Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Mrb.Ewet tedaviye başlama sürecimiz aynı sanırım İlaç arkadaşım :)). siyah noktaları atarken yumuşak peeling tarzı herhangi bir ürün kullanıyor musun?SAnki kullansam hepsini hemen atıcakmış gibi geliyor ama tenim hassaslaştı diye korkuyorum engel oluyorum kendime.Bende çook mutluyum daha güzel kaymak gibi pürüzsüz anlarımız olsun inşşş :))

''La Roche Posay Effecler h'' bu seriyi bir kaç kişiden daha duydum deniycem teşekkürler.

tsk ederim cvp icin.. Neyseki sadece ellerimin bi bölümünde oldu. yüzümde falan olmasinda.. ama ben memnun deilim bu isotretinoinden iki sene önce isotret hexal kullanmistim hemde en düsk dozunu daha iyi gelmisti.. pazartesi günü doktoruma gitcem belki deistiririm ilaci..

canım bence deiştirme ilacını çünkü bu ilacın sana etki ettiğini ve bunlardan yani sivilcelerinden kurtulcaını gösteren ilk belirti cildinin kurumasıdır.bu vücudunda yağ üretiminin durduuna işarettir.asıl kurumazsa bence telaş yap.benim dirseklerimden ellerimin üstne kadar sedef gibiydi kıpkırmızı pul pul dedim ya herkes bana bakıomuş gibi geliodu.çok utanıodum.3 ay gezdim öle.ama krem kullanmamıştım doktor bana exipial verdi şimdi onu sürüorm sabaha geçio.sürmeyi unutuorm bazen veya üşeniorm gene kuduruolar.bence yılma.ben sonsuza kadar kurtulcaımı ümit ediorm.çünkü pazartesi 4. ayım bitio ve benim bu ayın ortasına kadar şiddetli bi şekilde çıkmaya devam etti.hiç geçmicek sandım.ama bitti birden bire kesildi.artık sivilcem yok.ufak tefek sebumlar kaldı onlarda geçiçek inşş daha 40 günüm var.umudunu kesme tedaviye başlarken doktorum benden sadece sabırlı olmamı istemişti.ne kadar depresyona girsemde sinir sistemim alt üst olsa da şuan bile sarcak yer arıo olsam da sabrediorm.hepsi geçicek.sende sabret yan etkilerin hepsinin bir çaresi var.doktoruna danış ama tedavini yarım bırakma..kaç mg kullanıosun bu arada

1. ayım pazartesi doluyo. doktora gittim bugün, mg mı mı artırdı. 30 mg kullanıyodum,40 yaptı. tabi bugün bide test günümdü. hersey gayet normal ama kolestrolum artmıs hemde baya bi artmıs sasırdım bi ayda böle olabilmesine. sizdede böyle bişey oldu mu? napcam ya bu yasta kolestrol hastası mı olcam.???

canım hiç bir şey kullanmıyorum tıtnağımla kazıdım onları nasıl çıktılar anlatamam çememde çok vardı şuan hiç yok diyebilirim
ama ismini bilimiyorum sebum demiş arkadaş beyaz beyaz bir şey ucu yok ondan var sadece
burnumun kenerındakiler de yok oldu üstünde var ama onlarda beli olmuyo böyle işte takmıyorum bu ara ondan mı iyileşiyo acaba

gelişmeler var mı nasıl gidiyo tedavin kuruluk falan bende çarşamba 1.ayımı dolduracağım

olumlu bi cevap aldigima sevindim yani bosa kullanmiyormusum hissi biraz düzeldi.. cünkü kendime bos yere zarar veriyormusum gibi geliyor. bu arada cok sinirde var herseye sinirlenip alinganlik yapiyorum normaldede alingan ve sinirliyim simdi dahada cogaldi bu..birde böyle birsey var icimde patlicak gbi oluyorum bazen hani böyle sicaklardan bunalirsin ellerin siser falan ya öyle hissediyorum bazen..ben suan 20 mg kullaniyorum canim.. doktora 30 mg dedim ama suan kis oyüzden zorlanirsin dedi birde pazartesi günü kan alicaklar bakalim ona görede belki 10 yapar yada 30 yapar bilmiyorum. ama doktor dedi tamamen biticegini düsünme öyle birsey yok bu ilacta dedi.. iste marka farkli ama ayni etki deil gibi 2 sene önceki kulllandigimda 4. günde cildim tertemiz olmustu ama simdi hala tam düzelmis hissi yok bi ay olucak neredeyse. kilomda 52 fln...sabah aksam kremi verdi onu kullaniyorum ama birde cild temizleme suyu verdi onu almadim ama ya alsammi bilmiyorum

gelişmeler var mı nasıl gidiyo tedavin kuruluk falan bende çarşamba 1.ayımı dolduracağım

baya bi sivilce cıkarmıstı ilaç simdi onlar kuruyo. siyah noktalar fırlıyo. dudagım kuruyo sadece. yani tedavim gayet iyi gidiyo. tek sorun kolestrol.

ben ilaca başlarken 49 kiloydum canım 30 la başladım.sonra 50 oldum 2. ay doktor 40 lık verdi,tabi bu kilo artışına bağlı deil kaldırabilceimi düşünmüş.3 aydır 40 lık kullanıorm.cildim normal de de kuru zaten ondan beni çok etkiledi.ama her doktor farklı bişey sölüo ya gene şaşırdım şimdi.sende herhangi bi problem yoksa dozunu yüksek tutabilir.bu tedavi zaten kış tedavisi ben ağustosta başladım ve dışarı çıkan bi insan olmamama rağmen beni mafetmişti.doktor da keşke kışı bekleseydik dedi.şuan o aylara göre çok daha rahatım.aynı şeyler bende de oluo ellerim yüzüm şişmiş gbi dediğim gibi aşırı bi sinir,karnım şişio,yatağa yatınca uyuyamıorm,uyku ilacı da verdi doktor bana :):) uyuyamayınca kalkıp yastığı falan yumrukluorm eşim kalkıo o da bırak şu ilacı aşkım ben seni onlarla seviorm yapma bunu kendine bilmemne sayıyo birsürü.yüzmüş kuyruğuna gelmişim zaten bıraır mıyım ya :) ben normalde aşırı sakin bi insandım.tepki vermezdim arkadaşlar safmısın sen derdi.şimdi işte böle :) ben senn kullandığın ilacı ilk defa duydum bildiğim 3 tane var bu grup sennkini duymamıştım.ama zaten bu ilaçlarda isim farketmio önemli olan izotretinoin maddesini hayatımız boyunca kilomujza göre almamız gereken toplam dozu almamız.değerlerin normal çıkarsa dozunu yükseltmesini isteyebilirsin bence hem tedavin de erken biter benm kardeşim 8 ay içti yükseltmedi doktoru ki onun cildi yağlı kilosu 67ydi.ben 5 ayda bitiriorm tedaviyi.bağımlılık gibi hergün ilaç içmek zorunda olmak sıkmıştı beni zaten şükür bitio...

iste bende doktora 30 verebilirmisin diye sordugumda simdi kis falan dedi 20 yaziyim dedi yani her doktor farkli düsünüyor bilemiyorki insan hangi tedavi daha iyi...allaha sükür uyku problemimde yok son günlerde 22.30 da yatagimda oluyorum yattigim gibi uyuyorum sükür birde erken kalktigim icin heralde..suanki etkiler ileride gecicek biliyorum ama insallah karacigere falan zarar vermiyordur ya..

bu ilaci kullanirken agri kesici icmemin bi zarari varmi, adet oldum calisicam ve sancim var

kızlar roaccutane için çıktım doktora sende roaccutanelik bir durum yok filan dedi ve
Azitro 250 mg
Tretin Krem
Aksil krem
cleanance gel 200 ml
bunları verdi aranızda kullanan varsa bu ilaçları iyi yada kötü bir yorum yazarsa çok sevinirim..

bu ilaci kullanirken agri kesici icmemin bi zarari varmi, adet oldum calisicam ve sancim var

gec bi cevap olcak ama sonra lazım olur belki. her hangi bi sakıncası olmadığı yazıyo,etkileşimle oldugu ilaçlar agrı kesici değil. bende içmiştim her hangi bi sorunla karsılamadım. genede sor doktoruna ama bi dahaki gidişinde.

Ben 7 yıl önce 6 ay boyunca roaccutane kullandım. 5 yıllık evliyim. Hala anne olamadım malesef. Hamileliklerimde sorun yaşadım. Amcamın kızı da 7 yıl önce aynı ilacı 6 ay kullandı. O da 6 yıllık evli . Ve o da hala anne olamadı. Sülalemizde ikimizden başka çocuğu olmayan yok. Bu bir tesadüf mü? Bilemiyorum. Çocuk sahibi olmayışımızda bu ilacın etkisi olabilir. Ama emin de değilim. Yüzümdeki tüm sivilceler kaybolmuştu. Ama vücudumda sağlam yerim kalmadı. Tepeden tırnağa çok yan etkisini gördüm. Bu ilacı kullanacak olanlar sizlere söylüyorum. Çok mecbur kalmadıkça kullanmayın derim. Bu uyarıyı yapmayı vicdani bir borç olarak hissettim.

bu topicte ki insanlar bu ilacı kullanan yada daha önce kullanmış kişiler yazdıklarında çok güzel moral oldu sağol....bence sizinkisi tesadüf olabilir diye düşünüorum çünkü bu ilacı kullanıp sorunsuz bi şekilde hamile kalan biçok insan var...

Bana da çok güzel bir moral oldu...
Benim de kullanıp da çocuk sahibi olan tanıdıklarım var.
İnşallah kimse böyle bir sorun yaşamaz.

Bu ilaç kısırlık yapmaz.
Sadece ilaç kulllanımı sırasında hamile kalınmaması söyleniyor.Bakın hamile kalamazsınız da değil hamile kalmayın deniyor.Yani gebe kalabiliyorsunuz.

Bu çocuk olmama durumu resmen efsane gibi bişey oldu.Biri birine ilaç kullanımı süresinde hamile kalınmamalıymış diyor.O biri ötekine ilaç kullanımı boyunca hamile kalınamıyormuş diye aktarıyor.Bunu duyan, başka birine bu ilaç kısırlık yapıyormuş diyor.Sonra da kırk akıllı bu düğümü çözemiyor...

Son düzenleme:

meraba ben kullandım o ılacıı gercekten ıse yarıo we benım yuuzm artık normal sivilce degıl koca koca çibanlar cıkmaya başaldı dermotologa gıttım bu ılacı onerdıı yan etkılerını soledı hastasıyım we bu ben dogustan klap ılacı kullanmm yasaktı ama ben kullandım yuzum ıyleştıı we allaha sukur saglıgımda da hıc bır sorun yok

saol yinede cevap icin eccemm, ama ben dayanamadim agri kesiciyi aldim ve agrim gecti aksama kadar rahatladim.. yarin doktoruma gidicem bakalim ne olcak merak ediyorum. yarin tam bir ayimi doldurmus oluyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…