sezeryan doğum yapanlarr lütfen yardımm:(((

masimavi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2010
15
0
slm ben 2 ay önce sezeryan doğum yaptım fazla bi 8 kilom var. ama göbek çok kötü duruyor napıcam bilmiyorumm..bu şeklde olupta kilo veren arkadaşlar lüften yzın. ne kadar sürede bu göbek ve kilo gider.?kendimi çok tuhaf hissediyorumm halen rüyalarımda doguma gidiyorumm yardım lütfenmafoldumbenmafoldumben

daha çok yeni bende doğumdan sonra buruş buruş karnımı görünce moralim çok bozulmuştu
yaklaşık 4 ayda eski karnına dönüyor toparlanıyor ama biraz şişkin olarak

Eee 8 kilo fazlalığın varmış..
Göbek de olması normal..

8 kilo fazlalık dursun ama göbek olmasın gibi birşey olmuyor malesef..

Diyet+sporla(düzenli karın egzersizleri) birlikte fazla kilolarını verince_verirsen göbek de önemli ölçüde gider merak etme.

Yani benim ilk sezeryanımda fazla kilolarımı verdikten sonra göbek de eski dümdüz haline dönmüştü.

bende üç ay önce doğum yaptım sezeryanla,10 kilo verdim 2 kilom kaldı.
Ama doktorum 6 aydan önce ağır egzersiz yapma dedi.
Yediklerine dikkat et,hamur işi,ekmek vs.yeme.Düzenli yürüyüş yap.Önce fazla kilonu ver daha sonra egzersize başlarsın canım.
Geçmiş olsun

slm ben 2 ay önce sezeryan doğum yaptım fazla bi 8 kilom var. ama göbek çok kötü duruyor napıcam bilmiyorumm..bu şeklde olupta kilo veren arkadaşlar lüften yzın. ne kadar sürede bu göbek ve kilo gider.?kendimi çok tuhaf hissediyorumm halen rüyalarımda doguma gidiyorumm yardım lütfenmafoldumbenmafoldumben

6.aydan sonra baya azalıyo merak etme

Merhaba bende sezeryanla doğum yaptım. Ben kilo vermedim ihtiyacım olmadı. Hamile kaldığımda 48 kiloydum son ay 51 olmuşum. Sadece oğlum almış kilo ama göbek kötü. Ama alsaydım kiloyu memeden kesilene dek kilo veremezdim herhalde. Bu göbek konusuna gelince çevrem hep alay eder sağolsunlar. Hep ütülü gezermişim ama neden göbeğimi ütülememişim. Bu tabiri duyunca sinir oluyorum aslında ama hakikatende iğrenç bir görünüm. Doktorun deyişine göre yapabilecek bişi yok. Çünkü zamanında önlem alıcakmıştı. Aradan nerdeyse 9 yıl yıl geçti. anam birde o dönemlerde cahillik vardı kimse ne bağla dedi ne kremle yağla dendi. :KK43:( 17 de evlen 18 anne ol birde gurbetlik tabi off.

kızlar mekik çekebiliyor musunuz? benim belim çok ağrıyor karın egzersizi yapamıyorum

kilo verince geçer hayatm üzülme aklına geldikçe mekik çek sıkılaştırıcı kullan çok az kalıyo ama abartılı değil

Merhaba bende sezeryanla doğum yaptım. Ben kilo vermedim ihtiyacım olmadı. Hamile kaldığımda 48 kiloydum son ay 51 olmuşum. Sadece oğlum almış kilo ama göbek kötü. Ama alsaydım kiloyu memeden kesilene dek kilo veremezdim herhalde. Bu göbek konusuna gelince çevrem hep alay eder sağolsunlar. Hep ütülü gezermişim ama neden göbeğimi ütülememişim. Bu tabiri duyunca sinir oluyorum aslında ama hakikatende iğrenç bir görünüm. Doktorun deyişine göre yapabilecek bişi yok. Çünkü zamanında önlem alıcakmıştı. Aradan nerdeyse 9 yıl yıl geçti. anam birde o dönemlerde cahillik vardı kimse ne bağla dedi ne kremle yağla dendi. :KK43:( 17 de evlen 18 anne ol birde gurbetlik tabi off.

sezeryandan sonra da karın bağlanabiliyormu kendini toparlasın diye :bbo:

bende aynı dertten muzdaribim..kiloyu gectım tek sorun göbek...
duyduğum en iyisi mekik çekmekmiş...sayıyı artırarak..dikkatli yiyycen tabi bide...ama süt var diye ne buldum yiyorumm..bide 40 gezmeleri.. ikramlar çesit çesit....işe başlııyım boğazıma dur diyceem

benimde önümüzdeki hafta doğumum var en büyük korkum göbekk:26. inş kalmaz oğlumda çok kalmamıştı umarım bundada öle olur. hemen sarmayı korse giymeyi düşünüyorum bende

sezeryan sonrası korse takmak sıkı giyinmek bile canımı acıtmıştı o yüzden ben hiiç yapamadm birde süt olsun diye yemeye baslayınca uff kilo kalıyo ister istemez. göbek altı yani kesik bölgesi civarı da babaannemin göbeği gibi kırış kırış olunca moral sıfırlanıyo... amaan napalım allahtan göbeği açık gezmiyoz:)))

bayanlar bana yardımcı olun:1.5 yaşında kızım var sezaryenle doğum yaptım ama hala dikiş izlerim gitmedi.karnımda çatlaklarım yok die sevinirken kalınca bi dikiş izi var.doktorun verdiği jeli 2_3 ay sürdüm ama hala geçmedi.ben çok rahatsz oluyorum.bana bi öneriniz varmı?acil yardım:18::KK50:

Eee 8 kilo fazlalığın varmış..
Göbek de olması normal..

8 kilo fazlalık dursun ama göbek olmasın gibi birşey olmuyor malesef..

Diyet+sporla(düzenli karın egzersizleri) birlikte fazla kilolarını verince_verirsen göbek de önemli ölçüde gider merak etme.

Yani benim ilk sezeryanımda fazla kilolarımı verdikten sonra göbek de eski dümdüz haline dönmüştü.

şuan benimkide aynen öyle ikinciyi düşünüyorum 2.de kalıyor mu göbek

sezeryandan sonra nası korse taktınız,acayip rahatsız edici
dikişler yeni insanın canı acıyo ,ben takamadım...
ben temmuz sonu yapmıştım doğumu 4 sene evvel
sıcakdan da takamdım,terledim terleyince dahada acımıştı...
siz nası taktınız....2. düşünüyorumda
belki takarım bu sefer,2. de göbek daha fazlamı kalıyo tecrübeli annelerr:26:

sezeryandan sonra nası korse taktınız,acayip rahatsız edici
dikişler yeni insanın canı acıyo ,ben takamadım...
ben temmuz sonu yapmıştım doğumu 4 sene evvel
sıcakdan da takamdım,terledim terleyince dahada acımıştı...
siz nası taktınız....2. düşünüyorumda
belki takarım bu sefer,2. de göbek daha fazlamı kalıyo tecrübeli annelerr:26:

Selam:KK3:
Mart ayında doğum yaptım ben de sezaryenle ama dr korseye izin vermedi arkadaşım,hem hiçbir yakınıma da önerilmemiş.Ha takmadım iyi mi oldu hayır:KK50: Ne yapacağım bilmiyorum bu göbekle,emzirdiğim için dayanamıyorumda yiyorum sürekli..Ooooff,Allah yardımcımız olsun zor işimiz :KK14:

Selam:KK3:
Mart ayında doğum yaptım ben de sezaryenle ama dr korseye izin vermedi arkadaşım,hem hiçbir yakınıma da önerilmemiş.Ha takmadım iyi mi oldu hayır:KK50: Ne yapacağım bilmiyorum bu göbekle,emzirdiğim için dayanamıyorumda yiyorum sürekli..Ooooff,Allah yardımcımız olsun zor işimiz :KK14:

canım doğumdan sonra kalan kiloylada alaklı oluyo göbek bence...
benim doğumdan sonra kalan 4 kilom var,boyda kısa olunca baya fark ediyo 4 kilo...
zayıfladığım dönemlerde göbek bayaa gidiyo benimm

2. de ne olur bilmem valla:KK50:
bebişini sağlıkla büyüt inşallahh:nazar:

Son düzenleme:
canım doğumdan sonra kalan kiloylada alaklı oluyo göbek bence...
benim doğumdan sonra kalan 4 kilom var,boyda kısa olunca baya fark ediyo 4 kilo...
zayıfladığım dönemlerde göbek bayaa gidiyo benimm

2. de ne olur bilmem valla:KK50:
bebişini sağlıkla büyüt inşallahh:nazar:

Amin inşallah canım,onlar iyi olsun da veririz,vermesek de güzeliz hem :KK34:

bence korse takmanın sıkılaşmaya faydası yok, sadece kamuflaj. cilt esnekliği kişiden kişiye değişiyor. ben doğum yapalı 5,5 ay oldu. aldığım kiloların hepsini verdim. karnımda hafif şişlik var ve eskisi gibi gergin değil. 6 aydan önce mekik önermiyorlar, ben inanmadım kimseye mekik çektim bikaç kez, her seferinde karnım şişti. haklılarmış, yürüyüş yaptıkça ve emzirdikçe kilo verdim, kilolar gittikçe de göbek küçüldü.

X