Sigara yüzünden mi hamile kalamıyorum?

AnneveBebek0

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
897
426
28
Merhabalar 2 seneyi aşkın süredir evliyiz eşimde de bende de hiç bir sorun yok 2 aşılama oldum negatif sonuçlandı😢 Eşim sigara içmez fakat ben içiyorum acaba sigara içtiğim için mi hamile kalamıyorum son zamanlar çok kafamı kurcalıyor. Bırakıcam inşallah ama bu hemen olmuyor daha çok stres yapıyorum sigara isteğim artıyor malesef

Hamile kalmadan önce bıraksanız daha iyi olmaz mı? Zaten bu zehrinvücuttan tamamiyle atılması yılı buluyor.

Ben yaklaşık 14 yaşımdan beri sigara içiyorum şuan 27 yaşındayım ve bugün hamile olduğumu öğrendim ben bile inanamıyorum ve nasıl bırakıcam kara kara düşünüyorum ben de senin gibi çok stresli biriyim ama yapmamız lazım herşey onlar için 🫶🏻

Ben yaklaşık 14 yaşımdan beri sigara içiyorum şuan 27 yaşındayım ve bugün hamile olduğumu öğrendim ben bile inanamıyorum ve nasıl bırakıcam kara kara düşünüyorum ben de senin gibi çok stresli biriyim ama yapmamız lazım herşey onlar için 🫶🏻
bırakma stresi daha çok yoruyormuş anneyi bebeği. keşke bırakabilsek ama hamile kalmadan önce bırakmadıysak zaten nikotin şuan vücudumuzda. doktorum günde 1/2 sigaraya izin vermişti. inşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz.

Merhabalar 2 seneyi aşkın süredir evliyiz eşimde de bende de hiç bir sorun yok 2 aşılama oldum negatif sonuçlandı😢 Eşim sigara içmez fakat ben içiyorum acaba sigara içtiğim için mi hamile kalamıyorum son zamanlar çok kafamı kurcalıyor. Bırakıcam inşallah ama bu hemen olmuyor daha çok stres yapıyorum sigara isteğim artıyor malesef
hamileliğin devam etmesi konusunda deseniz neyse ama hamile kalmakla ilgisi olduğunu sanmıyorum. ben 15 yaşımdan beri içiyorum ve hamileyim. daha önce de hamile kaldım

Bence sigara yüzünden hamile kalamıyor olabilirsiniz. Şöyle bir mantık kurdum, sigara hem oksijen düzeylerini azalttığı için hem de içerdiği zararlı kimyasallar aracılığıyla vücutta antioksidan kapasiteyi azaltır, inflamasyona neden olur. Ama gebe kalınması amacıyla yapılan takviyeler de hep Qenzim10, omega 3, vitaminler, mineraller gibi antioksidan kapasiteyi artıracak ögeler içerir. Bu anlamda sigara ters düşüyor.

Gözün aydın inşallah sağ saglim kucağına alırsın miniği darısı bana olsun inşallah su mübarek cuma günü hürmetine 🙏 inşallah bırakabiliriz

Bence sigara yüzünden hamile kalamıyor olabilirsiniz. Şöyle bir mantık kurdum, sigara hem oksijen düzeylerini azalttığı için hem de içerdiği zararlı kimyasallar aracılığıyla vücutta antioksidan kapasiteyi azaltır, inflamasyona neden olur. Ama gebe kalınması amacıyla yapılan takviyeler de hep Qenzim10, omega 3, vitaminler, mineraller gibi antioksidan kapasiteyi artıracak ögeler içerir. Bu anlamda sigara ters düşüyor.
Adet olmayı bekliyorum bugün günüm olursam bırakıyorum direk çünkü tekrar ilaç kullanacağım son aşılamam olacak ve azaltma degil bırakma olacak inşallah🙏

Adet olmayı bekliyorum bugün günüm olursam bırakıyorum direk çünkü tekrar ilaç kullanacağım son aşılamam olacak ve azaltma degil bırakma olacak inşallah🙏

Hem kendiniz için hem de çocuğunuzun gelecekteki sağlığı için en doğrusunu yapmış olursunuz. Ve ona olumsuz örnek de olmamış olursunuz bir gün büyüdüğü zaman. Kolaylıklar dilerim.

Bu kitabı tavsiye ederim. Bu kitap vesilesi ile bırakan pek çok kişi mevcut. Kafada bitirmenizi sağlıyor. Yavaş yavaş anlayarak okursanız gerçekten bırakabilirsiniz.

Eklentiler

• wi_500.jpeg
    wi_500.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 39
bırakma stresi daha çok yoruyormuş anneyi bebeği. keşke bırakabilsek ama hamile kalmadan önce bırakmadıysak zaten nikotin şuan vücudumuzda. doktorum günde 1/2 sigaraya izin vermişti. inşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz.
Ben niyetimi almıştım olursa inşşalah deniycem demiştim bi sebep olması lazımdı benim için ama öyle kolay olmayacak bir sebep dedim bir gün anne olursam bırakıcam bu illeti bende ileri pcos var ve dr lar çok zor olur demişti 1 yıl 5 ay bekledim bu anı bu da vesile olur şnşallalh ben gün de 1 paket içmiyorum zaten yarısı kadar bazen de 5 dal falan.Amin inşallah 🙏🏻

Ben niyetimi almıştım olursa inşşalah deniycem demiştim bi sebep olması lazımdı benim için ama öyle kolay olmayacak bir sebep dedim bir gün anne olursam bırakıcam bu illeti bende ileri pcos var ve dr lar çok zor olur demişti 1 yıl 5 ay bekledim bu anı bu da vesile olur şnşallalh ben gün de 1 paket içmiyorum zaten yarısı kadar bazen de 5 dal falan.Amin inşallah 🙏🏻
Merhaba belirtilerinin neydi. Hayırlı olsun 🥰

Haberin güzelliğine maşallah.. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Ben sigarayı çok içtiğim dönem hamile kaldım belki tetikler ama kesin sigaradan da diyemeyiz bence

Merhaba belirtilerinin neydi. Hayırlı olsun 🥰
Allah razı olsun ❤️Yumurta tembelliğim ve pcos var bende femara vermişti dr geçen ay olmadı bu ayda 15 mm ye kadar büyümüştü kesin birşey demedi dr büyüyedebilir ya da regl de olabilirsin dedi çok şey kullandım önceki aylar vitaminler macunlar hiçbiri etki etmedi bu ay folik asiti bile yarım kullanmıştım hatta dr a gittiğim gün bitmişti 15 mm deyince almadım da yenisi eve geldim ama berbat bir haldeyim nasıl ağlıyorum tamam dedim bitti herşey kabullendim ama bir yandan da umudumu yine yitirmemeye çalışıyorum falan neyse geldim eve araştırıyorum birley yapmam lazım ben bunu büyütmem lazım dedim bi tarif buldum tarçın çörek otu bal dedim bugün 15 yarın 16 olsa sonra 17 olsa 18. Gün yani 4 gün aç karnına sabah akşam kendim yaptığım macunu yedim tabi 1 boş 1 dolu ilişki de oldu ben ne zaman yumurtladığımı bilmiyorum lh testlerimde hiç görmemiştim piki bu ay hiç yapmamıştım demekki tutmuş ki bende yavaştan belirtiler başladı.Bugüne kadar geçmeyen kasık ağrılarım oldu adet olacakmışım ama olamayormuşum gibi sonra göğüslerim hiçbir zaman benim şişmez ağrımaz acımaz o kadar net bir belirti benim için hiç geçmedi hassiyeti hatta ucuna dokununca biraz hafif ağrı oldu akıntım yine yumurtlamadan beri devam etti pcos olduğum için üstünde durmadım akıntı çok belirleyici bi belirti değil benim için bağışıklığım düştü 2 gün önce dudağımda uçuk çıktı ilk kez adete yakın uçuk oldu (gerçi düzensiz olduğu için ben ne zaman adet olucam bilmiyorum tahmini) halsizleştim ama çok değil öyle çok uykuya meyil yok mide bulantısı baş dönmesi de yok bende sadece iştahsızım halen daha canım birley yemek istemiyor eh olsa da olur olmasada biraz idrardan şüphelendim önceden çok su içerdim wc ye çok giderdim ama bu ay o kadar içmesemde diyelim 1 bardak içtim sanki 2.5 lt su içmişim ki geliyordu bunu da bu 1 hafta içerisinde farkettiğim şeydi tabi dayanamadım kaset test aldım ( 4 gün önce )şansımı denedim silik çıktı daha önceden de silik çok gördüm beta 0 çıkmıştı hep ümitlenmedim dün sabah kan vereyim dedim son kez negatif ise bi daha gebe kalmaya uğraşmayacaktım olursa olur dedim bu sabah dr bana satı sordu 10 Ekim yani tam 1 ay sonra 10 Kasım bugün 32 değer ile öğrendim valla yine sevinemiyorum düzenli artmadığı sürece yokmuş gibi davranmaya devam benim için öyle yani yok kirpik karışması mide bulantısı uyku hiçbiri yok şuan bende bende her belirtiyi arıyordum kendime ama öyle değilmiş bir pcıslu ve zor denilen benim için hayal olan şeyi şuan yaşıyorum hakkımda hayırlısını diliyorum Allahtan
süreç çok zor çok yıprattım kendimi gece gündüz buradaydım adete yakın acaba mı acaba mı hep olumsuz sabahlara kadar ağladım çok sinirli agresif tahammülsüz olmaya başladım ki Allah yüzüme güldü tabi nasıl sonuçlanır önümüzdeki zaman diliminde görücem süreci çok iyi bildiğim için tek duam Allah isteyen herkese hayırlısı ile nasip etsin herkesi çok iyi anlıyorum olmayınca yaşanılan psikolojiyi de çok iyi anlıyorum valla çok uzun oldu okuyan herkese Allahım tez zamanda hayırlısı ile anne olmayı nasip etsin 🤲🏻

X