Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
2 gün önce bitti tedavim canım.

bir arkadas kızarıklıkları sormus suratımda suan hiç kızarıklık yok yani kızrıklıgı dert etmeyin kalmıyor fakat bazen yuzum tamamen kızarıyor geciyor genellikle gunese cıkınca oluyordu koruyucu surmeme ragmen. Şimdi yüzüm bebek gibi kesinlikle tavsiye ederim önemli olan dozunu tam almak ve yüzünüzün bakımı. süt yan etkilerini alıyor diye süt içiyordum her gün. her ay muntazam tahlil yaptırıyordum öyle yani. şimdi 3. ay resimlerimi görunce ıyy diyorum boyle nasıl sokaga cıkmısım ama suan her goren ne guzel cildin var diyor. yeni baslayan arkadaslar sorularınızı bilgim dahilimde burda oldugum surece cvplarım ama aklınızda bişi kalmasın öyle yan etkileri cok fln korkutmasın düznli tahlilden sonra sabırlı olduktan snr bi sorun yok.

Dozunu kiloya göre ayarlıyorlarmış bildiğim kadarıyla siz kaç gram kullanmıştınız ve tedaviniz kaç ay sürdü? Bir de kızarıklı yok demişsiniz ya bu sürede cildinize başka ürünler kullandınız mı?

merhaba,bende 6 ay günde 40 mg kullandım,(kilom 55).tedavim biteli bir hafta oldu,ilk beş ay sivilcem ara ara çıktı, 6. ayda hiç sivilcem olmadı,şu anda yanaklarımda izler var ama yüzeysel onlarında geçeceğini söyledi doktorum,bende la roche nemlendiriciyi tavsiye ediyorum arkadaşlar çünkü son aylarda yüzdeki pullanmayı engelliyor.izlere faydasını olduğunu düşünmüyorum bana öyle bir etkisi olmadı,son aylarda saç dökülmesi sorunum oldu aşırı derecede,şu anda öyle bir sorunum yok,saçlarımı kestirdim zaten.benim tavsiyem bol bol su içmeniz.sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.tedavi gören arkadaşlara geçmiş olsun.

Canım geçmiş olsun,inşallah dediğin gibi geçiçci bir şeydir. Bunca şeyden sonra tekrar çıkması üzer insanı. Ama eskisi gibi kötü çıkmıyordur herhalde.İnşallah geçer.Haberini bekliyorum. Benim kuzenim kullanmıştı,tekrarlamamış hiç. Belki arada ufak tefek çıkması normaldir bilmiyorum ki. Başlarsam doktora gittiğim de sorarım, etkisi geçiyor mu diye inş.

Bu arada kışın kullanıcam ya,ve akşamları okula gidicem,güneş kremi kullanmalı mıyım yine de.fisfisfis

sağol canım. ewet sinir bozucu tekrar siwilcelerle uğraşmak. çok fazla değil ama zamanında çok çektim o yüzden şuan bi siwilceye bile tahammül edemiyorum:).. canım benim cildim karma cilt, birazda yağlı olduğu için krem türü şeylerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum doktorum kullanma demişti ozaman çok fazla. sebamedin koruyucusu wardı bide gece kremleri oluyo onlardan almıştım ama sürekli kullanmadım ara ara.. şuan burun ve dudak çewremde çıkıyo ama sönmeye başladılar.. cilt tipini bilmiyorum ama yağlandırmamaya çalış cildini kremlerle falan:):)a.s.

2 gün önce bitti tedavim canım.

bir arkadas kızarıklıkları sormus suratımda suan hiç kızarıklık yok yani kızrıklıgı dert etmeyin kalmıyor fakat bazen yuzum tamamen kızarıyor geciyor genellikle gunese cıkınca oluyordu koruyucu surmeme ragmen. Şimdi yüzüm bebek gibi kesinlikle tavsiye ederim önemli olan dozunu tam almak ve yüzünüzün bakımı. süt yan etkilerini alıyor diye süt içiyordum her gün. her ay muntazam tahlil yaptırıyordum öyle yani. şimdi 3. ay resimlerimi görunce ıyy diyorum boyle nasıl sokaga cıkmısım ama suan her goren ne guzel cildin var diyor. yeni baslayan arkadaslar sorularınızı bilgim dahilimde burda oldugum surece cvplarım ama aklınızda bişi kalmasın öyle yan etkileri cok fln korkutmasın düznli tahlilden sonra sabırlı olduktan snr bi sorun yok.

süt içmenin faydası varsa bende başlıyım.tedavin bitmiş darısı bizlerin başına

Dozunu kiloya göre ayarlıyorlarmış bildiğim kadarıyla siz kaç gram kullanmıştınız ve tedaviniz kaç ay sürdü? Bir de kızarıklı yok demişsiniz ya bu sürede cildinize başka ürünler kullandınız mı?

ben 59 kg ile basladım 40 lık verdi bana canım. evet la roche H serisini kullandım zaten bu seri tedavi gorenler için cıkmıs bi seri hassas ciltler için cok memnundum h serisinin nemlendiricisinden bepanthen fln halt etmiş sabah aksam sürüyordum yetiyordu arkadasım sürekli bepanthenle geziyordu, kızarmayıda önlüyordu bende. ama tabi yazın gunese cıkınca koruyucuda sürsem kızarıyordum allahtan kısa denk geldiniz. 7 bucuk ay sürdü benim. dozum tamamlanmamıstı doktorum istersem bırakabilcegimi ama doz tamamlanmazsa tekrar şikayetlerim olabilcegini söyledi 6. ayımda bende sonra 1 ay daha kullandım. bu sefer doktorum dozun tam sınırındasın dedi böyle durumlarda 15 gun daha kullanmanı oneriyoruz dedi sınırda kalmamak sınırı biraz aşmak için sonra 15 gun daha kullandım suan cildim ( masallah) bebek gibi cok güzel oldu

fakat bu süre içinde hep 40 lık kullanmadım 3 ay 30 luk kullandım o 3 aydaki acıgı kapatmak için 1 bucuk ay fazladan kullandım

lucifern
Ben de ilacın etkilerini azaltmak için her gün süt içiyorum ama bu ilaç A vitamini içeriyor ve vücutta A vitamini fazlası oluyor karaciğerde depolanıyor diye biliyorum.A vitaminini yediklerimizden de alıyoruz ve sütte bol A vitamini var. Kafam karıştı biraz acaba içmek mi iyi içmemek mi

lucifern
Ben de ilacın etkilerini azaltmak için her gün süt içiyorum ama bu ilaç A vitamini içeriyor ve vücutta A vitamini fazlası oluyor karaciğerde depolanıyor diye biliyorum.A vitaminini yediklerimizden de alıyoruz ve sütte bol A vitamini var. Kafam karıştı biraz acaba içmek mi iyi içmemek mi

canım evet süttede var ama bi havuc kadar yokmus sütte. süt böbrek ve karacigerin dinlenmesinde yararı oldugu için içtim ben valla bi zararını görmedim ama siz doktorunuza bi danısın.

ss_ss;yeni kullanmaya başladın değil mi?Siyah noktalar dışarı çıkmaya başlıyor demek bu.Dışarı çıkarlarken çok çirkin bir görüntü oluyor ama yavaş yavaş gidecekler.Yüzün kar gibi olacak inşallah.Ben 1.ayın sonunda kontrole gittiğimde doktor ne kadar güzel olmuş cildin kar gibi beyazlık gelmiş demişti.

bailey_s ;benim saçlarım ilaç kullanırken 4-5 gün dayanıyordu.Normalde anca 1gün dayanabiliyordu.Hemen yağlanıyordu.İlacı bırakalı 4 ay oldu.Şimdi 2 gün dayanıyor.Eskisine göre 1 gün gibi bir fark oldu=)=)

evet canım saç eski haline geri dönüyor bugün roaccutane kullanan bi arkadaşımı gördüm eskisi gibi saçlarım çabuk yağlanıyor artık dedi benimde eskiye yavaş yavaş dönmeye başladı hatta ciltte yağlı olmaya devam ediyormuş ilacın bitiminin üzerinden zaman geçince...bilmiyorumkismile

benim bırakalı 1 ayı bikaç gün gecti sadece. saçlarım hala kuru vücudumda yaglanma baslamadı daha. sivilcem de yok. sadece dudaklarımın kuruması kesildi. yan etki olarak. onun dışında saç yağlanması ne zaman basladı sizde? yağlanmasın ya kaç yıldır yeter ya. 2 gün anca dayanıyodu benim kafa. ilacı kullandıgım süre içinde 40 yıkamasam sacımı kirli görünmicekti yalnız. ilacı dr 4.ayın sonunda kesti benden. 3 ay sonra tekrar gel dedi. aralık sonu gidicem tekrar ona göre devam edicez veya tedavi kesin bitmiş olacak. umarım tedaviye devam etmek gerekmez. olumunekankayizsmile

kızlarrr roaccutane tedavisi bitenlere bi sorum olcak önceki konularda yüzümde çökme oldu diyen bi arkadaşımız olmuş sizdede bu etkiyi gösterdimi merak ediyorum ohaoldumsmile

sağol canım. ewet sinir bozucu tekrar siwilcelerle uğraşmak. çok fazla değil ama zamanında çok çektim o yüzden şuan bi siwilceye bile tahammül edemiyorum:).. canım benim cildim karma cilt, birazda yağlı olduğu için krem türü şeylerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum doktorum kullanma demişti ozaman çok fazla. sebamedin koruyucusu wardı bide gece kremleri oluyo onlardan almıştım ama sürekli kullanmadım ara ara.. şuan burun ve dudak çewremde çıkıyo ama sönmeye başladılar.. cilt tipini bilmiyorum ama yağlandırmamaya çalış cildini kremlerle falan:):)a.s.

Canım benim cildim yağlı,bazen vıcık vıcık hissediyorum yüzümü o derece....Bana da kremler iyi gelmiyor,gözeneklerimi tıkıyorlar. Bu ilaç çok kurutuyormuş ya cildi, nemlendirici filan sürmesem olur mu?Çünkü sivilceli cildime bir de nemlendirici sürmem onların geçmesini zorlaştırırırmış gibi geliyor. Gerçi ilaç kurutuyor ama... Kafam karıştı iyice.:bbo:

ben 59 kg ile basladım 40 lık verdi bana canım. evet la roche H serisini kullandım zaten bu seri tedavi gorenler için cıkmıs bi seri hassas ciltler için cok memnundum h serisinin nemlendiricisinden bepanthen fln halt etmiş sabah aksam sürüyordum yetiyordu arkadasım sürekli bepanthenle geziyordu, kızarmayıda önlüyordu bende. ama tabi yazın gunese cıkınca koruyucuda sürsem kızarıyordum allahtan kısa denk geldiniz. 7 bucuk ay sürdü benim. dozum tamamlanmamıstı doktorum istersem bırakabilcegimi ama doz tamamlanmazsa tekrar şikayetlerim olabilcegini söyledi 6. ayımda bende sonra 1 ay daha kullandım. bu sefer doktorum dozun tam sınırındasın dedi böyle durumlarda 15 gun daha kullanmanı oneriyoruz dedi sınırda kalmamak sınırı biraz aşmak için sonra 15 gun daha kullandım suan cildim ( masallah) bebek gibi cok güzel oldu

Teşekkür ederim cevabınız için,la roche serisini burda bir çok kişi kullanmış galiba.Ürünler pahalı mı peki,bir de bir değil bir kaç tane anlaşılan pahalı olmasa da birleşince yüklü bir miktar olur haliyle fisfisfis benim cildim yağlı, ilaç kurutucakmış gerçi ama yine de nemlendirici bir ürün kullanmam şart mı?Yani yağlı cildimin sivilcelerini nemlendirici iyice azdırmaz mı?Aklıma takıldı bu.Dudaklar çok kuruyormuş ona da bepanthen kullanırım herhalde. Bepanten'in hangi çeşidi olmalı peki?
Kusura bakmayın çok soru sordum...

Canım benim cildim yağlı,bazen vıcık vıcık hissediyorum yüzümü o derece....Bana da kremler iyi gelmiyor,gözeneklerimi tıkıyorlar. Bu ilaç çok kurutuyormuş ya cildi, nemlendirici filan sürmesem olur mu?Çünkü sivilceli cildime bir de nemlendirici sürmem onların geçmesini zorlaştırırırmış gibi geliyor. Gerçi ilaç kurutuyor ama... Kafam karıştı iyice.:bbo:

hımm anladım canım. roaccutanne kurutuyo ewet ama çok kuruması da iyi değil zaten yağlıysa cildin yağlı kremlerden uzak dur bence.. ben hala da sürmem yüzüme krem mecbur kalmadkça.. çnkü hapın kurutması gerekiyor sen kurudu die bişe sürersen hapın etkisini azaltırsın.. yağlı ciltler için yağsız kremler oluyo onları bi sor istersen canım.. ben bi tek güneş koruyucu sürüyodum hap kullanırken.

Teşekkür ederim cevabınız için,la roche serisini burda bir çok kişi kullanmış galiba.Ürünler pahalı mı peki,bir de bir değil bir kaç tane anlaşılan pahalı olmasa da birleşince yüklü bir miktar olur haliyle fisfisfis benim cildim yağlı, ilaç kurutucakmış gerçi ama yine de nemlendirici bir ürün kullanmam şart mı?Yani yağlı cildimin sivilcelerini nemlendirici iyice azdırmaz mı?Aklıma takıldı bu.Dudaklar çok kuruyormuş ona da bepanthen kullanırım herhalde. Bepanten'in hangi çeşidi olmalı peki?

estfrullah. şimdi öncelikle ürünler derken ben nemlendiricisini kullandım indirimdeyken 2 tanesi 60 tl idi onları aldım suan tanesi ne kdr ilmiyorum nette yazıyordur fiyatları h serisnin nemlendiricisine bakıcaksın canım sonraa ilaç evet çok kurutucak pul pul olucaksın gülemiceksin bile öyle söyleyim birde sürekli kızarık olucaksın bu krem bunları minimuma indiriyor zaten bu seri tedavi gören özellikle roa. kullananlar için çıkarılmış bir seri hiç tereddütsüz kullanabilirsin canım doktorumda önerdi zaten. canım şimdi söyle diyim bu ilaç vucuttan yağı cekiyor sadece yüzünden değil zaten doktorlarda nemlendirici sürmemizi öneriyor bepanthen yazıyor yok daha iyi birşey alıcam diyosan la roche posay babe ddf gibi ürünler oneriyor.

dudaklar için bepanthen MERHEM i öneririm canım sürekli sür ama dısarıdada süreyim dersen o zaman blistex mavi olanını öneririm

buarada burda bi görüş ayrılığı olmuş kullanmayı önermeyen arkadasımızda var en iyis sen doktoruna sor canım. gelişmeleri yazarsan seviinirim

Cnnlcy ve lucifern çok teşekkür ederim ikinize de sorularımı yanıtladığınız için.
Çok bilgilendirdiniz beni sağolun.
lucifern canım doktora gittiğimde sorarım inş. ilaca başlatırsa yazarım buraya gelişmeleri.

benim bırakalı 1 ayı bikaç gün gecti sadece. saçlarım hala kuru vücudumda yaglanma baslamadı daha. sivilcem de yok. sadece dudaklarımın kuruması kesildi. yan etki olarak. onun dışında saç yağlanması ne zaman basladı sizde? yağlanmasın ya kaç yıldır yeter ya. 2 gün anca dayanıyodu benim kafa. ilacı kullandıgım süre içinde 40 yıkamasam sacımı kirli görünmicekti yalnız. ilacı dr 4.ayın sonunda kesti benden. 3 ay sonra tekrar gel dedi. aralık sonu gidicem tekrar ona göre devam edicez veya tedavi kesin bitmiş olacak. umarım tedaviye devam etmek gerekmez. olumunekankayizsmile

Tahminen 1,5 ay sonra filan başladı.Ama benim ilacımın bittiği dönem yaza denk geldi.Terlemeyle filan yağlanma arttı.Belki bu yüzden kısa sürede eski haline döndü.
Senin eski hali yine iyiymiş benim 1 günde yağlanıyordu.İlaçtan sonra 2 gün oldu,hatta 1,5 gün CADIARZU .
Evet ilaç kullanırken çok güzeldi=)Hiç yağlanma olmuyordu,çok memnundum...

nisannn...;ben ilacı bırakalı 5 ay filan oldu.Çökme mökme yok şimdilik.Yalnız o çökme oldu iddiasında bulunan bayanlardan biri ilacı bıraktıktan 6 ay sonra filan cildinin,yüzünün çok güzel olduğunu çökmenin yaklaşık 1,5 sene sonra olduğunu söylüyordu..Gerçi o bayan ilaç kullanımı sırasında da sürekli yüzümde çökme oldu diyordu ,o konuya biraz takıntılıydı anlayacağın.Belki de kendi kuruntusudur bilmiyorum....
Yalnız iddiada buluna diğer arkadaş bu sorun için doktora gittiğini söyledi.Ve doktor ona çökmenin bu ilaç yüzünden olduğunu söylemiş.Bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış ..

Ama dediğim gibi şuan bende öyle bir sorun yok...

witchbsr;doktorun bu dozajı uygun gördüğüne göre normaldir=)Benim son güne kadar değişiklik olmadı canım=)Ben de korktum.Herkes yüzümü sivilce bastı,cildim kusuyor filan diyordu.Ben ise tedavi boyunca toplasan 5-6 tane sivilce çıkarmışımdır.İlla çok büyük değişiklikler olacak diye bişey yok.

Son düzenleme:
witchbsr;doktorun bu dozajı uygun gördüğüne göre normaldir=)Benim son güne kadar değişiklik olmadı canım=)Ben de korktum.Herkes yüzümü sivilce bastı,cildim kusuyor filan diyordu.Ben ise tedavi boyunca toplasan 5-6 tane sivilce çıkarmışımdır.İlla çok büyük değişiklikler olacak diye bişey yok.[/QUOTE]

nasıl yani? etki etmeyedebilir onu mu kastettin? geçmeyede biliyor mu? ben kesin çözüm sanmıştım? senin cildin nasıl geçmedimi? :s

X