Aile Planlaması şimdi ben bu yasmini ne yapacağım?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ikizbalik

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Mart 2010
2.351
230
geçen ay adetimin 2.günü yasmin kullanmaya başladım. ilk kutu bitti. 4 Mart son ilacı aldım ve adet olmayı bekledim. Bugün başladı reglim. 7 gün ara verilmesi gereken ilaca ben bir daha ne zaman başlayacağım? bu cuma mı almalıyım ilkini? hala adetim devam ederken içebilir miyim? detaylı olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.

4 saatte 10 kişi görüntülemiş ama kimse bişey yazmamış :KK43:

geçen ay adetimin 2.günü yasmin kullanmaya başladım. ilk kutu bitti. 4 Mart son ilacı aldım ve adet olmayı bekledim. Bugün başladı reglim. 7 gün ara verilmesi gereken ilaca ben bir daha ne zaman başlayacağım? bu cuma mı almalıyım ilkini? hala adetim devam ederken içebilir miyim? detaylı olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.

canım 7 gün ara verip 8. gün başlayacaksın yani 12 mart cumartesi günü diğer kutuya başlayacaksın. zaten aksatmadığın sürece hep cuma günü bitecek sen de öbür hafta cumartesi başlayacaksın. benim de hep pazartesi bitiyor haftaya salı başlıyorum. adetin devam etsin etmesim cumartesi başla.

Merhaba ben de doğuk kont hapına başladım da birşey merak ediyorum madem sen 2. kutuya başlıyorsun sorayım.

Hap kullanmaya başlayınca adetinin bitimi ile yeni adetinin başlangıcı arasında kaç gün var?
Ben bir sonraki adetimin zamanını öğrenmeye çalışıyorum da.

Bir de buraya konu da açmıştım da hapı kullandığım ilk gün çok şiddetli midem bulantı ve sonuç çok kötü :KK9: bulantılarım hala devam ediyor.

Sende de bulantı, kusma oldu mu

Merhaba ben de doğuk kont hapına başladım da birşey merak ediyorum madem sen 2. kutuya başlıyorsun sorayım.

Hap kullanmaya başlayınca adetinin bitimi ile yeni adetinin başlangıcı arasında kaç gün var?
Ben bir sonraki adetimin zamanını öğrenmeye çalışıyorum da.

Bir de buraya konu da açmıştım da hapı kullandığım ilk gün çok şiddetli midem bulantı ve sonuç çok kötü :KK9: bulantılarım hala devam ediyor.

Sende de bulantı, kusma oldu mu

Merhaba, ben daha önce de bi dönem kullanmıştım ilacı ama şu son haliyle tarihler vererek anlatayım. 11 Şubatta hastalandım 12sinde ilacı kullanmaya başladım. 4 gün falan sürdü adetim. yeniside 8 martta geldi (ilacım 4 martta bitmişti) ilaç bende herhangi bir yan etki yapmadı, ne bulantı ne kusma ne başka bişey yok. geceleri içiyorum ben saatimi 23e kurdum her gece aynı saatte alıyorum. belki onun bi etkisi vardır. yani yatmaya yakın saat olunca yan etki yapmaz yapsa da uykumda anlamam diye düşünüyorum. mantıklı mı bilmiyorum ama :)

İlaç bittikten 2-3 gün sonra adet olabilirsiniz gibi anladım ilacın prospektüsünü okuyunca. O zaman seninle karşılaştırırsam doğru galiba.
Bizim balayı durumları falan var da o yüzden günleri sayıyorum.
Anladığım kadarıyla senin adetlerinin arası 21 gün olmuş.

Ben de gece 24 te alıyorum ilacı ama ertesi gün sürekli bulantı oluyor. Doktor normal dedi ama çok rahatsız verici.

İlaç bittikten 2-3 gün sonra adet olabilirsiniz gibi anladım ilacın prospektüsünü okuyunca. O zaman seninle karşılaştırırsam doğru galiba.
Bizim balayı durumları falan var da o yüzden günleri sayıyorum.
Anladığım kadarıyla senin adetlerinin arası 21 gün olmuş.

Ben de gece 24 te alıyorum ilacı ama ertesi gün sürekli bulantı oluyor. Doktor normal dedi ama çok rahatsız verici.

evet evet bi kaç gün sonra oldum işte bende. dediğin gibi 21 gün oluyor sanırım. inşallah geçer bulantıların :S ve umarım balayına denk gelmez adetin.

bir süre sonra geçer bulantın merak etme...
ah ahhh geçen yılki halimi gördüm sende düğün hazırlıklıkları ilk gece balayı hesapları. su gibi aktı gitti günler ve 8 aylık evliyim :) düğünüm adetime denk gelecek diye sinir olurken ne olduysa oldu. düğünden iki gün önce bitmişti adetim herşey çok rahat geçmişti. Allah gönlüne göre versin seninde :21:

X