Doğuma Hazırlık Sezaryen mi? Normal doğum mu?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Adı üstünde normal . Allahın yarattığı bicim doktorla bas bas bagırıyor normal dogum saglıktır diye... hamile insanlar okuyor bunu dogru duzgün paylaşım yapın.herseyin bir zorlugu var normal dogum yapan bir anneyim onu dogurdugumda hic birseyim yoktu .elbette dikislerim ağrıdı . Sezaryan olan anneler 50 yasindan sonra ufacık durumlarda regl agrısı gibi böbreklerinin agrıdıgını dile getirmisler. Amerikada yapılan arastırmaya gore . sıra beklerken okumustum . Saglik dergisinde herseyin bir zorlugu var dogum tercih meselesi degildir . Saglık problemi olmayan herkes normal dogum yapmalı. Normal.dogum.dediysem su gun gel dogumu baslatalim durumu degil . Nisan gelmesi, su gelmesi ve dogum seklinde olagan kendi halindeki normal dogumlar....
Sağlık için normal doğum deniliyor da normal doğumdan sonra sağlığı gidenlerden kimse bahsetmiyor. Konuşmak kolay yaşamayan bilemez

Sezaryen doğan bebekler de gayet sağlıklı yaşıyor. Hiç sezaryende ölen bebek duydunuz mu ama normal doğumda ölen sakat kalan sayısız bebek var
Duydum öleninide erken mudahale edilip dogum haftasindan once islem yapildigi icin coklu organ yetmezligi ,yüzü kesilen, kafasında nejter kesigi olanlar , makas unutulanlar.. kolik bebeklerin cogu sezaryan dogumdur cunku bagirsak florasi tam gelismeden kanala girmeden bebek 38 haftada sezaryan yaparlar sen hic 43+1 sezaryan duydun mu... kadın dogumu yapar sut akar kadının gogsunden allah oyle bir yaratmıs ki akıllı yaratıklarız diye bilim baslıgı altında cok da mudahale etmemek gerekir yaradanın yarattıgına....

Sağlık için normal doğum deniliyor da normal doğumdan sonra sağlığı gidenlerden kimse bahsetmiyor. Konuşmak kolay yaşamayan bilemez
Anlatamazsın kimseye boşveeeerrrr.
Normal Doğum diyoruz ama aslen normal Doğum diye bişey yok. Vajinal Doğum veya sezeryandır.bende hep bu vajinal Doğumcuların lafıyla direttim başıma gelmeyen kalmadı 😀
Ağlanacak Halime gülüyorum işte🤦‍♀️

Duydum öleninide erken mudahale edilip dogum haftasindan once islem yapildigi icin coklu organ yetmezligi ,yüzü kesilen, kafasında nejter kesigi olanlar , makas unutulanlar.. kolik bebeklerin cogu sezaryan dogumdur cunku bagirsak florasi tam gelismeden kanala girmeden bebek 38 haftada sezaryan yaparlar sen hic 43+1 sezaryan duydun mu... kadın dogumu yapar sut akar kadının gogsunden allah oyle bir yaratmıs ki akıllı yaratıklarız diye bilim baslıgı altında cok da mudahale etmemek gerekir yaradanın yarattıgına....
Erken doğan bebeklerde sorun olur bu yazdıklarınız erken doğumla ilgili 38 39unda 40nda sezaryen olup hiçbir sorunu olmayan bebekler var normali de bu daha erken sezaryen olmamalı. Yüzü kesilen vs de doktorun hatasıdır bacağı kesilen normal doğum yapan tanıdığım var doktorun hatası

Doğru yaşayan biliyor sadece 👍🏻
Birdaha hamile kalırsan sezeryan ol.bak ben kızım 11 aylıkken tekrar hamile kaldım.bende sezeryan olucam 6 ay var doğuma.doktoru bile araştırdım kendi memleketimde olucam.vajinal Doğum mu tövbe

Neyi yasamadık 18 dikis atıldı makata kadar 27 saat sancı cektim .suni sancıda cabası ama yinede normal yinede normal .... hic siskinligim olmadi hemen sutum geldi cocugum hic gaz sancisi cekmedi. 20 gunde tam hareket kabiliyetim geldi. Cok hızlı kilo verdim hic tuvalete cikmama sorunu yasamadim. Düzenli regl oldum .. iyi yanlarını da dusunmek.lazım butun dogumlar baslı basina bir trabmadır zaten korkutucu bir durumdur dogum...

Ben ikisini de yasadim, daha once de yazmistim bi yerde. Normal dogumum da gayet kolay gecti, 1 tane yuzeysel dikisim var, epiduralle yaptim ama yine de degmez asla. O sanciya, vajinamin icine insanlarin elini sokup muayene etmesine vs vs asla degmez. Ben sezaryenciyim

Erken doğan bebeklerde sorun olur bu yazdıklarınız erken doğumla ilgili 38 39unda 40nda sezaryen olup hiçbir sorunu olmayan bebekler var normali de bu daha erken sezaryen olmamalı. Yüzü kesilen vs de doktorun hatasıdır bacağı kesilen normal doğum yapan tanıdığım var doktorun hatası
Sezaryan da sorun var demiyorum zaten hic sezaryanda boyler seyler olmuyor demenize cevaben yazdım. Nice guzel annelerimiz var sezaryan dogum yapan . Ama ikisinden birisi önerilecekse bu normal dogum olmalı .bunu diyorum ben sezaryeni kotulemiyorum.ama siz normal dogumu kotuluyorsunuz.....

Sezaryan da sorun var demiyorum zaten hic sezaryanda boyler seyler olmuyor demenize cevaben yazdım. Nice guzel annelerimiz var sezaryan dogum yapan . Ama ikisinden birisi önerilecekse bu normal dogum olmalı .bunu diyorum ben sezaryeni kotulemiyorum.ama siz normal dogumu kotuluyorsunuz.....

2 bucuk saat canlı canlı dikiş atıldı ve tüm acıları çektim tam bi işkenceydi benim için keske sezaryen olsaydım. Kimse o kadar acı cekmemeli. Normal doğum yap dediler övdüler sezaryeni yerdiler sonuc bu olan bana oldu. Evet benim için normal doğum kötü ve sağlıgımı dda cok kotu etkiledi

Eğitim alırken yanımda mıydınız? Gayet de eğitim aldım uyguladım. Doğum yapısal bi durum kimisi için normal doğum hayati risk oluştarabiliyor ki bende oluşturdu. Kişiye özelse normal doğumu da savunamazsınız. Normal doğum büyük risktir siz de bunu unutmayın.
İstatistiki acidan bakildiginda bebek icin komplikasyonlarin cok oldugu fakat anne ve brbegin uzun vadede daha saglikli olduhu vajinal dogum gercegi var. Bu nedenle herkes vajinal dogumu savunuyor kaldi ki sezaryen bir dogum sekli degil ameliyat seklidir.

bebek icin kompliskasyonun daha az oldugu iyilesme surecinin anne icin uzun oldugu bir surec sezaryen ameliyati. İstatistiklerden dolayi insanlar ve doktorlar savunuyor. Ayrica kimse kimsenin kafasina silah dayamiyor. Siz dusunup sezaryen olsaydiniz tutan mi oldu? Okuyup arastirip bilgi sahibi olundugunda ne bekledigini biliyorsunuz. Ayrica spor yapmak sadece hamilelik donemi icin gecerli olmamali vucudunuz yeterince esnek degilse ya da korkuyorsaniz hormonlardan kaynakli sikinti yasamaniz olasi ki bu sezaryen icinde gecerli.

Bu açtığın konu hangi amaca hizmet ediyor?
Tamam ciddi sorunlar yaşamışsın öfkeli öfkeli anlatıyosun, yaşadıklarına üzüldüm ama napalım hepimiz sezaryeni mi tercih edelim? Bu mu kastettiğin? Bir doğumun gerçekleşmesinde bin ayrı faktör var dolayısıyla her doğum kadına ve bebeğe özel bişey, bu sitede binlerce hamile kadın var bu konuyu açmak basbaya düşüncesizlik.

Herkes aynı şekilde zorluk yaşamıyor amacım korkutmak değil ama doğum risktir sezaryen olsun normal olsun. Normal doğum büyük rahatlık demek çok yanlış sezaryenler 2 3 haftada iyilesiyorken ben aylar geçmesine rağmen iyileşemedim.
Yani orasi öyle ama ben zaten korkardım bise duymadım hic kotu olarak lakn korkarim yani bende esime sezaryan olcam diyom bakalm o gün nolacak. Bu arada cok gecmis olsun

Bu açtığın konu hangi amaca hizmet ediyor?
Tamam ciddi sorunlar yaşamışsın öfkeli öfkeli anlatıyosun, yaşadıklarına üzüldüm ama napalım hepimiz sezaryeni mi tercih edelim? Bu mu kastettiğin? Bir doğumun gerçekleşmesinde bin ayrı faktör var dolayısıyla her doğum kadına ve bebeğe özel bişey, bu sitede binlerce hamile kadın var bu konuyu açmak basbaya düşüncesizlik.
İsteyen istediğini tercih eder normal doğum da rahat gerçekleşmiyor övüp durmayın diye yazıyorum

Yani orasi öyle ama ben zaten korkardım bise duymadım hic kotu olarak lakn korkarim yani bende esime sezaryan olcam diyom bakalm o gün nolacak. Bu arada cok gecmis olsun

Teşekkür ederim ben de hep normal doğum olsun rahat ederim dedim ama sonuç bu sezaryen de olsan normal de olsan doğumun kolay olur insallah her ikisi de risk

Sonuna kadar sezeryan taraftariyim.mis gibi gecti benim dogumum.konusu gectiginde de hep yaziyorum tavsiye isteyen olursa sezeryani kesinlikle ediyorum. 3 saat sonra normal dogum yapmiscasina geziyordum bebegimle ilgileniyordum 2. Gun evimde yemek yaptim misafir agirladim. Bana lohusa yatagi hazirladilar 1 saat bile yatmadim. Dikis izim yok denecek kadar az. Gram yırtik vs yok. Mevcut rahatsizligimdan dolayi tamamen uyutuldum ve 15 dk sonra uyandirildim bebegimi gordum. Sonrasi da yok sayilabilcek minik bi agri o da verilen agri kesicilerle giderildi. Normal dogum yapsaydim suni sanci alacaktim kim bilir kac saat.

X