Sezeryanli annişler......

zeseze

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2008
845
2
sezeryan olan annelerimiz olmayan bizlere danışman olun
ne kadar sürede kendinize geldiniz?
ağrılarınız tamamen ne zaman geçti>?
ayağa ne zaman kalktınız?
kendi başınıza ne zaman hareket etmeye başladınız?
kanamanız nasıldı?( ifade edebildim mi ki?)
göbekleriniz ne durumda bağlıyor musunuz?
ilk ne zaman emzirdiniz? emebildi mi?

şimdilik bunlar geldi aklıma cevaplarsanız sevinirim:CüvCüv:

Ben daha ameliyat hane kapısından cıkarcıkmaz kendime gelmişim ama hatırlamıyorum,ancak 2 saat sonrasını hatırlıyorum,

Bugun 5 gün halen arar var ama hiç dayanılmayacak ağrım olmadı,

ameliyattan 4 saat sonra,

eve gelince,

ilk günler cok yoğun şuan normal regl gibi,

Sarkık

Hemen odama cıkınca hemen emdi canım kızım,

ya bencede çok güzel bi konuya değinmişsin bende sezeryan olucam hemen ayaklanmak isterim keşke normal yababilseydim ama mümkün değil arzucum(ECENAS) benim karnıma bakan demezki cumartesi doğum yapıcak hiç belli değil acaba benim karnımda sarkarmı kortum simdi ya bende takıntı olur bu tür şeyler...

arzu sarmıyor musun? saranları duymuştum ben dikişlere denk getirmeden faydası oldu diyorlardı

canım ben zaten spinal olduğum için uyanıktım hatta 2 gün uyuyamadım.

dr 10 günde geer dedi ama 4. 5. gün hiç bişey kalmadı, sadece oturursam bi süre kalkış zor acılı oluyodu.

ameliyattan 6 saat sonra ilk yürüyüş oldu benim

hep kendi başıma hareket ettim

kanamam ara ara az az oldu, buda ameliyatın iyi geçtiğinin göstergesiymiş doktora göre

ilk başta ilk hafta 4 5 aylık hamile gibiydim, dr rahim büyük ondan zamanla rahim normale dönünce küçülür dedi, şimdi eski halime döndüm kimsse 20 gün önce doğum yapmış diyemez yani:) sarmadım ama sarmak iyi gibi gelio

doğumdan hemen sonra yatağıma alınına emzirdim, o gün hep emzirdim çok şükür süt de bol geldi, ilk süt önemli, göğüslerim yara olana dek emzirdim

kolay sağlıklı doğumlar diliyorum canım sana ve tüm hamişlere

ay bende sezeryan olacağım ikizlerime inş.sağsalim kucağıma alırım.................

Yeni sarmaya başladım da ne kadar sararsan sar yinede bi sarkma oluyor,bende şuan 5 aylık hamile gibiyim,birde cok sıkı saramıyorsun acıyor benim göbeğim,

Ben daha ameliyathanede kendime geldim..Agrı kesici igne yapar mısın lutfen dedigimi hatırlıyorum hemsireye..Sonra da bebegimi sordum o da 10 dakka sonra goruceksin dedi..Herseyi cok net hatırlıyorum..Toplam 40 dakka sürmüş operasyon ve ben 5 dakka sonra uyandım.
Bugun sezeryanımın 7. gunu..Agrılarım hala var ama gercekten dayanılmıcak bir agrı diil.. Bir de hareket etmezken durup dururken olan bir agrı da diil. Hareketlerini dikkatli yaparsan gitgide azalıyor hatta..Ama benim bagırsak sorunum oldu..Tuvalete çıkamadım 3 gun ve 2 şişe lavman yedim..Gene de çıkamadım oyle diim..Gaz sancısı ne yazık ki cok kotu bisey. Cunku karnım şişmeye basladı gaz çıkmayınca ve tabii dikişlerim hastanede cok agrımaya basladı..Gerginlik arttıkca dikişler zorlandı ama tuvalete çıktıktan sonra hersey cok daha kolaylasıyor..Anestezi sırasında bagırsak fonksiyonları tamamen duruyormus ve 7-8 saatten once kendine gelmiyomus..Bu sekilde anlattı doktorum. Bazı kişilerde bu sure daha uzun surebiliyormus..Ben de bu gruba giriyorum sanırm.
Demir oglen saat 12 de dogdu ve beni 19 da kaldırdılar ilk ayaga..ama izin verseler sanki ben daha once kalkabilirdim gibime geliyor..Sonda taktırmadım ben o yuzden çişimi yapmak için kalktım ilk.
Hastaneden çıkarken bebegimi giydirip kucagıma aldıgımda artık kendi başıma hareket edebiliyodum. Ben 3 gece yattım ama hastanede..
Kanamam her gun degişiyor. İlk 2 gun fazlaydı bayaa..Hatta ameliyattan sonra odama gelen hemsireleri hatırlıyorum..Cok ilginc bisey yasadım. Bilmiyorum herkese yapıldı mı bu..Odamdaki yataga yatırdılar beni ve sonra karnıma bastırmaya basladı hemsire..Nasıl akıyor içim anlatamam..Sanki altıma kacırıyorum gibi..Suanda normal reglimin 2-3 gunu gibi kanamam var..
Ben 2. gun hemen taktırdım korseyi..Her gun baglıyorum. Benim karnım o kadar buyumustu ki herkes ikiz sanıyordu..İnanmazsınız suanda acaip toparladı.Geceleri yatarken cıkartıyorum butun gun sıkıntı versede hic cıkartmıyorum. Bu kadar işe yarayacagını tahmin etmezdim..Resmen indi karnım...Ama tabiki catlaklar igrenc gorunuyor..
Ameliyattan 10 dakka sonra odamdaydım ve hemen emzirdim. Bişey geldigini dusunmuyorum mememden ama Demircik deli gibi cekiyodu..Dunyanın en muthiş duygusu..
Hepinize kolay bir dogum diliyorum arkadaslar..Umarım yardımcı olur yazdıklarım..

ameliyathaneden çıkarken kendimdeydim ama bölük pörçük o zamanlar,rüyada gibiydim,narkozun etkisi ayık olsanda hemen geçmiyor cnm.

dayanılmayacak ağrım olmadı,zaman zaman dikişlerimde sızlama oluyor ama o da normalmiş zaten.

ameliyattan 13.40 ta odama geldim.3 tane serum verdiler. serumlarım bitince sondam çıkarıldı ve saat 20.00 de ayağa kaldırdılar.

ayağa kaldırmalarından sonra bir iki kere eşimin kolunda turladıktan sonra kendi başıma hareket etmeye başladım cnm.sadece yatağa çıkarken yatarken yardım istedim o kadar.

ilk 2 gün cok yoğundu şuan normal regl gibi,hatta bazen kan gelmiyor yada damla damla geliyor.

6 aylık hamile gibiyim,gün içinde dayanabildiğim kadar sarıyorum ama ne zaman düzelecek bilmiyorum

13.40ta odama çıktım. yatağa yatma,adapte olma ve odadakilerle merhabalaşma vs..den sonra saat 14.00 gibi kızımı emzirmeye başladım cnm.

canım hangi korseyi aldın?olmazsa biz de alalım.nasıl bişey anlatırsan sevinirim.

canım hangi korseyi aldın?olmazsa biz de alalım.nasıl bişey anlatırsan sevinirim.

ben de aldım korse(arkadaşınkinin aynısı mı bilmiyorum) sadece mide ve göbeği saracak şekilde yapmışlar. nette de gördüm benzerini bel korsesi yazıyordu

ben de aldım korse(arkadaşınkinin aynısı mı bilmiyorum) sadece mide ve göbeği saracak şekilde yapmışlar. nette de gördüm benzerini bel korsesi yazıyordu

cnm korseyi aldığın siteyi söleyebilir misin ve hangisini aldığını? bi bakayım ben de

nihancım ben netten almadım ama gitti gidiyor da gördüm bayan giyim iç çamaşırı kategorisindeydi sanırım

Cok ilginctir ki ben almadım..Hastanede hemsireler geldi taktı hicbisey sormadan..Cok rahat bir korse.Hic bir ozelligi yok..cırt cırtlı kendi başıma bile kolaylıkla takıveriyorum..Herkese korseyi tavsiye tekrar tekrar kızlar..Gercekten cok azıcık bir karın kaldı bugun 9.gunum..

bu arada tam gogsumun altından takıyorum korseyi ama dikişlerimin ustunu dahi kapatıyo..Yani uzun bi korse..Ama yoksa mide çıkarmış..Oyle demişti hemsireler..İnanın dikişlerimin uzerine baskı yaptıgı icin cok daha rahat hareket ediyorum..(öksürüyorum,hapsuruyorum)

cnm metropolitandan mı verdiler korseyi sana?

ayy ben doktoruma sordum ama hiç tavsiye etmedi bana korseyi.. zamanla zaten inecek dedi bana :sm_confused: kızlar kullanmak gerekmi ki yaa şimdi bakıyorum 4 aylık hamiş gibiyim yaaa senağlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…