Sinirimden eşimi tokatladım

Yok konu sahibi boşanmıyormuş

Haberlere çıkmaktan korkuyormuş
Düşünecekmişiz boşansa ,işe girse ,hayatına birini almak istese o kişi de manyak olup konu sahibine bişey yapsa ne olacakmış

O yüzden vazgeçmiş
Gördüm gerçek kaygısını. Bir daha ev hanımı olmasına ses etmeyecek birini bulamaz; babasının evinde dahi yan gelip yatamaz, çalışması gerekir diye şimdiden strese girmiş.

Yani iliskilerde de tabi biraz canlandiracak seyler lazim mesela bir tatil olur, belki biraz aile ziyareti falan yapip 1 hafta falan ozlemek olur, sizinkide biraz herseyi batar oldu hissiyatina donuyor gibi. Surekli bir arada olmak bazen karsimizdakini ne kadar sevdigimizi unutturabilir bize. Herkeste bir huy var mesele bu huylara ragmen beraber kalamayi isteyecek sevgi ve uyumu yakalamak tabi bu da emek ister, sabir ister karsilikli. Yani bilemeyecegim cokta sey etmeyin :/ sonucta herkesin hatalari olur Allah baska dert vermesin. Yani tokatlik.bir sey yokmus orada aslinda. Hatta esiniz gelip surada konu acsa "esim hatirlamiyorum dedim diye tartisirken sonunda bana tokat atti gibisinden" ben bosa onu derdim esinize. O bakimdan biraz oz elestiride lazim. Sozlu iletisim kalitesini artirmak ya da sinirlandirmak gibi birbir yontem bulunabilir.
Ben öyle bişey demedim diyip beni yalanladığı içindi o tokat . Siz de her önünüze gelene boşan boşan. Zaten burdaki herkes için çok kolay her şey.

Küçümsenmek istemiyorum. Hiçbişey bilmiyo muamelesinden vazgeçsinler.
E zaten onu yapabilmek için çalişan kadın özellikle istememiş zamanında. Seni evde oturtma çabası da maaile rahat ezebilmek için. Sana değer verseydi mesleğini yapmana engel olmazdı, ben bi gün ölür gidersem belki bi 10 sene sonra sen elinde çoluk çocuk ne yiyip içeceksin nereye sığacaksın derdi. Ama seninki benden sonra tufan kimin umrunda diyor.

Ben öyle bişey demedim diyip beni yalanladığı içindi o tokat . Siz de her önünüze gelene boşan boşan. Zaten burdaki herkes için çok kolay her şey.
Yani ben sonucta bosanin demedim.. ama sozlu iletisimde kalan bir catismada ilk fiziksel temasi kuran sucludur bence ve bu bir kadina yapilsa herkes cok buyuk tepki gosterir ben dahil. Siddete erkek ugrayincada bir fark yok diye dusunuyorum. Inkarda etse fiziksel siddet uygulamissiniz sonucta bu hatayi zamaninda bende esime yaptim cok pismanim. Sonra dusjndum ki o bana yapsa ben ne hissederdim evet adam 3 gun benimle konusmadi hakliymis dedim. Yani biraz empati yapmak lazim. Sozlu bir tartismada esine vurmak buna maruz kalan kisi icin cok kirici diye dusunuyorum. Anlatmak istedigim buydu.

Korkuyorum bak düşünsene şimdi diyelim ki gittim baba evine boşandım sonra babam gil başımın etini yiyolar işe girdim idare ediyorum falan sonra zaman geçti alıştım her şeye tanıştım biriylee ya yine aynı şeyleri yaşarsam ya yine evlendiğime pişman olursam ya çok yanlış birisiyle evlenirsem ve bu benim sonum olursa? Böyle korkularım var düşünsene 2.evliliğimde cinayete kurban gittiğimi. Hiççoktan eşimin bana bu anlamda zarar veremeyeceğini biliyorum. Ama çok da mutlu değilim tabi
Ay bu nasıl kafa , bosandin , evlendin, 2. kocadan şiddet bile gördün , senaryoya bak 🙄

X