Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

bugün saat 9.30 gibi uyandim, uyandigimdan beri basim catliyor su saat oldu hala basim agriyor.. 20 mglik kullaniyorum düsük doz oldugu halde bukadar yan etkisini görüyorum offff hala basim catliyor.. insalah yarin gecer...

bugün saat 9.30 gibi uyandim, uyandigimdan beri basim catliyor su saat oldu hala basim agriyor.. 20 mglik kullaniyorum düsük doz oldugu halde bukadar yan etkisini görüyorum offff hala basim catliyor.. insalah yarin gecer...

bugün sifir bas agrisi yerini kalp agrisi basladi.. böyle bi agriyi hic bilmezdim ama simdide bu cikti bi saattir birazcik hareket etsem resmen hissediyorum kalbim aciyor.. düsünüyorum acaba dozunu düsürttürsemmi hemen diye.. 12. ayin 6 sinda doktor randevu verdi ozamani beklersem daha neler cikacak bilemiyorum ( hemen gidip konussammi yan etkileri icin yoksa randevu gününe kadar beklesemmi karar veremedim... sizdede bendeki gibi hergün yeni birseyler cikiyormu ?

arkadaşım nasıl geçti tedavi senin süresi adına çok sevindim:81::81:

cok saolun teskkr edrım :):)bnm dozajım oldukca yuksek herkes 20 mg larda yan etkılerden sıkytcıyken bn 60 mg la 4 ay qecrdım ılk ıkı ay 40 mg kllandım ve sunu soleyebılırım hepsıne degdı suan tek problmım saclarım tedvım bıtlı 2 qun oluo buqun ama sac doklmem durmadı doktorum 2 haftada tum yan etkılrın hepsnden kurtulursun dedı son 4 ayda ıkı yan etkı qordum 1- dudak kuruluqu 2- sac dokulmesı zmnla ılaca alısıorsunuz kaynasıorsunuz ve sıze zarar vermıor bnı qoren arkdslrım yuzune nur mu ındı dıyor bn suan ılacı arar oldum komık ama ole 6 aydır 3 oqun ılc ıcınce yemk yerken eksıklık hıssdıorunuz olekı qcn babam bıle ılcımı unuttuqumu soluordu bıttıqıne aılece sevndık özellıkle annem yan etkılerını okuduqunda ıntıhar etceqımı dusunmus cok komık bole sylere ınanmayın her sey sızde baslıor her yolu denedınız ve tekrarlyan sıvılcenız varsa ksnlıkle tavsye edıorum

Son düzenleme:

yok mu arkadaşlar bana yardımcı olacak kimse .... bu başka bişeyin belirtisi olabilir mi yaşayan veya şahit olan arkadaşlardan yardım bekliormmm[/QUOTE]

aynı durumu bende yasadım canım 10 gun arayla oldum sonra düzene girdi tekrar o sıra yazın cok sıcak donemleriydi ilac ve sıcaklara bagladık. ilacta yapıyormus kullanan arkadasımada yapmıstı

aynı durumu bende yasadım canım 10 gun arayla oldum sonra düzene girdi tekrar o sıra yazın cok sıcak donemleriydi ilac ve sıcaklara bagladık. ilacta yapıyormus kullanan arkadasımada yapmıstı[/QUOTE]

teşekkr ederim canm ya delirmek üzereyim çünkü bugun gene geldi son 20 gunde bu 3. pazartesi doktora gideyim diorm çünkü gebelikde olabilir diolar yumurtalık veya rahim rahatsızlığı falan allah korusun iice korkmaya başladım ya hastalık falan çıkmasında tek.. doktrumla görüştüm genelde hiç olmama veya geç olma olabilir ama bunu da ilaca bağlayabiliriz dedi deam ederse kadın doğuma git dedi.geçen cumartesi kesilmişti rahatlamıştım ama bugun tekrar oldu iice korktum bende..

aynı durumu bende yasadım canım 10 gun arayla oldum sonra düzene girdi tekrar o sıra yazın cok sıcak donemleriydi ilac ve sıcaklara bagladık. ilacta yapıyormus kullanan arkadasımada yapmıstı

teşekkr ederim canm ya delirmek üzereyim çünkü bugun gene geldi son 20 gunde bu 3. pazartesi doktora gideyim diorm çünkü gebelikde olabilir diolar yumurtalık veya rahim rahatsızlığı falan allah korusun iice korkmaya başladım ya hastalık falan çıkmasında tek.. doktrumla görüştüm genelde hiç olmama veya geç olma olabilir ama bunu da ilaca bağlayabiliriz dedi deam ederse kadın doğuma git dedi.geçen cumartesi kesilmişti rahatlamıştım ama bugun tekrar oldu iice korktum bende..[/QUOTE]

banada doktorum öyle demişti devam ederse kadın doguma gozuk diye, ya ben bekarım diye onu hiç düşünmedik bence kesinlikle bi gözükmelisin canım

bu gün 12.günüm çok iyi gidiyor tedavim suratımda düzelmeler var daha iyi hissediyorum kendimi dudak kuruluğun var ve arada da suratım kuruyor o kadar saçlarım da da kepeklenmeler oluyo bunlar geçici çözüm mutluyım böyle.inşallah böyle devam eder ve saç dökülmesi ve sivilce kusturması yapmaz

aynısı bnde de olmstu bn hc bısey kullanmadım onmsemeyıp kendı kendıne qectı bnmkı snr hatta 15 qunde fln qecmstı..

banada doktorum öyle demişti devam ederse kadın doguma gozuk diye, ya ben bekarım diye onu hiç düşünmedik bence kesinlikle bi gözükmelisin canım[/QUOTE]

yarın gidicem bakalım ama benm bu sefer lekelenme deil normal adet oldum ben günümü unutmuşum şaşkınlıktan ve ara kanamamın nedenini de öğrendim kullandığım ertesi gün hapı.. salaklığıma doymayım ben.. teşekkür ederim canım ilgilendiin için..senn tedavin bitti mi sonuç nasıl benm 51 günüm kaldı şuan hala beyaz sebumlar var yanaklarımda ve alnımda bir yumurta var sanki ucu bozuk para kadar kıpkırmızı ve alnımın yarısı şiş dehşette acı verio..hala çıkması normal mi acaba sen paylaşır mısın yaşadıklarını ve aldıysan eğer sonucunu

ilk başta öle oluo 2. ayda inan sen bile inanamıosun o hale gelebildiine şuan cildin kuruduu için sana geçiomuş gibi gelio aslında yalan da deil ilk 25 gün falan güzelleştirio insanı çünkü sonra insanlıktan çıkarıo sanırım bu ilacın jesti bize :):) umarım sen hafif atlatırsın canım ya..

Doktordan geldim az önce,2.Aya başladım çok şükür.
40 mg.la devam edicem.
Göz kuruluğuna ve burun kanamalarıma ilaç verdi.
Pullanma meselesini sordum,pullanmazsa işe yaramıyor mu sahiden dedim.
Herkes de aynı etkiler olmaz ki,benim de sadece dudaklarım kurumuştu dedi.
İçerde kütleler varsa onları dışarı atar,seninki içten kurutacak galiba dedi.
Çok kötü etkiler bekliyodun sen galiba dedi :) şu smiler de nereye kayboldu ya bulamadım.
Böyle işte.....
Bakalım nolacak?
Bir de güneş kremi tavsiye etti La Roche Pasay'ın,kuru ciltler için olanını.Kullanan var mı aranızda kızlar?

Pinkboo ilaç nedeniyle elde kırmızı nokta nokta kızarıklıklar,kaşıntılar olabiliyor.Benim doktorum Momecon verdi.
Çıkmaya yüz tuttuğunda gece sürüyorum,sabah bi şey kalmıyor.
Doktoruna yazdır istersen. Geçmiş olsun.

geçmiş olsun hadi gözünaydın benmde 51 günüm kaldı :):) göz kuruluğu ve burun kuruluğu için ne verdi doktorun? bende o kırmızı noktalardan bende de oluodu sonra bütün kollarımı sarıodu bende exipial kullanıorm doktorum onu verdi hipokort çok kırmızı olduunda kuruluğuda exipial memnunum bende ertesi güne bişey kalmıo doktorunuza sorun ben de bunları tavsiye ederim..

Merhaba Ben zoretanin kullanmaya 8 gün önce başladım günde 40 mg alıyorum.Akşam da nadixa sürüyorum.Doktor kızarıklığını alır dedi ama benim sivilcelerin hala maşallahı var.Henüz bir yan etki göremedim adet düzensizliği dışında.10 gün arayla oldum ama çokta sorun etmedim.Normal olarak bir de dudaklarım kuruyor.
sormak istediğim şey yüzümü nasıl temizleyeceğim.Gün içinde nemlendirici kullandığımdan işten eve gelince yüzüme sanki havanın pisliği yapışmış gibi hissediyorum. öyle kuru kuru suyla da temizlenmiyor.Bitki özlü iyi bir sabun aldım bi kere kullandım ama yüzümü gerdi.yüzüm kurumaya başlayınca hiç kullanamam sabun falan.Siz ne kullanıyorsunuz yüzü temizlemek için.Yani nasıl bişey kullanmam lazım sabun mu tonik mi süt mü?
Öneride bulunursanız çok sevinirim.Hepinize geçmiş olsun.Herkese yan etkisiz bir tedavi süreci dilerim.
Henüz başlamamış ve aklında bir sürü soru olanlara kamu yararına bir şey söylemek istiyorum azcık risk alın yahu.Kulaktan dolma bilgilerden korkmayın.Herkesin vucudunun vericeği tepki farklıdır.Belki sizin dudağınız bile kurumaz ve maximum 6 ay sonra bebek gibi bir cildiniz olur.Ay inşallah olur
3 tane arkadaşım kullandı kaç yıl geçti daha 1 sivilceleri çıkmadı.Memnun kalmayan bir tanıdığım yok.Umarım bizde çok iyi bir sonuçla karşılaşırız.
Önerilerinizi bekliyorum.Yüzümü ne ile temizliyeceğim ben?

Bir sorum daha olacak ben lazer epilasyon yaptırıyorum ama yüzüme değil.Tedavi süresince Diğer yerlerime yaptırmam da bir sakınca yoktur heralde.Bir bilgisi olan var mı?

Bir sorum daha olacak ben lazer epilasyon yaptırıyorum ama yüzüme değil.Tedavi süresince Diğer yerlerime yaptırmam da bir sakınca yoktur heralde.Bir bilgisi olan var mı?

ben de kol altına ve bacaklarıma lazer yaptırıyorum doktoruma sordum yüzüne yaptırmıyorsan bir sorun olmaz dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…