sezeyanla doğum yapan arkadaşlar

Tabikide normal güzeldir bekliyebiliyorsan sancı çekebileceğine inanıyorsan herşeyin normali adı üstünde.Ama ben iki doğumumu da sezeryan yaptım ilkinde sancı yokken suyum geldi ve sezeryana girdim 2 gün yattım dedikleri gibi zor değildi biraz dikişlerim acımıştı oda ilk ayağa kalkarken,
ikincisindede kendim istedim o çok rahattı sabah 7de hastanedeydim 7,30da bebeğimle birlikte odamdaydım saat 11de ayağa kalktım bacaklarımı yıkadım bebeğimle gezdim...Ertesi sabah hast çıktım hiç ama hiç ağrım olmadı, eve geldiğimde zaten hep ayakta geçirdim büyük oğlum 2yaşındaydı hiç yatmadım ikisindede.Birazda dr ların yöntemleri farklı oluyor ben çok memnun kaldım.Herkezede tavsiye ettim :dance:

özel hastanede yapdım ben canım ssk da sorun çıkar özel hastaneden bir dr a git ve özel hastanede yap sorun çıkmaz canım

bende 8 ay önce normalden korkup sezeryanla yaptım. şimdi yorumları okuyorumda bazılarının gercekten kötü gecmiş ama ben 3gün yattım sonra hep ayaktaydım.tabi ilk üçgün zor geciyor kalkarken hatta gülerken bile acıyordu dikişler ama eger sık hareket edersen cok cabuk atlatılıyor ama hareket etmeden yatarsan zor atlatırsın bende 22 kilo aldım şimdi eser yok kilolardan ve göbekte kalmadı ben memnunum sezeryandan zaten o bebegin verdiği heyecanla narkozdan cıkmakta zor olmadı bir an önce görmek için çabucak gözlerimi acmak istedim aglayışını duyduktan sonrada bütün acılar diniyor zaten..

özel hastanede yapdım ben canım ssk da sorun çıkar özel hastaneden bir dr a git ve özel hastanede yap sorun çıkmaz canım

özel hastanelerde ne kadara mal oluyo sezeryanla doğum?
ben devlet memuruyum indirim oluyo mu acaba? bu konulara o kadar yabancıyım ki:uhm:

selam kızlar bende sezeryanla dogum yaptım ve kendım istedim hiç bir sorun yaşamadım 4 gun hastanede kaldım oldu zorunlu oldugu için eve geldım banyomu yaptım üzerimi giyindim ohh hiç dogum yapan ben degılım sanki .sonrasında hiç kontrole gitmedım takiii aradan 8 yıl geçip ikinci bebegimi düşük yapana kadar

ben sezeryanda hiç bir sorun yaşamadım yaşım gençti belki dogumdan korktum bu nedenle sezeryan istedim. Ama yolunda giden sorunsuz bir hamileliginiz varsa normal dogum yapın.

ben sezeryan olacağım.şafak 8.kimseyi dinleme kafana ne yatıyosa onu yapppp

evet zaman az kaldı bugün yada perşembe tam belli olcak.doktor 23-24 demişti işin ilginç tarafı 23 aslan burcu 24 başak burcu onada karar vereceğiz ben başak istiyorum bakalım

Bende Aslan Istiyorum.benimde Bu Cuma Belli Olacak.21-22-23 Ağustos.ben 21 I Seçicem Saniyorummm

Benim bebeğim ters olduğu için sezeryan olucam galiba.Ama hamile kaldığımdan beri hem normal doğum yapanlarla hem sezeryan olanlarla ilgili çok araştırma yaptım.Her ikisini de zor geçirenlerde var kolay geçirenlerde.Yani bi yerde çekilecek sıkıntı varsa hangisi tercih edilirse edilsin çekiliyor.
Bir ebe arkadaşım,hamileliğimin başında kafanı yorma sadece senin ve bebeğin için en hayırlı doğum şekli neyse o olsun diye dua et demişti.Ben de öyle yaptım.Şimdi 34. haftadayım ve doktorlar sezeryan diyorlar.Demek ki böylesi hayırlıymış.
Tek üzüldüğüm normalde 23 eylülde doğacaktı ve terazi olacaktı.Şimdi bir hafta önce olacağından başak olacak.Ben terazi istiyodum:çok üzgünüm:

slm bende şu anda 9 ay 5 günlük hamileyim. ve baştan beri kendimi normal doğuma hazırlamaya çalıştım.ama olmadı.doktorumda sezeryan yasak normal doğum yapıcaksın diyip durdu. buda psikolojımı daha cok bozdu ve iki gün önce hem hastanemi hem doktorumu değiştirdim şu anda sezeryan tarihimin belirlenmesini bekliyorum. sezryanla doğumdan değilde sadece sonda denilen olaydan çok korkuyorum ve ne yazıkki çevremdeki insanlar hep beni bu konuda olsun normal doğum konusunda olsun olmadık hikayeler anlatıp korkuttular. bence bu çok yanlış hamile olan bi insana doğum anıları sıkıntıları anlatılmamalı.bazı ülkelerde bu yasak keşke bizim ülkemizdede yasaklansa
ve normal doğum yapıpta sezeryana karşı olanlara çok kızıyorum.herkesin kendi tercihi sonuçta kimisi kendini hazırlar kimizi hazırlıyamaz.daha önce okuduğum bi yazıdada bayanın bir tanesi çatır çatır doğurmaktan yanayım diye bi yazı yazmış.bence çok kaba bir tabir.bide herkesin hamileliği bünyesi vucut yapısı farklı ve herkesin kendi tercihi isteyen doğurur isteyen sezryanla aldırır..buna kimse müdahale edemez çünkü herkes kendi çektiğini bilir..sezryanla doğum yapan arkadaşlar bana şu sonda hakkında iyi bilgiler verirlerse sevinirim çünkü bu beni biraz ürküttü..doğum yapıcak olanlara iyi ve sağlıklı doğumlar yapmış olanlarada sağlıklı günler diliyorum..

benim oğlumda tersti onun icin sezeryan oldum ve ertesi güne hiçbişeyim yoktu.ağrım sancım olmadı.sende izmirdesin sanırım karatasta ahmet seckin önoğlu yaptırdı doğumu cokta memnun kaldım...

Canım ben epidural sezeryanla doğum yaptım.Çok memnunum.Günlük hayata çok çabuk döndüm.Şöyleki kızım henüz 5 günlükken sarılık oldu hastanede yattı ve başında üç gün boyunca ben bekledim.Allah yardımcın olsun..

Benim de bebeğim ters olduğu için sezeryan olucam.Merak ettiğim sezeryandan sonra emzirirken anne hangi pozisyonda oluyor.Yani bebeği emzirmek için hareket edebiliyormu.Bir de ne zaman yataktan kendisi kalkıp bebeğini kucağına alabiliyor?
Bu arada Allah herkese kendisi ve bebeği için en hayırlı doğum şeklini yaptırsın inşaallah.Gerisi boş.

canım benim kızkardeşim de kuzenimde sezeryanla dünyaya getirdier bebişlerini ve 3 gün sürmedi ayağa kalktı ikiside bende hamileyim ve sezaryanla doğum yapmayı düşünüyorum

Ben Sezeryanla Yaptim Ve 3 Gün Aci çektim 4.gün Rahattim.doktorunu Iyi Seçersen Ve Güvenirsen Sezeryan Yap Derim.öpüyorum Canim

bend e genel anestezi ile yaptım iii ki de yapmışım ne sancı ne bişey bebişim yarım saatte kollarımdaydı o kadar çabuk ayıldım ki sanki normal doğum modu gibi oldu yaniiiiiilk gün ayaktaydımmmm

merhaba
ben de sezaryenle doğum yaptım tabi elimde olmayarak. ama normal doğum daha iyi diyorum. çünkü normal doğumda 24 saat sonrasına kadar hiçbir sorunun kalmıyor. ama sezaryende ayağa kalkamıyorsun. başağrıları vs. binbir türlü derdi var. ben normal doğumdan yanayım. yine siz bilirsiniz ama...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…