Sivilceli Ciltler Sivilcelere Isrgan Suyu zm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kızlar bende kullanmaya başladım 4 gun kullandım sıvılcelerıme ve leklerıme ıyı geldı fakat suratımda tuylenme yapı

kızlar ısırganın tazesi hazirana doğru bitiyomuş... belki sonra da lazım olur diye yıkayıp poşetleyip buzluğa attım... aklınızda bulunsun...

ayyy bir an önce bulmam lazımmm bahçe de yok ki pazarda da göremedim ufff ne yapıcam yaa :KK43:

4 gündür isirgan otunu aynen tarif edildigi gibi denedim, bir kac tane sivilcem vardi ama hicccc bir etki yapmadi ve cildime zarar bile verdi kizarikliklar olustu.

Dün öğütülmüş ısırganları yüzüme yayıp yattım. Bi de bu şekilde deneyeyim dedim ama sabah kalktığımda ve kurumuş ısırganları yüzümden çıkardığımda cildim kırmızı olmuştu :sm_confused: Şu an ısırganları koyduğum yerler hala kırmızımsı benneyaptımki Isırganları yüzüme sürüp yatmıycam. Haftada 1 falan 1 saatliğine yüzüme sürer yıkarım yüzümü. Suyunu yine akşamları pamukla sürüyorum ama suyunu kavanozda buzdolabında tutmama rağmen suyunun rengi yeşilden kahverengiye döndü. Bozulmamıştır İnşallah

arkadaşlar kafamı karıştıran bişi var bu ısırganı yüzümüze sürünce tüylenmeye neden olmazmı???yüzdeki küçük tüyleri beslemezmi?sonuçta ısırgan otu saç için kanıtlanır derecede fayda sağlıyormuş

Dün öğütülmüş ısırganları yüzüme yayıp yattım. Bi de bu şekilde deneyeyim dedim ama sabah kalktığımda ve kurumuş ısırganları yüzümden çıkardığımda cildim kırmızı olmuştu :sm_confused: Şu an ısırganları koyduğum yerler hala kırmızımsı benneyaptımki Isırganları yüzüme sürüp yatmıycam. Haftada 1 falan 1 saatliğine yüzüme sürer yıkarım yüzümü. Suyunu yine akşamları pamukla sürüyorum ama suyunu kavanozda buzdolabında tutmama rağmen suyunun rengi yeşilden kahverengiye döndü. Bozulmamıştır İnşallah

canım ya blenderdan iyice geçirince ısırganlar çok küçücük parçalara ayrılıyo... bir de ben pamuğa döküp yüzümü silince yüzümde yapışıp kalmıyo ısırgan parçaları, yani en fazla birkaç minik parçacık... zaten yüzümüzde kalması gerekmiyo, silerken değmesi yeterli.. ben bi yolunu buldum sabah kullanabilmek için: pamuğa iyice döküyorum sonra pamuğu ikiye katlıyorum, süzülmüş gibi sadece suyuyla siliyorum... kahverengine döndüyse bozulmuş ya da etkisini kaybetmiş olabilir...

canım ya blenderdan iyice geçirince ısırganlar çok küçücük parçalara ayrılıyo... bir de ben pamuğa döküp yüzümü silince yüzümde yapışıp kalmıyo ısırgan parçaları, yani en fazla birkaç minik parçacık... zaten yüzümüzde kalması gerekmiyo, silerken değmesi yeterli.. ben bi yolunu buldum sabah kullanabilmek için: pamuğa iyice döküyorum sonra pamuğu ikiye katlıyorum, süzülmüş gibi sadece suyuyla siliyorum... kahverengine döndüyse bozulmuş ya da etkisini kaybetmiş olabilir...

Bir kere de yüzüme koyup öle yatim dedim denemek için ama öle yapmayacağım bi daha :1no2: Isırgan suyunun rengi kahverengimsi oldu ama kokusunda bi değişiklik yok. Bir de ben ısırgan suyunu buzdolabında saklıyorum. Niye rengi değişti ki acaba fisfisfis

arkadaslar harika bilgiler yazmissiniz, bir suredir isirgan otunu arastiriyordum,,, bugunde soyle kocaman bir poset topladim, burasi isirgan cenneti,, ellerimi isirdi cunku eldivenim yoktu ve poset takarak toplasamda dagladi genede,,,ama ben genede saglik acisindan yararlarini cok arastirdigim icin bana o kasinti ve isiriklar bile cok tatli geldi... hemen sabah iyice yikadim kokleriyle birlikte--cunku koku, tohumu, yapragi ve govdeside sifa kaynagiymis---- sirkeli suya yatirdim bekletttim mikroplardan arinsin diye--- sonra sogan kavurdum,, dogradigim isirgani soyle bir cevirdim,, peynirde katip gozlemesini yaptim,,, aman o ne tat ,, bayildim , ilk defa yiyiyordum ama bayildim,,
simdide cildim icin deneyecegim, arkadaslar cay gibi demlerseniz taze isirgan yapraklarini icmeyi unutmayin, yuzunuzede surun beraberinde,, icilen kok ve isirgan yapraklari ayrica kani temizliyormus, boylece sivilcenin sadece distan degil ictende yok edebilirsiniz, bende deniyecegim hemen birazdan cay gibi demleyecegim isirgan yapraklarini hem icicem hemde surucem.

arkadaslar cay gibi demlerseniz taze isirgan yapraklarini icmeyi unutmayin, yuzunuzede surun beraberinde,, icilen kok ve isirgan yapraklari ayrica kani temizliyormus, boylece sivilcenin sadece distan degil ictende yok edebilirsiniz, bende deniyecegim hemen birazdan cay gibi demleyecegim isirgan yapraklarini hem icicem hemde surucem.

Bizde sade çayını değil ama Beşibiyerde çayımıızn içine kuruttuğumuz ısırgandan atıyoruz
Taze iken alıp kaynatıp cild için hazırlamıştım
Kalanınıda kuruttuk kavanoza koyduk
Hatta biraz daha alıp kurutsakta sürekli çaylarla birlikte içsek diyoruz

ısırgan otunu blendırdan geçirdikten sonra süzüyozmu,yoksa lapa şeklindemi uyguluyoz.sonra kaşıntı falan yapmasın,bide siyah noktaları gerçekten geçiriyomu izleri falan, çünkü siyah noktadan burnum ve yanaklarım simsiyah :KK43:(

Bizde sade çayını değil ama Beşibiyerde çayımıızn içine kuruttuğumuz ısırgandan atıyoruz
Taze iken alıp kaynatıp cild için hazırlamıştım
Kalanınıda kuruttuk kavanoza koyduk
Hatta biraz daha alıp kurutsakta sürekli çaylarla birlikte içsek diyoruz

arkadas netten arastirdim, ayni zamanda ingilizce hollandaca sitelerdende,,, amanin o kadar derman ot ki, bugun toplarken nasil heyecanlandim,, 14. yuzyilda unlu bir ressamin unlu bir tablosunda ---albert coheng di zannedersem-- elinde isirgan otu olan bir melegi gokyuzune yukselirken tasvir etmis,, yani degeri cok oncelerden biliniyor, ogluma taze demledigim cayini icirmek icin toplamistim aslinda cunku altini islatiyor- 5 yasinda-, idrar yollari ve enfeksiyonlarini gecirdigini duymustum--- isirgan otu cayini yaptik bir guzel oldu ben sekersiz cocuklar sekerli, tadi cok hoslarina gitti, ayrica tazesini dedigin gibi kurutarak yada dondurarak saklayabiliriz, ben oyle yapmaya karar verdim... unutmadan cilde ve saca iyi geldigi gibi birde cayi sabah ac karnina icilir 1 ay duzenli olarak gun icilirse zayiflatiyormusta! Allah ne guzel otlar vermis bize, kiymetini bilelim, faydalanalim arkadaslar. simdi demledigim cayin geri kalanini blendirdan gecirip temizledigim cildime surerek 1. uygulamami yapicam, bakalim faydasi olucakmi..

4 gündür isirgan otunu aynen tarif edildigi gibi denedim, bir kac tane sivilcem vardi ama hicccc bir etki yapmadi ve cildime zarar bile verdi kizarikliklar olustu.

HanimAga sen nasil kullandin peki? Arkadaslar hep su gibi farzedin ve sürün demisler
sende öyle yaptinmi? Ne kadar beklettin?fisfisfisyerimseniben
Cogu arkadaslar faydasini görmüsler, ama sen neden zararini gördün merak ettim
Soruma cevap yazarsan sevinirim, tesekkürler..a.s.

3. gunumdeyim icmek icin demledigim isirgandan blendirda gecirerek ayni zamanda yuzumede suruyorum,, benim uygulamam maske seklinde yeni temizlenmis cilde direk isirgan surup 15 dakika bekletip duruluyorum sonra bepanthene krem suruyorum,,,regl gunum yakin olmasina ragmen --yakinlastikca cildim kotulesir--- cildimde bir guzellik ve berraklik var, devam ediyorum surekli yapmaya karar verdim.

canım ben denıyorum bugun üçüncü gün ama ben suyunu suruyordum onda bıle fayda görmeye başladım san ki yumuşaklaştcıldım parlaması gıttı. umarım daha çok iyileşir bende sana bolbol dua ederim.....

canım ben denıyorum bugun üçüncü gün ama ben suyunu suruyordum onda bıle fayda görmeye başladım san ki yumuşaklaştcıldım parlaması gıttı. umarım daha çok iyileşir bende sana bolbol dua ederim.....

evet arkadas isirgani yaradana sukurler,, bunu bize anlatanada tesekkurler!

kızlar ben 2 hafta kadar kullandım faydasını da gördüm ve bıraktım...topiğin 1. sayfasını okursanız 10 gün yazıyo... yani bence çok uzun süre kullanılırsa gerçekten de tüylenme yapabilir... hani saçları besliyo ya o yüzden... aklınızda bulunsun...

3. gunumdeyim icmek icin demledigim isirgandan blendirda gecirerek ayni zamanda yuzumede suruyorum,, benim uygulamam maske seklinde yeni temizlenmis cilde direk isirgan surup 15 dakika bekletip duruluyorum sonra bepanthene krem suruyorum,,,regl gunum yakin olmasina ragmen --yakinlastikca cildim kotulesir--- cildimde bir guzellik ve berraklik var, devam ediyorum surekli yapmaya karar verdim.

bepanthene krem ne işe yarıyo, benim cildim karma, siyah nokta bihayli fazla. fazla belirgin olmayan kızarıklıklarımda var bunlara iyi gelirmi,sivilce falan yaparmı.cilt bakımından sonra sürebilirmiyim tonikten veya maskeden sonra,sorun olurmu,güneşede çıkabilirmiyim,

X