Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

kizlar bugün 4. kullanisim.. bugün öglenden beri yürürken farkediyorm.. sadece sol bacagimda dizimde bi agri oluyor ama böyle arkaya dogru gerdigim zaman... öyle cok agrili birsey deil ama birsey hissediyorm böyle..insallah dha kötü olmaz yada hapin yan etkisi deildir.. sizde böyle birsey oldumu?

Merhaba,benim de bel kısmımda ve daha aşağısında ağrılarım oluyo bir kaç gündür.Yürürken zorluyor biraz.Hapın etkisi diye biliyorum.Kullanan arkadaşlardan da duymuştum.Geçmiş olsun.:KK71:

Kızlar bişey merak ediyorum bende başlıycam yaklaşık bi hafta sonra falan. Kimisinde ilaca başlayınca artış yapmamış kimisinde yapmış. Artış olan kişilerin kullanmaya başlamadan önceki sivilce durumu nasıldı bilgi verebilirlermi ? Ve çok mu fazla artıoo abartılıcak kadarr ? Sırf bu konuda tedirginim şu andaa. Şmdiden teşekkr ediyorm hepnzee:KK64:

ya ben bişey sorcam. yarın bende tahlil yaptırcam,sonrada kullanmaya baslıcam ilacı. yalnız merak ettiğim bişey var. ilacı kullandıktan 1 ay sonra cocuk sahibi olunabilir,etkileri vucuttan atılıyomus ama benim genede korkularım var. ilacı kullanıp cocuk sahibi olanlar,yada tanıdıgı olanlar varmı? varsa hersey normalmi?

bu ilaci kulandigi surece cocugun olamaz ecem tedavi bitikten sonra en az 1 ay beklemelisin

Son düzenleme:
Kızlar bişey merak ediyorum bende başlıycam yaklaşık bi hafta sonra falan. Kimisinde ilaca başlayınca artış yapmamış kimisinde yapmış. Artış olan kişilerin kullanmaya başlamadan önceki sivilce durumu nasıldı bilgi verebilirlermi ? Ve çok mu fazla artıoo abartılıcak kadarr ? Sırf bu konuda tedirginim şu andaa. Şmdiden teşekkr ediyorm hepnzee:KK64:

valla cnm bnm çok artmıştı görenler kızamık mı çıkardın diye dalga geçiyorlardı tabi bi 2.5 3 ay sonra cildine naptın böle ne kullandın çok güzel olmuş die herkes sormaya başlıyor o zaman ki mutluluk paha biçilemez :nazar:

geç cevapladığım için özür dilerim yoğunlktan pek fırsat bulamıyorm kusra bakmayın lütfen..

haklısın benimki deli cesareti evet. ama ben hiç korkmadım , dedim ya untmuştm aklıma bile gelmedi endişelenmek.
Benim kullandığım dönemde ilacın her tarafında önemli uyarı olarak 2 yıl gebe kalmak sakıncalıdır gibi birşey yazıyordu şuan bilemiyorm tabi. firmalar sürekli geliştiriyor kendini değişmiş olabilir. ama 2 yıl sonra sivilcelerim tekrar patladı buna eminim.

Bu arada ben hiç bir yan etkisini görmedim ilacın, genel olarak hassas bir ildim oldğ için ddaklarım ve ellerim hep kurudur benim sıcakta da soğkta da ep çatlar kendimi bildim bbileli.
Ayrıca yeme konusunda o zamanlar dr.um sadece A vitamini içeren besinleri ve kremleri yasaklamıştı. onun dışında herşey serbestti.

herkese bebek teni gibi cilt diliyorm umarım hepimiz en kısa zamanda kavuşurz.

Olsun gec olsada yinede bilgilendim..A vitamini konusunda dikkatli olucam...Tesekkür ederim cvp icin..

kizlar ya yarim saatten beri sag tarafima birsey batiyor. kalpmi dicem ama kalp solda olur..yani dogru düzgün rahatca nefes alamiyorum. sürekli sIkIsIyor gözlerimden yas gelicek kadar ve agri hissediyorum. Acaba bu ilacin yan etkisi olabilir mi ?yoksa ben feci sekilde üsütüp hastalandimmi bilemiyorm

valla cnm bnm çok artmıştı görenler kızamık mı çıkardın diye dalga geçiyorlardı tabi bi 2.5 3 ay sonra cildine naptın böle ne kullandın çok güzel olmuş die herkes sormaya başlıyor o zaman ki mutluluk paha biçilemez :nazar:

Canım peki kullanmaya başlamadan önce sivilcelerin nasıldı ? Çok mu yğundu ? Benm hafif mor küçük küçük yanak bölgemde var çok yğun değil ama yemek kaşığının halkası büyüklüğnde yerde yayılmş durumda. Senin nasıldıı ? Saol şmdiden :)

herkese iyi akşamlar:):)
yaklaşık 1haftadır ımex diye bi ilaç kullanıyorum kuzenlerimin tavsiyesi üzerine ancak henüz gözle görülür derecede bi değişiklik olmadı aksine sivilceler dahada arttı
(((Roaccutane))) söylenildiği gibi belli bi dönem kullandıktan sonra sivilcelere kesin çözüm oluyosa dudak kuruması aşırı sinir stres gibi yan etkileri çok umursamıyorum yalnız çocuk olmama yada olursa sakat olma gibi bi durum varmış ben bunu başkalarından da duydum burdaki yorumlarda da aynısı söylenmiş 5 yıl tehlikesi varmış arkadaşlar gerçekten böyle bi yan etkisi varsa asla kullanmam açıkcası kimseninde kullanmasını tavsiye etmem bile bile kullanmak saçma olur çok kötü bişey ömür boyu sivilceli kalmayı tercih ederim eğer böyle bişey yoksa bu cumartesi doktora gidicem oda önerirse hemen kullanıcam lütfen bana yardımcı olun tşk herkese vesselam..)

İlacı kullanmadan önce bu konuda tedirginlikler yaşadım ben de ama iyice araştırıp,kullananların ve doktorun görüşlerini alınca içim rahatladı.Bu ilacı kullanırken hamile kalmak yasak.Kullanım döneminde hamile kalınırsa çocuğun sakat doğma ihtimali var.İlaç bittikten ve bir kaç ay içinde kandan atılna dek hamile kalınmamalı.İki yıl dikkat edilmeli diye bi şey duydum ama doktor daha sağlıklı bir cevap verecektir.İlacı daha önceden kullanan bi kaç tanıdığımın şu an çocukları var çok şükür.

Canım peki kullanmaya başlamadan önce sivilcelerin nasıldı ? Çok mu yğundu ? Benm hafif mor küçük küçük yanak bölgemde var çok yğun değil ama yemek kaşığının halkası büyüklüğnde yerde yayılmş durumda. Senin nasıldıı ? Saol şmdiden :)

cnm bnm baya fazlaydı ergenlik sivilcesiydi zaten 16 yaşındaydım kullandığımda ama bnmkiler iltihaplıydı.sen mor küçük küçük diosun bnm kırmızı büyük büyüktü:KK70:

cnm bnm baya fazlaydı ergenlik sivilcesiydi zaten 16 yaşındaydım kullandığımda ama bnmkiler iltihaplıydı.sen mor küçük küçük diosun bnm kırmızı büyük büyüktü:KK70:

Anladım hayatm. Ben bıktm senelerdr bunlardan bndede 15 ten beri var. Artık son çağre bu yani. Ne diyosun sence başlıyım mı ?:44:

Anladım hayatm. Ben bıktm senelerdr bunlardan bndede 15 ten beri var. Artık son çağre bu yani. Ne diyosun sence başlıyım mı ?:44:

bence başla tatlım en azından dene yani baktın çok fazla yan etkisi oldu bırakırsın.bende çok yan etki yapmamıştı mesela 5 ayda 2-3 kere burnum kanamıştı ama ellerimde kuruluktan kaynaklanan yara gibi bişeyler çıkmıştı birazda saç dökülmesi ama herşeye rağmen bu ilaç kullanılmaya değer:KK55:

bence başla tatlım en azından dene yani baktın çok fazla yan etkisi oldu bırakırsın.bende çok yan etki yapmamıştı mesela 5 ayda 2-3 kere burnum kanamıştı ama ellerimde kuruluktan kaynaklanan yara gibi bişeyler çıkmıştı birazda saç dökülmesi ama herşeye rağmen bu ilaç kullanılmaya değer:KK55:

Tamam canım çooook saol herşey için öpüyorumm :KK71:

benim cildim oldukça yağlı ve genişlemiş gözeneler var,cildimi biraz gerince minik minik kabarcıklar görüyorum ve dayanamıyp sıkıyorum ama aradan 1 saat geçmeden içleri tekrar doluyor,gözle görülür bir sivilce sorunu yok ama deri altım çok yağlı bu ilacı kullanmayı düşünmem çok saçma belki bilmiyorum ,yeni başladım araştırma yapmaya doktora bile gitmedim,cildi aslında benim ki kadar normal görünen arkadaşlarım kullanıyolar ve memnunlar,tabi ilaç herkeste aynı etkiyi yapacak diye bir şey yok,sanırım önce bir doktorla görüşmek lazım, cildi benimkine benzeyip kullananlar varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim..

arkadaşlar ben zoretanin kullanmaya başladım. 20 mg, günde iki kez alıyorum. dudağımda, yüzümün belirli yerlerinde kuruma başlamıştı hemen. daha 9 gün olmasına rağmen dün sabah burun kanamasıyla uyandım. daha sonra halsizlik çöktü ve akşam da mide bulantısı, baş dönmesi, bütün vücudumda bir titreme oldu, sanki bir yere yığılıp bayılacakmışım hissi vardı endişelenip acile gittim. doktor laf olsun diye bir muayene etti ve kanaatimce 1 gün kullanma ilacı dedi.
bugün ilacı almadım ve gündüz aynı şikayetler tekrarlayınca yine acile gittim kan ve idrar tahlili yapıldı çok şükür bir şey çıkmadı şimdi de gözlerimde kanlanma var sanki içine bir şey kaçmış gibi sürekli batıyor. bütün bunlar normal midir daha 10 günde bu kadar etki bana ağır geldi açıkçası. ilacı bırakmayı düşünüyorum.
sizlerde böyle etkiler oldu mu ya da duydunuz mu başkalarından??

:KK3:arkadaşlar bu gün benim de 6.günüm aknetrent kullanıyorum yüzüm soyulmaya başladı daha çom alın kısmım dudaklarım da kuruyor ama aşırı değil.gündee 40 mg kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere saçları döküyormuş bu beni çok korkutuyo buna bir çare bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim:KK14::KK14::KK14:

bu ilacı bırakırım belki sırf bu yüzden o yüzden yardım edin bildiklerininzi paylaşın

cnm sen çok takıosun kafana bu kurumayı,kuruma olmazsa şüphelen çünkü bu ilaç kuruma varsa etki edio demektir.benm cildim normalde de kuru belki ben bu yüzden aşırı egzama falan oldum mesela şuan kollarım avuç içi kadar egzama.benmki ilk aylarda deil 2.gün kurumaya başlamıştı gözle görünür şekilde.kurucak dökülcek bölece cilt kendini yenilicek ve sivilceler doğal olarak izleride geççek.çok takma kafana :KK66: bu arada nadixa yı burdan ve başka yerlerden de araştırdım sen doktor yazdı diince bu ilaç kusturuomuş ve ilk iki ay cilt zaten kustuu için kullanmanda sakınca görmemiştir belki ama benm geçmeye başlıo yavaş yavaş dikkat ettim de nadixa sürünce 1 yerine 2 tane çıkıodu.bence yüzüne hiçbişey sürme bana doktor temizleyici ve nemlendirici verdi bunlar bebeklerde bile kullanılıomuş sende bi temizleyici bi nemlendirici başka hiçbişey kullanma nadasa bırak bakalım tedavi bitinceye kadar :):)
bu ilaç adet düzensizliği yapıo mu bilen var mı ? benm bu ay 7 gun önce geldi 4 gun sürdü geçen perşembe bitti ve bugün yine regl oldum dehşete düştüm.bu başka bişeyin belirtisi olabilir mi veya ne bileyim yarın doktora gitmeyi planlıorm.hayatımda ilk defa 1 hafta arayla regl oldum ya dehşete düştüm...bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...[/QUOTE]

yok mu arkadaşlar bana yardımcı olacak kimse .... bu başka bişeyin belirtisi olabilir mi yaşayan veya şahit olan arkadaşlardan yardım bekliormmm

Ayın 19unda 1.ayım bitiyor çok şüküür:KK64:
Dün ilk kez burnum kanadı içi kurumuştu herhalde o yüzdendir.
Bir de son günlerde gözlerim çok ağrıyor,ilk başlarda sanki kuru gbiydi ama şimdi baya ağrıyor gerçi ders çalışıyorum,okuyorum yoruluyo onun da etkisi vardır.
Cildim zaten son iki haftadır çok şükür çok iyiydi,herkes ne çabuk geçti diyor.
Ama dün bi kaç tane çıkmaya hazırlananları farkettim..
İnşallah fazla azıtmazlar.

arkadaşlar ben zoretanin kullanmaya başladım. 20 mg, günde iki kez alıyorum. dudağımda, yüzümün belirli yerlerinde kuruma başlamıştı hemen. daha 9 gün olmasına rağmen dün sabah burun kanamasıyla uyandım. daha sonra halsizlik çöktü ve akşam da mide bulantısı, baş dönmesi, bütün vücudumda bir titreme oldu, sanki bir yere yığılıp bayılacakmışım hissi vardı endişelenip acile gittim. doktor laf olsun diye bir muayene etti ve kanaatimce 1 gün kullanma ilacı dedi.
bugün ilacı almadım ve gündüz aynı şikayetler tekrarlayınca yine acile gittim kan ve idrar tahlili yapıldı çok şükür bir şey çıkmadı şimdi de gözlerimde kanlanma var sanki içine bir şey kaçmış gibi sürekli batıyor. bütün bunlar normal midir daha 10 günde bu kadar etki bana ağır geldi açıkçası. ilacı bırakmayı düşünüyorum.
sizlerde böyle etkiler oldu mu ya da duydunuz mu başkalarından??

Ben de 40 mg zoretanin kullanıyorum,burun kanaması,göz ağrısı bende yeni oldu,ilk ayım bitmek üzere..Doz fazla gelmiş olabilir mi acaba?İlacı veren doktorla mutlaka görüşün ve tahlil yapıp yeniden doz ayarlaması yaptırın.Geçmiş olsun.

X