar sonuçta..benmde dert ettiğim tekşey bu çukur çukur izler..doktor bana bu ilacı başlarken yüzümde aktif olarak 3-4 tane sivilce yüzlerce beyaz ve siyah nokta ve bikaç kızarık iz vardı.izlerim berbat durumda şuan kulaklarımın yanına kadar çukur çukur izlerim var,bazen kıpkırmızı oluolar bazen sadece çukur şeklinde..canım çok sıkıldı burcum un anlattıklarına araştırma sonuçlarına falan.şuan ilacı bırakmak istiorm sadece kullandığım sürece depresyon yapmadı ama şuan depresyona girmiş bulunuorm ve maalesef attığım imza yüzünden hiçbir hak iddia edemicem :):) yaaa kafamıza takmazsak düzelir heralde ne biliiim yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…