Sinirden sabaha kadar uyuyamadım. Akıl verin lütfen!!!

Melekkkim

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2018
275
140
Hayırlı sabahlar hanımlar. Simdiden
Hakkınızı helal edin karışık yazm kusura bakmayın. Hemen konuya giriyorum. Ben 37 haftalık hamileyim. Bu bayramda memlekete gittik geri gelirken kaynanam görümcem ve 3 çocuğu da bizimle geldi. Benim hamileliğimde riskliydi erken haftalarda acıkmam vardı bu yüzden erkenden yaptım doğum temizliğimi. Nolur nolmaz diyerekten. Neyse bunlar geldi ama o temizledigim evden eser kalmadı. Hergün sabahın köründe kalkıp kahvaltılarını ver öğlene yemek yap akşama yemek yap günün böyle geçti 10 gün boyunca. Çarşıya gidelim yok bugün şu gezmeye gidekim diye diye beni 10 gün o kadar çok yordular ki... zaten koca karınla orurup kalkamıyorum hergün ev sil süpür canım çıktı cünkü her odada çocuklarına yemek yedirdi. Bide karşıma geçip ben evde böyle yapmiyorum diye resmen dalga geçti. Yikkattigim halılarım falan mahvoldular onlardan gizli oturup ağladım ben bidaha nasıl yapacam diye. Daha neler neler yaptılar çok uzatmak istemiyorum. Kaynanama gelecek olursam vetsiz patavatsız insanın teki veee o kadar pis bi insan ki tiksindim yeminle. Balkona küllük koydum ama ya yere çırpmış sigara külünü yada aşağıya çırpmış apartmandan sikayet geldi balkonumuz mahvoldu diye. Söyledim annr böyle böyle yapma diyorum ben yapmiyorum ki diyo. O yere çarptığı küllere basıp içeri geliyo halilar kapkara oldu beyaz halılarım ne hale geldi çok canım sıkıldı anne terlik giy balkonda yazık günah yeni temizlendi benim halim yok temizleyecek dedim ama banamısın gene demedi yine aynılarını yaptı. Doğumumda yine geleceklerdi bende bende teyzemlerde gelecekler doğumuma dedim hemen suratları düştü. Istemediler. Hastanede yanımda eşim olsun daha rahat ederim onsuz yapamam dedim hemen o ne bilsin o ne yapsın diye bana çıkışıyolar bende yapar benim kocam herşeyi dedim ikimiz hallederiz dedim evde biri olursa yeter dedim. Neyse dün görümcem eşime mesaj atmış " annem size gelecek melekim anneme düzgün davransın" eşimde aramış ne noldu diye yok yüzü gülmedi yok bizi istemedi hastanede sen napacan yok temezemgil gelecek dedi bize gelme der gibi falan diye bir ton laf söylemiş. Eşimde ağzının payını verip kapatmış hamile bi insandan ne bekliyosunuz ben kendim kıyamıyorum ne diyosunuz siz diye çıkışmış. Ben size bidaha karışmam falan diyip kapatmışlar telefonu. Çocukları çok aşırı yaramaz bende haliyle ters ters baktım onlara. Gitmiş annesine yengem böyle böyle yaptı demiş bidaha gelmemde bilmem nede diyip durmuş. Şimdi kizlar el insaf hamile karnı burnunda insana bunlar yapilir mı lütfen söyleyin. Ben halkımı helal etmiyorum eşime de söyledim zaten istemiyorum doğumda dedim. Bugün görümcemi arayıp ağzıma geleni söylicem.

Son düzenleme:
Hayırlı sabahlar hanımlar. Simdiden
Hakkınızı helal edin karışık yazm kusura bakmayın. Hemen konuya giriyorum. Ben 37 haftalık hamileyim. Bu bayramda memlekete gittik geri gelirken kaynanam görümcem ve 3 çocuğu da bizimle geldi. Benim hamileliğimde riskliydi erken haftalarda acıkmam vardı bu yüzden erkenden yaptım doğum temizliğimi. Nolur nolmaz diyerekten. Neyse bunlar geldi ama o temizledigim evden eser kalmadı. Hergün sabahın köründe kalkıp kahvaltılarını ver öğlene yemek yap akşama yemek yap günün böyle geçti 10 gün boyunca. Çarşıya gidelim yok bugün şu gezmeye gidekim diye diye beni 10 gün o kadar çok yordular ki... zaten koca karınla orurup kalkamıyorum hergün ev sil süpür canım çıktı cünkü her odada çocuklarına yemek yedirdi. Bide karşıma geçip ben evde böyle yapmiyorum diye resmen dalga geçti. Yikkattigim halılarım falan mahvoldular onlardan gizli oturup ağladım ben bidaha nasıl yapacam diye. Daha neler neler yaptılar çok uzatmak istemiyorum. Kaynanama gelecek olursam vetsiz patavatsız insanın teki veee o kadar pis bi insan ki tiksindim yeminle. Balkona küllük koydum ama ya yere çırpmış sigara külünü yada aşağıya çırpmış apartmandan sikayet geldi balkonumuz mahvoldu diye. Söyledim annr böyle böyle yapma diyorum ben yapmiyorum ki diyo. O yere çarptığı küllere basıp içeri geliyo halilar kapkara oldu beyaz halılarım ne hale geldi çok canım sıkıldı anne terlik giy balkonda yazık günah yeni temizlendi benim halim yok temizleyecek dedim ama banamısın gene demedi yine aynılarını yaptı. Doğumumda yine geleceklerdi bende bende teyzemlerde gelecekler doğumuma dedim hemen suratları düştü. Istemediler. Hastanede yanımda eşim olsun daha rahat ederim onsuz yapamam dedim hemen o ne bilsin o ne yapsın diye bana çıkışıyolar bende yapar benim kocam herşeyi dedim ikimiz hallederiz dedim evde biri olursa yeter dedim. Neyse dün görümcem eşime mesaj atmış " annem size gelecek melekim anneme düzgün davransın" eşimde aramış ne noldu diye yok yüzü gülmedi yok bizi istemedi hastanede sen napacan yok temezemgil gelecek dedi bize gelme der gibi falan diye bir ton laf söylemiş. Eşimde ağzının payını verip kapatmış hamile bi insandan ne bekliyosunuz ben kendim kıyamıyorum ne diyosunuz siz diye çıkışmış. Ben size bidaha karışmam falan diyip kapatmışlar telefonu. Çocukları çok aşırı yaramaz bende haliyle ters ters baktım onlara. Gitmiş annesine yengem böyle böyle yaptı demiş bidaha gelmemde bilmem nede diyip durmuş. Şimdi kizlar el insaf hamile karnı burnunda insana bunlar yapilir mı lütfen söyleyin. Ben halkımı helal etmiyorum eşime de söyledim zaten istemiyorum doğumda dedim.
Okudukça eşinize sinirleniyordum bu adam ortalar da yok mu diye ama neyse ki sonunda ortaya çıktı. Esiniz ağizlarinjn payini vermekle gec bile kalmış. Keşke sizinle gelmelerini de engelleseydi. Kendinizj yıpratmişsınız boş yere. Karnı burnundayken bir insan misafir mi ağirlar onlar size hizmet etmeli asıl. Vicdan versin Allah böylelerine. Sizin yerinizde olsam yataktan kalkmazdım. Ne halleri varsa görsünler. Ağzinızla kuş tutsanız yaranamazsınız bunlara. Eşiniz müdehale etmiş bari de doğumda rahat edersiniz. Böyleleriyle yaşamak zor . Allah sabır versin

Ben şok şuan😳😳😳😳 asla gelmesinler allah aşkına ya olacak iş mi şu yapılanlar 🤢 eeee o ev ne oldu şimdi halılar filan. Ben hassasım ailecek görüştüğümüz bir aile var bize geldikleri zaman balkonda oturuyoruz çocuklar ayaklarında terlik olmadan balkona girip çıkıyorlar halılarım beyaz resmen ayaklarının izi halıya çıkıyor . Kocaman anneleri bile terlikle girip çıkıyor ya balkon=sokak bunu nasıl düşünemiyor çocuklarına dur demiyor anlamıyorum. Ramazan’da gece 3 e kadar oturdular çocuklar uyudu büyük çocuk 12 yaşında koltuğuma çişini yapmış halılar desen battı zaten . 8 haftalık hamileydim gece ben halı kocam koltuk sildik hiç unutmuyorum

Okudukça eşinize sinirleniyordum bu adam ortalar da yok mu diye ama neyse ki sonunda ortaya çıktı. Esiniz ağizlarinjn payini vermekle gec bile kalmış. Keşke sizinle gelmelerini de engelleseydi. Kendinizj yıpratmişsınız boş yere. Karnı burnundayken bir insan misafir mi ağirlar onlar size hizmet etmeli asıl. Vicdan versin Allah böylelerine. Sizin yerinizde olsam yataktan kalkmazdım. Ne halleri varsa görsünler. Ağzinızla kuş tutsanız yaranamazsınız bunlara. Eşiniz müdehale etmiş bari de doğumda rahat edersiniz. Böyleleriyle yaşamak zor . Allah sabır versin
Amin teşekkür ederim. Eşim her zaman destek oluyor çok şükür ama gelicez diye tutturdular. Bendede temizlik hastalığı var tahammül edemiyorum bir yerde birşey görünce o kadar yıprandım ki.

Çok can sıkıcı olmuş evet ama eşinden allah razı olsun iyiki sesini çıkarmış yoksa daha çok çekerdin bak okadar konu oluyorki eşler hep anne tarafında kadınlar mağdur.Bukadarla geçmiş olsun.Destek olma adıyla gelip kullanmışlar resmen hiç taviz verme kolay değil bu işler.Ya valla eşinin tepkisi çok sevindirici...Allah kolaylıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin bebeğini🙏🙏hakkın helâl olsun boşver

Ben şok şuan😳😳😳😳 asla gelmesinler allah aşkına ya olacak iş mi şu yapılanlar 🤢 eeee o ev ne oldu şimdi halılar filan. Ben hassasım ailecek görüştüğümüz bir aile var bize geldikleri zaman balkonda oturuyoruz çocuklar ayaklarında terlik olmadan balkona girip çıkıyorlar halılarım beyaz resmen ayaklarının izi halıya çıkıyor . Kocaman anneleri bile terlikle girip çıkıyor ya balkon=sokak bunu nasıl düşünemiyor çocuklarına dur demiyor anlamıyorum. Ramazan’da gece 3 e kadar oturdular çocuklar uyudu büyük çocuk 12 yaşında koltuğuma çişini yapmış halılar desen battı zaten . 8 haftalık hamileydim gece ben halı kocam koltuk sildik hiç unutmuyorum
Mahvoldu heryer tekrar yıkanacak tekrar silinip yerleştirilecek ama benim buna halim yok ne olacak bilmiyorum. Halilarima çocuğunu kusturdu siz düşünün artık. Ben Allaha havale ediyorum onları.

Kusura bakma da suç sende! Kalkıp seninle geldikleri zaman neden hizmet ediyorsun? Açılmam var, yerimden kalkmamam lazım diyeceksin, onlar hizmet edecek. Bu halimle temizlik yaptım, lütfen odalarda çpcuklara yemek yedirmeyin diyeceksin, yedirse de utanacak. Onların yanında kocana diyeceksin ki "bir temizlikçi tutalım da evi temizletelim, annenler şimdi temizlikle uğraşmasın bir de,ben zaten yapamam".

Etraflarında pervane dönersen, evini otel gibi kullanır, senin de her lafını büyütüp kocana böyle şikayet etmeye kalkarlar.

Mahvoldu heryer tekrar yıkanacak tekrar silinip yerleştirilecek ama benim buna halim yok ne olacak bilmiyorum. Halilarima çocuğunu kusturdu siz düşünün artık. Ben Allaha havale ediyorum onları.
Halıları yine hemen toparla yıkamaya yolla . Perdelerin temizdir eminim . Eşinle bir sil süpür yapın koltukları silin bari ay allahım çok kötü valla 😔

Çok can sıkıcı olmuş evet ama eşinden allah razı olsun iyiki sesini çıkarmış yoksa daha çok çekerdin bak okadar konu oluyorki eşler hep anne tarafında kadınlar mağdur.Bukadarla geçmiş olsun.Destek olma adıyla gelip kullanmışlar resmen hiç taviz verme kolay değil bu işler.Ya valla eşinin tepkisi çok sevindirici...Allah kolaylıkla dünyaya getirmeyi nasip etsin bebeğini🙏🙏
Amin çok teşekkür ederim. Eşim benim için dünyadaki tek destekcim. Gece işten geldiğinde bana sarılıp sen canını sıkma gerekirse ben hepsini silerim ama seninle çocuğuma birşey olmasın dedi. Onun bu hareketi beni teselli etti yoksa gece arayıp herşeyi diyecektim.

Kusura bakma da suç sende! Kalkıp seninle geldikleri zaman neden hizmet ediyorsun? Açılmam var, yerimden kalkmamam lazım diyeceksin, onlar hizmet edecek. Bu halimle temizlik yaptım, lütfen odalarda çpcuklara yemek yedirmeyin diyeceksin, yedirse de utanacak. Onların yanında kocana diyeceksin ki "bir temizlikçi tutalım da evi temizletelim, annenler şimdi temizlikle uğraşmasın bir de,ben zaten yapamam".

Etraflarında pervane dönersen, evini otel gibi kullanır, senin de her lafını büyütüp kocana böyle şikayet etmeye kalkarlar.
Haklısınız ama tahammül edemiyorum dağınık görsem pis görsem uyuyamıyorum mecbur yapiyorum. Dedim yedirme diye ama aldırış eden yok ki

Amin çok teşekkür ederim. Eşim benim için dünyadaki tek destekcim. Gece işten geldiğinde bana sarılıp sen canını sıkma gerekirse ben hepsini silerim ama seninle çocuğuma birşey olmasın dedi. Onun bu hareketi beni teselli etti yoksa gece arayıp herşeyi diyecektim.
Allah daim etsin inşallah🙏

Halıları yine hemen toparla yıkamaya yolla . Perdelerin temizdir eminim . Eşinle bir sil süpür yapın koltukları silin bari ay allahım çok kötü valla 😔
Öyle yapacam mecbur haftaya sezeryan doğumun var eşim vardiyalı çalışıyor onada birşey diyemiyorum çok yoruluyor mecbur yine tek başıma halledicem.

Haklısınız ama tahammül edemiyorum dağınık görsem pis görsem uyuyamıyorum mecbur yapiyorum. Dedim yedirme diye ama aldırış eden yok ki
Aynı bensin seni çok iyi anlıyorum 😔 eğer bir yeri pis görsem anında müdehale etme isteği oluşuyor içimde duramıyorum

Kullan hamileliğini 😀 Biraz ağlasan yeter eşinin yanında.
Kendini kullandırma böyle insanlara, çok üzülüyorum böyle konular okudukça. Çakallar senin gibi safları çok güzel kullanıyorlar. Sen aman ayıp olmasın, kendini yabancı hissetmesin dedikçe onlar seni kendi köleleri sanıyor herhalde.

Doğuma da eve gelmesinler aman aman! Lohusa halinle kalkıp hizmet eder, pisliklerini toplar temizlersin. Bu insanlar acısa erken doğum riski olan kadına acırdı!

Ayy evet ya vallaha çok kötü bi durum. Bu huyumu nasıl değiştiririm bilmiyorum çünkü olan bana oluyo.
Değişmiyor boşuna uğraşma yavaş yavaş hergün bir odayı yap öyle bitir ben 3 ayda bir büyük temizlik yaparken öyle yapıyorum . Hergün bir oda olacak şekilde temizliyorum

Kullan hamileliğini 😀 Biraz ağlasan yeter eşinin yanında.
Kendini kullandırma böyle insanlara, çok üzülüyorum böyle konular okudukça. Çakallar senin gibi safları çok güzel kullanıyorlar. Sen aman ayıp olmasın, kendini yabancı hissetmesin dedikçe onlar seni kendi köleleri sanıyor herhalde.

Doğuma da eve gelmesinler aman aman! Lohusa halinle kalkıp hizmet eder, pisliklerini toplar temizlersin. Bu insanlar acısa erken doğum riski olan kadına acırdı!
Hamileligimi kullaniyorum azıcık duygu sömürüsüyle esim yanımda ama onlar terbiyesiz işte. Ama haklısınız aman rahat etsinler diye kendimi heba ettim. Eşim söylemiş zaten herşeyi ondan sonra bozup kapamış telefonu. O sandı ki kardeşim gider kızar ama o da öyle olmadı çok şükür.

X