Sivilceli Ciltler Sivilcelere Isrgan Suyu zm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kar ya ben ısırgan otu nasıl bişey bilmiyorum bilsem gidip bahçeye bakıp toplayacam ama.... aktarlarda varmıdır tazesi ordan mı alsamm

bahçede dokunduğunda elini kızartıp yakan bi ot varsa o %99 ısırgandır... aktarlarda genelde kurutulmuşu satılıyo..

gaziosmanpaşanın arnavutköy beldesinin imrahor köyü suatlar mevkii denilen acayip bir yerinde... :çok üzgünüm: köy gibi ama etrafta akan pis su çok, ben de onların dibinde yetişen ısırgan otları iyi olmaz diye nasıl bulcam diye düşünüyodum... neyse bi öğrencim getirdi yarın hazırlıycam inşallah...

canımcım ben g.o.p yakınım :)yanı sıksık gelırım oraya..allah yardımcın olsun..

ben şimdi yaptım canım 1 su bardagı sü ile kaynattım kavonaza koydum yzümü sildim az önce=))
ama annem dolaba koyalaım dışarda bozulur dedi..acaba bişey olurmu dolapta nerde saklayalım canım..????

buzdolaba koy canımcım ben dışarda bırakdım bopzuldugene yapdım allah sıfa versın..

çok teşekkürler "kar" arkadaşım ben de yarın marketler ve cumartesi günü de pazara gidip bakıcam Ekim ayında 30 yaşında olucam ama hala kurtulamadım bu sivilce derdinden.
Doğum yaptıktan sonra azalmışlardı ama oğlum 3 yaşına geldikten sonra yine kocaman kocaman çıkmaya başladılar :KK43:

ben 8 ay roagutan kullandım cıldım bebek gıbı oldu ama son 6 aydır yuzum gene sıvılce doldu ınanın ınsanlar bana acıdı yanı ole bakıyodular kı makyajsız evden cıkamıyodum ve bır gun bı dedem sag olsun bana 10 gun boyunca yuzune ısırgan suyu sur dedı 3.gunum ve yuzumde yuzde 70 azalma olsu butun ızler sıyah noktalar lekeler yok oldu ayh 10 gun bıtsede bebek gıbı yuzum olsa valla kızlar cıldım cok berbattı hemde asırı derecede ust ust desıvılceler cıkıydı allaha sukurler olsun yuzum degıstı ve süper mutluyum..sızede aşırı sıddetle tavsıye edrım..

çok teşekkürler kar a.s.

ben hala kullanıyorum roacuttane ve daha kullanacağım. dün gittim koca bir demet ısırgan aldım ama henüz yapmadım. ilaca herhangi bir yan etkisi olabilirmi sence?:sm_confused:

Karcım siteye yeni üye oldum.Yazdıklarını en başından beri okudum.Sen ilk 29/03/2008 tarihinde yazmışsın ve bunu kullanalı 3 .gün oldu demişsin.Ve anladığım kadarıyla 10 gün kullanmak yeterli demişsin.Bugün 9.günün.Sonucu tam olarak söyleyebilirmisin.Bende roaccutane kullandım uzunca bi süre.Tedavi süresi bittikten bir süre sonra gene eskisi kadar olmasada küçük kırmızı sivilceler çıkıyo.Bende bunlara çare arıyorum.

Başka deneyen arkadaşlar lütfen sonuçlarını bizimle paylaşabilirmisiniz.

Isırganın herşeye faydası var..
Yemedim ama arada yemeğini de yemek lazım..

Ya da suyunu da içebiliriz..Cilde de faydası varmış baksanıza.

Ne varsa doğada var..

Karcım valla merak ettim cildini bi foto koyabilirmisin.Böylelikle cildini görüp daha rahat bi şekilde uygulayabiliriz.

ben 8 ay roagutan kullandım cıldım bebek gıbı oldu ama son 6 aydır yuzum gene sıvılce doldu ınanın ınsanlar bana acıdı yanı ole bakıyodular kı makyajsız evden cıkamıyodum ve bır gun bı dedem sag olsun bana 10 gun boyunca yuzune ısırgan suyu sur dedı 3.gunum ve yuzumde yuzde 70 azalma olsu butun ızler sıyah noktalar lekeler yok oldu ayh 10 gun bıtsede bebek gıbı yuzum olsa valla kızlar cıldım cok berbattı hemde asırı derecede ust ust desıvılceler cıkıydı allaha sukurler olsun yuzum degıstı ve süper mutluyum..sızede aşırı sıddetle tavsıye edrım..

kar sana çok teşekkür ederim bende de dört yada beş tane var okadar sinirlerim bozuluyor ki anlatamam.şimdi komşunun bahçesine gidiyorum.zararlı bir bitki olmadığının bilincindeyim.
birde onbeş gün boyunca sabahları aç karına bir tutam maydanozu ezip üzerine yarım limon sık. bunu ye cildin daha da güzellleşsin güzel günler....

ya kızlar deneyenler nerde sonucu yazın lütfeen
nooooluuuuuurrrr yüzümüzü güldürün

ya kızlar deneyenler nerde sonucu yazın lütfeen
nooooluuuuuurrrr yüzümüzü güldürün

ben bugün denedim sivilcelerim kırmızı kırmızıydı.sürdükten sonra kızarıklığı geçti.ısırganın zararı olmaz.çok faydalı bir bitki.

ben 3 gündür sürüyorum... ortalama günde 2 kez sabah-akşam... çok sivilceli değilim zaten, şu an için iyi gidiyo... hafif kuruma ve izlerin renklerinde solma var... ama bundan önce sürdüğüm bi karışımdan dolayı yüzümde soyulma var... sanırım benim 10 günden biraz fazla kullanmam gerekebilir... gelişmeleri yine yazarım... bu arada yanlış anlaşılmasın, ısırgan kurutmuyo... sürüldüğü belli bile olmuyo... ben de sizlerden gelişmeleri bekliyorum...

Şimdi bende konuyu şöyle bir toparlayarak sorulaştırmak istiyorum

Dn pazarda aldık ısırgan (etrafta göremedik görsem yolacaktım hemen neyseki pazar varsengözlerimebaksanab)
Sonra ben bunu ölçü olmadığı için göz kararı suyla göz kararı ısırganı kaynattım
Soğumasını beklerken akşam oldu blendırı zırlatmak istemedim
Ama hem akşam hem sabah eken vakitte o suyundan sürdüm yüzüme
Şİmdi ise blendırdan geçirdim
E tabi ısırganlar ne kadar ezilsede içinde gayet belirginler (doğrumu uygulama?)
Yüzüme sürerken minik minik ısırganlarda rülüyor tabi ( bnda da bi yanlışlık yok değilmi?)
Bu sürdüğümüz 5 dk mı kalacak yüzümüzde benmi yanlış anladım bu noktayı ?

Ayrıca benim yüzümde tam anlamıyla sivilce dğilde fısırtılar var
Özellikle anlımda ve şakaklarda beliriyor
Bunlar ayrı bi tedevaimi ister bunada faydası olurmu bakalım görcez

Yemeğini yemesi çok zor Dün annem hemen kavurmuş azcık şifalar niyetine yedik

ben sürüyorum zaten benim yüzüme ısırganlar yapişmıyor..bide hiç yıkamıyorum zaten su gibi

Arkadaşlar peki ısırganı blendırdan geçirmeyipte süzdükten sonra suyla yüzümüzü silsek olmazmı:uhm:Bu işlemi kurutulmuş ısırganla yapsak olmazmı?

Arkadaşlar peki ısırganı blendırdan geçirmeyipte süzdükten sonra suyla yüzümüzü silsek olmazmı:uhm:Bu işlemi kurutulmuş ısırganla yapsak olmazmı?

canım ben öyle yapıyorum zaten kurutulmuş ısırganla..ama cildi kuru olan fazla yapmasın derim çünkü cildi kurutuyor biraz

X