Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
dün 1. ayım bitti doktora gittim ilk aydaki izlenimlerimi yazmak istiyorum.
- tahlillerimi yaptırdım günlük 30 mg aynen ilaca devam ediyorum. önceki test sonuçlarıyla karşılaştırdığımda kolestrolm artmış.

-dudaklarım için doktor bepanthen vermişti devam ediyorum. babe nin dudak koruyucusunu almıştım dudaklarımı daha beter etti bana iyi gelen bepanthen oldu.

-burdaki yorumlara bakarak la roche posay ın nemlendiricisini ve köpüğünü almıştım şimdilk onlardan memnunum.

-son birkaç gündür ellerimde yaralar ve vücudumdada sivilceler çıktı doktorum ayrı ayrı kremler verdi artarsa gel tekrar dedi.kullanmaya başladım inş olumlu sonuç verir.korkuyorum geçmezse diye.

- doktorum iyi biri ama hiç açıklayıcı değil sorarsan öyle konuşuyor.ben kendi kendime burdan araştırarak bişeyler öğreniyorum. yüz için nemlendirici falan kullan demedi ben kendim aldım kullanıyorum.

-güneş kremi kullanmadım hiç. kışında kullanmalı mıyız? cilt iyice hassaslaşıyor çünkü

Son düzenleme:
SLM bende 2 sene önce kullandım bu ilacı 6 ayda biticek dedi doktor ve gerçekten 6 ay sonra süper bi cildim oldu bebek gbi diyebilirm ve tekrarlamadı hala Dr.Neslihan DOLAR'dı benm doktorum ama çok şükür bitti :)

6 ay oluyo ilacı bırakalı buarada hiç bir yanetkii ilacı bıraktıktan snra devam etmiyor..ve şuan cildinbebek gibi pırıl pırıl

ben 6 ay- 3 sene önce, 4 ay da geçen sene kullandım ve yine tekrarladı :KK43:((( yarın doktora gidicem bakalım bu sefer çözüm ne önericek düşük bi ihtimalin beni bulması çok üzücü bi durum...

kizlar ben 10 mglik kullandim 4 ay ve sadece beni zorlayan dudaklarimi cok kurutmasi olmustu ... onun disinda bi problem yasamadim.. ama duydugum kadariyle saclari kurutuyormus bu dogrumu? cünkü saclarimin uzamasini istiyorum ben, zaten kuru saclarim var ilaci kullanmaya baslayinca dahada cok kurursa sac uzamaz diye düsünyorum..cokmu kuruyor gercekten ?

bu sorumun cevabi yokmu :KK43:((

Ben geçen sene ilkbaharda 3ay kullanmıştım bu ilacı. Bebek gibi bir cildim olmadı ama aktif sivilce ve kırmızı lekelerden kurtulmuştum. Bu sene tekrar aynı sorunlarla karşılaştım.10gündür yine ilaca başlamış bulunuyorum. Sabah20 akşam20 olarak. Kullanan yada kullanmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem, sabırlı olun muhakkak sonuç alıcaksınız ama tekrarlama olasılığı var. Yan etkilerinden sadece dudak ve burun içinde kuruluk yaşadım. Onun dışında ilk zamanlar olası sivilceleriniz biraz daha artabilir.2.aydan sonra iyileşme söz konusu.Yediklerinize dikkat edin.Çünkü kolestrolünüz ilaca bağlı yükseldiği için birde gıda alımıyla desteklemeyin.Sorularınız olursa yanıtlayabilirim,tecrübeyle sabit. buyrunnnnnnnnn

benim de ayın 18de birinci ayım bitmiş olacak,yan etkiler olarak dudak ve burun kuruluğu var,bir de kollarımı falan kaşıdığımda bayağı acıyor hassaslaştı belki o yüzdendir,onun dışında sorunum yok şimdilik,yüzümde bir kaç sivilce çıktı iltihaplı şekilde onlar deri altında olanlar sanırım,yüzüme hiç krem,nemlendirici vs kullanmıyorum sadece dudaklarıma bepanten sürüyorum o kadar

Son düzenleme:
selamkaydirigubbakcemile3
aynı ilaçtan birkaç yıl önce bende kullandım cildim bebek gibi oldu ama yan etkileri dolayısıyla en fazla 4 ay kullandım. doktorun verdiği dudak kremi işe yaramayınca ve 4. ayda cildimde düzelme olunca doktor bırakmamı istedi çunku agzımı acamaz gülemez ve yemek yıyemez olmustum.. azda bacak arkamda tuylenme yaptı başka bir sorun yaşamadım. ama ilacı verırken dıkkat edılmesı gereken sartları doktorum soyledı ve ımza atarak ılacı aldım.. şımdı yine sıvılce cıkıyor yuzumde ama eskısı gıbı degıl baska doktora gıttıgımde sordum bu ılaca ragmen neden cıkıyor dıye gram olarak düşük vermiş olabılır dedı tekrar kullanmana gerek yok dedı..şuan cıldıyenın yazdıgı IMEX akne tedavisi ilacını kullanıyorum fondoten tarzında surulunce sıvılceyı kapatıyor pudraya gerek kalmıyor..uzun zamandırda makyaj yapmıyorum ve sıvılcelerım kuruması cabuk oluyor.. stres ve sıkıntı baş düşmanı sivilcelerin:kızgın:

Doktorum bana bu ilaci dusunmemi, istersem kullanabilecegimi soyledi. Kuruluk filan neyse de psikolojik etkilerinden korkuyorum. Ben zaten asiri stresli bir insanim. Yogunluktan bazen saclarimi yolasim geliyor. Bir de bu ilac beni depresif yaparsa hepten deliririm herhalde. Boyle birsey olmayacagini bilsem hemen baslarim bu ilaca. Hala dusunuyorum. Sizler psikolojik olarak etkilendiniz mi bu ilactan? oyleyse cvp yazarsaniz sevinirim.

canım eğer aşırı stresin fln varsa kullanma derim banada 6. ayda falan basladı psikolojik yan etkiler hala devam ediyor bugun bitti tedavim

56 kiloyum 20 mg sana olur mu die azarladı 40 a çıktı. kızarıklıklar geçer mi acaba bana sanki kalıcı lekeler gibi gelio derin derin... hiç bişide sölemedi ki doktormuydu baytarmıydı anlamadım ki yaa gelde canını sıkma..

azarlaması cok yanlıs. sıkma canını ama sen ben bu ilac abasladıgımda 59 kg idim sanırım 40 la basladık sonra 30 dusurmustuk sen şimdi 40 la devam et ama sunu bil eger sivilcelerin geçmesini istiyorsan dozunu tamamlamadan bırakma ilacı sabretmelisin 7 veya 8 ayı bulucaktır tedavin fark yok 2 ayda kapatırsın arayı

Olabilir evet herkesin bünyesi farklı tepk,ler verebilir. Elimin üstündede kırmızı minik sivilceye benzer bişeyler çıkmaya başladı iyice panik olmaya başladım.ama normaldir sanırım

canım doktora gittin mi gitmedin mi bilmiyorum ama telaş yapma ilacın etkileri doktorum neutrplus kremini vermişti hemen geçiriyor doktoruna danısıp yazdırabilirsin herkese tavsiye ediyorum arada cıkar onlar sonra geçer benim elimde cıkıyordu hep

benim de ayın 18de birinci ayım bitmiş olacak,yan etkiler olarak dudak ve burun kuruluğu var,bir de kollarımı falan kaşıdığımda bayağı acıyor hassaslaştı belki o yüzdendir,onun dışında sorunum yok şimdilik,yüzümde bir kaç sivilce çıktı iltihaplı şekilde onlar deri altında olanlar sanırım,yüzüme hiç krem,nemlendirici vs kullanmıyorum sadece dudaklarıma bepanten sürüyorum o kadar

cinkek bu aydan sonra ister istemez kullanıcaksın nemlendirici pul pul olucak cildin birde kuru olucak tavsiyem sürekli nemlendirmen kuru cilt cabuk kırısık unutma :)

bende kullandım bu ilacı yaklaşık 5 yıl önce. orda intihara sebebiyet falan yazıyor ama öyle bi etkisini görmedim. dudakları aşırı kurutuyor. elleride. we ilk kullanmaya başladığnda siwilceler sanki daha da artıyo gibi hatrlıyorum ben. benm yüzümde aşırı fazlaydı we şuan yok ama ilk bi kaç ay dediğim gibi daha da kızarıyor yüzün. kötü görünüyor ama sabredersen daha da düzeleceği kesin gibi. çatlaklar soyulmalar için excipial lipo krem war iyi geliyor bepanthene de iyi. zararlı ama etkili bi ilaç.. siwilce nasıl bişey bilirim, ben zehr olsa içerim gibi düşünyodum o zaman, yetr ki geçsin diye.. başka çaren yoksa kullan. zaten her ay tahlil yapılıyor ona göre yazılıyo ilaç..

Kızlar benim cildimde sivilce sorunu fln hiç yok ama cildim biraz yağlı(çok değil) .Cildimi kurutmak için bu ilaçı kullanmak istiyorum aranızda benim olupta bu ilaçı kullanan var mı ?

Benim gibi olan yok mu kızlar mafoldumben

Kızlar bana da doktor artık kullan bu ilacı dedi.
Çünkü yıllardır farklı doktorlar vermek istiyo ama ben kullanmıyordum.
Çok korkuyorum yan etkilerinden. Organlara, karaciğere zarar veriyo diyorlar.
Şimdiki doktorum uzman,baya iyi ve ilgili.Her ay tahlil yapıcaz,tehlkeli olsa ben verir miyim arkadaşlarıma,insanlara dedi. Ben de içtim,çok korkutmuşlar seni,,abartıyorlar dedi.
Yani aklımı çeldi gibi ama siz söyleyin napayım ben?
7-8 yıldır uğraşıyorum çünkü. hem tıbbi hem bitkisel pek çok şeyi denedim.Bunun dışında tabi.
Lütfen fikir verin bana.

slm kızlar 3. ayın ortasındaım sivilcelerim hala çıkıo ama daha çok da kırmızılıklar dikkat çekio sanki yüzüm sivilce dolu gibi duruo... acaba yüzünüzü onarmak leke ve kırmızılıklardan kurtulmak için kullandığınız ürünleri paylaşabilir misiniz??? la roche posay ürünlerine başlamayı düşündüm ama pek bilgim yok iyi sonuç almış yüzü bebek gibi olmuş arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi acaba....

canım ilaçla birlikte bişey kullanmana gerek yok bittikten sonra kullanırsın la roche marka çok iyidir..ama ilaç kullandıgım sürede doktorum hiç bişey önermedi bana

X