Sisli memorial/ acibadem maslak

Tedaviniz nerde oldu? Ben yıllardır zaten cok düzgün beslenirim. Hatta cevremdekiler abarttıgımı düşünür vitaminlerim vs herseye dikkat ederim sigara alkol nedir bilmem bende onunla alakalı degildir. Doz bana fazla geldi, ya da genetik.

Şişli memorialda olmuşsunuz benim gibi. Bende ya yanlış doz yapıldı ya da yumurtam kalitesiz. 9 taneden 4 tane dolu cıkmasını baska türlü acıklayamıyorum

Aslında glütensiz, şekersiz, organik ve tohumlarda beslenme yumurta kalitesini arttıran şeyler. Ama doğru söylüyorsunuz ilaç dozuyla alakalı olabilir. Ama üzülmeyin bir tane bile olsa gebelik olabilir.

Hangi takviyeleri kullanmıştınız ,diyetisyen desteği aldınız mı ,nasıl beslendiniz kalitesi arttı
Diyetisyen desteği aldım ama son iyi ayda felan. Normal bir diyetisyen olmamalı, fonksiyonel diyetisyenler var. Gerçi onların bazıları da çok bir şey bilmiyorlar. Ben şubat ayında (idil bozkurt) GEBELİK & TÜP BEBEK TEDAVİ ÖNCESİ YUMURTA & SPERM SAĞLIĞINI ARTIRMA PROGRAMI na katıldım. Onun çok faydası oldu. Takviyeler biraz kişiye özel oluyor. Kan tahlilleri yaptırdım. ona göre ve Embriyolog İdil hanımın tavsiyelerine göre takviye kullandım.

Cnm hicbir yer kusursuz degil. Olumlu alan da olumsuz olan da var hicbir yer garanti vermiyor.
Bende hiçbir sorun yoktu ya da bulamadılar eşim kaynaklı olmadıgını söylediler zaten sperm sayısı cok düşük
Canım bende şişli de tedavi oldum 375 doz verdiler son gün 300 oldum sadece. 300 yüksek bi doz değil hafif doz verince de birbirleriyle orantılı buyuyemiyor bazen. Ultrason ve hormon sonucununda etkisi var. Ki dozlara toplantıda karar veriyorlar tek bi doktor vermiyor dozlarinizi. Benim tedavide her kontrole gittiğimde dosyam kurula çıkıp orda konuşuyorlardi hangi doz devam edeceğini ne zaman başka iğne kullanılacağı. 12 toplandı 11 olgun 11 döllenme oldu 5.güne 6tane geldi 1inin kalitesi çok düşüktü embriyolog onu dondurmaya uygun görmedi dondurup boşuna ücret ödemesi yapmayın dedi. Henüz transfer olmadım

Canım bende şişli de tedavi oldum 375 doz verdiler son gün 300 oldum sadece. 300 yüksek bi doz değil hafif doz verince de birbirleriyle orantılı buyuyemiyor bazen. Ultrason ve hormon sonucununda etkisi var. Ki dozlara toplantıda karar veriyorlar tek bi doktor vermiyor dozlarinizi. Benim tedavide her kontrole gittiğimde dosyam kurula çıkıp orda konuşuyorlardi hangi doz devam edeceğini ne zaman başka iğne kullanılacağı. 12 toplandı 11 olgun 11 döllenme oldu 5.güne 6tane geldi 1inin kalitesi çok düşüktü embriyolog onu dondurmaya uygun görmedi dondurup boşuna ücret ödemesi yapmayın dedi. Henüz transfer olmadım
Boy kilonuz nedir

Şişli Memorial kesinlikle, ilk transferim tazeydi tutmadı ama geride kalanlardan umudum var..
Doktor tek başına karar vermiyor, heyet toplanıp karar veriyor. Ön muayene ücretsiz, başından sonuna kadar hem doktorumdan hem hemşirelerden çok memnun kaldım. Titiz çalışıyorlar bu yüzden başarı oranı yüksek.

Ben 48 kiloyum. Benim boy kilomdakilere benim dozlarım verilmemiş, kimle konussam yumurtaları olgun çıkmış. Benim neden böyle oldu anlayamıyorum, Bakın sizde de yumurtalar olgun çıkmış, ya dozdan o zaman benim ya genetikten
O zaman doktorunuzla iletişime geçip neden 300 doz verildiğini sorup öğrenebilirsiniz

Amh 1.27, yaşım 34 basından beri 8-10 yumurta toplarız dediler. Yumurtalarım eşit degildi bunun icin tedaviye baslamadan önce climara bant kullandım ve yumurtalarım eşit büyüdüler. Yumurtaların hepsi 18 den büyüktü sıralıydı 19-20-22 vs gibi, bunu embriyolog da söyledi. Kücük olanlar 13-14 cm arkadan gelenler bunları olgun degil diye zaten toplamamışlar.
O climara bantı bana da söylediler yapıştırdım ama benim tedavi o ay çöp oldu yumurtalar hiç büyümedi iğnelere yanıt vermedi. Tedavi yarım kaldı. Belki sizde de işe yaramadı bir sonraki tedavinizde istemeyin o bantı

Bilemiyorum tedavi ortasında görmek istedi ama galiba cok rutin bir uygulama degil, ilk tedaviye baslarken görüşmüştük, tedaviden 8 -9 gün sonra muayeneme girdi yanlış bişey mi oldu da müdahale etmek istedi bilemiyorum belkide ben kuruntu yapıyorum
Aklınızda ki soruları sorun neden Semra hoca bakmak istedi ters giden ne var gibi

O zaman doktorunuzla iletişime geçip neden 300 doz verildiğini sorup öğrenebilirsiniz
Daha önce başka yerde opu oldu mu dediğim gibi dozla alakası yok sonuçta herkese 225-300 arası verilir ama belki bir sonraki tedavi iyi olacak bu tüp bebek tedavisi şans gibi birşey benim 5 opu oldu öncekiler hiç embriyo olmadı ama bana gerçekten çok yüksek doz verdiler 300 gonal yanına birde 300 meriofert

Aklınızda ki soruları sorun neden Semra hoca bakmak istedi ters giden ne var gibi
Evet soracagım ama inanın büyük hayal kırıklıgı oldu. Biz eşimdeki soruna odaklanmıştık. Cünkü cogu kişide yumurta dolu cıkmış bende neden böyle oldu bilemiyorum o zaman yumurtalarım kötü

Daha önce başka yerde opu oldu mu dediğim gibi dozla alakası yok sonuçta herkese 225-300 arası verilir ama belki bir sonraki tedavi iyi olacak bu tüp bebek tedavisi şans gibi birşey benim 5 opu oldu öncekiler hiç embriyo olmadı ama bana gerçekten çok yüksek doz verdiler 300 gonal yanına birde 300 meriofert
Siz opuları üst üste mi oldunuz ara vermeden tekrar mı toplatsam diyorum eylülde işe baslayacagım cok zor olur acaba bir sakıncası var mı

Siz opuları üst üste mi oldunuz ara vermeden tekrar mı toplatsam diyorum eylülde işe baslayacagım cok zor olur acaba bir sakıncası var mı
Ben birini aralıkta birini mayısta yaptırdım öncekiler başka hastaneydi çok oldu hatırlamıyorum. Bugün 2. Gün aradılar mı sizi belki 2 de gelir 5. Güne stres yapmayın

Diyetisyen desteği aldım ama son iyi ayda felan. Normal bir diyetisyen olmamalı, fonksiyonel diyetisyenler var. Gerçi onların bazıları da çok bir şey bilmiyorlar. Ben şubat ayında (idil bozkurt) GEBELİK & TÜP BEBEK TEDAVİ ÖNCESİ YUMURTA & SPERM SAĞLIĞINI ARTIRMA PROGRAMI na katıldım. Onun çok faydası oldu. Takviyeler biraz kişiye özel oluyor. Kan tahlilleri yaptırdım. ona göre ve Embriyolog İdil hanımın tavsiyelerine göre takviye kullandım.
Merhaba ,Idil hanimin egitimlerine katilmak istiyorum lakin cok pahaliya geliyor .sadece merak ediyorum direk ogun ogun ne yenilecegini mi anlatiyor yoksa genel olarak ureme uzerine etkili gidalari mi

Merhaba ,Idil hanimin egitimlerine katilmak istiyorum lakin cok pahaliya geliyor .sadece merak ediyorum direk ogun ogun ne yenilecegini mi anlatiyor yoksa genel olarak ureme uzerine etkili gidalari mi
Merhaba, tüp bebek fiyatlarını düşününce çokta pahalı değil aslında. Bir günde insanın yediği ya da yemediği şeylerin etkisi olmaz. İdil hanım bu programını en az üç ay sürdürülmesi gerekli ki hücreler yenilensin ve doğal sağlığına yavaş yavaş geri dönsün.

Merhaba, Ben Şişli Memorial da ilk denememde pozitif oldum. Bana genelde Gönül hoca baktı. Transferime de gönül hocanın girmesini talep ettim. Bence Türkiyenin en iyi lab. bu hastanede var. 15 ağustosta kalp atığı için tekrar gideceğim.
Merhaba. Ben de Şişli Memorial'ı araştırıyorum tedavi için. Sizdeki problem nedir? Benim düşük amh, yüksek fsh, bir normal gebelik kaybım var bir de yumurta toplama oldu ama ileriye gidemedik.Yumurtaların kalitesiz olduğu söylendi ve erken menopoz.

Merhaba. Ben de Şişli Memorial'ı araştırıyorum tedavi için. Sizdeki problem nedir? Benim düşük amh, yüksek fsh, bir normal gebelik kaybım var bir de yumurta toplama oldu ama ileriye gidemedik.Yumurtaların kalitesiz olduğu söylendi ve erken menopoz.
kalitesiz yumurta için beslenmene dikkat edersen kalitesini arttırman mümkün olabilir. Ben öyle yaptım. Organik yumurta tavuk, glütensiz beslenme ve eksik vitamin değerlerine baktır. eksiğin varsa takviye edebilirsin. ben bunları doktor tavsiyesi olmadan yaptım. Takviyeler konusunda dikkatli olmak gerek. bende polikistik over var. yumurta kalitesizliği.

X