Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Hayır kötü anlamda söylemedim.Şunu demek istiyorum.Tedavi süresince yüzümde kusma filan olmadı,cildim çok bozulmadı.

İlacı kullanmayı bırakalı 5 ay oluyor.Şuana kadar sivilce çıkmadı.

Sen sanırım o cümleyi iyileşme konusunda bir gelişme olmadı anlamında yazmışsın.Şimdi anladım.
a.s.

Son düzenleme:
merhaba benim de 22. günüm oldu hemen naniknanik acaip soyuluyorum ben bu ayda bu kadar dökülmek normal mi acaba?gerçi benim hoşuma gidiyor hemen temizlencek inşallah cildim diyorum ama dışarda pek hoş durmuyor malum :roflol: kulaklarımın içi dışı bile çok soyuluyor ilaçtan dolayı olduğunu bilmeyenler kir filan sanıyolardır yaa:) bi de kulakları açıyorum habire.:roflol: krem kullanmak istemiyorum gerçi kuruluk hissi kötü ama hepsi dökülsün istiyorum.bi de zaten tüylenme problemim var yüzüme pek krem kullanmazdım ben ondan çekiniyorum açıkçası :çok üzgünüm:

benm 2. ayım bitti,, kuruluk için effaclar h kullanıyorum cok iyi geldi zaten bu tedavi için kullanılan bir ürünmüş doktorum önerdi.. güneşte yok bu aralar malum, cok iyi gidiyor tedavi sürecim.. gerçi daha cıkan sivilcelerin izleri duruyor , ama zamanla gecer diye ümit ediyorum..

Son düzenleme:
merhaba ben 6 gündür roaccutane kullanıyorum. bundan 2 ay once yurtdısındaydım sivilcelerim baya azalmıstı belli donemlerde artıyordu. fakat turkiyeye dondukden sonra sanırım hava degişikliğinden anormal bir artıs oldu daha oncede roaccutane dusunmustum tamamen kurtulmak icin ve bu anormal artıs sonucunda doktoruma danısarak kullanmaya basladm. su an yuzumdeki sivilce artısı tum hızıyla devam ediyor ama bu roaccutane yuzunden mi bilmiyorum ucları beyaz beyaz hepsinin :S dısarı cıkmak istemiyorum. endişem eger bu roaccutane yuzunden degilse ve bir de ustune o artırırsa... :KK43: roaccutanenın etkilerini ne zaman gormeye baslayabilecegim bana tahmini bi sure soyleyebilir misiniz? gerekirse 5 yıl kullanmaya razıyım fakat su an ki durum yuzunden dısarı cıkamaz oldum bu ne zaman duzelicek... yuzum ne zaman kurumaya baslıyacak biliyorum bunyeye de baglı fakat tahmini bişey soyleyebilicek var mı?

Kızlar dün doktora gittim.Zoretanin yazdı aynı etkide bir ilaç zaten. sabah 20 akşam 20lik yazdı bugün başlayacağım hayırlısıyla...Biraz ürkmüyor değilim ama pek çok arkadaşım kullanmış,burda sizler de cesaret veriyorsunuz.İnşallah sıkıntı yaşamadan atlatırım bu süreyi.
Artık kaç ay kullanırım bilmiyorum.
Lucifern ve Cnnlcy doktora nemlendirme işini sordum, zaten çok kurayacak nemlendirmen dengeler dedi. Ama henüz bir ürün almadım. Yüzüme kurutmayan bir sivilce ilacı da yazdı.
Dudaklarıma hematan yazdı,eczacım yetmez dedi.Ben bir de nivea'nın yoğun dudak kremini aldım.
Ellerimde bir şey çıkarsa diye ona da ilaç yazdı...
İlacın bir süresi var mı,bazılarında yeniden çıkıyor dedim. Hormonal nedenlerle çıkabilir dedi.
Bakalım neler yaşayacağım.

Bir de kızlar iki kere içilecek ya bu ilaçlar...Her gün sabah 9 akşam 10.30 gibi alsam bir şey olur mu?illa Sabah 9sa akşamda mı 9 da almalıyım?Okul ve yemek düzenini düşününce dengeleyemiyorum.

Bir de kızlar eczacım yüzüme alphanova ürünlerini tavsiye etti. Yıkama jeli,nemlendiricisi filan. Hassas ciltler için dedi. Bebekler filan kullanıyomuş alkolsüz ve doğalmış. Yüzündeki tahribatı dengeler dedi. Bir bilginiz var mı ürün hakkında?

yaa arkadaslar ben 5. ayımdayım ama malesf bı kac karısıklıktan dolayı 1 aydr gıdemıyorum hastahaneye hep ıslerım cıktı. ama cıldım suan temız hala bı yan etkı felan olmadı :S acaba gıtsem doktor ne der :S yada kan tahlılım cok mu yağlı cıkar :S

Bir de kızlar eczacım yüzüme alphanova ürünlerini tavsiye etti. Yıkama jeli,nemlendiricisi filan. Hassas ciltler için dedi. Bebekler filan kullanıyomuş alkolsüz ve doğalmış. Yüzündeki tahribatı dengeler dedi. Bir bilginiz var mı ürün hakkında?

canım hiç duymadım baska eczanelere sor bazen eczaneler ellerindekileri satmak içinde böyle söyleyebiliyor ne yazıkki. ama dedigim gibi la roche tan cok memnun kalıcaksın nemlendirmen gerek çünkü gülemiyorsun bile o derece kuruyo ve bu iyi birşey degil

Kızlar dün doktora gittim.Zoretanin yazdı aynı etkide bir ilaç zaten. sabah 20 akşam 20lik yazdı bugün başlayacağım hayırlısıyla...Biraz ürkmüyor değilim ama pek çok arkadaşım kullanmış,burda sizler de cesaret veriyorsunuz.İnşallah sıkıntı yaşamadan atlatırım bu süreyi.
Artık kaç ay kullanırım bilmiyorum.
Lucifern ve Cnnlcy doktora nemlendirme işini sordum, zaten çok kurayacak nemlendirmen dengeler dedi. Ama henüz bir ürün almadım. Yüzüme kurutmayan bir sivilce ilacı da yazdı.
Dudaklarıma hematan yazdı,eczacım yetmez dedi.Ben bir de nivea'nın yoğun dudak kremini aldım.
Ellerimde bir şey çıkarsa diye ona da ilaç yazdı...
İlacın bir süresi var mı,bazılarında yeniden çıkıyor dedim. Hormonal nedenlerle çıkabilir dedi.
Bakalım neler yaşayacağım.

Bir de kızlar iki kere içilecek ya bu ilaçlar...Her gün sabah 9 akşam 10.30 gibi alsam bir şey olur mu?illa Sabah 9sa akşamda mı 9 da almalıyım?Okul ve yemek düzenini düşününce dengeleyemiyorum.

canım sabah 9 aksam 9 alsan iyi olur dengelesen ama alamazsanda sorun yok

merhaba ben 6 gündür roaccutane kullanıyorum. bundan 2 ay once yurtdısındaydım sivilcelerim baya azalmıstı belli donemlerde artıyordu. fakat turkiyeye dondukden sonra sanırım hava degişikliğinden anormal bir artıs oldu daha oncede roaccutane dusunmustum tamamen kurtulmak icin ve bu anormal artıs sonucunda doktoruma danısarak kullanmaya basladm. su an yuzumdeki sivilce artısı tum hızıyla devam ediyor ama bu roaccutane yuzunden mi bilmiyorum ucları beyaz beyaz hepsinin :S dısarı cıkmak istemiyorum. endişem eger bu roaccutane yuzunden degilse ve bir de ustune o artırırsa... :KK43: roaccutanenın etkilerini ne zaman gormeye baslayabilecegim bana tahmini bi sure soyleyebilir misiniz? gerekirse 5 yıl kullanmaya razıyım fakat su an ki durum yuzunden dısarı cıkamaz oldum bu ne zaman duzelicek... yuzum ne zaman kurumaya baslıyacak biliyorum bunyeye de baglı fakat tahmini bişey soyleyebilicek var mı?

canım hayırlı olsun öncelikle. 6 günde bu kdr sivilce cıkarır mı hiç duymadım ama oladabilir canım birşey demiyim.

genellikle 1 haftadan snr cildin kurumaya baslar dudaklarından anlarsın zaten. 2.ayında sivilcelerin maximuma cıkar 2 bucuk aydan sonra düzelmeleri görebilirsin tabi bunlar genellemeler sizde nasıl etki yapar bilemem ama istisnalarda mevcut bekleyip goruceksiniz fakat şu kesin ki 6 ay sonra sivilce kalmıcak cildinizde :)

21. günümdeyim daha. dudaklarım feciii kuruyo benim yaaa yok böle bişii kırmızı yaralar çıktı çok acıo bephantene merhem sürüom ama olcak gibi değil yaa.of 6 ay böle mi sürcek yanii bitmio mu hiç bu kurumaa:KK43:((((((

21. günümdeyim daha. dudaklarım feciii kuruyo benim yaaa yok böle bişii kırmızı yaralar çıktı çok acıo bephantene merhem sürüom ama olcak gibi değil yaa.of 6 ay böle mi sürcek yanii bitmio mu hiç bu kurumaa:KK43:((((((

yok canım sonuna kdr böyle devam ediyor krem takviyeleriyle idare ediceksin artık sabretmelisin :KK43:

Selam kızlar. benim derdim bitmedi yine ya:1no2: sorun çok oooof.

70. günümdeyim. 60 kiloyum 16 yaşındayım ve 20+20 kullanıyorum zoretanin.. buraya çok yazdım resmimde var önceki sayfalardan birinde.. tedaviye şiddetli akne sebebiyle başladım.. arkadaşlarımda, çevremde, insanlarda gördüğümden farklı biraz benimkiler :/ herkeste ufak ufak nokta gibi çıkıyor sonra sönüyor ya da bi şekilde geçiyo işte...benimse yüzümde yıllar önce çıkan sivilcem geçmedi.. üstelik çok ama çok kötü.. büyük ve patlamıyor. şiddetli akne işte bilen bilir..

tedavimin ilk günleri bayağı umutluydum falan, gayet güzel devam etti. her yerde denildiği gibi önce soyuldu döküldü falan.. ama şu aralar yani yaklaşık 15-20 gündür pek dökülmüyor..yağlanma yok, dudaklarım kupkuru ama ne biliyim dökülmüyor. onun yerine bir sürü sivilce çıktı. okula gidiyorum cidden çok çok zor durumdayım. benim yaşımda bunun ne kadar yıpratıcı olduğunu anlarsınız diye düşünüyorum.

tedavinin ilk zamanları yani ilk bir ayı gibi bir sürede sivilceler çıktı ve indi, bende sevinmiştim kusma bu kadar falan diye.. yüzüm bembeyazdı ve soyuluyordu. hatta pudra kullanıyodum kapatıcı gibi, gözükmüyordu pek bişey. ama 1. aydan sonra değişti işler.. çıkanlar geçmiyor sürekli artıyor.. ve malesef buda gerçek, dokunmadan duramıyorum. farkında olmadan elim gidiyor.. bir sürü yara bere oldu şimdi.. kabuk kabuk.. tabiki sivilceler çıkmaya devam.. yıllardır geçmeyenlerse zaaten, geçmiyor, geçmiyor.. onlarda 70 gündür en ufak değişiklik yok.mafoldumben

napsam bilmiyorum.. yüzümde kıpkırmızı..bir de adet düzensizliğim var.. off :/

tam sınavlarım başlayacak..

lütfen bana yardımcı olun.. benimkiler hiç geçmeyecek mi acaba? sizin tedaviniz nasıl ilerledi? çok mutsuzum bu aralar ya.. gün sayıyorum resmen... eski mesajları okuyorum 2. ayda bebek gibi olmuş ciltleri.. benim 3. ay.. benim gibi, benzer sorun yaşayanlar varsa lütfen yardımcı olun kafayı yemem yakın yani eyvahedigeldismile

70. günümdeyim. 60 kiloyum 16 yaşındayım ve 20+20 kullanıyorum zoretanin.. buraya çok yazdım resmimde var önceki sayfalardan birinde.. tedaviye şiddetli akne sebebiyle başladım.. arkadaşlarımda, çevremde, insanlarda gördüğümden farklı biraz benimkiler :/ herkeste ufak ufak nokta gibi çıkıyor sonra sönüyor ya da bi şekilde geçiyo işte...benimse yüzümde yıllar önce çıkan sivilcem geçmedi.. üstelik çok ama çok kötü.. büyük ve patlamıyor. şiddetli akne işte bilen bilir..

tedavimin ilk günleri bayağı umutluydum falan, gayet güzel devam etti. her yerde denildiği gibi önce soyuldu döküldü falan.. ama şu aralar yani yaklaşık 15-20 gündür pek dökülmüyor..yağlanma yok, dudaklarım kupkuru ama ne biliyim dökülmüyor. onun yerine bir sürü sivilce çıktı. okula gidiyorum cidden çok çok zor durumdayım. benim yaşımda bunun ne kadar yıpratıcı olduğunu anlarsınız diye düşünüyorum.

tedavinin ilk zamanları yani ilk bir ayı gibi bir sürede sivilceler çıktı ve indi, bende sevinmiştim kusma bu kadar falan diye.. yüzüm bembeyazdı ve soyuluyordu. hatta pudra kullanıyodum kapatıcı gibi, gözükmüyordu pek bişey. ama 1. aydan sonra değişti işler.. çıkanlar geçmiyor sürekli artıyor.. ve malesef buda gerçek, dokunmadan duramıyorum. farkında olmadan elim gidiyor.. bir sürü yara bere oldu şimdi.. kabuk kabuk.. tabiki sivilceler çıkmaya devam.. yıllardır geçmeyenlerse zaaten, geçmiyor, geçmiyor.. onlarda 70 gündür en ufak değişiklik yok.mafoldumben

lütfen bana yardımcı olun.. benimkiler hiç geçmeyecek mi acaba? sizin tedaviniz nasıl ilerledi? çok mutsuzum bu aralar ya.. gün sayıyorum resmen... eski mesajları okuyorum 2. ayda bebek gibi olmuş ciltleri.. benim 3. ay.. benim gibi, benzer sorun yaşayanlar varsa lütfen yardımcı olun kafayı yemem yakın yani eyvahedigeldismile

üzülme canım benim 4. aya kadar kusmaya devam etti kıpkrmızıydım izlerim lekelerim hiç bişeyim geçmiyodu her doktora gittiğimde sanırım geçmiycek bunlar diyodum bende buraya çok yazdım kzlar geçmiycek sanırım diye benim tedavim 9 ay sürdü kolestrol değerlerimden ötürü geçicek ama biraz daha vakit var biraz daha sabret inan sen hiç anlamadan yoluna giriyo yüzünü temiz tut ve mümkünse makyaj yapmayay çalış bunları burdan yazmak çok kolay diyebilirsin ama inan seni herkes anlıyo bu tedavi zor uzun ve zahmetli hemen etkisini göstermiyo ama gerçekten sabrettiğine deyiyo bunu söyleyebilirim için ferah olsun yani olumunekankayizsmile

üzülme canım benim 4. aya kadar kusmaya devam etti kıpkrmızıydım izlerim lekelerim hiç bişeyim geçmiyodu her doktora gittiğimde sanırım geçmiycek bunlar diyodum bende buraya çok yazdım kzlar geçmiycek sanırım diye benim tedavim 9 ay sürdü kolestrol değerlerimden ötürü geçicek ama biraz daha vakit var biraz daha sabret inan sen hiç anlamadan yoluna giriyo yüzünü temiz tut ve mümkünse makyaj yapmayay çalış bunları burdan yazmak çok kolay diyebilirsin ama inan seni herkes anlıyo bu tedavi zor uzun ve zahmetli hemen etkisini göstermiyo ama gerçekten sabrettiğine deyiyo bunu söyleyebilirim için ferah olsun yani olumunekankayizsmile

teşekkürler :/ benimde kolesterolm yüksek çıkmıştı geçen ay.. pazartesi gidicem doktora bakalm bu ay naasıl çıkıcak.. 9 ay çok uzunmuş ya -.- makyaj son 70 günde en fazla 10 kere yaptım oda sonradan temizledm ama yani.. sadece kapatıcıdan ibaret, ne kadar makyasa oda.. off 9 ay çok uzunmş ya ne kadardı dozun falan. ve tedavş öncesi ve sonrasnı ne zaman düzeldiğini anlatablrmsn acaba :/

teşekkürler :/ benimde kolesterolm yüksek çıkmıştı geçen ay.. pazartesi gidicem doktora bakalm bu ay naasıl çıkıcak.. 9 ay çok uzunmuş ya -.- makyaj son 70 günde en fazla 10 kere yaptım oda sonradan temizledm ama yani.. sadece kapatıcıdan ibaret, ne kadar makyasa oda.. off 9 ay çok uzunmş ya ne kadardı dozun falan. ve tedavş öncesi ve sonrasnı ne zaman düzeldiğini anlatablrmsn acaba :/

valla ben tedaviye ocakta başladım yüzüm bildiğin savaş alanı gibiydi özellikle yanaklarım kırmızı mor ne renkte ararsan sivilce vardı ve benim yüzümdeki sivilceler beze şeklindeydi yani yüzüm böle arazi gibiydi benim en başında tedaviye başlamadan öncede kolestrol ve trigliserit değerlerim çok yüksekti ama öyle böyle değil biz 20mgyle başladık ben 44-45 kilo civarı olduğum için ve değerlerimde normalden çok yükske çıktığı için biz 5 ay 20 mg de gittik ben tedavi süres,nce hep diyetteydim değerleri düşürücü şeyler yiyodum ve düştüğünde 6. ay gibi 30 mg ye çıktık 30 mgyle de bitirdim tedavimi o yüzden uzadı benim valla benim 4. ayın sonuna kadar kusmaya devam etti 5. ayda ufak ufak sönmeler oldu zaten kuruluk hat safhada ama yüksek doz kullanmadığım için çok şiddetli olmadı 9. ayda bitirdik tedaviyi şu anda çok hafif sicvilce izlerim var oda belli belirsiz ama doktora her gittiğimde soruyodum bunlar geçmicek dimi siz beni kandırıyosunuz bile dedim kadına ama o bana her seferinde geçicek sabretmen lazım diyodu ve gerçektende geçti şimdi bana bi yüz temizleme jeli verdi sabah akşam ondan kullanıyorum yüzümde hala yağlanma yok ve ben polikistik over hastası olarak adet düzensizliğim olmasına rağmen ve adetlerim düzensiz olmasına rağmen buna bağlı olarak tek bir sivilce çıkmadı ilacı bıraktığımdan beri tabi ben bırakalı 1 ay oldu bundna sonra ne olur bilemem ama sabretmen lazım o kesin bişey dedim ya bir anda başlıyo düzelmeye hiç anlamıyosun bile sakın üzülme üzülüp moraliniz bozarsan vücudunun dengesini daha çok bozarsın rahatlamaya çalış sana bişi deidklerinde yada yüzünü ima ettiklerinde sakın takılma gül geç çünkü geçicekler :KK66:

birinci ayım bitti ve kontrole gittim değerlerim normal çıktı,şikayetlerime gelince son zamanlara doğru ellerim çok kurudu ve acayip acıyordu,onun dışında pek bi sorunum olmadı yeni başlayan bazı arkadaşların dudaklarındaki kuruluklar fazla olmuş galiba yara falan,bende hiç olmadı o tür şeyler memnunum o yüzden :-) saçlarımdan şikayetçiyim çok kurudu elimi atıyorum parmaklarım resmen saçlarım arasında kalıyor önerebileceğiniz bi nemlendirici var mı saçlarım için bilmiyorumkismile

Canım belki herkes aynı şeyi diyor diyeceksin ama gerçekten sabretmekten başka çaremiz yok,ben de yıllardır bu derdi çektim...Bu ilacı kullanmaya yeni başladım gerçi ama arkadaşlarım,akrabalarım kullandı herkes memnun kaldı,bazı arkadaşlarım 8-9 ay kullanmış ancak geçmiş,kişiden kişiye değişiyor canım.Sen bozma moralini inan o zaman inadına çıkıyormuş gibi artıyor bunlar. Cildini temiz tutmaya özen göster,yediklerine dikkat et. Bir de adet düzensizliğim var demişsin bilmiyorum yaşın için normal midir ama bence bir hormonlarına da baktır. Benim de aynı sorunlarım vardı ve hormon testi yaptırdım,pko var dedi ve bu da neden olabilir akneye dedi. iki ilacı birden kullanıyorum. Tabi ille sende olacak diye bir şey yok ama yardımcı olmak istedim. İnşallah her şey yoluna girer....

calimenjero ve fstklkurabye ikinizede çok teşekkür ederim..
benimde tek tesellim bi gün geçicekler..
pazartesi gidiyorm doktora bakalm ne var ne yok bu ay :F bence hiç hoş değil durumlar ama doktorum süreçten memnundu geçen gittiğimde..

tekrar teşekkürler ikinizede.. bende öyle yapıyorum.. söylenenleri takmamaya çalışıyorum ama dediğim gibi bu yaşta baya zor anlıyorsunuz.. üstelik üniv. hazırlanıyorum 11. sınıfım..

acayip etkiliyor ilaç beni.. herşeye alıngan oldum, arkadaşım kalmadı ya -.- bunların hepsini sivilcelerime bağlıyorum.. belki doğru belki yanlış..

pazartesi doktora gidicektm ama randevu alamadık.. ama tabiki benim cildim boş durmadı haftasonu ve şuan sol yanağımda kocaman bi sivilce var. kist şeklinde. harika dimi.
ilacım bitiyor yarın. salı günü gidiyoruz doktora. ve ben yarın okula gitmek istemiyorum böyle oof of..

sanırım kusma denen şey böyle bişey.. heryerim sivilce.. 74. gün bugün.. hala 74 gün öncesi gibi.. hatta daha fazla sivilce var.. normal mi bu. artık geçmesi gerekmiyo mu ya -.-

bir de kızlar, bazı yerlerde yorumlar okudum. ilaç herzaman etki etmeyebiliyormuş mümkün mü bu? bi kız diyoki tedavim bitti hala tam geçmedi ötekide diyoki evet aynen falan. bikaç kişi daha var böyle.. of allahım.. doğru olabilir mi bunlar?

X