Şiddetli göğüs ucu hassasiyetiyle gebelik öğrenenler var mı?

curbin

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2010
368
193
Merhaba hanımlar. Bugün reglin 38. Günü. Pcos’um ancak 31-35. Günde regl olurum. Çok nadir 41’i bulur. Ancak bu kez 8 günden beri şiddetli göğüs ucu acısı çekiyorum. Regle yakın göğüs kenarlarım ağrırdı ama ucunun kumaşa sürterken bile acıması her ay görmediğim bir durum. Zaten benim göğüs ucum da çok yoktur, ama bu sefer maşallah dokunmamla belirginleşmesi bir oluyordu. 3 gün önce bebe time ile gebelik testi yaptım negatif 😏 göğüs ucunda minik benekler de var. Dün ve bugün genele yayıldı göğüs ağrım. Ucundaki hassasiyeti azaldı. Bastırınca ancak. Onun haricinde belirtim yok resmen. En önemli belirtilerden deniyor ama yine mi olmadı acaba. Ovülasyon tarihimi bilmiyorum. 14 temmuzda vajinama bıçak saplamaları peşpeşe girdi ki bu benm için genelde yumurtlama belirtisidir. Göğüs ucuyla acısıyla hamilelik öğrenenler varsa umut olun 😃

Benim dokununca bile acıyordu, bir de fena şişmişti.

Benim göğüs ucu ağrım hiç olmazdı regl öncesi ama bu uçlarının ağrısı çok değişikti, hâlâ da devam etmekte ilk ondan suphelenmistim ve karnımın şişkinliği

Benim göğüs ucu ağrım hiç olmazdı regl öncesi ama bu uçlarının ağrısı çok değişikti, hâlâ da devam etmekte ilk ondan suphelenmistim ve karnımın şişkinliği
Ne mutlu size hamileymişsiniz. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Umarım bu inanılmaz göğüs ucu acısının sebebi bende de hamilelik çıkar ama testte negatifi görünce umudum kalmadı. Kan veririm artık bir iki güne. Bu şüpheyle çok yorucu.

Ne mutlu size hamileymişsiniz. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Umarım bu inanılmaz göğüs ucu acısının sebebi bende de hamilelik çıkar ama testte negatifi görünce umudum kalmadı. Kan veririm artık bir iki güne. Bu şüpheyle çok yorucu.
Evet bence de bir kaç gün bekleyip kan verin inşallah hamilesindir inşallah

Merhaba düşükle sonuçlansa da ben de aşırı hassasiyet yaşamıştım sonucunuz ne oldu acaba

Kuzenim de aynı şekilde öğrenmişti. Hiç dokunamıyorum demişti göğüsleri için. Çok acı olmuş. Ordan anlamış bi gariplik olduğunu. Sonra pozitif çıktı zaten. Bir de o 2 gün yerleşme kanaması yaşamıştı. Adet oldum sanmıştı. Meğerse çoktan hamile kalmış.
İnşallah siz de hamilesinizdir.

Merhabalar ben yeni üye oldum, senelerdir bir sorum sıkıntım olduğunda burada sizin konuşmalarınızı okuyup bilgileniyordum, fakat şimdi ben bi soru sormak istiyorum, bu ay 3-4 defa cinsel ilişki yaşadım geri çekilme yöntemiyle, 1 yıldır bu şekilde ilişkiye giriyorum, ama bu ay adetime 10 gün kala göğüslerimde çok kötü bi ağrı oluşmaya başladı sanki şişti ama sert falan değil, gayet yumuşak, onun haricinde psikolojik mi bilmiyorum ama sık idrara çıkmaya başladım, sivilcelendim, sizce adet midir hamilelik mi,

Benim de göğüs ağrım ve kasıklarımda batma var. Ama geçen aylarda da böyle oldu ve adet oldum . O yüzden hiç umutlanmak istemiyorum . Adetime 5 gün var

Peki göğüs ağrınız normal aylara göre fazla mı, benim çok fazla ama sadece bu belirti gösteremez diye düşünüyorum, bir de ilişkim geri çekilme yöntemiyle oldu

Benim aşırı göğüs hassasiyetimin iki nedeni olabilirdi. Biri gebelik biri prolaktin. Nitekim testler negatif çıktı ve aynı zamanda yaptırdığım prolaktin 30 çıktı ve 43. Günde regl oldum. Alışık olmadığım bir göğüs ucu hassasiyetim olduğu için ısırma fazla elleme gibi durumların sebep olduğunu söyledi doktor. Bikaç gün sonra tekrar prolaktine baktırdığmda 10’a düşmüştü o yüzden dostinex kullanmadım. Diğer aylar tekrar göğüs ucu ağrısı olursa onu da umursamicam. Belirti kovalayıp umutlanmak en kötüsü

İki çocuk annesi olarak söylüyorum, gebelikte ilk belirti göğüs hassasiyetidir. İki gebeliğimde de göğüslerim her zamankinden cok erken ağırmaya başlamıştı. Normalde adetime 4-5 gün varken ağrımaya başlar, gebelikte ise neredeyse 10-12 gün önceden başlıyor. İkinci gebeliğimde tecrübeli olduğum için direkt anlamıştım hamile olduğumu :))

Bende PCO var. Reglimden bir 10 gün kadar sonra göğüslerim aşırı ağrımıştı, birkaç gün kadar şiddetli birr şekilde sürdü bu ağrı sonra geçti. Bu süre zarfında acaba regli mi olucam diye düşündüm çünkü regli olacağım zaman da göğüslerim ağrır sonra ağrısı hafiflerdi. Ama reglim yeni bitmişti, ben de 40 günde bir regl olan biriyim. Sonra adetime 5 gün kala hamile olduğumu öğrendim normal kaset testlerle silik çizgiyle öğrendim.

Son düzenleme:
Gögüs ucu hassasiyetiniz tam olarak nasıldı ve nezaman başlamıştı acaba benimde hiç olmazdı sadece gögsüm agrırdı bu ay 10 gün varken gögüs ucum acımaya başladı da

Gögüs ucu hassasiyetiniz tam olarak nasıldı ve nezaman başlamıştı acaba benimde hiç olmazdı sadece gögsüm agrırdı bu ay 10 gün varken gögüs ucum acımaya başladı da
1 hafta kadar vardı sanırım, sadece uç kısımları acıyordu dokunulmayacak kadar

İki çocuk annesi olarak söylüyorum, gebelikte ilk belirti göğüs hassasiyetidir. İki gebeliğimde de göğüslerim her zamankinden cok erken ağırmaya başlamıştı. Normalde adetime 4-5 gün varken ağrımaya başlar, gebelikte ise neredeyse 10-12 gün önceden başlıyor. İkinci gebeliğimde tecrübeli olduğum için direkt anlamıştım hamile olduğumu :))
Merhaba bende de şuan aynı belirti var.normalde adetime 2-3 gün kala göğsülerimde biraz hassasiyet veya ağrı olur..şimdi ise 9 gün önceden başladı şaşırdım ama adet zamanı ağrısından daha fazla bi ağrı bu,çok acıyo..yumurtlama günlerini değerlendirdik..adetime şuan 6 gün var. Sizce erken gebelik testi yapsam çıkar mı? Siz adete kaç gün kala öğrenmiştiniz?

Benim göğüslerim hep ovulasyon zamanı ağrımaya başlar adet ile geçer.bende gebelik istiyorum ama hep agridigi için neyi takip edicem bilemiyorum

X