Sezeryan sonrası Normal Dogum

Çevremde malesef yok cnm sezeryan sonrasi normal dogum o yuzden ornek verip icini rahatlatamayacagim insallah hayirlisi olur hakkinda ❤

Ben ilk doğum sezeryansa sonrakiler sezaryenle olur diye duydum hep ama genel geçer bilgi mi bilemem tabi. Daha fazla doktora danışın diyeceğim bu da karmaşaya yol açabilir.
Ben daha hiç doğum yapmadım aklımda bin türlü soru var ama 2 doğum yapmış birinin bu kadar aklı karışık olacağını düşünmezdim. Cevremde doğum yapanlar gayet net oluyor 2. İçin misal. Yeni doğum yapanlar bile doğumda zorlansalarda 2. Yi hemen dusunebilyor.
Banada canlı canlı doğum zor gibi geliyor, epidural baş ağrısı yapıyor, narkozu atmak uzun sürüyor ama sanki o daha mantıklı gibi geliyor. Cevremde çoğu kişi normal doğumu, normali zor geçenlerde sezeryani öneriyor. Kadınlarında kafası çok karışık

İşte iki doğumu sezeryan yapınca insn tekrar narkozu almak istemiyor sanirm netsizlik burda başlıyor bende, yoksa kessinler git mantığı çok kolay
Ama o kesik ağrısı acısı toparlanması normale göre daha uzun sürüyor

Bende şimdiye kdr hep öyle biliyordum ama değilmiş beni kararsız bırakan şey dikişler ne alemde olur riski hangisinin daha fazla gbi gbi

Sezeryana uyuyorsun kalkıyorsun hicbirsey hissetmeden çocuğu veriyorlar zaten narkozu atmak bı beş saati buluyor

Herkesin doğumu hikayesi yaşadıkları çok farklı maalesef o yüzden kafalar bir milyon

Merhaba arkadaşlar. Benim sezeryan tecrübem yok, iki doğumumu da normal yaptım.

İlki 40+3 te doğum başlamayıp suyum azalınca suni sancı ile oldu. O korktuğunuz belden yaptıkları epidurali aldım :) Hissedilen hiç birşey yok. Korkacak inanın hiç birşey yok. Sabah suni sancı vermeye başladılar, akşamüstü doğurdum.

İkinci doğumumda ise kontrole gittiğimde 4cm açıklık vardı ve hastaneye gider gitmez yatışım yapıldı. Ne epidural alabildim ne ağrı kesici. Sancımı düzenlemek için çok az bir suni sancı verdiler (hemşirenin deyimiyle koklattılar), 2 saatte bebeğim kucağımdaydı.

Sezeryanda toparlanma süresi nasıl bilmiyorum ama ben ikisinde de çok hızlı toparlandım.

Takip ettiğim topiklerde SSVD yapan arkadaşlar var. Gayet de memnunlar. Aradan uygun süre geçmişse, neden normal doğum olamasın ki? Gönlünüzü ferah tutun olur mu? Ha son anda bir aksilik olur gereklidir, tabi ki sezeryan olacaksa da yine olur, önemli olan anne ve bebeğin sağlığı sonuçta.

İnşallah bebeklerinizi sağlıkla alırsınız kucaklarınıza :)

Burada bahsettiğiniz şey normal doğumdaki dikişlerse inanın o da öyle aman aman büyütülecek bir şey değil. İlk doğumumda epizyo yapıldı. 4tane kadar dikişim vardı. 10 günde iyileştiler, ama aman aman hareketlerimi kısıtlamadı. İkinci doğumumda epizyo için vakit yoktu, hafif yırtılmam olmuştu. Doktorum dikişsiz de iyileşir ama düzgün kaynasın dedi ve dikti. O biraz daha geç iyileşti. Yırtık dikişi, kesi dikişinden biraz daha zor.

Ama tabi bunlar benim tecrübem. İki doğumum ve sonrası çok rahat geçti benim için.

Benim tanıdığım yakın biri ilk çocugunu sezeryanla doğurdu 1 sene arayla 2incisini normal doğum yaptı ve hiçbir sıkıntı olmadı

Sezeryan dikişlerinden bahsetmiştim
İlk sezeryanda 40 gün sagimdan soluma donememistim bu tarz zorluklarını bildiğim için çok istiyorm normal doğumu

Tabiki iki sezeryandan sona biraz korkuyorm sadece

Duyunca şaşırdım kaldım valla doktor da izin verdi normal dogum yapmasına oluyor yani bu kadar kısa sürede bile ama ben cesaret edemezdim
Ben bir 4 veya 5 yılın geçmesini bekliyorlar diye biliyordum
Hatta şuan 4 buçuk sene geçti o bile beni düşündürüyor açıkçası

Bende şaşırdım gerçekten

Ben bir 4 veya 5 yılın geçmesini bekliyorlar diye biliyordum
Hatta şuan 4 buçuk sene geçti o bile beni düşündürüyor açıkçası

Bende şaşırdım gerçekten
Haklısınız insan ister istemez tedirgin oluyor sonuçta orası ameliyatlı yer ve dogum esnasında dikiş atar mı oraya birşey olur mu diye düşünmeden edemiyor insan. Bende öyle biliyorum en az 3 sene geçmesi gerekiyor diye ama artık kimse beklemiyo o kadar

Evet
Yani bu şekilde yaptırıp ölen sayısı da cokmus onları da saklayıp soylemiyirlarmis
Bu tarz şeyleri de duyunca tedirgin oldum
Yanii kısır döngüde gbiyim

Evet
Yani bu şekilde yaptırıp ölen sayısı da cokmus onları da saklayıp soylemiyirlarmis
Bu tarz şeyleri de duyunca tedirgin oldum
Yanii kısır döngüde gbiyim
Allah korusun tabi oluyo böyle şeyler. Siz bildiğinizden şaşmayın derim ama sezeryanınızın ardından zaman da geçmiş

Ben yurt disindayim burda mecbur olmadikca sezeryan onaylanmiyorlar oglumun dogumu cok zor oldu o yuzden sezeryan oldum kiziminki normal dogum doktor bana sordu eger 3 uncuyu istiyorsan normal dogum yapmalisin dedi cunki iki sezeryandan sonra zor dedi 3 uncuyu dusunmuyorum ama kizim normal dogdu ama benim 2 sene aralikla dogdu cocuklarim

En sağlıklısı en güzeli bence o
İki sene aradan sonra normal.mi doğum yaptınız ikisi de mi sezeryan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…