sitede doktor yada bu durumu düşük yapmış olan varmı??

B

bebekom

Ziyaretçi
merhaba ben yeni üyeyim..3-4 haftalık hamileyim...ama düşük tehlikesi var.. daha önce bir kez düşük yaptım...bir sey merak ediyorum.. düşük yaptıgımın farkına varmazsam doktora gittigimde yada nezaman doktora gidersem düşük tanısı koyar yada ne kadar zaman gecerse anlayamaz.. ben ayrıca hipotroid ve polikistikover hastasıyım... fikirlerinize ihtiyacım var düşük yaptıgımı önceki nde anlammıstım kasılmalarım ve hafifi lekelenmeler dısında bir sey yasamadım.. acaba bendemi bi gariplik var

erken dönem düşüğü vardır.
erken dönem düşüğünde kanamayla atarsın.doktora gitmeden de anlarsın..
her zaman olmasa da kasık sancıları adet olacakmışsın gibi olur.karnın çok ağrır..kahve rengi lekelenmeler kırmızıya döner.
her hamilenin ilk haftalarda düşük tehlikesi vardır kötü düşünme bence.
pozütüf düşünce pozitifliği getirir.
progestan takviyesi alıyormusun?

hamileliğinin ilk üç ayında düşük tehlikesi vardır ama daha sonrasında ise başka sebebplere bağlıdır rahim yetmezliği gibi
ama düşük yaparken mutlaka anlarsın çok şiddetli kasık ağrısı kanaman çok olur yani sen her ne olursa olsun bence sen dr gir en küçük şikayetinde bile
herşey gönlünce olsun

almıyorum.. ilk hamilelligimde agrı ve kanamam olmustu fazla olmadıgı için normal diye gitmemmiştim doktora sonradan gittimde bir hafta sonra bebegimin göremedi .. düşürdügümü anladık...bu seferde bazen kasık agrım oluyor.. acaba diyorum gitsemmi ama daha cok küçük 3 haftalık kanamam yok.. ya düştüyse diyede korkuyorum....

doktora gitsem ne zaman düştügünü anlarmı... cünkü ben agrılarım fazla olmuyor...

.............................................

bilemeyeceğim ama en küçük şikayetinde hemen dr git derim
ben hergün dr konuşup görüştüğüm halde aynı sonu yaşadım
3 tane 5 aylık düşük yaptım

erken dönem düşüğü vardır.
erken dönem düşüğünde kanamayla atarsın.doktora gitmeden de anlarsın..
her zaman olmasa da kasık sancıları adet olacakmışsın gibi olur.karnın çok ağrır..kahve rengi lekelenmeler kırmızıya döner.
her hamilenin ilk haftalarda düşük tehlikesi vardır kötü düşünme bence.
pozütüf düşünce pozitifliği getirir.
progestan takviyesi alıyormusun?

arkadaşa katılıyorum.bendede polikistikover vardı 1 kere düşük yaptım ama o zaman hamile olduğumu bilmiordum ağır kaldırdım ve bebeğimi düşürdüm.önce koyu pıhtılı kanama şeklinde oldu.sonra birden nerdeyse doğum sancısına benzer bir sancı kasıklarımda kendimi tuvalte zor attım baktımki parça düşürüyorum ama ben bilmediğim için bebeğin varlığını adet kanaması sandım.yaklaşık 1 hafta kadar geçti baktım hala yoğun kanamam var doktora gittim ve kürtaj oldum.yani anlarsın bir şekilde.birde bu kadar korkma ben doğum yaptığımgecesi bütün gün çalışmaya devam etmiştim.tabiki kendine dikkat et rabbim vermiş onu sana sonuçta bir tek alabilecek olanda o öyle değilmi.içini ferah tut bence.hayırlıysa olurzaten..

slm bn daha dün 4 haftalık bebegımı dusurdum.kanaman kahverengı ıse korkma.ama eger kırmızı parlak kan gelıosan ve dewamındada koyu kan pıhtıları parcaları gelıosa düşük yapıo olursun..bnım 2 parmak kalınlıgında parca geldı we düsürdüm suandada az az parcalar gelıo we kanama azaldı.hcbıseye uzulme allah hayırlısı ne ıse onu versın..

X