Sivilceli Ciltler Sivilcelere Isrgan Suyu zm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba Ayhak,

Doktor bana bu uygulamayı yapmadan önce yüzünün yanabilme riski var haberin olsun bile demedi. Ben bilmiyordum böyle riskleri olduğunu. Geçen gün telefonla aradım kendisini, nişanım var 4 Mayıs' ta bir an önce nasıl geçer diye sordum. Yavaş yavaş geçer kapatıcıyla kapatırsın dedi ya. Ya ben yüzümde leke olmasın die bi iş yaptırıyorum ama daha beter oldu. Bir müddet sonra merkeze gidicem ve bayaa bi çıkışıcam beni uyarmadığı için. Çok kızgınım.

Bak yanabilir deseydi kesinlikle yaptırmazdım. Bana sadece geçmeyebilir kılcal damarlar bilgin olsun dedi.

Çok üzgünüm çokkk senağlama

Valla canım öyle hemen geçmesini bekleme.Benim 5 hafta oldu yavaş yavaş soluyo.Isırgan otunada başladım.Bugün 3.günüm.10 gün olsun bakalım nasıl olacak.Seninde geçer biraz sabırlı ol.Güneşe çıkma.Bana doktorum E vitaminli kremler kullan demişti.Bende gittim E vitamini ampul aldım eczaneden.Bi enjektöre çektim.Çok az miktarda uyguluyorum oraya.Bilgin olsun.Ama geçer merak etme.

Ayhak teşekkür ederim,

Dün gece 2 ye kadar kremler, solisyonlar yapmakla uğraştım. Mumla zeytinyağını kızdırarak ilaç yaptım. Isırgan otunu yaptım. Yatarken mumla yaptığım ilacı sürüyorum. Babaannem yanık yeniyken olur o dedi ama ben deniyorum artık napim :çok üzgünüm:

Şu an iş yerindeyim, masamda kantaron yağı var. Habire sürüyorum. Yanımda güneş kremini taşıyorum sürüyorum. Elma da getirdim yanıma. Azcık kısmını mutfakta rende yok tabi, bi bıçakla rendeleyip yanıkların üstüne kapatıcam, kuruyunca çıkarcam. Sence geçer mi 3 Ağustos' a kadar senağlama

Ayhak teşekkür ederim,

Dün gece 2 ye kadar kremler, solisyonlar yapmakla uğraştım. Mumla zeytinyağını kızdırarak ilaç yaptım. Isırgan otunu yaptım. Yatarken mumla yaptığım ilacı sürüyorum. Babaannem yanık yeniyken olur o dedi ama ben deniyorum artık napim :çok üzgünüm:

Şu an iş yerindeyim, masamda kantaron yağı var. Habire sürüyorum. Yanımda güneş kremini taşıyorum sürüyorum. Elma da getirdim yanıma. Azcık kısmını mutfakta rende yok tabi, bi bıçakla rendeleyip yanıkların üstüne kapatıcam, kuruyunca çıkarcam. Sence geçer mi 3 Ağustos' a kadar senağlama

Eğer düğünün ağustostaysa o zamana kadar çoktan geçmiş olur.sen yaptıralı ne kadar olduki

Bu yazıları bir siteden kopyaladım. Bayaa merak eden var, o nedenle kırmızı yazıyı okuyabilirsiniz a.s.

ISIRGAN OTU (Urtica dioica)

Şifası kök, sap ve yaprak ve çiçeğindedir. Bitki ne kadar taze olursa tedavi gücü o oranda fazladır. Kışın kullanımı için Mayıs ayında toplanıp, kurutulmalıdır. Tohumları ise Temmuz- Ağustos aylarında toplanıp, gölgede kurutulmalıdır.

Yaprak tüycüklerinin köklerinde bulunan histamin benzeri bir madde nedeni ile şiddetli kaşıntılara neden olur.

Canım ya yüzüme kılcal damar tedavisi bende yaptırdım.5 hafta oldu yaptıralı.Halen izleri var tabi.Ama uzun sürede geçiyomuş.3 ay kadar.Benim yavaş yavaş soluyo.Isırgan otunu da deniyorum tabi. Bence sabırlı ol ve güneşten koru .Güneş koruyucu sürmeden asla dışarı çıkma.Doktorun bu yanık konusunda bişey söylemedimi sana ya?

lazerde işe yarar mı bilmiyorum ama annemin temmuz güneşinin altında saatlerce oturmaktan bacakları yanmıştı, su topladı, büyük yaralar oldu... berbat görünüyodu... doktor hametan pomad verdi... umutsuzca sürdük... ama hiçbir iz kalmadı... yani annemin bacaklarını görseydin mucize diye düşünürdün... inşallah sende de işe yarar... istersen bi doktora sor... geçmiş olsun...

Arkdaşlar 10 gün kullanıp kar arkadaşımız gibi sonuç alan varmı?Bu gün benim 8. günüm.Gayet iyi.Cilde hiç bi zararını görmedim.Tavsiye ederim arkadaşlar.

kızlar ben 10 gün hiç aksatmadan sabah akşam aynen karın anlattığı gibi kullandım, sonuç:
bu süre içinde çıkan sivilceler hemen söndü, hani sivilce ilk çıktığında şiş ve kırmızı olurya öyle olmadı anında söndü, ama sivilce çıktıktan yine bir kaç gün sonra onun lekesi kalırya işte lekeler yine aynen duruyor, gözenekler de birazcık sıkılaştı. yani sonuç kusursuz değil ama denemeye değer.:1rolleyes: kullanıcak arkadaşlara bir öneri annem söyledi. TV de bir doktor ısırgan için, kaynatırken çeşme suyu kullanırsanız faydası olmaz içme suyu kullanın demiş(o saçlara iyi geldiğinden bahsetmiş ama yine de siz içme suyu kullanın) bu kadar:) inşallah heppiniz sizilcesiz bebek gibi olurunuz yerimseniben

bu arada kar nerelerdesin? sivilcelerin ne durumda?

canımcım yuzum oldu bebek gını nete pek gıremıyom cunku kermes ıcın kosturuyom..ama cıldım super oldu arkadaslar..sıddetle tavsıye edıyom..

arkadaslar ben burda okuduktan sonra denemeye basladım bugun4.gunum guzel aydınlık bir surat goruyorum bakınca :) yani 2 kasımın arasındaki cizgi bile gorunmuyo.yumusacık tertemiz yapıyo cildi.yuzmuzu silerken yapraklar ciltte kalıyo tek tuk ama yapragında degmesi gerekliymiş yuze ayrıca kurutuyo dogru benim parlardı cildim yagdan artık parlamıyo. ben sabah akşam aralardada aklıma geldikce yapıyorum ayrıca dolaba koyun bozulabilir cunku hani acıkta kalan yemekler nasıl bozuluyo ıspanak filan kokuyo buda ot neticede ..diger kullanıcılarında souclarını bekliyoruzzz . KAR arkadasımıza binlerce tesekkur

bendede ole oldu kırısıklarım gttı zaten süperde memnunum ve o bıttı yuzum supre oldu sımdıde elma sırkesıyle tonık gıbı sılıyom ayh süper oldu valla..dene canımcım..

kızlar bende sıvılce sıskınlıklerı ızlerı ve kırısıklıkları gttı sımıdıde elma sırkesıyle yuzumu sılıyom tonıık gıbı cok faydası var deneyın arkadaslar sıddetle onerıyom..

slm arkadaşlar ben ısırgan suyunu hala kulluanmaya devam ediyorum çok küçük izler kaldı.komşular diyor senin yüzüne bir güzellik geldi bu aralar.gerçekten cildi besliyor.saçada iyi geliyormuş.birde suyu zayıflatıyormuş arkadaşlar..

Ben bir kısmını bu toipcte bi arkadaşın önerdiği gibi buz kalıplarına döktüm
Dondular orda Ordan alıp gezdiriyorum yüzüme yüzümde eriyo biraz Parmaklarımla yediriyorum masaj yapar gibi

Çıkmak üzere olan sivilceyi hemen yok ettiğini gördüm
Yüzüme bi berraklık verdiğini farkediyorum
Alnımdaki fısırtıları bile büyük ölçüde yok ettiğini gözlemledim
Halbuki çokta düzenli ve sürekli sürmüyorum İhmal ediyorum maalesef

ben ısırgan otu bulamıyorum ya tazesini filan senağlama
cıldırıcammm :eek:klava:
ısırgan poşet çayı ile yapıcam napıyım senağlama

Arkadaşlar bişey sorcam.Bu ısırgan otunu sadece 10 günmü kullancaz yoksa devam edicezmi.Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

çok teşekkür ederim
16 yasındaym tam sivilce zamanım vucudumu sivilce bastı kac yıldır cekiyorum sırtımdakilerden filan bıktım
sırtıma kollarıma yüzüme uygulıycam
çarşamba pazarı bi gelsn de alayım su otu:roflol:
çok teşekkr ederim.a.s.

selam kızlar... ben çok memnunum ısırgan suyundan... kuruma, tahriş, soyulma gibi şeyler yapmadan sivilceleri kurutuyo...yüzümde bi berraklık oldu, sabah aynaya bakınca içimden gülümsemek geliyo...herkese tavsiye ederim, en basit sivilve ilacında bile asit, alkol her türlü zararlı madde var ama ısırgan çok faydalı bir bitki... bence bi deneyin...kar sana da çoooooooooooooooookk teşekkürler...

selam kızlar... ben çok memnunum ısırgan suyundan... kuruma, tahriş, soyulma gibi şeyler yapmadan sivilceleri kurutuyo...yüzümde bi berraklık oldu, sabah aynaya bakınca içimden gülümsemek geliyo...herkese tavsiye ederim, en basit sivilve ilacında bile asit, alkol her türlü zararlı madde var ama ısırgan çok faydalı bir bitki... bence bi deneyin...kar sana da çoooooooooooooooookk teşekkürler...

Kesinlikle cilde hasar vermeden sivilceyi kurutuyor resmen
Önceki msjımda bende yazmıştım Gerçekten yüze parlaklık berraklık veriyor

X