Sinir bozucu

11 defa görümcemi aramayacağım... de... lavanta kokulu mum eşliğinde....

mantar çorbasını tavuklu terbiyeli yapmıştım
güzel olmuştu tiny,

sade pirinç pilavı yerine değişik olsun dersen körili pilav tavsiye ederim
soğanları piyazlık doğrayıp kavuruyorum -kavururken şeker ve tuz ekliyorum karamelize olsunlar diye-
kuşbaşı tavuk ilave edip biraz daha kavuruyorum
sonra pirinçler
suyunu ilave edince
1 çay kaşığı kadar köri ve iki üç yemek kaşığı soya sosu ekliyorum.
soya sosu tuzlu olduğu için tuz oranında ayarlanma yapılmalı

salata üç çeşit fazla olmaz mı gibi ?

dondurmalı revani de ne güzel ama:KK56:

Pilavı körili yapım hem değişik olur. Mantar çorbasını tavuklu terbiyeli bu akşam denim bi mantar çorbası yapıcaktım. Salata üç çeşit yapıcam ama herkese bir tane veririm hani hangisinden isterlerse

size bakıp çekirdek çıtlatıyorum :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
yanış anlaşılmasın 2 de müdürle toplantı var stres atıyorum :))

Yerinde olsam çağırırdım kader,cim

Şık olur senin açından ..

Görümceme söyledim izin günün yine pazartesi mi gelin beklerim diye.. Boşver ya bu ara zaten çok sık görüştük dedi :KK9:

Dünde eşimin teyzesindeydik , kuzenleri var benle ve görümcemle yakın yaşlarda.. Ona da söyledim.. Biz pazartesi yokuz köye gideceğiz o yüzden belki görümcende gelmez dedi..

Eşime söyledim tüh köye gidiyorlarmış yoksa geleceklerdi diye, niye söylüyosun ki pazartesi biz çalışıyoruz dedi :KK53:

Yani ben zaten yeni gelinim ayıp etmiş olmaktan korkuyorum.. Kaç kere çağırdım.. Her gün ya iznimiz yok ya dışarı çıkalım dedi kaynanam.. Şimdi de köy çıktı..

Bilmiyorum.. Son çare yine kaynanamı bir arar buyur ederim , gelirlerse pazardan hazırlık yaparım pazartesi çalıştığım için..

Pilavı körili yapım hem değişik olur. Mantar çorbasını tavuklu terbiyeli bu akşam denim bi mantar çorbası yapıcaktım. Salata üç çeşit yapıcam ama herkese bir tane veririm hani hangisinden isterlerse
Bol çeşit açık büfe iftar sofraları albenili oluyor tiny,cim

şimdiden kolay gelsin, emekli bir iftar daveti olucak.

Görümceme söyledim izin günün yine pazartesi mi gelin beklerim diye.. Boşver ya bu ara zaten çok sık görüştük dedi :KK9:

Dünde eşimin teyzesindeydik , kuzenleri var benle ve görümcemle yakın yaşlarda.. Ona da söyledim.. Biz pazartesi yokuz köye gideceğiz o yüzden belki görümcende gelmez dedi..

Eşime söyledim tüh köye gidiyorlarmış yoksa geleceklerdi diye, niye söylüyosun ki pazartesi biz çalışıyoruz dedi :KK53:

Yani ben zaten yeni gelinim ayıp etmiş olmaktan korkuyorum.. Kaç kere çağırdım.. Her gün ya iznimiz yok ya dışarı çıkalım dedi kaynanam.. Şimdi de köy çıktı..

Bilmiyorum.. Son çare yine kaynanamı bir arar buyur ederim , gelirlerse pazardan hazırlık yaparım pazartesi çalıştığım için..
Epey uğraşmışsın :KK70:

Çokta ısrar etme şüphelenmesinler

Bu gelin bizi niye bu kadar ısrar kıyamet çağırıyor demesinler :KK70:

Kader'cim bu kadar ısrarcı olma bence. Bir keer söyle ne zaman gelmek isterseniz gelin de. Yeterli boşver...

Benim eşimde birşey yapıyo çok güzel oluyo.. Adını bilmiyoruz :KK9:

Patatesleri küp küp doğrayıp kızartıyo..

Haşlanmış makarna ile birlikte bir borcama döküyo..

Üzerine yoğurt ve yoğurdun üzerine salçalı sos döküyor :KK56:

Yeme de yanında yat :KK53:
nedense içim kalktı bu tarife :KK14: patates severimde makarna hiç sevmem ondanmı acaba, birde ikisni bağdaştıramadım :KK14:

Epey uğraşmışsın :KK70:

Çokta ısrar etme şüphelenmesinler

Bu gelin bizi niye bu kadar ısrar kıyamet çağırıyor demesinler :KK70:

Evet :KK9:

Ama ne yapayım onlar bizi çağırdı bende onları almak isterim..

Hemde yeni olduğumdan ve ast üst ilişkisi olduğundan çekiniyorum :KK17:

Son bir kez kaynanamı arayacağım , sonra da benden günah gider :KK9:

X